Autor Wątek: Alarmowanie OSP do akcji  (Przeczytany 91434 razy)

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #300 dnia: Sierpień 19, 2011, 13:45:00 »
Sheldon dzięki za pomoc, chociaż akurat to wiem :P

Generalnie to problemem (j/w) jest to, że DTG jest podłączone do syreny, ale tylko w jednym kierunku.
Tzn. robiąc alarm z DSP idzie sygnał do DTG i leci syrena+smsy.

Ale w drugim kierunku, czyli czyli włączając alarm smsem w DTG, lecą alarmowe smsy ale już bez syreny.

No i od taki problem techniczny, a żeby terminal wzbudzał także syrenę.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #301 dnia: Sierpień 19, 2011, 13:56:32 »
Telefon do Digitexu powiniem rozwiać wątpliwości, są bardzo chętni do pomocy, szczególnie jeśli chodzi tylko o porady  -_-
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #302 dnia: Sierpień 19, 2011, 14:20:21 »
(zrobił to manualnie przez TEST, więc smsy nie poszły),

Spróbuj uruchomić przyciskiem KASUJ przytrzymanym 5sek wtedy leci normalny alarm i powinny polecieć smsy ;)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #303 dnia: Sierpień 19, 2011, 15:23:30 »
Smsy nie polecą, chyba, że pod zdarzenie o identyfikatorze takim jest TEST, podpięta jest grupa ludzi + treść smsów dla nich.
Wduszenie jednego z przycisków 0-5, które załącza zdarzenie (sygnał leci na DTG), później, gdy na DTG zaświeci się czerwona lampka - można wdusić TEST i załączyć syrenę  -_-
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Firefighter Ireland

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Fire Brigade Poland
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #304 dnia: Luty 10, 2012, 19:01:23 »
Czy ktoś z Was posiada ten rodzaj alarmowania OSP? Wiem, że kilka jednostek z powiatu śremskiego go posiada. Czy możecie podzielić się opinią na jego temat? Chciałbym go również rozbudować o alarm włamaniowy(jest taka opcja). Cena bardzo atrakcyjna jak na te możliwości.
http://www.kppspsrem.bip.net.pl/?p=print&t=a&id=638 i http://www.abratronik.pl/

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #305 dnia: Luty 10, 2012, 20:28:39 »
mam pytanie. Masz już selektywne i chcesz rozbudować o sms-y? nie masz nic i to ma być podstawa alarmowania? ile to kosztuje?- ale to ostatnie pytanie to "poza konkursem".

Offline Firefighter Ireland

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Fire Brigade Poland
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #306 dnia: Luty 10, 2012, 20:45:48 »
Nie mam selektywnego. Powiadamiają nas dzwoniąc do naczelnika, który włącza syrenę. Część ze strażaków ma nowe okna i jest też problem z usłyszeniem syreny. Dlatego zależy mi na smsach. Cena za tą zabawkę to ok 600 zł - nie znalazłem dotąd tańszego rozwiązania.

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #307 dnia: Luty 10, 2012, 21:55:42 »
Jeśli KP będzie za pomocą tego urządzenia włączać wam syrenę - myślę tu o woli - to więcej pytań nie mam. Kryterium wyboru, cena - 100%. Faktycznie za te pieniądze to nie ma się co zastanawiać. prawie 10 razy taniej niż selektywne z Sopotu.

Offline Firefighter Ireland

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Fire Brigade Poland
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #308 dnia: Luty 10, 2012, 22:06:56 »
Co do słuszności wyboru nie mam wątpliwości. Chodzi mi raczej o wypowiedź kogoś, kto używa tego systemu. Jaka awaryjność, fałszywe alarmy, szybkość wysyłania smsów itp.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #309 dnia: Luty 11, 2012, 09:05:46 »
Cytuj
Jeśli KP będzie za pomocą tego urządzenia włączać wam syrenę - myślę tu o woli - to więcej pytań nie mam. Kryterium wyboru, cena - 100%. Faktycznie za te pieniądze to nie ma się co zastanawiać. prawie 10 razy taniej niż selektywne z Sopotu.
Rozmawiałem z naszym łącznościowcem na temat selektywnych, stwierdził że to Digiteksu jest jakościowo najlepiej wykonane.

Offline Blade1942

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #310 dnia: Luty 20, 2012, 10:15:58 »
No to wrzucę swoje dwa grosze do rozmowy. Akurat nie dawno instalowałem u siebie powiadamianie na telefony komórkowe dla strażaków.
Na dzień obecny użytkujemy selektywne warela SSW-1M ( taki stary zabytek, co to za czasów przez nikogo już prawie nie pamiętanych było montowane i dodatkowo otoczone taką tajemnicą że do tej pory ciężko się połapać co gdzie jest włączone)
Przyznam się szczerze że myślałem nad DTG-52/53 ale podobno do tego trzeba mieć stację obiektową i tu trafiłem na czynnik zaporowy tzn cenę.  Zacząłem szukać w necie, ale los chciał że w moje ręce wpadł mi moduł MGSM z Ropamu.
Reasumując zmontowałem system który wyszedł mnie 1200 zł i ma możliwość
a) powiadamianie dla 16 strażaków
b) załączanie razem z syreną alarmową (PSK uruchamia selektywne a to odpala powiadamianie)
c) 2x szybsze powiadomienie strażaków niż na innych systemach (mam w środku dwa modułu na 8 numerów każdy)

Ogólnie jestem baaaardzo zadowolony.

P. S dla informacji zainteresowanych

Przykładowe rozwiązania (cały zestaw do samodzielnego montażu :) )
Powiadamianie dla 8 numerów  - to wydatek ok 700zł
Powiadomienie dla 16 numerów (2x szybsze ) - 1200 zł
powiadomienie dla 30 numerów (jeden moduł) - 1000zł

P.S 2 - nie jestem żadnym sprzedawcą, ani nie chcę reklamować niczego, jestem łącznościowcem z bratniej służbie a przy okazji naczelnikiem OSP. Wiem że niektórzy szukają tańszych rozwiązań wiec po prostu napisałem to żeby wiedzieli że coś takiego też jest.

Pozdrawiam

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #311 dnia: Luty 20, 2012, 11:53:15 »
@Blade1942  rozumiem ,że macie 2 terminale równolegle podłączone i do tego 2 karty SIM, które trzeba opłacać.
Jeśli tak koszty eksploatacji chyba trochę idą w górę?

Offline Blade1942

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #312 dnia: Luty 20, 2012, 13:42:46 »
W sumie tak, w środku są dwa modułu, każdy ma wpiętą kartę sim. Co do kosztów to wszystko zależy .
Jeżeli skonfigurujesz urządzenie do wysyłania SMS-ów to wiadomo, koszt to będzie liczba wysłanych SMS-ów.
U siebie mam włączone dzonki CLIP (dzwoni do strażaka przez określony czas liczony od wybrania numeru) Ten odrzuca i dzwoni do następnego.
W takim rozwiązaniu koszt jest znikomy, każdy z nas ma wpisany w telefon numer powiadamiania i wie że ma połączenie odrzucić.
Za utrzymanie kart de facto też nie trzeba płacić. T-mobile na kartę wprowadził opcję że jeżeli używasz telefonu (odbierasz połączenia, wykonujesz połączenia) i masz pieniądze na koncie to konto jest ważne rok od ostatniego połaczenia.
Jak pisałem można to zrobić na jednym module (nawet taniej wychodzi) ale wydłuża się czas powiadomienia, dlatego zdecydowałem o montażu na dwóch.

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #313 dnia: Luty 20, 2012, 15:28:15 »
Podobnie jak pisze kolega jest to zrobione w mojej OSP. Terminal jeden to orange i ten ma 8 numerów, a drugi terminal to T-mobile ma miejsce na 30numerów, ale jest w nim około 20. Terminale biją równocześnie, ale ten większy nie wysyła wiadomości po koleji, tylko paczkę wszystkich numerów T-mobile na jeden raz do nadajnika. Później wychodzą po koleji pojedynczo dwa numery z plusa które ze względu na inną sieć są na końcu listy. Ok 15/20 sekund i wszyscy powiadomieni. Koszt utrzymania to 28 złoty za dwa na miesiąc. Nasz elektryk je trochę porasowal jeszcze.
Clip mielismy na terminaluorange, ale za długo to trwało. Jak 7 na liście dostawał clip to już słyszał sygnały kolegów.
Polecam. Znajomi mają z selektywnego i powiadamianie trwa dużo dłużej.

maciekm90

  • Gość
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #314 dnia: Luty 21, 2012, 10:17:24 »
panowie mam pytanie..

Dzwoniłem do gościa od montażu terminali GSM i powiedział mi, że terminal digitex-a wraz z montażem to około 1500 zł, ale zaproponował mi terminal firmy ELMES za który wraz z montażem krzyknął 700 zł.

Czy ktos się spotkał z taką firmą?? jak się to spisuje??

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #315 dnia: Luty 21, 2012, 11:47:19 »
panowie mam pytanie..

Dzwoniłem do gościa od montażu terminali GSM i powiedział mi, że terminal digitex-a wraz z montażem to około 1500 zł, ale zaproponował mi terminal firmy ELMES za który wraz z montażem krzyknął 700 zł.

Czy ktos się spotkał z taką firmą?? jak się to spisuje??

Z tego co piszą na stronie to ten terminal może alarmować do 6 numerów - trochę mało, upewnij się, że ma min 30.

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #316 dnia: Luty 21, 2012, 12:19:37 »
700 zł to sporo za tego Elmesa, cena producenta to 343 zł. Poza tym też zauważyłem to, co napisał @Sylwek - powiadamianie na maks. 6 numerów, a za to może być uruchamiany z 255 numerów - ciekawe do jakich celów ten moduł został tak naprawdę skonstruowany. Gdyby było odwrotnie, dla nas byłby idealny.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #317 dnia: Styczeń 31, 2014, 17:36:24 »
Ankieta firmy Planat/Digitex na temat alarmowania strażaków OSP do akcji https://docs.google.com/forms/d/18BcPyQvSaWhEUvwCpJE0Nq6sYasdRO7Utpp9-sebMJU/viewform
Może macie jakieś ciekawe pomysły w zakresie alarmowania, które zostaną zrealizowane.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #318 dnia: Styczeń 31, 2014, 18:13:44 »
Wypełniłem.

