Autor Wątek: Podwyżki 2017  (Przeczytany 386041 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 23, 2016, 21:16:12 »
Na FB krąży pismo, z którego wynika, że w policji z podwyżki, dla komendanta, na dodatek służbowy uznaniowy ma być 100 zł, reszta w grupę. Pytanie czy u nas podobnie?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 23, 2016, 21:36:01 »
Na FB krąży pismo, z którego wynika, że w policji z podwyżki, dla komendanta, na dodatek służbowy uznaniowy ma być 100 zł, reszta w grupę. Pytanie czy u nas podobnie?

Pismo ZZ jak widzą, to policjanci:

http://www.nszzp.pl/aktualnoci/7211-2016-12-23-11-10-17

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 23, 2016, 22:58:29 »
W ostatnim piśmie Dyrektora Departamentu Budżetu MSWiA Władysława Budzenia chyba wszystkie wątpliwości są już rozwiane jeśli chodzi o nasze noworoczne podwyżki...około 150zł w składnik stały uposażenia (grupa lub stopień) i około 100zł wedle uznania. Pismo kierowane jest do Policjantów ale jasno określa wytyczne dla wszystkich..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.366
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 24, 2016, 00:15:08 »
W ostatnim piśmie Dyrektora Departamentu Budżetu MSWiA Władysława Budzenia chyba wszystkie wątpliwości są już rozwiane jeśli chodzi o nasze noworoczne podwyżki...około 150zł w składnik stały uposażenia (grupa lub stopień) i około 100zł wedle uznania. Pismo kierowane jest do Policjantów ale jasno określa wytyczne dla wszystkich..
Skąd taki wniosek?
Mamy dodatki funkcyjne?
Jakoś się pogubiłem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 24, 2016, 00:51:44 »
Cytuj
Skąd taki wniosek?
Mamy dodatki funkcyjne?
Jakoś się pogubiłem.
Ponieważ celem programu modernizacyjnego jest "Wzmocnienie systemu motywacyjnego uposażeń.." tak jak Pan Dyrektor napisał uposażenia muszą być zróżnicowane aby istniał system motywacyjny...To jaka byłaby motywacja wynikająca z programu jeśli wszyscy dostaliby po tyle samo?? (Czego i sam bym sobie życzył)


Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 24, 2016, 10:02:55 »
Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek podwyżki zapowiadane na 01.01 weszły 01.01. Z pisma wynika, że propozycje podziału do 9 stycznia, a dopiero później zmiany rozp. płacowych. Może marzec? A tak minister od wielu miesięcy zapowiadał podwyżki od 01.01. Szkoda, że z terminowością obietnic jak zwykle.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #181 dnia: Grudzień 24, 2016, 10:48:54 »
ale będą z nadpłatą od stycznia zawsze tak było jak pamiętam nigdy nie ma podwyżki w styczniowej wypłacie tylko marzec lub kwiecień i nadpłata

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.366
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #182 dnia: Grudzień 24, 2016, 11:32:55 »
Ponieważ celem programu modernizacyjnego jest "Wzmocnienie systemu motywacyjnego uposażeń.." tak jak Pan Dyrektor napisał uposażenia muszą być zróżnicowane aby istniał system motywacyjny...To jaka byłaby motywacja wynikająca z programu jeśli wszyscy dostaliby po tyle samo?? (Czego i sam bym sobie życzył)
Największa motywacja bo dotyczyła by wszystkich po równo.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #183 dnia: Grudzień 24, 2016, 13:10:15 »
Mam jednak że będzie po 200 do grupy a reszta do dyspozycji komendantom. Przy okazji Życzę Wszystkim Zdrowych Wesołych Świąt.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 24, 2016, 15:58:40 »
a co to jest nadpłata???? Zawsze było wyrównanie a nadpłatę to możesz mieć za prąd lub gaz xD

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #185 dnia: Grudzień 25, 2016, 08:53:32 »
ale będą z nadpłatą od stycznia zawsze tak było jak pamiętam nigdy nie ma podwyżki w styczniowej wypłacie tylko marzec lub kwiecień i nadpłata
Nie nadpłata tylko wyrównanie...

