Autor Wątek: Ustawa modernizacyjna  (Przeczytany 155435 razy)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 03, 2016, 19:23:59 »
Jako tak kontrola poszła się j....ć z powodu sztywnych podwyżek, braku podwyżek , zmniejszenia się liczby odejść na zaopatrzenie emerytalne, stażowego, awansów bez kasy ( w następnym roku rośnie stażowe) i wreszcie kluczowe wszyscy nagle stali się rolnikami lub pomagali w rolnictwie co całkowicie nas zarżnęło.
I choćbyś nie wiem jak planował i co robił to jak niem kasy to nie ma a dołożyć nikt nie chce. Wydaje się iż jedynym wyjściem z sytuacji jest zabranie wszystkim po dajmy na to 15 % dodatku i zaczęcie od nowa z tym co każdemu zostało.

Natomiast kolega Siusiek mógłby zanim zacznie pisać o kasie dokładnie zgłębić temat budżetów komend i możliwości przesunięć środków w paragrafach a na pewno wtedy zrozumie gdzie znikają pieniążki.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 03, 2016, 19:38:03 »
pb11:
czyli dobrze dedukuję : bez podwyżki po dajmy na to 100 zł na jeden etat w dodatek służbowy, bez podwyższenia kwoty średniej płacy w komendach dalej będzie stagnacja lub schodzenie po równi pochyłej. To jest to o czym trują głowę komendanci wszystkich szczebli do 01 KG mówiąc o problemach które mają na swoim podwórku.  komendanci miejscy czy powiatowi nie są w związku z tym zainteresowani podwyżkami tylko całej kwoty np. w stopień.
pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 03, 2016, 21:27:34 »
I choćbyś nie wiem jak planował i co robił to jak niem kasy to nie ma a dołożyć nikt nie chce. Wydaje się iż jedynym wyjściem z sytuacji jest zabranie wszystkim po dajmy na to 15 % dodatku i zaczęcie od nowa z tym co każdemu zostało.
I przegrasz przed każdym sądem.... I oddasz 15% z odsetkami. Łatwiej będzie dać 200 zł w grupę a resztę w pochodne. Być może nawet 180, ale z głową ludziom to trzeba wytłumaczyć bo prawda jest taka, że to dla nich korzystniejsze. Znam przypadki gdzie 01 rezygnuje z miejsc do SA i SPO bo nie ma kasy na duże awanse, jeśli kogoś awansuje o 3-4 grupy i jeszcze 3-4 stopnie to na dzień strażaka będzie musiał ograniczyć dla wszystkich. Niestety Panowie 8 lat rządów gdzie nie wolno było zgłaszać braków tak skutkuje.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 03, 2016, 22:05:41 »
Oj z tym przegraniem to bym tak nie wyrokował ( sąd sądowi nie równy a i precedensów brak) i może znaleźć się taki, który uzna, jako najważniejszy priorytet kierownika jednostki organizacyjnej utrzymanie dyscypliny finansów publicznych a wtedy orzeczenie może być różne zwłaszcza, iż nie pisałem o zabraniu tyle i tyle, bo mi się podoba, ale o utrąceniu wszystkim po równo sprawiedliwie dokładnie tyle ile wymaga powrót do równowagi w zakresie środków na paragrafie płacowym. Nadmieniam, iż spotkałem się już z przenoszeniem spraw do innego sądu tylko z uwagi na historię orzecznictwa w danym sadzie oraz niekorzystny przebieg rozprawy (zwłaszcza, jeśli chodzi o sady pracy).

Swoją drogą ciekawe jak by takie coś wyglądało w praktyce a następnie orzecznictwie, jakich argumentów używałyby obie strony sporu.

Jeżeli sytuacja w zakresie placowym nie ulegnie zmianie to zobaczysz, iż jakieś podobne zbliżone rozwiązania będą się pojawiały, osobiście znam komendy, które przejadły wakaty i nawet nie są wstanie zatrudnić nikogo na nie, bo po prostu tej kasy już niema została wydana na obecnie zatrudnionych. Podobnie normą staje się czasowe pożyczanie wakatów ( popytaj komendantów całkiem nowa zagrywka dająca, choć na chwilę oszczędności) też wcześniej wydawało się, iż za takie coś łeb urwą a tu cisza.

I nie pisz, iż przez 8 lat nie wolno było zgłaszać braków robimy i robiliśmy to w zestawieniach od kilku lat tylko ktoś musiał by chcieć to zauważyć i zająć się problemem. U nas pierwsze symptomy przekraczania średniej przez km/kp wyszły już w 2011 na początku kilka komend a teraz 60 % w całym województwie. Żeby nie było to związki także nic nie zrobiły w zakresie wyrównania średnich pomiędzy poszczególnymi komendami ( różnica pomiędzy mini a max na poziomie 250 na etat), dlaczego ano, dlatego iż duże komendy miejskie musiałyby oddać na kp a to wzbudzi niepokoje i tp. .

Dlatego moim skromnym zdaniem winni są w kolejności: rządzący nami z powodu wstrzymania corocznej rewaloryzacji, zarządzający nami z powodu braku reakcji na powstający problem, związki z powodu nalegania na sztywne podwyżki oraz strachu przed wyrównywaniem średnich, komendanci m/p gdyż to do nich należy dbanie o dyscyplinę finansów publicznych i najzwyczajniej w świecie nie powinni nam dawać awansów, grup itp. (za to płacą im podatnicy), i na końcu my, bo chcemy mieć ciastko i zjeść ciastko.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 03, 2016, 22:33:42 »
Oj z tym przegraniem to bym tak nie wyrokował ( sąd sądowi nie równy a i precedensów brak) i może znaleźć się taki, który uzna, jako najważniejszy priorytet kierownika jednostki organizacyjnej utrzymanie dyscypliny finansów publicznych
Super gość który podnosił 7 lat dodatki "swoim" teraz zabierze wszystkim aby znowu dawać "swoim"? Dodatkowo dodatek służbowy jest dodatkiem o charakterze stałym. Idziemy dalej 01 i stażysta powinni mieć taki sam dodatek bo zabieranie % jest nie sprawiedliwe! 01 ma w grupie prawie 3k zł a stażysta do 2k się nie zbliża....
osobiście znam komendy, które przejadły wakaty i nawet nie są wstanie zatrudnić nikogo na nie, bo po prostu tej kasy już niema została wydana na obecnie zatrudnionych.
W jaki sposób przejadały... Tępy 01 dawał awanse kosztem wakatu nie patrząc na przyszłość? Czyli ktoś nie przewidział, że wakat trzeba obsadzić? Bez jaj! Jak to świadczy o takim managerze? 
związki z powodu nalegania na sztywne podwyżki
Żeby nie sztywne podwyżki to stażystom i młodszym ratownikom podnoszono by pobory wraz ze wzrostem "najniższej krajowej". Sztywne podwyżki pomogły najniżej sytuowanym i to bardzo dobrze. Faktem jest że należy zostawiać 10-20% na pochodne. Ale KG (W.L.) nie zgłaszał problemów a wręcz mówił, że Ameryka w PSP była (min. w Warszawie na spotkaniu z "S" o tym mówił).
Żeby nie było to związki także nic nie zrobiły w zakresie wyrównania średnich pomiędzy poszczególnymi komendami ( różnica pomiędzy mini a max na poziomie 250 na etat), dlaczego ano, dlatego iż duże komendy miejskie musiałyby oddać na kp a to wzbudzi niepokoje i tp. .
Powiem Ci tak wiem, że średnia wojewódzka jest najważniejsza dla KG, ale u mnie w województwie średnie w dużych KM i małych KP różnią się o 20 zł tak że twoje 250 zł. to dla Mnie totalna abstrakcja i fantasmagoria.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2016, 23:01:39 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 04, 2016, 00:11:29 »
Po pierwsze nikt nikomu dodatków nie podnosił pochodne mówi Ci coś.
Po drugie w sprawie przejadania wakatów  - jak lubisz sądy to dodatków nie można zabrać, pochodne płacić musisz ( wzrost stażowego i rolnicy) i wyjścia nie masz ( co ty z tymi epitetami Tępy nie za szybko do tych ocen troszkę szacunku nie znasz większości z tych osób).
Po trzecie jak wiedziałeś iż trzeba było zostawić 20 % na pochodne to trzeba było zostawić a nie zwalać na leśnego, bo teraz to nie ma na nic a w straży nie tylko stażyści ale i tacy co zapewne chcą odejść ( nie ja więc bez przytyków) i może jakiś awans dostać nawet na operatora cokolwiek aby godnie z służbą się pożegnać tak jak i koledzy przed nimi. I rozpisywanie się o tym że Leśniakiewicz mówił o eldorado nie zmienia faktu że ludzie posłali Cie na to zebranie własnie po to żebyś prostował jego opowieści.
Po czwarte jak nie widziałeś przejedzonych wakatów , pożyczek w etatach i różnic w średniej powyżej 200 to rusz dupe od siebie i rozpoznaj temat a nie pisz mi o fantasmagorich.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 04, 2016, 09:37:28 »
pb11 daj sobie spokój!!! Co napiszesz mądrego to zaraz Cię zdołują- Kto? Wiadomo nieomylni wszystko wiedzący najlepiej , Ci co załatwili Ci podwyzkę - na razie na papierze.
Drodzy STRAŻACY- najpierw cofnijcie się troszeczkę do tyłu i poczytajcie co mówiono na temat owej podwyżki. Jeszcze było to za mojej pracy- Podwyżka będzie służyć do celów MOTYWACYJNYCH!!! Co to jest motywacja- Eqinox mam tłumaczyć? Ty rozumiesz ale pozostali może nie. OtóZ na motywację pracy wpływają 2 składniki- dodatek służbowy a przede wqszystkim DODATEK MOTYWACYJNY!!!! I tu owa kasa ma pójść. Ile wynosi obecnie mozliwość otrzymania dodatku motywacyjnego - jak sie nie mylę to około 700zł. , a więc jest z tych dumnych 253 zł. gdzie przeznaczyć dla najbardziej DZIELNYCH :rofl: :rofl: :rofl: strażaków. Nie wszyscy Kom., d-cy  i lizi..... mają pełny dodatek motywacyjny , a więc im to wsio ryba- oj przepraszam oni zawsze muszą być nieskrzywdzeni, a więc równo w grupie lub w stopniu to wielka ściema. Moge również się założyć, że tak będzie dzielona kasa!!!!!

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 05, 2016, 13:12:19 »
Witam ! A czy ktoś na forum może wyjaśnić czy podniesienie kwoty bazowej może być spowodowane podniesieniem dodatków ruchomych ? Czy tylko i wyłącznie stałych - tzn. grupy lub w stopniu ? To by nam wiele wyjaśniło .

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 05, 2016, 13:55:57 »
Ja to rozumiem tak, że podniesienie kwoty bazowej = podniesienie kwoty uposażenia dodatkowego według zajmowanego stanowiska(grupy), ale wydaje mi się że cały czas mówimy o podniesieniu(podwyżce) średniego uposażenia, a dopiero rozporządzenie które określi nasze podwyżki będzie mówić w jaki sposób zostanie podzielona(wzrost mnożnika=do grupy, wzrost kwoty do stopnia tak jak w styczniu, czy w inny sposób tj. dodatek). Wiadomo, że każdy by chciał całą kwotę najlepiej do grupy ale wydaje mi się, że gdybyśmy dostali 170-200 zł a pozostałe pieniądze poszły by do "dyspozycji" komendantów, było by to najlepsze rozwiązanie, ponieważ ten ruch odblokował by wiele ruchów w komendach. Mam nadzieje że tak właśnie myśleli by nasi "włodarze", a nie tylko żeby po podwyższać dodatki "przydupasom".   

