Autor Wątek: Awans z MŁ.KPT na KPT  (Przeczytany 10987 razy)

Offline strazak-k2009

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Awans z MŁ.KPT na KPT
« dnia: Luty 21, 2016, 12:43:29 »
Witam jestem strażakiem w stopniu MŁ.KPT. pracującym na stanowisku d-ca zastępu. Według przepisów po 3 latach od awansu mogę otrzymać stopień KPT., warunkiem jest jednak awans na stanowisko minimum z-ca d-cy zmiany, które otrzymać można z kolei po 4 latach stażu pracy jako strażak zawodowy. Mój staż pracy w maju 2016 roku wynosił bedzie 3 lata. Czy w zaistniałej sytuacji możliwy jest awans na KPT (pozostając w podziale bojowym)?

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2016, 12:50:53 »
Nie ale ta służba już nie taki życzy widziała ;), może uratowałeś jakiegoś kotka lub w inny szczególny sposób się przyczyniłeś służbie np; 01 KG to szanse są ;)

Offline strazak-k2009

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2016, 13:29:57 »
Przepisy sa troche niedopracowane ptzewiduja awans na stopien po 3 latach a stanowisko wymaga juz 4 dlatego takie pytanie z mojej strony.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2016, 13:54:23 »
Jeśli chodzi o awans w tej sytuacji, są 3 opcje:
a) awans z uwagi na wybitne zasługi,
b) otrzymanie stanowiska mł. specjalista - system codzienny, wymagany staż służby - rok, maks. stopień - kapitan,
c) otrzymanie stanowiska specjalista - system codzienny, wymagany staż służby - 3 lata, maks. stopień - st. kapitan.

Poza tym wnioski awansowe chyba musiały polecieć do komend wojewódzkich do końca stycznia / początku lutego, także jest już trochę za późno.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2016, 14:10:17 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2016, 15:52:57 »
A ja mam nieco inne pytanie. Na jakiej podstawie człowiek, który ukończył zaoczne SGSP może zajmować w dalszym ciągu stanowisko dowódcy zastępu? Czy nie jest tak, że aby byc promowanym na pierwszy stopień oficerski trzeba mieć stanowisko oficerskie? Pytam bo widziałem taką sytuację, że taki ktoś dostał odpowiednie do swojego stopnia stanowisko dopiero po 3 latach

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2016, 16:13:07 »
Żeby uzyskać kolejny stopień oficerski powinieneś mieć stanowisko oficerskie. Pytałem kiedyś o to i chłopaki jasno wyjaśnili. Art. 54 Ustawy o PSP mówi jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kolejny stopień, pozdro.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2016, 16:49:02 »
W mojej komendzie gościu dostał *** po 3 latach służby będąc na stanowisku d-ca sekcji a to stanowisko aspiranckie. Więc się da.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.382
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2016, 16:50:04 »
W mojej komendzie gościu dostał *** po 3 latach służby będąc na stanowisku d-ca sekcji a to stanowisko aspiranckie. Więc się da.
Zerknij na załącznik do rozporządzenia :P
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2016, 17:11:46 »
To jest szok jak tak czytam niektóre posty,nie wiem czy się śmiać czy płakać.Absolwenci szkół pożarniczych zadający takie pytania nic dziwnego że ta formacja schodzi p..

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2016, 17:13:49 »
W mojej komendzie gościu dostał *** po 3 latach służby będąc na stanowisku d-ca sekcji a to stanowisko aspiranckie. Więc się da.
Przed 31.12.2013 r. - wtedy było to możliwe, teraz, zgodnie z obecnymi przepisami już nie jest.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2016, 18:43:59 »
interpretacja załącznika nr 6 jest taka, że jak dostał stanowisko d-cy sekcji przed 2014 to ciągle może awansować
w szkołach nawet do st.kpt.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2016, 19:59:53 »
Ja znam taką podstawę prawną:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 20 marca 2009 r.
w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej

... § 4. 1. Strażacy mianowani lub powołani na stanowiska
służbowe przed wejściem w życie niniejszego
rozporządzenia zachowują dotychczasowe stanowiska,
nawet jeśli nie spełniają wymagań kwalifikacyjnych
określonych w rozporządzeniu.
2. Strażacy, którzy zachowali prawo do zajmowania
stanowiska służbowego pomimo niespełnienia
wymagań kwalifikacyjnych określonych w rozporzą-
dzeniu, zachowują, stosownie do posiadanych kwalifikacji
zawodowych, prawo do nadania kolejnego
wyższego stopnia w korpusie właściwym dla stopnia,
który posiadają, jednak nie wyższego niż określony
dla danego stanowiska w rozporządzeniu...


pozdrawiam

Offline maniek1086

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2016, 20:43:21 »
 Jeśli był mianowany na dowódce sekcji przed 1 stycznia 2014 (czyli zgodnie z załącznikiem 6 do rozp o stanowiskach....) to zgodnie z tym załącznikiem maksymalny stopień na dowódcy sekcji w KP to kapitan i na tej podstawie dostał stopień, nawet w ubiegłym roku KG spłodziła pismo z przypomnieniem że takie osoby mogą awansować na kpt. i żeby rozważyć wysłanie wniosków.

Warunek jest taki że musi mieć kwalifikacje jak do oficerskich związanych z kierowaniem działaniami -inż pożarnictwa albo SPF itd

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2016, 21:00:41 »
Straszna choroba toczy PSP tak jak ktoś wcześniej pisał(w innym temacie) te kwalifikacje to kierownictwo KG powinno wsadzić sobie w D...E. Blokują Techników którzy maja stopień mł.kpt. i nie dadzą kpt bo nie skończył SPF teraz SPO i SPK jakby te kwalifikacje zmieniły jego sposób działania.Teraz po deregulacji Ustawy dali technikom jeszcze większe uprawnienia do kierowania ale i tak musza skończyć podyplomówki aby awansować.Mam takich na jednostce są na stanowiskach oficerskich i co du..a.Nie mają kwalifikacji i o ***mogą pomarzyć.To w Policji opinia i okres odsłużenia w stopniu i dalej naprzód.I tak powinno być.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.382
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2016, 22:13:08 »
Straszna choroba toczy PSP tak jak ktoś wcześniej pisał(w innym temacie) te kwalifikacje to kierownictwo KG powinno wsadzić sobie w D...E.
Ta choroba została zaszczepiona w PSP przez ostatnie 8 lat. Ale plotka głosi, że pewne grupy naciskają nad powrotem załącznika... I będzie to mądra decyzja technicy pożarnictwa do 12 grupy!
Ale to tylko plotka :milcz: :milcz: :milcz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2016, 22:15:14 »
W mojej komendzie gościu dostał *** po 3 latach służby będąc na stanowisku d-ca sekcji a to stanowisko aspiranckie. Więc się da.
Przed 31.12.2013 r. - wtedy było to możliwe, teraz, zgodnie z obecnymi przepisami już nie jest.

Przed tym terminem dostał te stanowisko a po *** wychodził w tym roku.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2016, 22:30:15 »
A jak jest teraz w przypadku dziennych po SGSP, mł.kpt i dostaje d-cę zastępu, żeby dostać kpt. musi otrzymać stanowisko oficerskie?

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2016, 22:34:36 »
Kolego ty sobie jaja robisz zadając to pytanie? :wall:

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2016, 23:52:34 »
W ustawach i rozporządzeniach wszystko jest napisane

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 22, 2016, 17:40:34 »
Nie robie sobie jaj, pytam, bo u mnie chlopak dostal kpt na dowodcy sekcji... Tylko pytam.. Prosze o odp, podkresle, ze mowie o gosciu po dziennej

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 22, 2016, 18:12:31 »
Jak zajmował to stanowisko przed 31.12.2013 gdy obowiązywał załącznik nr 6 to może awansować do kpt i koniec awansowania na tym stanowisku.Czy to jest dla Ciebie jasne? Jeżeli objął to stanowisko po tej dacie i dostał awans to jest to przekręt jeden z wielu w tej firmie ale mozliwy

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 22, 2016, 18:40:14 »
Jasne, dzieki. Upewnialem sie i dziekuje za odpowiedz. Czyli dobrze rozumuje, ze teraz po dziennej moga otrzymac kpt minimum po 4 latach - taki staz jest przewidziany dla z-cy dowodcy zmiany (stanowisko oficerskie) tak? Biorac pod uwage tylko PB.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2016, 18:53:07 wysłana przez testypsp »

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 22, 2016, 20:41:34 »
Z-ca d-cy zmiany max st.kpt,natomiast dowódca zmiany mł.bryg.PB.d-ca sekcji jest stanowiskiem aspiranckim i jeżeli ktoś miał ten etat a po wygaśnięciu załącznika zrobił SGSP to i tak kpt nie dostanie...........i zamykamy ten temat

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 22, 2016, 21:12:26 »
Czyli po dziennej glownej zeby dostac kpt trzeba robic min 4 lata - z-ca dowodcy zmiany. Czy moja interpretacja jest poprawna TAK/NIE? Tyle chce wiedziec:)

Offline borovyecky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Pozamiatane....
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 22, 2016, 21:23:02 »
już Ci koledzy kilka razy napisali, naucz się czytać ze zrozumieniem, to nie będzie problemów w przyszłości. Nie dostaniesz kpt. do czasu jak nie będziesz zastępcą dowódcy zmiany, czyli minimum po 4 latach i uprzedzając pytanie, nigdzie nie ma napisane, że po 4 latach takim zastępcą zostaniesz.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 22, 2016, 21:58:54 »
Staram sie zawsze czytac ze zrozumieniem, pisalem, ze chce sie upewnic czy poprawnie zrozumialem, sprawa nie dotyczy mnie bezposrednio, dziekuje za odp i pozdrawiam

Offline olak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 03, 2016, 23:19:49 »
Czy ktoś z Was wie do kiedy był termin składania wniosków o stopnie aspiranckie i oficerskie w rym roku??

Offline s@msung

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 04, 2016, 08:14:51 »
Z tego co pamiętam to do 15 lutego w KG PSP  ^_^

forward

  • Gość
Odp: Awans z MŁ.KPT na KPT
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 10, 2016, 13:13:15 »
Jeśli chodzi o awans w tej sytuacji, są 3 opcje:
a) awans z uwagi na wybitne zasługi,
b) otrzymanie stanowiska mł. specjalista - system codzienny, wymagany staż służby - rok, maks. stopień - kapitan,
c) otrzymanie stanowiska specjalista - system codzienny, wymagany staż służby - 3 lata, maks. stopień - st. kapitan.

Poza tym wnioski awansowe chyba musiały polecieć do komend wojewódzkich do końca stycznia / początku lutego, także jest już trochę za późno.
to jak sheldon młodszy specjalista   :wall:
poza tym jeśli chodzi o pytającego to chodzi o kogoś po dziennej SGSP k2009 tylko kto   :fiuu:
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2016, 13:16:54 wysłana przez forward »