Autor Wątek: Wcielenie do grupy specjalistycznej bez mojej zgody  (Przeczytany 15405 razy)

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Wcielenie do grupy specjalistycznej bez mojej zgody
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 11, 2016, 17:36:04 »
te 2% dla jasności u nurków a nie we wszystkich grupach specjalistycznych :fiuu:.
Stary i młody widząc brak pochwał i kasy mają dość dlatego rezygnują i idą na emki  :wall: brutalna prawda ale gdzieś kończy się pasja zaczyna życie

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Wcielenie do grupy specjalistycznej bez mojej zgody
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 11, 2016, 20:18:33 »
Tak tak tylko SGRW-N i wszyscy się dziwią że nie ma chętnych do wysokościówki itp.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Wcielenie do grupy specjalistycznej bez mojej zgody
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 11, 2016, 20:28:45 »
te 2% dla jasności u nurków a nie we wszystkich grupach specjalistycznych :fiuu:.
Stary i młody widząc brak pochwał i kasy mają dość dlatego rezygnują i idą na emki  :wall: brutalna prawda ale gdzieś kończy się pasja zaczyna życie
Już dawno powinno się wprowadzić system premierowania specjalistycznych grup ratowniczych  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Wcielenie do grupy specjalistycznej bez mojej zgody
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 11, 2016, 20:38:01 »
te 2% dla jasności u nurków a nie we wszystkich grupach specjalistycznych :fiuu:.
Stary i młody widząc brak pochwał i kasy mają dość dlatego rezygnują i idą na emki  :wall: brutalna prawda ale gdzieś kończy się pasja zaczyna życie
Już dawno powinno się wprowadzić system premierowania specjalistycznych grup ratowniczych  :straz:

Absolutnie się z tym zgadzam i popieram. Oczywiście gradacja premiowania w zależności od poziomu gotowości.
Teraz np strażacy w grupie, w której jestem mają mniejsze dodatki, niż strażacy gdzie tych grup nie ma. Wiedza, informacje, doświadczenie, wymagania, testy, zaliczenia, znajomosć sprzętu, technik, itp, itd... wszystko masz, tylko bez kasy. Z innych jednostek się z nas śmieją, że nic nie mają (prócz świętego spokoju i podstawowych zadań PSP) a kasa sie zgada....  :wall: :wall: :wall:
taki k...a urok i system zarządzania...
EGO = 1 / wiedza

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Wcielenie do grupy specjalistycznej bez mojej zgody
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 11, 2016, 23:36:54 »
Jedyna kaska to jak 01 raz na kiedy da motywacyjny

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Wcielenie do grupy specjalistycznej bez mojej zgody
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 11, 2016, 23:54:44 »
Absolutnie się z tym zgadzam i popieram. Oczywiście gradacja premiowania w zależności od poziomu gotowości.
Teraz np strażacy w grupie, w której jestem mają mniejsze dodatki, niż strażacy gdzie tych grup nie ma. Wiedza, informacje, doświadczenie, wymagania, testy, zaliczenia, znajomosć sprzętu, technik, itp, itd... wszystko masz, tylko bez kasy. Z innych jednostek się z nas śmieją, że nic nie mają (prócz świętego spokoju i podstawowych zadań PSP) a kasa sie zgada....  :wall: :wall: :wall:
taki k...a urok i system zarządzania...
System niszczy fachowców, to największy ból... Instruktorzy powinni zasuwać na tzw. maksie.  Szczerze znam się tylko na jednej specjalizacji. Ale jak słyszę, że jeden z prekursorów SGRW-N ma połowę mojego dodatku to powiem wprost PSP nie potrafi docenić fachowców.... System woli doceniać księgowe i kadrowe..... SPO bastion oficerów z finansów i kadr!
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2016, 08:05:21 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Wcielenie do grupy specjalistycznej bez mojej zgody
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 12, 2016, 08:43:08 »
Co do szkoleń i instruktorów to jedną z pierwszych decyzji KG było wstrzymanie kursów nurków w Bornem S.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Wcielenie do grupy specjalistycznej bez mojej zgody
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 12, 2016, 09:53:32 »
Co do szkoleń i instruktorów to jedną z pierwszych decyzji KG było wstrzymanie kursów nurków w Bornem S.
To po co kilka dni temu na stronie KG pojawiła się lista instruktorów nurków którzy mają te szkolenia prowadzić w 2016?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kubson88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Wcielenie do grupy specjalistycznej bez mojej zgody
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 13, 2016, 14:11:53 »
Z niewolnika nie ma pracownika, zwłaszcza w grupach specjalistycznych...
Sugeruję zatem rozmowę z przełożonym i w przypadku braku możliwości dobrego dla Ciebie rozwoju sytuacji, rezygnację ze służby w PSP - także dla dobra służby.

Prawie poza tematem: Często kandydaci do służby robią dziesiątki uprawnień dla punktów przy rekrutacji, z których później po cichu chcą rezygnować.
Kolega - instruktor nurkowania opowiadał mi, że zdarzają się w Bornem kursanci, którzy do służby przyszli ze świeżymi kwitami nurkowymi, a którzy realnie nie umieli nawet dobrze pływać.
Troche przesadziles. Problemem nie jest to ze zostałem wcielony do grupy tylko że pomimo moich próśb o wcielenie do grupy nurkowej zostałem wytypowany do grupy wysokosciowej. Nurkowanie to moja pasja a tu jestem z lapanki i to próbuje wyprostowac.

Offline kubson88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Wcielenie do grupy specjalistycznej bez mojej zgody
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 18, 2016, 14:16:42 »
Ponawiam
Czy posiadając ukończone szkolenie młodszych ratowników wysokościowych, a nie widząc się kompletnie w ratownictwie wysokościowym specjalistycznym, pisząc raport o przeniesienie na inna jrg bez grupy wysokościowej, motywując to chęcią dołączenia do grupy wodno-nurkowej działającej na tej jrg, komendant może mój raport odrzucać motywując że już mam kurs wysokościowy i jestem już przewidziany do grupy kiedy ona powstanie?

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Wcielenie do grupy specjalistycznej bez mojej zgody
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 19, 2016, 05:38:27 »
Tak, może twój raport odrzucić.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.454
Odp: Wcielenie do grupy specjalistycznej bez mojej zgody
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 19, 2016, 08:14:45 »
Kolega kubson88 jest na stażu.
Pytanie czy kolega kubson88 bierze pod uwagę, iż z powodu notorycznego wkur.....nia może nie zostać przeniesiony do służby stałej?

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Wcielenie do grupy specjalistycznej bez mojej zgody
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 19, 2016, 08:22:29 »
01 zapewne odrzuci Twój raport. Stażysta nie będzie mieszał w polityce kadrowej, jeśli to nie za grube określenie :P Dla zasady, zostaniesz w tej JRG i będziesz wysokościowcem. Tak na marginesie jesteś w mundurze i jesteś zdziwiony? Ludzie w woju dostają przydział na drugi koniec kraju i idą z całą rodziną i tyle. Przemęcz trochę czasu, będziesz miał lata służby, może zmienią się przełożeni i wtedy przeniesiesz się. A jak nie to w cywil i robisz co chcesz i gdzie chcesz...

Offline strazak_poznan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Wcielenie do grupy specjalistycznej bez mojej zgody
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 19, 2016, 11:20:30 »
Kolego kubson88 o co Ty w ogóle pytasz? Skoro taka jest decyzja a Ty jesteś na stażu to Komendant możne cię ulokować wg potrzeb jednostki organizacyjnej. Nie ma żadnych ale itp. Jedyne z czym się zgadzam to twierdzenie o rozmowie z 01 na ten temat ale jeżeli nie pasuje mu kolejny nurek to przypominam, że każdy strażak ma obowiązek wykonywania poleceń przełożonych. Poza tym w mojej opinii jeżeli na stażu polemizujesz z poleceniami przełożonych to po prostu niewielkie widzę przed Tobą perspektywy...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Wcielenie do grupy specjalistycznej bez mojej zgody
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 18, 2016, 16:28:00 »
W temacie wcielania do grup wysokościowych na silę....
Czy ktoś coś więcej słyszał o bardzo poważnym wypadku wysokościowca w Świeradowie Zdroju?
Wróbelki Mi doniosły, że wszystkimi siłami próbował się z grupy wypisać a na siłę był w niej trzymany! 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.