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 06, 2016, 09:47:15 »
Bąbel dobrze rozumujesz co do przydziału kasy i dobrze myslisz jak powinni kasę dalej podzielić, ale w obecnej sytuacji (od kilku lat) gdy:
1 W PSP jest 3 ZZ nie potrafiące się dogadać ,a przede wszystkim postępować tak jak mają zapisane w swoich regulaminach itp.
2. Jest podział na BIURO-PODZIAŁ
3. Komendą (każdego szczebla) będą rządzić nieodpowiedni oficerowie
 to możesz swój sposób podziału kasy opisac jedynie na tym forum :rofl:

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 07, 2016, 17:03:38 »
Nie wiem czy dobrze liczę ale kwota bazowa w 2016 r. to 1523,29 zł. . Różnica w kwocie miedzy starym a nowym ( 3,13 ) mnożnikiem ( 1523,29 x 2,95 = 4493,7 zł. 1523,29 x 3,13 = 4776,89 zł. ) wynosi 274,19 zł. . Czyżby te 253 zł. to bez pochodnych związanych z podwyżką  :gwiazdki:

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 07, 2016, 17:14:05 »
He! He! Sam już doczytałem - ta różnica wynika z doliczenia 1/12 nagrody rocznej .

Offline lolo80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 07, 2016, 19:04:00 »
Czy wy naprawdę liczycię na podwyżkę w tej wysokości jaka jest przedstawiana w mediach i w zapowiedziach.
Oj wielu się rozczaruje.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 10, 2016, 23:24:06 »

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 12, 2016, 15:19:38 »
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oficjalnie dementuje informację o pracach nad zmianami w systemie emerytalnym służb mundurowych. Poniżej publikujemy odpowiedź Pana Jarosława Zielińskiego Setkarza Stanu w MSWiA na wystąpienie Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

http://www.zzsflorian.pl/images/aktualnosci/2016/2016_10_11/emeretury-funkcjonariuszy.pdf

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 12, 2016, 18:01:25 »
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych być może nie prowadzi, ale inne coś robią  :fiuu: :cooo: :komp:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 12, 2016, 19:39:48 »
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oficjalnie dementuje informację o pracach nad zmianami w systemie emerytalnym służb mundurowych. Poniżej publikujemy odpowiedź Pana Jarosława Zielińskiego Setkarza Stanu w MSWiA na wystąpienie Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

http://www.zzsflorian.pl/images/aktualnosci/2016/2016_10_11/emeretury-funkcjonariuszy.pdf
Sęk w tym aby właściwie odczytać znaczenie tego pisma. Może pan minister i ministerstwo nie prowadzi żadnych prac nad ustawą emerytalną ale za to są prowadzone w innych ministerstwach czego nikt nie ukrywa. No ich w ich założeniach i analizach  jesteśmy my mundurowi obejmowani zmianami.  Oby na nas nie spadła któregoś poranka wiadomość ta niechciana wiadomość o zmianie systemu emerytur.
Rząd usilnie szuka oszczędności aby zrealizować tzw. programy społeczne - " +500", czy też szumnie ogłoszony niedawno:" mieszkanie +"  i obiecywane podwyżki dla wielu grup zawodowych... . A w każdej analizie z tzw. przeglądu emerytur  z naciskiem jest powtarzane ile to przyniesie oszczędności dla budżetu. A emerytury mundurowe to jednak  łakomy kąsek. 
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2016, 11:07:13 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 17, 2016, 14:53:55 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 17, 2016, 16:06:26 »
W kilku stacjach radiowych dziś przytaczali słowa naszego ministra. Usłyszałem co potwierdzić może mój syn że podwyżki będą w dodatkach.... Czyli nie zdziwię się mając na uwadze to co potwierdził nasz główny, że kwota 55 zł z groszem trafi do wszystkich po równo a reszta będzie mocno ruchoma. Ciekawe ilu komendantów zabiera się już dziś za układanie siatki płac z maksymalnym i minimalnym dodatkiem służbowym w poszczególnych grupach?

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 17, 2016, 16:21:39 »
Wszystko będzie zależeć od związków jak ustalą z komendantami

Offline cruelm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 19, 2016, 05:26:02 »
A co zrobić jak komendant ma w du... ZZ ?
Nie liczy się z nimi, nic nie uzgadnia.... po prostu samowolka - jak to się mówi - Pan na włościach :(
Jak tak będzie, że 55 dla wszystkich to  przy mojej wysłudze 20 lat dostanę jakieś max 70 PLN i to wszystko.
Resztę zgarnie biuro - bo im się należy, bo nie dorabiają (legalnie) i nie wyrabiają nadgodzin - czyli jak to się w pomorskim utarło nie dostają 14 - stki.

Nie wiem może Florian nie ma takiego przyłożenia jak pozostałe ZZ. Poprzedni KW - "układał" się z ZZ - ale chyba tylko dla mydlenia oczu.
Co proponujecie  w takiej sytuacji?

pozdr.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 19, 2016, 07:20:54 »
Jeśli nie można uzgodnić na poziomie KP/KM to zwrócić się z prośbą do Zarządu Wojewódzkiego ZZ i dodatkowo poinformować KW

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 19, 2016, 09:04:45 »
W kilku stacjach radiowych dziś przytaczali słowa naszego ministra. Usłyszałem co potwierdzić może mój syn że podwyżki będą w dodatkach.... Czyli nie zdziwię się mając na uwadze to co potwierdził nasz główny, że kwota 55 zł z groszem trafi do wszystkich po równo a reszta będzie mocno ruchoma. Ciekawe ilu komendantów zabiera się już dziś za układanie siatki płac z maksymalnym i minimalnym dodatkiem służbowym w poszczególnych grupach?

 Pożyjemy zobaczymy co wykombinuje nasz najjaśniejszy 01 gdyż zapowiedział zmiany w zasadach przyznawania dodatków.

cytat z wrześniowego PP.
Cytuj
  W jednym z następnych numerów PP ukaże się rozmowa z komendantem głównym PSP na temat planowanych zmian w systemie dodatków służbowych i dodatków motywacyjnych.

wrzesień 2016

 
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2016, 09:35:57 wysłana przez Butel »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline toja64

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 24, 2016, 09:00:46 »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 24, 2016, 11:51:28 »
Przeczytałem ten wywiad i dziwię się jak można mówić takie rzeczy!!!! Dodatek uzależniony od miejsca pracy!!! Czy Pan Komendant ma wogóle wiedzę, czy pytał się np. Komendanta z Hajnówki jak mu się pracuje/ Czy pytał się d-cę zmiany w Lubartowie jak on pracuje i porównał to z pracą d-cy zmiany w JRG 3 Warszawa. Przecież Komendanta w Hajnówce może reprezentować tylko 1 zastępca - w W-wie ma ich 2, d-ca zmiany w Lubartowie zapier.... do niemal każdego zdarzenia podczas gdy W JRG 3 Nie. D-ca w Lubartowie przy akcji np. Pożaru domu w wiosce X ma 1 góra 2 zastępy PSP (max. 6 strażakó)reszta to OSP o różnym stopniu przeszkolenia i wyposażenia, a w W-wie przy takim pożarze jest z 5 pełnych zastępów PSP. O czym Pan Komendant mówi!!!!Naczelnik operacyjnej w KM w w-wie ilu ma w swoim wydziale podwładnych, a ilu operacyjny w Powiatówce IV lub V kat. Nie raz pomagałem operacyjnemu w pracy , bo się nie wyrabiał. Po urlopie miał więcej pracy, bo niekt go nie zastepował.
Widzę, że postępowanie 01 jest nadgorliwością co nie jest złe, tyle tylko że wykonanie niewłaściwe. Panie Komendancie wystarczy umozliwić anonimową skrzynkę o nieprawidłowościach w Komendach i wysyłać kontrole i po kontroli decydować o sposobie "nagradzania", a tam gdzie nieprawidłowości przekazane są przez konkretną osobę zająć się osobiście , a nie poprzez ludzi, którym nie zależy na dokładnym zbadaniu problemu- miałem z tym doczynienia.
Jeśli Pan sledzi to forum to proszę na priv. odpisać a ja przedstawię jak zajęto się moim problemem, o którym Pana poinformowałem, a poprzez Pańskich ludzi sprawa została tak rozpatrzona jakby zgłaszał się roszczeniowy gamoń.
Pozdrawiam