Autor Wątek: Dotacje z MSWiA w 2016  (Przeczytany 64785 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 16, 2016, 19:39:33 »

Offline Druh1923

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 17, 2016, 22:54:33 »
Witam jestem tu nowy i chciałem się podzielić swoją wiedza na temat zakupów do tej pory z dotacja związku i po tym co widać już dawno ktoś powinien się tym zająć

ZW i ZG dorabia się na jednostkach OSP, bo inaczej nie da się tego nazwać.

A więc tak zamówiłem między innymi ubrania koszarowe i kurtki strażackie i na ich przykładzie opisze zakupy

Więc tak wyglądają ceny na fakturze Związku
3x Ubranie koszarowe (jest to ubranie 3-częściowe tkanina RIB STOP)
Cena netto szt. 350 zł + 23%VAT  razem brutto sztuka 430,50 – 150 zł dotacji ze Związku więc sztuka kosztowała nas 280,50 zł
6x Kurtka strażacka cena netto szt. 500 + 23%VAT razem brutto sztuka 615 zł – 230 zł dotacji ze Związku więc sztuka kosztowała nas 385 zł

A oto oferta jednego ze sklepów internetowych gdzie znalazłem te dwa artykuły o tych samych parametrach
Ubranie koszarowe cena brutto 270,60 zł
http://www.ppoz.sklep.pl/ubrania-strazackie-koszarowe/797-ubranie-koszarowe-ribstop-3-czesc-bez-kamizelki.html

Kurtka strażacka 330,87 zł
http://www.ppoz.sklep.pl/mundury-kds-plaszcze-kurtki-bluzy/323-kurtka-psp-3-4-ocieplana.html

dodam, że są to ceny ze strony bez żadnej negocjacji.

W tym przypadku biorąc ilość zamówionych przez nas artykułów Związek zarobił na nas razem 354,48 zł łatwo zauważyć że starcza to na dodatkowa kurtkę w sklepie internetowym.

nie licząc marży Związku bo na pewno nie kupują oni tego towaru drożej niż te sklepy intranetowe, które z tego żyją i tez maja swoje marże, a doskonale wiem że Związek ma bardzo duże zniżki u wielu producentów, a w przypadku ubrań zakład WUS, który powinien być bezkonkurencyjny pod względem cenowym

Koszarówki ze Związku kosztowały nas 841,5 z dotacją związku w wysokości 450 zł
Koszt Koszarówek w sklepie internetowym 811,8
Zarobek  29,7 nie licząc dotacji która do nich wróciła – 450 zł

Kurtki – Związek 1155,00
Sklep internetowy 992,61
Zarobek  162,39 zł nie licząc dotacji która do nich wróciła – 690 zł

Tak, więc wyglądają tanie zakupy w Związku, mało tego, aby dostąpić tego zaszczytu zakupu i otrzymać tą „dotację” trzeba napisać wniosek do tego otrzymać po kolei opinie zarządu gminnego i powiatowego i oczekiwać na towar najczęściej około 3 miesięcy
W powyższych wyliczeniach podałem ceny sklepów bez żadnych negocjacji, a z doświadczenia wiem, że gdybym wysłał im zapytanie o ten sam asortyment to ceny były by niższe przy tej ilości asortymentu

Z forum wiem że jest taka możliwość żeby wykorzystać tą dotację w sposób prawidłowy tak jak to powinno być realizowane tzn. OSP składa wniosek dostaje cesje o przyznaniu dotacji w określonych kwotach do poszczególnego asortymentu, wybiera najtańszego dostawcę i robi u niego zakupy płacąc za całość, a Związek zwraca przyznane do sztuki kwoty kupującemu lub robi przelew do sprzedającego.
Gdyby tak się to odbywało to w przypadku naszych zakupów zakup 6 kurtek i 3 Koszarówek wyniósłby nas:

 Cena sklepu internetowego powiedzmy, że najniższa, choć wiem, że można by wynegocjować jeszcze niższą

Koszarówka
270,60 – 150 zł dotacji Związku koszt jednej Koszarówki 120,60 zł x 3 szt = 361,8
Kurtki
330,87-230 zł dotacja Związku 100,87 zł x 6 szt = 605,22

Tak więc za całość zapłacilibyśmy 967,02 zł
A przez politykę Związku zapłacimy 3151,5

Łatwo więc zauważyć że można by ubrać minimum 3 razy tyle ludzi

tak w skrócie wyglądają zakupy z dotacja Związku.