Przy okazji wysłałem firmie opis systemu jaki sobie wyobrażam. Chyba zresztą kiedyś rozmawiałem na ten temat z Tobą Sylwek. Z MIKO chyba też. Tylko że to było 4 lata temu :)
Ale dobrze, że temat wraca.

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #319 dnia: Luty 01, 2014, 12:13:45 »
Ten pomysł (aplikacja na telefon z lokalizacją strażaków w terenie, potwierdzeniem odebrania sygnału i odpowiedzi na alarm, informacja o rzeczywistej gotowości bojowej jednostki dla dyspozytora) był bardzo dobry i wydaje się, że nabiera coraz bardziej na znaczeniu ponieważ coraz trudniej zebrać ludzi do wyjazdu (praca).
Poza tym z perspektywy kilku lat można stwierdzić, że coraz więcej jest smartfonów, coraz lepsze są też możliwości transmisji danych w sieci gsm.

Offline patrykk_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #320 dnia: Luty 01, 2014, 12:53:50 »
Również wypełniłem ankietę.
Przy okazji wszedłem na stronę digitexu i zauważyłem że już i oni wchodzą w system równoczesnego alarmowania na telefony komórkowe tak jak firma alarmowanie.pl
Zapewne działa to na takiej samej zasadzie więc zostaniemy w alarmowanie.pl
Moja wizja systemu alarmowania powinna wyglądać tak:
Pagery, ale nie takie jak te obecne bo te zawodzą... tylko solidne pagery motoroli z informacją głosową dyspozytora o zdarzeniu.
Takie coś funkcjonuje w Niemczech, USA i bardzo dobrze się to sprawdza.

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #321 dnia: Luty 01, 2014, 14:43:26 »
Nie tylko dyżurny, ale również remiza mogłaby dostawać potwierdzenie od ochotników. Dowódca miałby za wczasu wiedzę na kogo i z jakim doświadczeniem może liczyć. A do tego wystarczy ekran wielkości smartfona na module w remizie.
Plus ratio quam vis

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #322 dnia: Luty 01, 2014, 16:08:00 »
Cytuj
Przy okazji wszedłem na stronę digitexu i zauważyłem że już i oni wchodzą w system równoczesnego alarmowania na telefony komórkowe tak jak firma alarmowanie.pl
testujemy obecnie ten system. Sprawdza się na razie bez większych zastrzeżeń. Dwie osoby nie dostają sygnału, ale ustalamy, czy to nie błąd przy wpisywaniu numeru.
Systemy oparte na sieciach komórkowych maja jedną wadę. Zależność od sieci. W wypadku gdy sieci padają, albo gdy ktoś mądry w UG nie zapłaci rachunku, nie ma alarmu i zostaje syrena i pagery. Przechodziłem i jedno i drugie, zresztą żeby daleko nie sięgać. Atak Xawerego. SMS-y przychodziły do ludzi przez godzinę...

Offline patrykk_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #323 dnia: Luty 01, 2014, 16:47:44 »
No dokładnie sieć gsm ma swoje wady. Jednak przy obecnym stanie, gdy telefony rozdzwaniają się po ok 10-12 sekundach od załączenia alarmu to i tak dobry wynik. Najdłużej zajmuje wyjście sygnały z terminala do alarmowanie.pl. Jak tam dojdzie to już wręcz błyskawicznie, ok 2 sekund i tel dzwonią.
Co do opłat, to ja włożyłem kartę prepaid Plusa, doładowałem kwotą 5 zł i ważność jest na rok. Po roku znowu doładuję za 5 zl i znowu przedłuża się o rok.
Ja osobiście jestem zwolennikiem pagerów, tylko aby były one mniej zawodne od tych obecnych... Nie dość że drogie to po 2 latach psują się...

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Alarmowanie OSP do akcji
« Odpowiedź #324 dnia: Luty 01, 2014, 19:37:43 »
Cytuj
Systemy oparte na sieciach komórkowych maja jedną wadę. Zależność od sieci. W wypadku gdy sieci padają
Sieci padają bardzo rzadko u nas prawie wcale
Cytuj
albo gdy ktoś mądry w UG nie zapłaci rachunku
UG- jeszcze się nie zdarzyło aby nie zapłacił rachunku

Cytuj
nie ma alarmu i zostaje syrena i pagery
zazwyczaj jak działa syrena to i terminal sms ,alarmowanie.pl

Natomiast jakby "zabrakło prądu "super sprawdza się alarmowanie za pomocą terminala czyli sms i alarmowanie.pl  ... syrena wtedy niestety nie działa ...chyba , że druhna  :rofl:




 


Sieci padają bardzo rzadko u nas prawie wcale ,