Autor Wątek: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze  (Przeczytany 366268 razy)


Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #702 dnia: Czerwiec 24, 2020, 11:21:07 »
https://eurosport.tvn24.pl/pilka-nozna,105/rks-okecie-zalane-straz-pozarna-wpompowala-na-boisko-pilka-nozna,1020743.html
raczej to nie jest śmieszne....
pozdrawiam
Na różnych grupach ludzie piszą, że boisko już było zalane, i było zalewane przy każdej większej ulewie. Zresztą ile tej wody mogli dopompować, przecież suchego boiska nie zaleli do tego poziomu  :wall: Niestety zarząd szuka jak by tu zdobyć pieniążki i nadarzyła się okazja, więc trzeba rozdmuchać aferę.


Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #704 dnia: Wrzesień 28, 2020, 11:03:16 »
https://www.psp-nowysacz.pl/aktualnosci.php?body=article&name=tylicz-pozar-samochodu-osobowego&lang=pl

Pożar samochodu z "drugim dnem". Autem Ukrainiec przewoził 4 imigrantów ze Sri Lanki. Po zdarzeniu uciekli do pobliskiego lasu jednak obrażenia były na tyle duże, że zaczęli wzywać pomoc strażaków. Okazało się, że zdarzenie jest masowe, na miejsce zadysponowano 3 ZRM i 2 LPR. Pierwszy ZRM dojechał po 30 minutach...

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #705 dnia: Wrzesień 28, 2020, 14:12:55 »
A od kiedy to straż zajmuje się myciem drogi i sprzątaniem elementów karoserii :o

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #706 dnia: Wrzesień 28, 2020, 15:08:50 »
A od kiedy to straż zajmuje się myciem drogi i sprzątaniem elementów karoserii :o
Niestety odkąd ma w swoich szeregach KDR-ów nieznających swoich praw i obowiązków czyli od zawsze.
pozdrawiam

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #707 dnia: Wrzesień 28, 2020, 19:50:13 »
Najpierw wam zadam pytanie, w jakich miastach służycie?
Ja nie byłem tam kdr-em. Jak odpowiecie to wtedy i ja udzielę odpowiedzi

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #708 dnia: Wrzesień 28, 2020, 20:38:59 »
Najpierw wam zadam pytanie, w jakich miastach służycie?
Ja nie byłem tam kdr-em. Jak odpowiecie to wtedy i ja udzielę odpowiedzi
W małej powiatówce gdzie GDK i A jak zdarzenie jest wieczorem to przyjadą rano.  :P

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #709 dnia: Wrzesień 28, 2020, 22:45:29 »
A od kiedy to straż zajmuje się myciem drogi i sprzątaniem elementów karoserii :o
Niestety odkąd ma w swoich szeregach KDR-ów nieznających swoich praw i obowiązków czyli od zawsze.
pozdrawiam
Jeszcze nigdy nie kazałem swoim podwładnym sprzątać dróg. Od tego są odpowiednie instytucje i polecam lekturę w postaci zasad postępowania jednostek ochrony przeciwpożarowej w związku ze zdarzeniami na drogach z 2012 r  :kwit:

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #710 dnia: Wrzesień 29, 2020, 06:38:15 »
A od kiedy to straż zajmuje się myciem drogi i sprzątaniem elementów karoserii :o
Niestety odkąd ma w swoich szeregach KDR-ów nieznających swoich praw i obowiązków czyli od zawsze.
pozdrawiam
Jeszcze nigdy nie kazałem swoim podwładnym sprzątać dróg. Od tego są odpowiednie instytucje i polecam lekturę w postaci zasad postępowania jednostek ochrony przeciwpożarowej w związku ze zdarzeniami na drogach z 2012 r  :kwit:

Zadałem pytanie, a Ty zamiast odpowiedzieć na piszesz nie na temat. W dużych miastach tak jest, są firmy które mają dyżury. My mamy drogę krajową i można by zostawić nie posprzatane tylko osp czekało by kare godzin. Inne są realia i inna interpretacja przepisów, niestety. Myślę, że powinieneś wiedzieć, że straży w różnych komendach, a już szczególnie województwach to inna instytucja... niestety. My pewnie robimy inne rzeczy które dla was były by nie do przejścia

