Autor Wątek: Związek Zawodowy Ratowników Medycznych w PSP  (Przeczytany 6135 razy)

Offline Str-ratmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Związek Zawodowy Ratowników Medycznych w PSP
« dnia: Luty 03, 2016, 14:30:43 »
Zapraszam wszystkich ratowników medycznych pracujących w strukturach PSP o zgłaszanie chęci przynależności do związku, który chciałbym powołać celem wypracowania skutecznego funkcjonowania ratownictwa medycznego w PSP.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Związek Zawodowy Ratowników Medycznych w PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2016, 16:11:01 »
Ciężko będzie ci zebrać ekipę do tego. Już łatwiej się podpiąć pod jakiś istniejący ZZ.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Str-ratmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Związek Zawodowy Ratowników Medycznych w PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2016, 16:36:36 »
Wiem o tym, podpięcie będzie szybsze jeśli chodzi o biurokrację tak teź pasowałoby zrobić, narazić czekamy na chętnych. Zapraszam

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Związek Zawodowy Ratowników Medycznych w PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2016, 16:43:15 »
Cytuj
chciałbym powołać celem wypracowania skutecznego funkcjonowania ratownictwa medycznego w PSP.
Może najpierw, zanim zaczniesz ratować świat przeczytaj czym są ZZ i co mogą, czyli polecam lekturę ustawy o ZZ.   :rofl:

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Związek Zawodowy Ratowników Medycznych w PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2016, 21:42:25 »
W obecnej sytuacji ja jestem chętny. Łódzkie, od 2006 w PSP, od 2005 r. jako ratownik medyczny.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Związek Zawodowy Ratowników Medycznych w PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2016, 08:25:17 »
@Str-radmed
Jeżeli rat.med. pełni służbę w PSP na etacie funkcjonariusza pożarnictwa (strażaka) to byłby to związek zawodowy strażaków. Natomiast jeżeli na etacie cywilnym to związek zawodowy pracowników cywilnych PSP i tu z ew. wyszczególnieniem rat.med.
Żeby taki związek miał coś do powiedzenia musiałby być o zasięgu krajowym wchodzący w skład jednej z 3 central.
Obawiam się że Twoją propozycję można przyrównać do zawracania kijem Wisły.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Str-ratmed

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Związek Zawodowy Ratowników Medycznych w PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2016, 08:59:17 »
piotr998
Masz dobry pomysł? Chcesz pomóc? To zapraszam. Może wspólnymi siłami uda się nam zrobić coś dobrego  :brawo:

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Związek Zawodowy Ratowników Medycznych w PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2016, 15:15:40 »
Witam.
Czy coś się zmieniło w tym temacie? Ktoś może zgłębił temat? Może inaczej trzeba się zebrać niż w związku zawodowym? Proponuje najpierw stowarzyszenie ratowników medycznych strażaków - tak zaczynała Polska Rada Ratowników Medycznych - najpierw stowarzyszenia a potem z kilku stowarzyszeń stworzono radę. Nam do rady daleko ale na stowarzyszenie można się pokusić!

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Związek Zawodowy Ratowników Medycznych w PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2016, 20:56:53 »
Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych PSP xD

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Związek Zawodowy Ratowników Medycznych w PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2016, 09:58:49 »
Teraz już będzie trzeba 7 a nie 15 osób do założenia stowarzyszenia! I wchodzi w życie z dn. 20 maja 2016 r.
http://poradnik.ngo.pl/wiadomosc/1913108.html
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19890200104 odnośnik tekst jednolity
Co Wy na to?
Potrzebne będzie siedziba i 7 ludzi którzy spotykają się minimum raz w roku. Powiedz Marku czy u Was w OSP dałoby się coś zrobić?
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2016, 10:12:10 wysłana przez ratolek »

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Związek Zawodowy Ratowników Medycznych w PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2016, 22:18:11 »
Równie dobrze można założyć stowarzyszenie nierejestrowe - mniejszy koszt... Albo grupę dyskusyjną na Fb.
Serio podejrzewasz, że siedmiu ludzi bez skonkretyzowanych celów spłodzi coś konstruktywnego? Bez celów, bez środków, best statutu i bez - de facto - pomysłu?
Nie, żebym się chciała czepiać i ja akurat nie mam pomysłów, bo ratownictwo medyczne to troszku nie moja działka. Za to ngosy trochę znam i tworzone na takiej zasadzie, jak proponujesz można o kan tyłka potłuc: wtopicie kasę w rejestracje KRS, poustalacie zarząd i co tam jeszcze i sobie pogadacie przy piwie... Trochę nie bardzo.
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Związek Zawodowy Ratowników Medycznych w PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 23, 2016, 07:44:09 »
Pomysł jest-ratmed w PSP. Kwestia jeszcze osób. A skoro już zajęłaś głos to jakie to są koszta rejestracji itd? Jak wygląda założenie takiego stowarzyszenia nierejestrowego?

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Związek Zawodowy Ratowników Medycznych w PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 23, 2016, 15:26:11 »
http://poradnik.ngo.pl/x/1265950

Polecam cały portal - kopalnia wiedzy.

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Związek Zawodowy Ratowników Medycznych w PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 12, 2016, 22:39:52 »
Dzięki, Krzysiek_2k.
Ratolek:
Zarejestrować można w każdej chwili. Zacznijcie od nierejestrowego, bo miały się zmienić przepisy - nie sprawdzałam, czy się zmieniły - i miała też wejść możliwość zawalczenia o granty. A mniej papierologii i innych rozrywek, rozliczania PITów oraz mniejsze prawdopodobieństwo, ze jak ktoś się na Was pogniewa, to Was uwali, wysyłając watchdog i kontrolę prezydenta miasta. A trzeba mieć spore doświadczenie i plecy, żeby nie wtopić przy takiej kontroli.
Jeśli się bardzo nudzisz - ustawy też możesz poczytać. To nie jest w mowie wspólnej, ale warto znać podstawę prawną.

Kwestia osób to podstawa. Akurat jestem w innym zwykłym, gdzie większość jest chętna na zasadzie "weźmy się i zróbcie". Po ryciu przez 60 godzin w projekcie ustawy sporo zapału mi minęło... Więc ludzi najlepiej z chęciami i wiedzą, bo na piwo to możesz zaprosić mnie i będzie równie efektywnie, a zapewne zabawniej niż z kumplami ;)
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Związek Zawodowy Ratowników Medycznych w PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 26, 2016, 13:39:00 »
Na początek musi być grupa dyskusyjna na FB! Jaką nazwę proponujesz bj32??