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 29, 2016, 09:22:23 »
Czy coś wiadomo już o kwocie? Bo podobno jest nowa wersja 158 do 100 (do dyspozycji 01) - jeśli tak to u nas 3/4 ludzi tego nie zobaczy

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #187 dnia: Grudzień 29, 2016, 13:27:55 »
chyba do 9 stycznia ZZ mają się określić do tego załorzenia i wydaje mi się że do konca stycznia tego nie ustalą mam nadzieję że ZZ nie odpuszą tego 200 do grupy 53 do dyspozycji komendantom i piszą już żę możliwe do stopnia i znowu wysługa się nie podniesie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.366
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #188 dnia: Grudzień 29, 2016, 13:35:24 »
chyba do 9 stycznia ZZ mają się określić do tego załorzenia i wydaje mi się że do konca stycznia tego nie ustalą mam nadzieję że ZZ nie odpuszą tego 200 do grupy 53 do dyspozycji komendantom i piszą już żę możliwe do stopnia i znowu wysługa się nie podniesie
Ważne to upilnować 200 zł w czynnik stały. Pozostałe to pierdoły jak dasz do grupy 200 zł to 53 zł w cześć trafi do wysługi a koniec końców na awanse i przeszeregowania będzie mniej kasy.  Najwięcej na podwyżce w stopniu tym tak naprawdę skorzysta PB bo tam rzadko mają maksymalne grupy przewidziane w regulaminach. Rozwiązanie 200 do stopnia a 53 tylko i wyłącznie na przeszeregowania/awanse funkcjonariuszy myślę, że bardzo by ucieszyło podoficerów na 2 grupach.   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #189 dnia: Grudzień 29, 2016, 13:48:51 »
także Eqinox
pilnuj tego 200 na 53 mam nadzieję że wszyscy w lutym podziękują ciebie i ZZ za działanie oby się udało Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.366
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #190 dnia: Grudzień 29, 2016, 14:39:24 »
także Eqinox
pilnuj tego 200 na 53 mam nadzieję że wszyscy w lutym podziękują ciebie i ZZ za działanie oby się udało Pozdrawiam
Ja się nie nadaję do pilnowania, ja jestem działaczem lokalnym. Władze krajowe zdecydują.  Ale w tym przypadku jak by coś się zmieniło i miało by iść mniej niż 200 zł w składnik stały to należy rozważyć wszystkie opcje. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 29, 2016, 17:04:47 »
także Eqinox
pilnuj tego 200 na 53 mam nadzieję że wszyscy w lutym podziękują ciebie i ZZ za działanie oby się udało Pozdrawiam
Ja się nie nadaję do pilnowania, ja jestem działaczem lokalnym. Władze krajowe zdecydują.  Ale w tym przypadku jak by coś się zmieniło i miało by iść mniej niż 200 zł w składnik stały to należy rozważyć wszystkie opcje.
Oby założenia i propozycje związkowe coś przyniosły..główny jest tak rozchwiany emocjonalnie i w postrzeganiu od nowa swoich propozycji że aż się boję jak szybko zmieni i uprze się na swoim...patrz system SK 24/48.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 29, 2016, 18:03:22 »
chyba do 9 stycznia ZZ mają się określić do tego załorzenia i wydaje mi się że do konca stycznia tego nie ustalą mam nadzieję że ZZ nie odpuszą tego 200 do grupy 53 do dyspozycji komendantom i piszą już żę możliwe do stopnia i znowu wysługa się nie podniesie
Jeżeli przeczytałeś pismo ze zrozumieniem to MSWIA pozostawiło ZZ i stronie służbowej tylko wybór w co ma trafić kwota ok.150 pln ,czy w stopień czy w grupę Termin ostateczny oczekiwania na odpowiedź to  9.01.2017r. Kwota została już podzielona przez ministerstwo i bicie piany tu nic nie pomoże. Z 200 skurczyło się do 150 pln. Mam nadzieję ,że pójdzie w grupę bo przynajmniej wzrosną pochodne.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.366
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #193 dnia: Grudzień 29, 2016, 18:07:42 »
Oby założenia i propozycje związkowe coś przyniosły..główny jest tak rozchwiany emocjonalnie i w postrzeganiu od nowa swoich propozycji że aż się boję jak szybko zmieni i uprze się na swoim...patrz system SK 24/48.
Dlaczego? Wiem o co najmniej 5 KM/KP przechodzących od nowego roku na 24/48 więc dalej słuchajcie propagandy nie faktów. Zastanówcie się kto was oszukuje a kto mówi prawdę. Wierz mi  na słowo gdyby chciał to wprowadził jednolity system na SK, a to że daje wolną wole KM/KP to już pole do popisu dla ZZ.
A zarzucanie komuś, że jest rozchwiany emocjonalnie na pewno ułatwi negocjacje.
Jeżeli przeczytałeś pismo ze zrozumieniem to MSWIA pozostawiło ZZ i stronie służbowej tylko wybór w co ma trafić kwota ok.150 pln ,czy w stopień czy w grupę Termin ostateczny oczekiwania na odpowiedź to  9.01.2017r. Kwota została już podzielona przez ministerstwo i bicie piany tu nic nie pomoże. Z 200 skurczyło się do 150 pln. Mam nadzieję ,że pójdzie w grupę bo przynajmniej wzrosną pochodne.
A ile pójdzie w dodatek funkcyjny w PSP??  :wacko: Słowo "zalecenie" traktujesz jako polecenie?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #194 dnia: Grudzień 29, 2016, 19:07:31 »
chyba do 9 stycznia ZZ mają się określić do tego załorzenia i wydaje mi się że do konca stycznia tego nie ustalą mam nadzieję że ZZ nie odpuszą tego 200 do grupy 53 do dyspozycji komendantom i piszą już żę możliwe do stopnia i znowu wysługa się nie podniesie
Jeżeli przeczytałeś pismo ze zrozumieniem to MSWIA pozostawiło ZZ i stronie służbowej tylko wybór w co ma trafić kwota ok.150 pln ,czy w stopień czy w grupę Termin ostateczny oczekiwania na odpowiedź to  9.01.2017r. Kwota została już podzielona przez ministerstwo i bicie piany tu nic nie pomoże. Z 200 skurczyło się do 150 pln. Mam nadzieję ,że pójdzie w grupę bo przynajmniej wzrosną pochodne.
Nie żartuj że to MSW takie wytyczne wyłożyło po wejściu projektu. Owszem jest to szukanie brakujących pieniędzy bo nie wierzę że jest to dopięte... Póki co wątpię aby wszystkie służby tak przeszły bez jakichkolwiek interwencji obok tego co się dzieje... Wara od Naszych Podwyżek!

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #195 dnia: Grudzień 29, 2016, 19:09:32 »
A ile pójdzie w dodatek funkcyjny w PSP??  :wacko: Słowo "zalecenie" traktujesz jako polecenie?
Patrz do kogo kierowane jest to pismo . W innych służbach jest dodatek i służbowy i funkcyjny, a nie ma motywacyjnego, który jest tylko w psp. Należy to pismo dla psp interpretować przez analogię. Bo urzędnik który tworzył to pismo w mswia nie jest zorientowany co do specyfiki każdej ze służb podległej resortowi.
A co do "zalecenia",  z sensu pisma wynika,że to bardziej polecenie niż tylko zwykła sugestia co do rozdziału środków.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #197 dnia: Grudzień 29, 2016, 19:17:33 »
Nie żartuj że to MSW takie wytyczne wyłożyło po wejściu projektu. Owszem jest to szukanie brakujących pieniędzy bo nie wierzę że jest to dopięte... Póki co wątpię aby wszystkie służby tak przeszły bez jakichkolwiek interwencji obok tego co się dzieje... Wara od Naszych Podwyżek!

 Ja przeczytałeś ustawę modernizacyjną nie ma tam ani słowa  o ile de facto wzrosną realnie nasze płace a jest tylko kwota średnia na etat kalkulacyjny i jest mowa, że sodki te mają wzmocnić system motywacyjny płac.  :gwiazdki: Pieniądze się będą dopiero dzielić a czy wg tego co "zaproponowało" mswia czy też strona służbowa poprze ZZ i spróbują wywalczyć coś więcej.  :gwiazdki: To okaże się po 9.01. :wall:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2017
« Odpowiedź #199 dnia: Grudzień 30, 2016, 09:35:00 »
Czytając dogłębnie wszystkie pisma począwszy tego z Departamentu MSWiA  zaleceniem podziału podwyżki 60 % w grupę lub stopień wnioskuję że Komendanci poszczególnych służb podnieśli larum zauważając jakie skutki przyniesie średnia podwyżka w wysokości 253 zł - pochodne a w szczególności stażowe. Obawiam się iż nie ma co liczyć aby do 9 stycznia jak nakazuje dyrektor przeprowadziła analizy i dokonała wszelkich uzgodnień co do podwyżek. Patrząc wstecz nawet kilkanaście lat wszelkie uzgodnienia podwyżek trwały niejednokrotnie przez kilka miesięcy. Dziś śmiało mozna powiedzieć iz siegnięcie do naszych podwyżek tak hucznie okrzykniętych i podanych w ustawie modernizacyjnej staje się wirtualne. Mogę też powiedzieć że kolejna podwyżka w 2019 będzie taka sama gdyż budżety komend będą tak samo napięte jak dziś.