Autor Wątek: Kogut ostrzegawczy na przyczepce  (Przeczytany 14336 razy)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Kogut ostrzegawczy na przyczepce
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 05, 2016, 17:59:40 »
Przy lewym tyle uchwyt mocujący z szybką blokadą w który wsunięty będzie profil zamknięty wychodzący do tyłu. Sama lampa podłączania złączem konektorowym w obudowie dwutorowej. Sednem jest możliwość szybkiego i łatwego demontażu.

Chyba żeby lampę dać całkiem na dole, ale to wtedy nie ma sensu chyba - jakby to miało być poniżej plandeki to lepiej 4 lampy kierunkowe dać, 2 po bokach, 2 na tyle.
Czyli podczas podnoszenia plandeki kogut trzeba wyciągać z profilu? a coś innego żeby był mocowany na stałe bez ściągania? Myślałem żeby zrobić na składanym ramieniu w bok podczas otwierania plandeki
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Kogut ostrzegawczy na przyczepce
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 05, 2016, 21:59:42 »
Nie wiem czy dobrze złapałem idee ale jeśli potrzebujesz zdejmować lampę to może pomyśleć o instalacji króćca DIN i pasującej do niego lampy?
Np takie coś:
http://sklep.terenowiec.pl/ProduktSzczegoly/krociec-do-montazu-din-mocowanie-regulowane
http://sklep.terenowiec.pl/ProduktSzczegoly/krociec-do-montazu-din-mocowanie-skrecane
http://sklep.terenowiec.pl/ProduktSzczegoly/krociec-do-montazu-din-mocowanie-centralne
http://sklep.terenowiec.pl/ProduktSzczegoly/pojedyncza-lampa-led-powerlight-8-mocowanie-elastyczny-din-pomaranczowa-1224v

Ile macie zapasu w tym garażu? Są lampy niskoprofilowe, np http://www.federal.pl/shop/niebieskie/lampy-pojedyncze-niebieskie/lp-400-1224v/

Tak z ciekawości przeszukałem internet za tymi przyczepkami i są różne podejścia - niektóre nie mają nic,
tu jedną znalazłem co ma na górze

ta ma w zderzaku

a tu kontener ma przerobioną plandekę
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2016, 22:24:22 wysłana przez Sylwek »

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kogut ostrzegawczy na przyczepce
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 05, 2016, 22:42:57 »
Właściwie króciec DIN to nie najgorszy pomysł. Tylko jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach - kwestia ulokowania, np. na dachu jak z boku będzie firanka to spoko, cokolwiek będzie na dachu to przynajmniej po bokach przeszkadzać nie będzie. Plandeka tradycyjnie zarzucana będzie przeszkadzać, z podwiązywaną nie miałem okazji się spotkać, ale jeśli jest tak samo uciążliwa w obsłudze jak zarzucana to ble...
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Kogut ostrzegawczy na przyczepce
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 06, 2016, 16:27:32 »
Jednak chyba zrobimy prosty montaż koguta na ramieniu odchylanym na bok dziękuje za pomysły  -_-
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Whelen Polska

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Dystrybutor produktów WHELEN - USA
    • Dystrybutor Whelen
Odp: Kogut ostrzegawczy na przyczepce
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 29, 2016, 09:50:52 »
Hella lub Hansch
Plus Bosch. No tych to z kolei ja nie trawię :P Niemcy mają jakieś dziwne pojęcie wzornictwa, np. stare belki RTK do dzisiaj mogą straszy dzieci nie gorzej niż Freddy Krueger. Dopiero od niedawna tamtejsi producenci pomyśleli, że jednak dobrze by było jakby te lampy jakoś wyglądały i powstały takie modele jak RTK-7 czy Hansch DBS-4000. Ale tamtejszych produktów nie znam zbyt dobrze.

wykorzystywali oni diody led właśnie Cree
Pytanie w którym momencie. Na stronie Elektry mamy dodatkową podstronę "wyprzedaż" gdzie wyszczególnione zostały diody z zapasów produkcyjnych, których produkcja została zakończona - można poczytać.

Co do pytania producentów/dystrybutorów to mam różne doświadczenia - dział handlowy WAŚ do dzisiaj mi nie odpowiedział czy lampy W112 posiadają jakiś mechanizm synchronizacji, więc zakładam że nie mają. Terenowiec raz odpowiada, innym razem milczy - kwestia potwierdzenia czy ich Powerlight to tajwański Juluen. Tak jak w sumie kiedyś sprowadzali i sprzedawali LAP-y pod swoją marką. Ogólnie na maile rzadko kto odpowiada, trzeba dzwonić i pytać, albo się na własnych nogach fatygować.

Nie, WAŚ-ów nie miałem w rękach.

Anyway, trochę odbiegliśmy od tematu :P

My zawsze odpowiadamy, kopia każdego maila wpada na moją prywatną skrzynkę i widzę czy wyszła odpowiedź, a często odpisuję osobiście.
Masz problem, pisz, dzwoń pytaj, nie musisz kupić a i tak chętnie pomożemy. WHELEN - Oświetlenie i nagłośnienie.
Web: www.whelen.com.pl Mail: whelen@whelen.com.pl
Tel: +48 696 WHELEN (+48 696 943536)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kogut ostrzegawczy na przyczepce
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 29, 2016, 17:04:07 »
My zawsze odpowiadamy, kopia każdego maila wpada na moją prywatną skrzynkę i widzę czy wyszła odpowiedź, a często odpisuję osobiście.
No my to się akurat znamy jeszcze z czasów istnienia oswietlenie-ostrzegawcze.pl ;) I osobiście też ;) Tzn. ja znam, a jak się widzieliśmy to się nie przedstawiałem specjalnie :P

Ale będę musiał się odezwać, bo brakuje mi zestawu montażowego do Talona ;)

Natomiast co do przyczepki temat już pewnie jest ogarnięty, aczkolwiek pare dni temu widziałem pomoc drogową z lampami kierunkowymi, tuż przy lampach tylnych - wyglądało to całkiem spoko. W przyczepce można by się pokusić o hide-away'e w klosze lamp fabrycznych.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Kogut ostrzegawczy na przyczepce
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 29, 2016, 17:58:23 »
My zawsze odpowiadamy, kopia każdego maila wpada na moją prywatną skrzynkę i widzę czy wyszła odpowiedź, a często odpisuję osobiście.
No my to się akurat znamy jeszcze z czasów istnienia oswietlenie-ostrzegawcze.pl ;) I osobiście też ;) Tzn. ja znam, a jak się widzieliśmy to się nie przedstawiałem specjalnie :P

Ale będę musiał się odezwać, bo brakuje mi zestawu montażowego do Talona ;)

Natomiast co do przyczepki temat już pewnie jest ogarnięty, aczkolwiek pare dni temu widziałem pomoc drogową z lampami kierunkowymi, tuż przy lampach tylnych - wyglądało to całkiem spoko. W przyczepce można by się pokusić o hide-away'e w klosze lamp fabrycznych.
Tak już kogut zamontowany zwykły obrotowy z elektry
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kogut ostrzegawczy na przyczepce
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 29, 2016, 18:06:24 »
Tak już kogut zamontowany zwykły obrotowy z elektry
Aż chciałoby się rzec: plany były wielkie, a wyszło jak zawsze :P

Ale nie dziwię się - znam plotkę jakoby w pewnej OSP celowo zepsuto stare LBS-5 (jeszcze na żarówkach BA20s) żeby zarząd musiał się wykosztować i kupić coś nowoczesnego... Jest to prawdopodobne, bo zajechać jedno LBO/LBS to jest trudno, a co dopiero kilka... W każdym kupili nowe LBO xD
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Kogut ostrzegawczy na przyczepce
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 29, 2016, 19:55:02 »
Tak już kogut zamontowany zwykły obrotowy z elektry
Aż chciałoby się rzec: plany były wielkie, a wyszło jak zawsze :P

Ale nie dziwię się - znam plotkę jakoby w pewnej OSP celowo zepsuto stare LBS-5 (jeszcze na żarówkach BA20s) żeby zarząd musiał się wykosztować i kupić coś nowoczesnego... Jest to prawdopodobne, bo zajechać jedno LBO/LBS to jest trudno, a co dopiero kilka... W każdym kupili nowe LBO xD
Hehe wiesz Radhezz oświetlenie ostrzegawcze kosztuje a że w magazynku zalegały stare koguty to się korzysta, w OSP słodko z kasa nie jest co w nie których jednostkach żeby pozwolić sobie na dobrej jakości oświetlenie  -_- ale nie pogardziłby lbx 11 z Elektry heh  ^_^ może kiedyś uda się kupić coś lepszego nawet i ten lbx 
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor