Autor Wątek: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania  (Przeczytany 122799 razy)

Offline niwdew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 02, 2013, 07:58:47 »
nie do końca tak jest że możesz mieszkać w nie odebranym domu bo jak znajdzie się ktoś uprzejmy w sąsiedztwie i zgłosi do U.G że tak pomieszkujesz możesz otrzymać 5tyś kary za brak odbioru . a życie zna różne historie i może równoważnik ci na to styknie
Sprawa nie do końca tak jasna, otóż cięzko jest udowodnić że ktoś "mieszka" no bo jak? To że przebywam w nocy to nie znaczy że mieszkam... Poza tym nie musisz nikogo wpuszczać (poza policją) więc jak tego dowiodą?
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2013, 13:57:09 wysłana przez robn »

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 10, 2013, 23:39:35 »
witam
Kupiłem z narzeczoną wspólnie mieszkanie po 1/2 praw do lokalu mieszkalnego.  chciałem uzyskać jednorazową pomoc na zakup lokalu mieszkalnego w wysokości 2 norm zaludnieniowych bo jestem kawalerem.przedstawiłem sprawę pani w komendzie i trochę się zdziwiłem równoważnik za brak lokalu został mi zabrany, oczywiście wiedziałem o tym, ale pomocy na zakup mieszkania też  mi odmówiono. Podobno jeśli kupiliśmy mieszkanie na pół z narzeczoną to te pieniądze poprostu mi się nie należą.
Czy faktycznie jako właściciel 1/2 praw do lokalu mieszkalnego te pieniądze mi się nie należą?
Jeśli ktoś wie co z tym zrobić, to proszę o pomoc! :kwit: :kwit: :kwit:
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 11, 2013, 14:54:44 »
Dzięki lang za orzeczenie na pewno pokaże je w KM szkoda że nie jest to o PSP ale może da im to jasność sytuacji,  spotkał się już ktoś z takim przypadkiem????  nasze rozporządzenie i ustawa nic nie mówi o takich przypadkach:) może ktoś ma coś jeszcze???
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline censured

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 20, 2013, 12:17:59 »

Czy w tym roku nadal obowiązuje jednorazowa pomoc na zakup lokalu mieszkaniowego? Pytam, ponieważ jedni mówią że już nie, drudzy że tak i sam już niewiem. I jak to jest, czy jeżeli moja przyszła żona (w czerwcu tego roku biore ślub) jest w 1/2 właścicielem domu w którym mieszka i po ślubie już tam nie zamieszka więcej, to czy w tedy przepadnie mi możliwość na tą jednorazową pomoc? Czy musiałaby się zrzec praw do domu abyśmy obydwoje byli czyści i wtedy by się należała? Jestem lajikiem w tych sprawach więc proszę o wyrozumiałość:)

Offline Anomander998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 12, 2014, 18:53:16 »
Witam !

Zgodnie z rozporządzeniem dodatek za brak lokalu jest wypłacany wysokości 322,09zł (jeżeli ma się żonę i miesiąc trwa 31 dni)
W kadrach od pewnego czasu zaczęli te kwote traktować jako kwotę brutto i miesięcznie dostaję na reke ok 250zł. Na jakie przepisy mogę się powołać, aby znowu mogli mi wysyłać pełną kwote dodatku ?


Dzięki wielkie grzela! Właśnie o to mi chodziło :)
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2014, 21:13:53 wysłana przez Anomander998 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 12, 2014, 20:04:54 »
Witam !

Zgodnie z rozporządzeniem dodatek za brak lokalu jest wypłacany wysokości 322,09zł (jeżeli ma się żonę i miesiąc trwa 31 dni)
W kadrach od pewnego czasu zaczęli te kwote traktować jako kwotę brutto i miesięcznie dostaję na reke ok 250zł. Na jakie przepisy mogę się powołać, aby znowu mogli mi wysyłać pełną kwote dodatku ?

Interpretacje Izb i Urzędów Skarbowych
Cytuj
ITPB2/415-284/12/MU
2012.06.13
Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

Zastosowanie zwolnienia przedmiotowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 15 marca 2012 r. (data wpływu 19 marca 2012 r.), uzupełnionym pismem z dnia 16 maja 2012 r. (data wpływu 21 maja 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 marca 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 16 maja 2012 r. (data wpływu 21 maja 2012 r.).

We wniosku tym oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej wypłaciła strażakowi w służbie stałej, jednorazowo w listopadzie 2011 r. równoważnik za brak lokalu mieszkalnego za okres trzech lat wstecz w łącznej wysokości 9 740,05 zł (netto) na podstawie decyzji Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 24 października 2011 r., stwierdzającego nieważność decyzji Komendanta Rejonowego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 21 września 1998 r. w sprawie uchylenia decyzji z dnia 15 maja 1998 r.

Naliczenie równoważnika obejmowało kwotę brutto:

m-c grudzień 2008 r.- 311,70 zł,

2009 r. - 3 792,35 zł,

2010 r. - 3 792,35zł,

11 m-cy 2011 r.-3 480,65 zł.

Łącznie naliczony został równoważnik za brak lokalu za 3 lata w wysokości: 11377,05 zł brutto. Powyższa kwota została pomniejszona o kwotę wolną od podatku dochodowego, tj. 2 280,00 zł . Od kwoty brutto pomniejszonej o kwotę wolną od podatku naliczony został podatek dochodowy w wysokości 18% tj.

Kwota brutto 11 377,05 zł

minus kwota wolna od podatku 2 280,00 zł

do opodatkowania 9 097,05 zł

podatek 18% 1 637,00 zł

do wypłaty (11 377,05 - 1 637,00) netto 9 740,05 zł

Przepisy dotyczące równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego przysługującego strażakom państwowej straży pożarnej zawarte zostały w ustawie z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 2009 r. poz. 68 ze zm.) oraz w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 listopada 2005 r. w sprawie przyznawania strażakowi Państwowej Straży Pożarnej równoważników pieniężnych za remont albo za brak lokalu mieszkalnego (Dz. U. z 2005 r. Nr 241, poz. 2033). Zgodnie z art. 78 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej strażakowi mianowanemu na stałe przysługuje równoważnik pieniężny, jeżeli on sam lub członkowie jego rodziny nie posiadają w miejscu pełnienia służby albo w miejscowości pobliskiej lokalu mieszkalnego lub domu na podstawie przysługującego im tytułu prawnego. Wypłata równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego następuje do dnia 10 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wypłaty dokonuje jednostka organizacyjna Państwowej Straży Pożarnej właściwa ze względu na miejsce służby strażaka.

Wobec powyższego zadano następujące pytanie:

Czy przy wypłacie równoważnika za brak lokalu mieszkalnego za okres trzech lat wstecz,

* należy uwzględnić kwotę wolną od podatku od łącznej kwoty wypłaconej w roku 2011 i dopiero od pozostałej kwoty potrącić podatek w wysokości 18% lub

* czy należy uwzględnić kwotę wolną od podatku (za każdy rok) od kwoty danego roku i dopiero od pozostałej kwoty potrącić podatek w wysokości 18%...

Zdaniem Wnioskodawcy przy wypłacie równoważnika pieniężnego za brak kwatery (lokalu mieszkalnego) należnego dla strażaka za okres trzech lat należy łączną kwotę za ten okres pomniejszyć, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 77 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, o kwotę 2 280 zł, a następnie wyliczyć podatek.

W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego stanu faktycznego uznaje się za prawidłowe.

Podstawową zasadą obowiązującą w przepisach ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tj. Dz. U. z 2012r. poz. 361 ze zm.) jest zasada powszechności opodatkowania. W myśl tej zasady, wyrażonej w art. 9 ust. 1 ww. ustawy, opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlegają wszelkiego rodzaju dochody, z wyjątkiem dochodów wymienionych w art. 21, 52, 52a i 52c oraz dochodów, od których na podstawie przepisów Ordynacji podatkowej zaniechano poboru podatku.

Wyrazem jej praktycznej realizacji jest art. 11 ust. 1 ww. ustawy, z którego treści wynika, że przychodami, z zastrzeżeniem art. 14-15, art. 17 ust. 1 pkt 6, 9 i 10 w zakresie realizacji praw wynikających z pochodnych instrumentów finansowych, art. 19 i art. 20 ust. 3, są otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika w roku kalendarzowym pieniądze i wartości pieniężne oraz wartość otrzymanych świadczeń w naturze i innych nieodpłatnych świadczeń.

Zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, za przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej oraz spółdzielczego stosunku pracy uważa się wszelkiego rodzaju wypłaty pieniężne oraz wartość pieniężną świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty, bez względu na źródło finansowania tych wypłat i świadczeń, a w szczególności: wynagrodzenia zasadnicze, wynagrodzenia za godziny nadliczbowe, różnego rodzaju dodatki, nagrody, ekwiwalenty za niewykorzystany urlop i wszelkie inne kwoty niezależnie od tego, czy ich wysokość została z góry ustalona, a ponadto świadczenia pieniężne ponoszone za pracownika, jak również wartość innych nieodpłatnych świadczeń lub świadczeń częściowo odpłatnych.

Jednocześnie stosownie do art. 21 ust. 1 pkt 77 ww. ustawy wolne od podatku dochodowego są równoważniki pieniężne za brak kwatery, wypłacone: funkcjonariuszom Policji i Służby Więziennej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu, Straży Granicznej, Służby Celnej, Biura Ochrony Rządu oraz strażakom Państwowej Straży Pożarnej - do wysokości nieprzekraczającej kwoty 2 280 zł.

Wskazać przy tym należy, że przy stosowaniu wszelkiego rodzaju ulg podatkowych trzeba mieć na uwadze przepis art. 84 Konstytucji RP, dotyczący zasady powszechności opodatkowania. Z zasady tej wywieść można regułę, iż wszelkie przepisy dotyczące zwolnień i ulg podatkowych, stanowiące odstępstwo od tej zasady, wymagają ścisłej ich interpretacji, wykluczając jednocześnie jakąkolwiek interpretację rozszerzającą. Dlatego też niedopuszczalne jest uzupełnianie przepisu prawa w drodze interpretacji o treść, której ten przepis nie zawiera.

W kontekście powyższego uznać zatem należy, iż ze zwolnienia przedmiotowego określonego w powołanym art. 21 ust. 1 pkt 77 ustawy korzystają równoważniki pieniężne wypłacone w danym roku kalendarzowym (roku podatkowym), a tym samym do wysokości nieprzekraczającej kwoty 2.280 zł w tym właśnie roku oraz niezależnie od tego, czy były one należne również za inne lata podatkowe.

Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że strażakowi w służbie stałej, został naliczony równoważnik za brak lokalu mieszkalnego za okres trzech lat wstecz w łącznej wysokości 11377,05 zł brutto. W listopadzie 2011 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej ww. równoważnik wypłaciła strażakowi, jednorazowo, w wysokości 9 740,05 zł, tj. w kwocie netto na podstawie decyzji Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Reasumując, przychód w postaci równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego wypłacony strażakowi w roku 2011, należny za trzy lata wstecz korzysta ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych zawartego w art. 21 ust. 1 pkt 77 ustawy, do wysokości nieprzekraczającej kwoty 2 280 zł w roku podatkowym 2011 (będącym rokiem wypłaty przedmiotowego świadczenia). Nadwyżka ponad wskazaną kwotę podlega natomiast opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych na zasadach obowiązujących w 2011 r. jako przychód w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie z dyspozycją art. 31 ww. ustawy, osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, zwane dalej "zakładami pracy?, są obowiązane jako płatnicy obliczać i pobierać w ciągu roku zaliczki na podatek dochodowy od osób, które uzyskują od tych zakładów przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej lub spółdzielczego stosunku pracy, zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego wypłacane przez zakłady pracy, a w spółdzielniach pracy - wypłaty z tytułu udziału w nadwyżce bilansowej.

Art. 32 ust. 1 ww. ustawy stanowi, że zaliczki, o których mowa w art. 31, za miesiące od stycznia do grudnia, z zastrzeżeniem ust. 1a, wynoszą:

* za miesiące od początku roku do miesiąca włącznie, w którym dochód podatnika uzyskany od początku roku w tym zakładzie pracy przekroczył kwotę stanowiącą górną granicę pierwszego przedziału skali - 18% dochodu uzyskanego w danym miesiącu;

* za miesiące następujące po miesiącu, w którym dochód uzyskany od początku roku przekroczył kwotę, o której mowa w pkt 1 - 32% dochodu uzyskanego w danym miesiącu.

Zatem jeśli dochód strażaka uzyskany od początku 2011 r. do m-ca października 2011 r. włącznie nie przekraczał kwoty stanowiącej górną granicę pierwszego przedziału skali, zaliczka na podatek za m-c listopad 2011 r. wyniosła 18% dochodu uzyskanego w tym miesiącu.

Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku, Al. Zwycięstwa 16/17, 80-219 Gdańsk, po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o jej wydaniu - do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.).
Skargę do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach - art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).

Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Bydgoszczy Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Toruniu, ul. Św. Jakuba 20, 87-100 Toruń.

Link skopiuj i wklej, bo jest blokada

http://www.podatki.biz/interpretacje/0227208.txt
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2014, 20:08:49 wysłana przez grzela »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 24, 2015, 12:32:03 »
Cytuj
Interpelacja nr 31569

do ministra spraw wewnętrznych

w sprawie pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej, trybu przyznawania strażakom Państwowej Straży Pożarnej równoważników pieniężnych za remont albo za brak lokalu mieszkalnego oraz przydziału i zwalniania lokali mieszkalnych oraz kwater tymczasowych przysługujących strażakom Państwowej Straży Pożarnej

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/interpelacjaTresc.xsp?documentId=834F0407C92570C3C1257E0B004F2721&view=1t

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 28, 2015, 21:54:09 »
Witam
Ile mam czasu na złożenie wniosku o pomoc finansową na zakup domu? Czy jest jakiś max czas? Dom kupiłem w zeszłym roku, mogę np brać dojazdowke (należy mi się) a za kilka lat złożyć o pomoc? Dzięki

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 29, 2015, 10:33:56 »
Informujesz najpierw stosowną komórkę o chęci zakupu domu.Po drugie kupujesz i dostajesz akt notarialny.Składasz wniosek o pomoc finansową w przeliczeniu stawka razy ilość osób w rodzinie.Po tym dostajesz dopłatę. Chyba pomyliłeś kroki i możesz mieć kłopot z otrzymaniem pieniążków.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 29, 2015, 12:04:22 »
Witam
Ile mam czasu na złożenie wniosku o pomoc finansową na zakup domu? Czy jest jakiś max czas? Dom kupiłem w zeszłym roku, mogę np brać dojazdowke (należy mi się) a za kilka lat złożyć o pomoc? Dzięki
Mało prawdopodobne żę ci się należy skoro kupiłes dom... A jesli to wyjdzie tzn. dopatrzy się kwatermistrzostwo to bedizesz zwracał "dojazdówke"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 29, 2015, 12:07:22 »
Nie musze nikogo informować że chce kupić, mam miesiąc od zakupu na przyniesienie aktu, i tak zrobiłem. Dom nie jest oddany do użytku i dojazd przekracza 2 godz.  Pytanie jest jedno czy mogę brać kasę za dojazd a o pomoc finansową napisać np. za 3 lata? Czy jest jakiś czas w którym musze napisać o pomoc?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 29, 2015, 12:15:41 »
Nie musze nikogo informować że chce kupić, mam miesiąc od zakupu na przyniesienie aktu, i tak zrobiłem. Dom nie jest oddany do użytku i dojazd przekracza 2 godz.  Pytanie jest jedno czy mogę brać kasę za dojazd a o pomoc finansową napisać np. za 3 lata? Czy jest jakiś czas w którym musze napisać o pomoc?
Nie dostaniesz pomocy finansowej ponieważ dojazd przekracza 1 godzine. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 29, 2015, 15:52:38 »
@bombaj998 - jak słucham gadania "należy mi się" bo tak, po prostu jestem przerażony. Tak jak napisał Eqinox - nic ci się nie należy. Zapoznaj się z Rozporządzeniami MSWiA w sprawach:

- trybu przyznawania strażakowi PSP równoważników pieniężnych za remont lub brak lokalu
- pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez strażaków PSP
- przydziału i zwalniania lokali mieszkalnych oraz kwater tymczasowych przysługujących strażakom PSP

i wszystkiego się dowiesz. A dochodząc do konkluzji - jeżeli dojazd przekracza Ci dwie godziny w obie strony - żadna pomoc na zakup lokalu nie należy się, z takiego powodu, że nie jest to miejscowość pobliska.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 29, 2015, 16:19:06 »
Widzę ze jeden mądrzejszy od drugiego. "należy mi się" odnosiło się do dojazdowki - chyba się należy jeżeli dojazd przekracza 2 godz.

Zadałem jedno proste pytanie czy jest jakiś czas na złożenie wniosku o pomoc a dostaje odpowiedzi czy się należy czy nie!

Dzis nie jest to miejscowość pobliska ale za rok czy dwa może być!

Wszystko co podaliscie juz czytałem.

Jeżeli jest ktoś kto zna odpowiedź to niech pisze bez madrowania.

Zaraz się pewnie ktos czepnie ze pisze bez polskich znaków itp. Uprzedzam pisze z tel. Strach zapytać o co kolwiek

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 29, 2015, 16:30:10 »
Jednak głową muru nie przebijesz.

&2.1. Strażak mianowany na stałe składa wniosek o przyznanie pomocy finansowej, dołączając do niego dokumenty potwierdzające fakt ubiegania się przez strażaka lub jego małżonka, pozostającego w nim we wspólności majątkowej, o lokal mieszkalny lub dom w miejscowości pełnienia służby, albo w miejscowości pobliskiej, a w szczególności: [...]

Chyba zbyt dokładnie nie przeczytałeś tego co podaliśmy. Nie ma z góry narzuconego terminu złożenia wniosku. Problem polega na tym, że nie możesz takiego wniosku złożyć.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 29, 2015, 16:59:58 »
Ok juz dobrze ze mam odpowiedz na pytanie ze niema  takiego terminu. Teraz załóżmy ze nie jest to miejscowość pobliska bo dojazd mam w 2 godz  i 6 minut. Za dwa lata pojawia się nowe połączenie i dojazd jest w 1 godz i 59 minut automatycznie staje się miejscowością pobliską. Czy mogę wtedy złożyć wniosek o pomoc?

Ewentualnie przenoszę się w ramach tej samej komendy do pełnienia służby do miejscowości gdzie dojazd mam w 3 minuty.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 29, 2015, 17:11:08 »
Tak, jak miejscowość stanie się pobliska, to wtedy możesz :)

Wracając do terminów - w zasadzie jedyne, co Cię obowiązuje, to obowiązek składania oświadczenia mieszkaniowego nie rzadziej niż raz w roku.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 29, 2015, 17:32:35 »
No wreszcie dotarliśmy do celu. Dzięki

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 31, 2015, 18:58:30 »
Tak, jak miejscowość stanie się pobliska, to wtedy możesz :)
A jesli ta miejscowość jest pobliska to pobierasz pieniądze niesłusznie i jesli to wydzie to bedziesz musiał oddac.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 31, 2015, 23:21:47 »
Ty kolego widzę że zawsze szukasz dziury tam gdzie jej nie ma. Przeczytaj trochę wyżej to się dowiesz czy to jest TERAZ miejscowość pobliska, a kiedy może ewentualnie być.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 01, 2015, 06:46:49 »
Ty kolego widzę że zawsze szukasz dziury tam gdzie jej nie ma. Przeczytaj trochę wyżej to się dowiesz czy to jest TERAZ miejscowość pobliska, a kiedy może ewentualnie być.
Juz miałem takie przypadki że ludzie patrzyli sobie dojazd PKS pod samą straż a to nie tak się patrzy:P 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 373
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 01, 2015, 09:29:15 »
Kolega  Oxandrolon wszystko mi wyjaśnił wiec nie nabijaj sobie pustych wiadomości. Jak się liczy to ja wiem, jak bym nie wiedział to bym Cię zapytał i na szczęście nie liczysz mi tego Ty.  Pozdrawiam i moje pytanie uważam za wyczerpane

Offline Paradox_1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 13, 2015, 15:16:17 »
Witam Panowie.
Dostałem decyzję o przyznanej pomocy finansowej na zakup mieszkania w normie zaludnienia 3 (ja, żona i dziecko).
Obecnie jestem na powierzeniu obowiązków na 10 grupie w biurze ( w tzw. "bazie" w KW jestem na 10 grupie ). Na podziale miałem 9 grupę.
W rozporządzeniu (Dz. Ust. nr 241 poz. 2035) w sprawie przydziału i zwalniania lokali....... w paragrafie 3 ust.5 mówi się o strażaku mianowanym na stanowisko służbowe.
Moje pytanie brzmi czy nie powinienem mieć na siebie przyznane 2 normy zaludnienia ??
Czy ktoś już przerabiał ten przypadek?
Mam jeszcze tydzień na odwołanie się od decyzji.
Z góry dziękuję za odpowiedzi

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 13, 2015, 16:11:20 »
Która miałeś grupę w momencie składania wniosku ? I w momencie wydania decyzji?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.