Autor Wątek: Okres "junactwa" W Straży  (Przeczytany 3156 razy)

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Okres "junactwa" W Straży
« dnia: Październik 22, 2003, 20:26:37 »
może ktoś wie czy dzieje się coś w temacie zaliczenia okresu zastępczej służby do emerytury? czy w końcu zaczną zaliczać nam ten okres?
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Mark1

  • Gość
Okres "junactwa" W Straży
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2003, 18:02:02 »
Z tego co wiem okres junacki w straży przepadł w czasie głosowania w sejmie. Sam byłem tym zainteresowany więc sprawdziłem tak jest napewno. Teraz masz 1,3 za każdy rok. Miało wejść 2,6 ale posłowie nie wyrazili na to zgody.

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Okres "junactwa" W Straży
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2003, 16:55:27 »
Mark1 kiedyś po którejś z interwencji związkowców w KG w tej sprawie usłyszeliśmy, że temat można będzie podjąć dopiero w momencie prac nad ustawą o obronności bo w niej są właściwe zapisy. I dlatego "rzuciłem" ten tenat, bo ostatni usłyszałem w TV wypowiedź ludzi z Armii i MON-u że przygotowuje się nowelizację tej ustawy (m.in. w kontekście skrócenia służby zasadniczej i wprowadzeniu "zawodowych" szeregowców do wojska, być może nasza KG  (he-he-he) podejmie ten temat?
Pozdrawiam
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Mark1

  • Gość
Okres "junactwa" W Straży
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 30, 2003, 17:47:30 »
Pielgrzym raczej bym się nie łudził KG jest zajęta  sobą jej nie interesują "jacyś junacy". KG żyje sama dla siebie powoli zaczyna zjadać własny ogon. Inna sprawa że do tej pory nie udało się załatwić tego tematu. Pracowałem przez okres junacki czyli dwa lata w podziale i nie wiem czym to się różni od służby wojskowej.  

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Okres "junactwa" W Straży
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2003, 18:36:47 »
Pielgrzym dziś się dowiedziałem że okres junacki jest doliczany do służby, ale dopiero po przepracowaniu 15 lat. Czyli jeżeli junakiem ktoś był przez 2 lata to nie może on liczyć w ten sposób:13 lat służby + 2 junackie.(prawa emerytalne)
Musi przepracować 15 lat i wtedy doliczyć mu można 2 lata(i ma17)
jeśli chodzi o 1,3 czy 2,6 to postaram się dowiedzieć dokładnie bo nie szczerze mówiąc nie dopytałem.
jak będę miał 100% pewnych informacji to napiszę.

Mark1

  • Gość
Okres "junactwa" W Straży
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2003, 19:41:13 »
Geddeon jest tak  jak napisałeś. Co do przelicznika jest napewno 1,3.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Okres "junactwa" W Straży
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2003, 18:05:11 »
Tak, jest 1,3......