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #711 dnia: Październik 07, 2020, 18:06:31 »
Ja służę w KP z jedną JRG czyli w takiej jak większość w kraju.
O zdarzeniu drogowym informujemy PID GDDKiA niezwłocznie po otrzymaniu informacji od KDR z miejsca zdarzenia. Nie interesuje nas kiedy i jak sprzątają drogę.
Po zakończeniu działań ratowniczych formułka przez radio do SK.
"Działania leżące w kompetencjach jop zostaly zakończone, miejsce zdarzenia przekazane Policji (lub Policja odmówiła), wszystkie zastępy wracają do jednostek".
Nie ma zostawiania OSP. Jedyna możliwość to gdy Policja poprosi o pomoc w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia np. oświetlenie, wtedy informacja do SK że zastęp z OSP pozostaje na prośbę Policji.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #712 dnia: Październik 18, 2020, 21:47:48 »

Offline osobisty998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #713 dnia: Październik 18, 2020, 23:03:34 »
A od kiedy to straż zajmuje się myciem drogi i sprzątaniem elementów karoserii :o
Niestety odkąd ma w swoich szeregach KDR-ów nieznających swoich praw i obowiązków czyli od zawsze.
pozdrawiam
To życzę powodzenia, gdy na rozlanym na drodze oleju jakieś auto wpadnie w poślizg i spowoduje kolejny wypadek. Miejscowe zagrożenie nie zostało usunięte podczas Twoich działań, więc teoretycznie wina jest po Twojej stronie.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #714 dnia: Październik 18, 2020, 23:45:31 »
A od kiedy to straż zajmuje się myciem drogi i sprzątaniem elementów karoserii :o
Niestety odkąd ma w swoich szeregach KDR-ów nieznających swoich praw i obowiązków czyli od zawsze.
pozdrawiam
To życzę powodzenia, gdy na rozlanym na drodze oleju jakieś auto wpadnie w poślizg i spowoduje kolejny wypadek. Miejscowe zagrożenie nie zostało usunięte podczas Twoich działań, więc teoretycznie wina jest po Twojej stronie.
Jak będą wysypane ziemniaki albo błoto z opon, bo ciężarówka wyjechała z budowy to też będziesz dymać na miotle i łopacie? A zarządca siedzi, liczy zaoszczędzony hajs i się śmieje...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #716 dnia: Listopad 10, 2020, 14:12:09 »
Już przed pandemią byli tacy geniusze, więc to żadna sensacja.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #717 dnia: Listopad 19, 2020, 18:08:22 »
https://raportdrogowy.interia.pl/aktualnosci/news-warminsko-mazurskie-przewrocila-sie-ciezarowka-z-piwem,nId,4864732
o kurde.... :mellow: myślę, że zadysponowane zastępy były szczęśliwe, a inne np. z OSP zgłaszały do SK chęć wyjazdu....  :rofl: :rofl:
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2020, 12:35:01 wysłana przez robn »

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #718 dnia: Listopad 20, 2020, 22:01:43 »
https://epiotrkow.pl/m/news/czytaj,41891 pan pod wagonami lezal jakoś podobno przeżył

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #719 dnia: Listopad 23, 2020, 14:46:40 »
Już przed pandemią byli tacy geniusze, więc to żadna sensacja.
https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-pozar-szpitala-w-szczecinie-bilans-ofiar-smiertelnych-wzrosl,nId,4872650
następny "sprawny inaczej intelektualnie"......
pozdrawiam

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #720 dnia: Listopad 23, 2020, 17:35:04 »
https://wiadomosci.wp.pl/strajk-kobiet-w-warszawie-awantura-pod-men-zatrzymania-6578765434633056a
..... Do kolejnych osób przyjechała straż pożarna, która specjalnym sprzętem zaczęła odcinać kolejne przykute osoby. Z tłumu rozległo się namawianie strażaków do przyłączenia się do uczestników Strajku Kobiet. "Strażacy chodźcie z nami" - krzyczano. Ostatecznie około godziny 17:20 odczepiono większość osób, przy wjeździe została jedna uczestniczka Strajku Kobiet, która przykleiła się do bramy wjazdowej MEN......
Pozdrawiam

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #721 dnia: Listopad 23, 2020, 20:46:26 »
Tego nawet nie ma jak skomentować. Przyklejają się.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #722 dnia: Listopad 25, 2020, 10:53:53 »
Taka sytuacja nie miała w ogóle miejsca. Fantazja autora tekstu wiec nie ma co się nakręcać.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Nietypowe Akcje Ratowniczo-gaśnicze
« Odpowiedź #724 dnia: Marzec 10, 2021, 17:06:36 »
Z pewnych źródeł wiem, że zgłaszająca nie dała się zbyć i dzwoniła do 01 województwa w tej sprawie i stąd tak szeroko zakrojone działania  :fiuu:
A rachunek ekonomiczny??? Kto by się tym przejmował  :cooo:
Si vis pacem, para bellum