Autor Wątek: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym  (Przeczytany 11725 razy)

Offline strażol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 14, 2018, 20:31:30 »
Rozporządzenie w sprawie stanowisk służbowych określa, że aby otrzymać stopień sekcyjnego trzeba mieć stanowisko ratownika, a zanim stażysta dostanie takie stanowisko trochę czasu minie, więc długo będzie latać z jedną belką..
Wskaż gdzie jest taki zapis tylko prośba nie powołuj się na załącznik z tabelką bo to nie prawda... Jeśli chodzi o nadanie pierwszego stopnia w korpusie (podoficerów, aspirantów, oficerów) nie jest wymagane stanowisko w tym korpusie. 
PS. podczas akcji awansowej w 2017 przyszło do nas pismo z wyjaśnieniem, że nie jest wymagane do awansu na sekcyjnego stanowisko podoficerskie.

No to jak tak to zwracam honor. Nie widziałem tego pisma  :pomysl:

Masz może gdzieś to pismo??

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 14, 2018, 20:36:07 »
No to jak tak to zwracam honor. Nie widziałem tego pisma  :pomysl:
Masz może gdzieś to pismo??
Nie mam bo ono do kadr trafiło... Ale jeśli @Novvy pisze, że dostął dwie belki mając mł. ratownika (stanowisko w korpusie szeregowych) i ja ci pisze to samo to uwierz na słowo :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strażol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 14, 2018, 20:37:09 »
Wierzę Eqinox ale chciałem mieć podkładkę bo widocznie moja kadrowa o tym nie wie :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 14, 2018, 20:39:32 »
Wierzę Eqinox ale chciałem mieć podkładkę bo widocznie moja kadrowa o tym nie wie :rofl:
To zapytaj czemu podoficer nie mający stanowiska aspiranckiego jest promowany na mł. aspiranta? Czemu aspirant nie mający stanowiska oficerskiego jest promowany na mł. kpt... Pamiętaj, że w sprawie pierwszego stopnia aspiranckiego i oficerskiego decyzję podejmuje MSWiA a więc chyba znają przepisy prawda?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strażol1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 14, 2018, 20:42:50 »
Wierzę Eqinox ale chciałem mieć podkładkę bo widocznie moja kadrowa o tym nie wie :rofl:
To zapytaj czemu podoficer nie mający stanowiska aspiranckiego jest promowany na mł. aspiranta? Czemu aspirant nie mający stanowiska oficerskiego jest promowany na mł. kpt... Pamiętaj, że w sprawie pierwszego stopnia aspiranckiego i oficerskiego decyzję podejmuje MSWiA a więc chyba znają przepisy prawda?

Z aspirantem i oficerem to oczywiste nie wiedziałem jednak że z sekcyjnym jest tak samo ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2018, 20:50:01 wysłana przez strażol1 »

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 14, 2018, 20:50:59 »
Wierzę Eqinox ale chciałem mieć podkładkę bo widocznie moja kadrowa o tym nie wie :rofl:
To zapytaj czemu podoficer nie mający stanowiska aspiranckiego jest promowany na mł. aspiranta? Czemu aspirant nie mający stanowiska oficerskiego jest promowany na mł. kpt... Pamiętaj, że w sprawie pierwszego stopnia aspiranckiego i oficerskiego decyzję podejmuje MSWiA a więc chyba znają przepisy prawda?

Co ty wypisujesz żeby ktoś na ciebie wypisał wniosek i nie odpadł od razu w KW musisz zajmować stanowisko :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: ładnych parę lat czekałem aby dostać pierwszy stopień oficerski bo nie zajmowałem stanowiska.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2018, 20:56:43 wysłana przez adam.pul »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.369
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 14, 2018, 20:56:46 »
Co ty wypisujesz żeby ktoś na ciebie wypisał wniosek i nie odpadł od razu w KW musisz zajmować stanowisko :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
Na pierwszy stopień... Nie masz racji ale jeśli chcesz to możemy się założyć o 100 zł na akcję charytatywną i ci udowodnię, że przeszedł wniosek na mł. kpt. dla osoby na stanowisku dowódcy zastępu :)  Albo operator sprzętu (5 grupa) został mł. aspirantem
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline cam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 14, 2018, 21:00:49 »
Witam, z racji iż zbliża się maj i są już pisane wnioski mam jedno pytanie. Czy ktoś dostał awans na sekcyjnego będąc na młodszym ratowniku, oczywiście reszta wymagań czasookres itp. jest zachowana. Za odpowiedź z góry dzięki. pozdrawiam
U mnie było tak, że na stażu(po 2 latach) dostałem st.str., po skończeniu stażu (lipiec) dostałem mł. rat., a w listopadzie sekcyjnego.

Offline adam.pul

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 14, 2018, 21:13:19 »
Co ty wypisujesz żeby ktoś na ciebie wypisał wniosek i nie odpadł od razu w KW musisz zajmować stanowisko :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
Na pierwszy stopień... Nie masz racji ale jeśli chcesz to możemy się założyć o 100 zł na akcję charytatywną i ci udowodnię, że przeszedł wniosek na mł. kpt. dla osoby na stanowisku dowódcy zastępu :)  Albo operator sprzętu (5 grupa) został mł. aspirantem
^_^Wyjątki zawsze się zdarzają, jeśli by był tak jak piszesz to temat pierwszy stopień oficerski by nie istniał. Przez parę lat nie dostają pierwszego stopnia oficerskiego nawet ludzie zajmujący stanowisko oficerskie, a kończący słynny już SPF

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Awans na sekcyjnego po kursie jednoetapowym
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 14, 2018, 21:53:41 »
Cytuj
Nie mam bo ono do kadr trafiło... Ale jeśli @Novvy pisze, że dostął dwie belki mając mł. ratownika (stanowisko w korpusie szeregowych) i ja ci pisze to samo to uwierz na słowo :)

Niestety zakładasz, że wszyscy KW przesłali takową informację do KP/KM   a zapewniam cię, że tak nie było, zresztą już nie pierwszy raz nie wszystkie pisma z KG zostają przekazane do jednostek podrzędnych  (może pamiętasz, jakie zdziwienie po latach w niektórych KP/KM budziło chociażby pismo KG stanowiące odpowiedź na zapytanie związków czy można  awansować asp na dowódcę zmiany).   W przypadku tej informacji niestety było podobnie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2018, 21:57:52 wysłana przez pb11 »