Autor Wątek: Rekrutacja SGSP w służbie stałej  (Przeczytany 70336 razy)

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 06, 2016, 13:11:29 »
Nowości nie odkryles. My mowimy o czym innym.

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 06, 2016, 14:51:33 »
Tylko w ubiegłym roku było pismo o wolnych miejscach dla każdego województwa i zrobili II rekrutację. Więc nie ma się co martwić rozwojem sprawy. Jak masz skierowanie i PR to powinno być ok.

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 06, 2016, 15:08:30 »
Wydaje mi się, że to jest logiczne. Pod koniec kwietnia każdy z KP/KM wysyłał ilościowo odpowiedź do KW ilu strażaków z danej komendy wysłał by na studia i ilu z tych strażaków spełnia warunki rekrutacji tj. 80PR. Wydaje mi się, że komenda główna zebrała te informacje i w ten sposób podzieliła 190 miejsc na poszczególne województwa a tam na poszczególne powiaty. Istnieje tylko jedna możliwość na to że będzie druga rekrutacja, KG nie podzieliła wszystkich 190 miejsc gdyż nie było tylu chętnych funkcjonariuszy (w co osobiście wątpię). Podstawą dostania się na studia jest obecność na liście "rozdzielnika" + spełnianie warunków rekrutacji + skierowanie od komendanta(wiadomo że w niektórych komendach skierowanie na zasadzie zgody czyli wszystko na własną rękę).

Offline miszczognia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 06, 2016, 15:34:02 »
Pozostaje czekać na ten cały rozdzielnik  :straz:  Tylko ciekawe kiedy coś mniej więcej ogłoszą....

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 06, 2016, 16:52:26 »
U mnie do komendy przyszła informacja o przydzielonych miejscach w poszczególnych Kp/Km. Tak jak tu kolega pisał na podkarpacie 17 miejsc. Teraz komendanci mają wysłać już imienna listę osób skierowanych z poszczególnych komend.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 06, 2016, 17:33:53 »
W tym roku na podkarpacie okreslono 17 miejsc?

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 06, 2016, 17:41:30 »
Tak. Nie pamiętam ile miejsc w poszczególnych komendach ale na całe województwo 17.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 06, 2016, 17:46:33 »
A ma ktos informacje o innych wojewodztwach? Wiesz o co mi Babel chodzi, o to czy jezeli kadrowa powiedziala komus zeby wysylal papiery i ma PR to juz jest na magicznej liscie czy mozliwosc wyslania z danego wojewodztwa ma wieksza liczba osob niz przewiduje magiczna lista i z nich wybiora najlepszych?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.458
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 06, 2016, 23:32:11 »
+ skierowanie od komendanta(wiadomo że w niektórych komendach skierowanie na zasadzie zgody czyli wszystko na własną rękę).
Nie ma żadnego skierowania typu ( wszystko na własną rękę) jeśli skierowanie( a to było wymagane a nie zgoda na podjęcie nauki ) to rozporządzenie jasno określa co może być na własną rękę a co nie.

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 09, 2016, 21:30:52 »
Wielkopolska, coś wiadomo ?
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 13, 2016, 21:57:37 »
U kogoś się wyjaśniło czy są rozdzielniki czy będą robić konkurs?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.458
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 13, 2016, 22:47:49 »
miejsca przyszły w tamtym tygodniu w okolicach wtorku

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 14, 2016, 10:10:59 »
W Wielkopolsce wszystkie kandydatury, które uzyskały próg punktowy, zostały zaakceptowane
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 14, 2016, 12:21:58 »
Mówisz o osobach które zostały zgłoszone do Kg PSP?  Czy osoby które wyslaly papiery od 12 mają a nie zostały ujęte w tych pierwszych listach są na tych listach o których wspomniałes?

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 14, 2016, 13:56:11 »
W Wielkopolsce wszystkie kandydatury, które uzyskały próg punktowy, zostały zaakceptowane

No czyli zapowiada się konkurs świadectw, ponieważ słyszałem, że podobnie jest w innych województwach.

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 14, 2016, 22:43:23 »
Mówisz o osobach które zostały zgłoszone do Kg PSP?  Czy osoby które wyslaly papiery od 12 mają a nie zostały ujęte w tych pierwszych listach są na tych listach o których wspomniałes?
Dotyczy to chyba i jednych i drugich - bo ja się łapię do tych, co na pierwszych listach nie było, a odpowiedź otrzymałem pozytywną
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 14, 2016, 23:20:54 »
Czyli rozumiem dostałeś skierowanie i wysłałeś do sgsp dokumenty w okresie rekrutacji i jesteś na liście w swoim woj. ?

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 15, 2016, 13:26:53 »
Nie ma zadnych list z woj - rozdzielnika. Wszyscy moga skladac chyba, ze tak jest bo faktycznie malo osob ma skierowania.

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 15, 2016, 16:45:41 »
Czyli rozumiem dostałeś skierowanie i wysłałeś do sgsp dokumenty w okresie rekrutacji i jesteś na liście w swoim woj. ?
Tak, dokładnie. Lista jakaś tam musi być, bo odrzucili kilka aplikacji. Ale faktycznie dużo osób akceptują, więc zapowiada się konkurs świadectw na podstawie list z poszczególnych KW. Czy faktycznie tak będzie, to czas pokaże - musimy czekać
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 16, 2016, 09:06:27 »
Jakie były progi punktowe przy naborach w poprzednich latach? ;D Ktoś kojarzy? ;D

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 27, 2016, 15:30:27 »
Rozmawiałem ostatnio z kumplem to powiedział, że u niego w woj jest niby konkretna ilość miejsc, ale jak zapytałem jaka to nie potrafił określić. To rozdzielnik jest czy nie ma...?

Offline AlonsoF150

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 27, 2016, 21:16:49 »
Hmmm....nie wiem czy można to nazwać rozdzielnikiem, ale osobiście widziałem pismo z KW, w którym w formie tabeli było napisane, której KM/KP została przydzielona dana ilość  miejsc. Niestety nie potrafię powiedzieć co decydowało o ilości miejsc na daną komendę.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 27, 2016, 21:48:12 »
Rozumiem, taka tabela mogła być sporządzona do celów informacyjnych, pamiętasz ile było tych miejsc rozdzielonych? Myślę, że ponad 20 na województwo nie powinno być, a jeżeli więcej to nie jest to typowy rozdzielnik. Jak chłopaki wygląda to w Waszych województwach?

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #98 dnia: Lipiec 10, 2016, 11:12:15 »
Orientuje się ktoś czy dużo osób składa lub będzie składać dokumenty i czy będzie to liczba powyżej miejsc jakie są przydzielone?
Jak uważacie?

Offline lotnik637

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Rekrutacja SGSP w służbie stałej
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 14, 2016, 15:27:43 »
Czy orientuje sie ktos czy w tym roku jest jakas lista z komendy wojewodzkiej wg ktorej przyjmowanini beda chetni na SGSP? Chodzi o woj. Mazowieckie