Pozdrawiam

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 18, 2016, 08:56:00 »
Idealnym rozwiązaniem byłoby, byś napisał wniosek o dotację do zakupu tego, czy tamtego. Otrzymał odpowiedź pozytywną, bądź negatywną. Dostajesz i idziesz i kupujesz, gdzie chcesz. Po zakupie składasz rozliczenie i dotacja zostaje przelana na konto OSP.

Czy tworzenie list możliwego sprzętu do zakupu w ramach dotacji jest dobre....i tak i nie....bo co z tymi, co już ten sprzęt mają?? Dostaną po łapach, że byli bardziej operatywni i wyprzedzili myślenie władz??
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline Druh1923

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 18, 2016, 11:52:07 »
Popieram to rozwiązane ale Zarządy Wojewódzkie nie chcą dać promes na otrzymane dotacje

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 18, 2016, 13:11:37 »
Popieram to rozwiązane ale Zarządy Wojewódzkie nie chcą dać promes na otrzymane dotacje

Jakie promesy, przecież podział kasy pójdzie przez komendy.  :gwiazdki:

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 22, 2016, 23:06:02 »
I tak będzie przy podziale środków z MSWiA, ale co niektórzy podniecają się licząc na dodatkową kasę. :klol:
Zostaną sprowadzeni na ziemię i to szybciej niż im się wydaje.  :fiuu:
Trudno się z Tobą nie zgodzić. Niestety pamiętam jeszcze czasy kiedy to komendy tym się "trudniły". Myślałem, że te czasy już nie  wrócą. Poziom wazeliniarstwa i różnych form korupcji, głównie alkoholowej przekraczał wszelkie granice. Tym mniej hojnym pozostały tylko ochłapy i pozawymiarowe środki ochrony osobistej. Wcale to nie znaczy, że byłem zadowolony z form sprzedaży przez niektóre oddziały związku. Ale, kiedyś związek otrzymywał dotację na swoją działalność, później nasze państwo kazało mu się utrzymywać samodzielnie a jak wiadomo przedsiębiorczość niejedno ma oblicze i dzisiaj kupując sprzęt utrzymujemy swój związek. Czytając tryb i zasady na jakich ma się odbywać dotowanie, ten poziom biurokracji, czarno to widzę. Słabsze organizacyjnie jednostki kompletnie sobie z tym nie poradzą. Nie ma tu w ogóle gmin, są tylko jednostki i związek.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2016, 23:14:53 wysłana przez Fredek »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 03, 2016, 11:01:13 »

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 05, 2016, 08:38:07 »
Udzielanie dotacji dla jednostek OSP w 2016

http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Udzielanie-dotacji-dla-jednostek-OSP-w-2016/idn:35951
ten co pisał wykaz sprzętu to się nie wysilił , skąd mu się topór innopór wzioł :) , lista taka jakaś uboga

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 05, 2016, 22:09:23 »
W piątek informacja, że do poniedziałku mamy zdecydować co chcemy kupować bo dostaliśmy dotację..... :gwiazdki:
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 08, 2016, 08:50:58 »
Czy ktoś już posiada informacje na temat podziału środków w KM/KP ?
U mnie z nieoficjalnych informacji wynika, że dotacje dostaną tylko te jednostki, które na początku
roku złożyły wnioski do ZOSP i w tym przypadku są to tylko trzy jednostki na cały powiat.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 08, 2016, 14:09:49 »
Do KP PSP otrzymały informację ile mają środków na wydatki bierzące do podziału między OSP.
Komendant wraz z Zarządem Powiatowym ustalił jak podzielić tą kwotę.
U mnie podzielono kwotę po równo na każdą gminę. Dodatkowo ustalono, że OSP dostając kasę nie musi mieć wkładu własnego.
Następnie odbyło się spotkanie naczelników i ustalono jak podzielić tą kasę i na co.
I ta wiadomość została podana i do Komendanta Powiatowego i do Zarządu Powiatowego
Tak jest u mnie.

Ale znam powiat w moim województwie gdzie ustalono iż OSP musi posiadać 50% wkładu własnego


Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 08, 2016, 22:06:51 »
[..] Dodatkowo ustalono, że OSP dostając kasę nie musi mieć wkładu własnego.
[..]
Czy to znaczy, że cały zakup za dotację?
Czy wkładem własnym mogą być środki z budżetu gminy?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 08, 2016, 22:47:14 »
Czy to znaczy, że cały zakup za dotację?
Czy wkładem własnym mogą być środki z budżetu gminy?
To wewnętrzne ustalenia, ale środki z gminy mogą być wkładem własnym dla OSP
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline szajba91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 12, 2016, 14:12:58 »
U nas KM PSP już podzieliła środki, operacyjna uznała, że każdej OSP kupią to samo, czyli detektor prądu, dwie radiostacje nasobne i pilarkę do drewna. Nawet ich nie interesowało, czy dana OSP ten sprzęt potrzebuje.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 13, 2016, 10:41:10 »
ZOSP RP uruchomiło aplikację... coś ktoś wie o niej?
http://zosprp.pl/?q=content/kreator-wnioskow-o-dofinansowanie-z-mswia

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #90 dnia: Lipiec 06, 2016, 20:26:54 »
ktoś korzystał z kreatora co kolego wyżej podał?

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #91 dnia: Lipiec 07, 2016, 09:45:05 »
Tak, ja korzystałem.
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #92 dnia: Lipiec 07, 2016, 16:14:58 »
Może jakieś informacje co do korzystania z tego kreatora bo do mnie nie docierają żadne informację z góry

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #93 dnia: Lipiec 08, 2016, 05:04:14 »
Szczególnie tego do czego on służy ? Czy ma on służyć do stworzenia oferty cenowej przez zosp,  a całe rozliczenie polega na tym,  że związek to przejmie?

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #94 dnia: Lipiec 08, 2016, 12:18:12 »
Zasadniczo do niczego, bo KP i tak zrobi po swojemu

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #95 dnia: Lipiec 18, 2016, 14:46:21 »
Krótkie pytanie odnośnie dotacji, bo tego nigdzie nie znalazłem (może za mało szukałem), a mianowicie daty. Czy wiadomo do kiedy można składać wnioski, kiedy będą one rozpatrywane i kiedy realizowane? Nie chodzi mi o dokładne daty dzienne, bardziej informacja w stylu: wnioski do końca roku, rozpatrywanie I kwartał, realizacja II/III kwartał. Mamy możliwość pozyskania środków z innych źródeł, ale będą one dostępne dopiero w przyszłym roku. Ewentualne środki pozyskane z MSWiA pozwoliłyby na konkretniejszy zakup...

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #96 dnia: Lipiec 19, 2016, 13:07:39 »
W zasadzie to już na bieżący rok wszystko poszło. Umowy podpisane. KM/KP to organizowały i powinny przekazać informację za pośrednictwem gmin.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #97 dnia: Lipiec 20, 2016, 18:13:31 »
U nas Zarząd Gminny sugerował jednostkom OSP robienie zakupów z dotacji MSW w sklepie związkowym , dobrze wiedząc że ceny są tam wyższe niż w innych sklepach   :wall: 
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 22, 2016, 09:37:26 »
W zasadzie to już na bieżący rok wszystko poszło. Umowy podpisane. KM/KP to organizowały i powinny przekazać informację za pośrednictwem gmin.
Dzięki.
Do nas dotarła tylko informacja że zmieniają się zasady, później link do "generatora ofert" no i pismo MSWiA o tym jak to rząd chce wspierać strażaków ochotników. W żadnym piśmie nie było nic o terminach. Skoro to na przyszły rok, to spróbujemy zabezpieczone już środki zwiększyć o środki MSWiA.

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Dotacje z MSWiA w 2016
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 12, 2016, 09:46:57 »
Witam wszystkich, czy dostaliscie już pieniądze z dotacji na konto osp?