Autor Wątek: Bezpieczeństwo strażaków z brodą a maski do aparatów firmy AUER  (Przeczytany 14976 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Bezpieczeństwo strażaków z brodą a maski do aparatów firmy AUER
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 08, 2016, 16:29:11 »

A może inaczej Komendant to organ władzy, który musi działać w granicach prawa! A za każde przekroczenie tej granicy powinien być karany z maksymalną surowością. Natomiast podoficer/aspirant/oficer @lang działa jako przedstawiciel "własnego ciała" i o ile nie łamie prawa robiąc "coś" z własnym ciałem to w myśli jednej z podstawowych zasad prawa " nulla poena sine lege" nie ma w żadnym przepisie  zakazu noszenia zarostu (a zapis może powodować a to dwie rożne sprawy) to nie może być też sankcji w postaci "obowiązku ogolenia się".
PS. nie wypisujcie mi tylko, że moje włosy to sprawa służbowa bo wyjdzie moja "d****" to też sprawa służbowa przez analogie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2016, 07:03:58 wysłana przez Butel »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Bezpieczeństwo strażaków z brodą a maski do aparatów firmy AUER
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 09, 2016, 07:25:44 »
(a zapis może powodować a to dwie rożne sprawy)

W cywilizowanych krajach zapis pogrubiony, w ramce, oznaczony jako ważne jest jednoznacznie rozumiany. Tylko w Polsce można to zinterpretować całkiem odwrotnie niż intencje piszącego - do polityki się zatrudnij, tam to się sprawdza :)

 
Cytuj
to nie może być też sankcji w postaci "obowiązku ogolenia się".

W większości sklepów i firm, osoby mające kontakt z klientem mają narzucone jak mają wyglądać bo reprezentują organizację
Przy większości maszyn wirujących są zasady jak należy postępować między innymi z włosami - nikogo to nie dziwi, nikt nie zakłada wątku na forum, żeby się pożalić.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2016, 09:00:22 wysłana przez Sylwek »

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Bezpieczeństwo strażaków z brodą a maski do aparatów firmy AUER
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 09, 2016, 12:09:48 »
Ależ gorąca dyskusja strażaków, niemal 30 tyś. chłopa udziela się w dyskusji......
hmmmm, a może tak wejść do biura 01, ściągnąć galoty, narobić mu na podłogę, podetrzeć się ustawą o PSP i wyjść...... przecież nic co nie jest zabronione , jest dozwolone.... możecie analizować, czytać , dukać ustawy i rozporządzenia i nie znajdziecie tam przepisu zabraniającego.....
skoro maska może przez brodę stracić szczelność ..... to należy wyeliminować ryzyko , choćby było raz na 1000 przypadków , a subiektywne odczucie że maska jest szczelna można sobie włożyć w buty.....ale jak się chce być indywidualistą, interpretować prawo po swojemu..... to się zakłada wątek i szuka sojuszników
ja, subiektywnie i obiektywnie jestem na nie , jeśli chodzi o brodaczy w sprzęcie ODO
proponuje jeszcze coś wymyśleć aby mieć powód do nieustającej wojenki z przełożonymi .....PiS (peace) and love  ZZTop

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Bezpieczeństwo strażaków z brodą a maski do aparatów firmy AUER
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 09, 2016, 12:44:17 »
https://m.youtube.com/watch?v=B4Jcsx4EG0Q
https://m.youtube.com/watch?v=eZeYVIWz99I

jesteś pewien Spartanie swoich sił? Za atobą może i stanie te 30 tys., chociaż bardziej obstawiałbym 30; za mną wystarczy jeden osłaniający mnie tarczą :) kto mieczem wojuje tego miecz w końcu skarci;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Bezpieczeństwo strażaków z brodą a maski do aparatów firmy AUER
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 09, 2016, 13:07:26 »
mi to obojętne, szczerze, to mi lotto, cała dyskusja to bicie piany , a wiatr i tak ją rozdmuchnie, wiec na tym kończę dyskusje , bo każdy swoja rację ma, ale jak ktoś jest indywidualista to powinien założyć własną działalność, jest sobie przełożonym i podwładnym , i działa według swojego schematu
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2016, 13:14:15 wysłana przez Spartan998 »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Bezpieczeństwo strażaków z brodą a maski do aparatów firmy AUER
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 09, 2016, 13:28:08 »
O! rozsądnie zaczynasz prawić:) tylko na pożegnanie trzeba wyszarpać jak najwięcej;) nie ma co się spinać i dawać z siebie więcej niż jakieś pokurcze po latach negatywnej selekcji chcą brać;) hów wsobny nieuchronnie prowadzi do degenaracji materiału genetycznego, ale jego beneficjenci nie są w stanie tego pojąć... plus selekcja negatywna; i mamy obraz większości KP V i IV kategorii:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Bezpieczeństwo strażaków z brodą a maski do aparatów firmy AUER
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 09, 2016, 16:32:23 »
hmmmm, a może tak wejść do biura 01, ściągnąć galoty, narobić mu na podłogę, podetrzeć się ustawą o PSP i wyjść...... przecież nic co nie jest zabronione , jest dozwolone.... możecie analizować, czytać , dukać ustawy i rozporządzenia i nie znajdziecie tam przepisu zabraniającego.....
Masz bardzo ciekawą interpretacje prawa bo ja tu widzę:
-art. 226 KK - znieważenie funkcjonariusza publicznego,
-art. 140 KW - nieobyczajny wybryk,
Jeszcze kilka kwestii technicznych czy twoja wersja ustawy była wyposażona w godło? Bo można podciągnąć art. 137 KK znieważenie godła. Czy w pomieszczeniu znajdował się krzyż lub inne symbole kultu religijnego? Bo dorzucić można Art. 196 KK. obraza uczuć religijnych gdyż jest to subiektywne i ścigane na wniosek.
Tak, że Spartan998 uważaj gdzie oddajesz kał i czym się podcierasz bo nie jest to takie oczywiste.  :klol:
Więc pozostaje pytanie kto "duka" a kto umie czytać?
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2016, 16:40:21 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Bezpieczeństwo strażaków z brodą a maski do aparatów firmy AUER
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 09, 2016, 18:58:08 »
Brawo, 6-stka z prawa, ale przecież przysłowiowy Kowalski czy Nowak nie doktoryzuje się z prawa w na każdym kroku życia prywatnego czy zawodowego , wystarczy się kierować dobrym obyczajem , zasadami współżycia społecznego, dobrym wychowaniem , przyjętymi zasadami , mimo , że nie wszystkie są pisane, savoir vivre .... chyba kolega nie będzie negował.
 Temat brody , szczelności maski idt, można ciągnąc w nieskończoność.
 W zasadzie nadeszła "dobra zmiana", może teraz każdy będzie chodził z broda , może po kolana... Pozdrawiam.