Pożarnictwo > Ratownictwo Wysokościowe

Ratownicywo Wysokosciowe - Zakres Podstawowy.

(1/5) > >>

Jaś:
Witam wszystkich
Chciałbym poruszyć dość ważny aspekt dotyczący ratownictwa wysokościowego zakres podstawowy, mianowicie szkolenie w tym zakresie.  Na wstępie powiem iż każdy strażak nie zależnie od tego czy zawodowy czy ochotnik musi realizować ratownictwo powyżej 1 m czyli inaczej mówiąc działać na wysokości. Przygotowanie strażaków w Polsce w tym zakresie  do dnia wejście w życie zakresu podstawowego opierało się na lince strażackiej i pasie strażackim ( jeszcze tak jest w niektórych miejscach w Polsce nie tylko w OSP. Moje pytanie czy jest czy jednostki straży zostały wyposażone w sprzęt ( z tym co raz lepiej) oraz czy realizowane jest szkolenie w tym zakresie . Mamy zasady organizacyjne ratownictwa wysokościowego z 2013 roku, mamy program szkolenia. Z tego co wiem w małopolsce realizuje się szkolenie wg programu i gdzie jeszcze ? Czy są problemy z tym szkoleniem.
Pozdrawiam Jaś   

rafal.bula:
Mazowieckie w tym roku ruszyło ze szkoleniami. Idzie wolno ale też ilość strażaków jest bardzo duża w stosunku do mocy przerobowych ośrodków szkolenia.

sheldon:
W innych województwach też coś pomalu zaczyna się ruszać - spotkania osób z sgrwys z pionem szkoleniowym kw.

DobraZmiana:
Zasady jak i sam program szkolenia jest anty ratowniczy i wypada go jak najszybciej zmienić .

royrob:
Kolego DobraZmiana, mozesz rozwinąć swoją wypowiedź odnosnie programu szkolenia? Samo powiedzenie "należy zmienić" niewiele wnosi...
Rozumie, że miałeś już do czynienia z zakresem podstawowym czyli, że byłeś na szkoleniu lub na warsztatach z tego tematu i dlatego uważasz, ze jest konieczna całkowita zmiana. 
Chętnie podyskutuje na ten temat.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej