Pożarnictwo > Ratownictwo Wysokościowe

Propozycja zestawu dla OSP

<< < (4/4)

Jaś:
Widzę Sheldon że bronisz sklepu http://sklep.rojam.eu/
ja proponuję natomiast http://www.wspin.net/
tutaj również można tanio kupić trójkąt  http://www.wspin.net/trojkat-ewakuacyjny-sit-p-6431.html
u tego przedstawiciela można skonfigurować zestaw wg życzeń.
Nie mogę znaleźć w opisie bloczków sprawności zaproponowanych przez Ciebie produktów, nie bronie PETZLA są drodzy, ale za ceną idzie jakość miedzy innymi sprawność.

Sprzęt w zakresie podstawowym ratownictwa wysokościowego wg mnie powinien zostać sprecyzowany ( nie szybko nastąpi nowelizacja Zasad Rat. Wys.) tak więc sprzedawca chce sprzedać a klient nie do końca wie co ma kupić. 
pozdrawiam
Jaś

sheldon:
Wiem doskonale o co Ci chodzi, również pracuję przede wszystkim na sprzęcie Petzla i trochę mogę powiedzieć na temat ich jakości (pozytywnie) w stosunku do konkurencji. Pracuję też na sprzęcie innych firm i niektóre rozwiązania innych firm zapewniają taką samą lub czaaaaasem lepszą jakość, często w niższej cenie.  -_- Kwestia wypośrodkowania.
Co do sklepów - nikogo i niczego nie bronię, niech każdy kupuje tam, gdzie im się podoba, ale akurat ceny na stronie oficjalnego dystrybutora są naprawdę wysokie..  :rolleyes:
I dlaczego wywnioskowałeś, że bronię akurat tego sklepu, skoro po prostu wrzuciłem go jako przykład niższych cen i trochę innego sprzętu?.. Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup - sam poszuka najtańszej oferty, nawet gdyby to miał być warzywniak na rogu, byle byłaby to oficjalna dystrybucja i sprzęt oryginalny.

Jeśli chodzi o ścisłe sprecyzowanie sprzętu - chodzi Ci o coś typu "bloczek ratowniczy podwójny o sprawności min. XX%, wytrzymałości XX kN, przewidziany dla lin o średnicach XX - XX mm, o ruchomych okładkach z dolnym zaczepem"? Minimalne parametry mogłyby być faktycznie podane, żeby rozwiać wiele wątpliwości, tylko żeby nie doprowadziło to do tego, że jedynym słusznym przewidzianym sprzętem będzie sprzęt firmy P, ale nie tej francuskiej...

BM:

--- Cytat: sheldon w Marzec 10, 2016, 13:33:24 ---sprzęt firmy P, ale nie tej francuskiej...

--- Koniec cytatu ---
Sprzęt tej firmy wcale nie jest najgorszy i w niektórych przypadkach pewne artykuły są ciekawą alternatywą chociażby ze względu na cenę.
Natomiast jeśli chodzi o ścisłe sprecyzowanie wymagań to podobno w wytycznych tych, które leżą w jakiejś tam szufladzie i nieliczni mają do nich dostęp jest tak jasno określone o jaki sprzęt chodzi, że jedynym przyrządem jest I'D i nie łapie się pod to nawet RIG.

Jaś:
Natomiast jeśli chodzi o ścisłe sprecyzowanie wymagań to podobno w wytycznych tych, które leżą w jakiejś tam szufladzie i nieliczni mają do nich dostęp jest tak jasno określone o jaki sprzęt chodzi, że jedynym przyrządem jest I'D i nie łapie się pod to nawet RIG.

Ze względów formalnych np: Ustawa z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów,, KG Warszawa nie może i nie wyda jednoznacznie w Nowych Zasadach informacji, zaleceń co to ma być konkretnie za przyrząd. Wyda natomiast informacje o numerze EN i ewentualnie zaleceniach co do strony użytkowej ( mam nadzieję). Wg mnie powinno się jasno określić jaki ma to być przyrząd a to dlatego aby osoby które odpowiadają w KM lub kupują takie rzeczy, a nie jednokrotnie nie znające się na ratownictwie wysokościowym nie zostały wprowadzone w błąd przez sprzedawców.
Uwaga na koniec. Szybko nowelizacja Zasad Ratownictwa Wysokościowego nie ujrzy światła dziennego i to z kilku powodów , ale dobrym rozwiązaniem jest wydać zalecenia co do kupna takiego sprzętu przez KG.  Może któraś KW lub KM napisze pismo w tej sprawie ??
Pozdrawiam Jaś

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej