Autor Wątek: Potrzebuję porady! Praca w PSP. Co zrobić? Pomocy.  (Przeczytany 12331 razy)

Offline Jose

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Potrzebuję porady! Praca w PSP. Co zrobić? Pomocy.
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 31, 2015, 11:13:20 »
Kolega Bartosz ma rację nie każdy ma możliwość wstąpienia do OSP. Fajnie że kolega Kuba900 ma porobione kursy ale żeby pózniej nie było zawodu że przy tylu uprawnieniach dostał tylko 5 punktów podczas naboru na przykład za HDSa a resztę punktów będzie na przykład za uprawnienia SEP i napełniania przenośnych zbiorników ciśnieniowych.Napisałeś też że chemia i fizyka nie są Twoją mocną stroną a nie lepiej było by Tobie wziąść korepetycje z tych przedmiotów podszkolić się i wystartować do Szkoły Aspirantów ? I jeszcze jedno pytanie jakim cudem jesteś w trakcie robienia kat D skoro masz 21 lat ? Z tego co wiem trzeba mieć ukoncone 24 lata.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Potrzebuję porady! Praca w PSP. Co zrobić? Pomocy.
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 31, 2015, 11:23:33 »
Kolega Bartosz ma rację nie każdy ma możliwość wstąpienia do OSP. Fajnie że kolega Kuba900 ma porobione kursy ale żeby pózniej nie było zawodu że przy tylu uprawnieniach dostał tylko 5 punktów podczas naboru na przykład za HDSa a resztę punktów będzie na przykład za uprawnienia SEP i napełniania przenośnych zbiorników ciśnieniowych.Napisałeś też że chemia i fizyka nie są Twoją mocną stroną a nie lepiej było by Tobie wziąść korepetycje z tych przedmiotów podszkolić się i wystartować do Szkoły Aspirantów ? I jeszcze jedno pytanie jakim cudem jesteś w trakcie robienia kat D skoro masz 21 lat ? Z tego co wiem trzeba mieć ukoncone 24 lata.
Wystarczy świadectwo kwalifikacji i możesz robić D od 21 lat.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Jose

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Potrzebuję porady! Praca w PSP. Co zrobić? Pomocy.
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 31, 2015, 11:38:56 »
Masz rację sorry kolego mój błąd.

Offline kuba900

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Potrzebuję porady! Praca w PSP. Co zrobić? Pomocy.
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 12, 2016, 23:24:17 »
Witam ponownie.
Panowie orientuje się ktoś jakie w tym roku kursy będą brane najbardziej pod uwagę?

Jeśli chodzi o kat D to ukończyłem na początku roku wynikiem pozytywnym, tak więc na ten moment posiadam już wszystkie kategorie prawa jazdy.

Proszę o info.
Pozdrawiam

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Potrzebuję porady! Praca w PSP. Co zrobić? Pomocy.
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 12, 2016, 23:55:10 »
Drogi kolego. Co nabór to inna historia.

W jednym wystarczy bez plecaka 25 pkt za dokumenty, zdanie testów i dostajesz pracę marzeń a są takie gdzie 60 pkt i wybitna aktywność mogą Cię zaskoczyć niepowodzeniem.

Swoją historię wkrótce przedstawię w odpowiednim wątku, jako kolejny obok kolegi zyrafa, który bez plecaka dostał się do PSP.

Odpowiadając na Twoje pytanie: obserwuj wątek Nabory do PSP i czytaj ze zrozumieniem co tam jest napisane odnośnie kursów. Ja dostałem się z C+E, wyższym technicznym wykształceniem i punktami za aktywne 5 letnie działania w mojej miejscowej OSP gdzie jestem dowódcą sekcji (bez żadnego dodatkowego kursu i BEZ PLECAKA).

Można? Można.
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Potrzebuję porady! Praca w PSP. Co zrobić? Pomocy.
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 12, 2016, 23:58:22 »
Panowie teraz tj. od 08.01 roku bierzacego nwet bez kategori C człowiek może przejść jak ma parcie na górze a atleta z paleta papierów dostanie 25pkt na rozmowie i dowidzenia ..

Offline Anim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Potrzebuję porady! Praca w PSP. Co zrobić? Pomocy.
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 13, 2016, 16:34:05 »
Jeśli kolega ma 21 lat to czemu nie starać się dostać do którejś ze szkół?

Offline kuba900

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Potrzebuję porady! Praca w PSP. Co zrobić? Pomocy.
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 20, 2016, 01:47:19 »
Orientuje się ktoś czy bez kursu podstawowego z OSP jest sens składania papierów do którejś z jednostek PSP?

Chciałem już złożyć moje dokumenty do jednostki, ale mam mały problem ze zrobieniem kursu, ponieważ jednostki OSP które są w moich okolicach są bardzo małe i słabo się udzielają a co za tym idzie jest kiepsko z wykonaniem kursu podstawowego.

Chciałem jeszcze zapytać czy jest opcja zrobić go w jakiś inny sposób niż przez OSP?

Posiada ktoś jeszcze informację co do punktacji dodatkowej przy naborze za posiadane kwalifikacje? Jakie kursy mogę ewentualnie jeszcze zrobić by zwiększyć szanse dostania się do wymarzonej pracy?

Aktualnie posiadam:
Wszystkie kategorie prawa jazdy (A,B,BE,C,CE,D,DE) + przewozy rzeczy i osób
Uprawnienia przewozów materiałów niebezpiecznych ADR+ cysterny
Ukończony kurs operatora wózka jezdniowego wraz z wymiana butli
Uprawnienia do obsługi pilarek spalinowych
Kurs operatora podestu ruchomego I P
Kurs operatora HDS II Ż
Ukończony kurs obsługi Dźwigu samojezdnego II Ż (bez ograniczeń tonażowych)

W trakcie:
Kurs płetwonurka
Napełnianie butli
SEP do 1Kv

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam ;)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Potrzebuję porady! Praca w PSP. Co zrobić? Pomocy.
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 20, 2016, 15:43:22 »
Orientuje się ktoś czy bez kursu podstawowego z OSP jest sens składania papierów do którejś z jednostek PSP?

Chciałem już złożyć moje dokumenty do jednostki, ale mam mały problem ze zrobieniem kursu, ponieważ jednostki OSP które są w moich okolicach są bardzo małe i słabo się udzielają a co za tym idzie jest kiepsko z wykonaniem kursu podstawowego.

Chciałem jeszcze zapytać czy jest opcja zrobić go w jakiś inny sposób niż przez OSP?

Posiada ktoś jeszcze informację co do punktacji dodatkowej przy naborze za posiadane kwalifikacje? Jakie kursy mogę ewentualnie jeszcze zrobić by zwiększyć szanse dostania się do wymarzonej pracy?

Aktualnie posiadam:
Wszystkie kategorie prawa jazdy (A,B,BE,C,CE,D,DE) + przewozy rzeczy i osób
Uprawnienia przewozów materiałów niebezpiecznych ADR+ cysterny
Ukończony kurs operatora wózka jezdniowego wraz z wymiana butli
Uprawnienia do obsługi pilarek spalinowych
Kurs operatora podestu ruchomego I P
Kurs operatora HDS II Ż
Ukończony kurs obsługi Dźwigu samojezdnego II Ż (bez ograniczeń tonażowych)

W trakcie:
Kurs płetwonurka
Napełnianie butli
SEP do 1Kv

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam ;)
Złożyć możesz i w naborze będziesz brał udział ale wiedz o tym że ci co będą posiadać szkolenia OSP na wejściu dostaną dużo punktów, na chwile obecną lepiej posiadać kursy OSP bo dużo punktów, komendant zainteresowany itd
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Evil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Potrzebuję porady! Praca w PSP. Co zrobić? Pomocy.
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 21, 2016, 15:16:53 »
Zwróć uwagę na jakie stanowisko jest prowadzony nabór. Jeśli jest na stanowisko ratownika to wiadomo, że tutaj kursy OSP (ilość punktów uzyskanych za nie) będzie podstawą. Także uczestniczenie w akcjach z ramienia OSP (postawa, bystrość i ogólna komunikacja) mówi dużo o kandydacie. Jednak jeśli prowadzony nabór jest na kierowcę-ratownika, a pracowałeś jako kierowca ciężarowego i masz to udokumentowane, to może to być asem w Twoim rękawie ;) No chyba, że będziesz miał pecha i znajdzie się osoba o podobnych kwalifikacjach, która dodatkowo ma kursy i działa w OSP.

Offline kuba900

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Potrzebuję porady! Praca w PSP. Co zrobić? Pomocy.
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 21, 2016, 15:37:57 »
Rozumiem, dzięki WIELKIE Evil ;)

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Potrzebuję porady! Praca w PSP. Co zrobić? Pomocy.
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 21, 2016, 18:58:07 »
As w rękawie nie wymaga jeżdżenia zawodowo. Możliwe jest również otrzymanie punktów za prowadzenie wozu pożarniczego, dzięki potwierdzeniu zatrudnienia z UG jako kierowca OSP, które jest wymagane do wykonania różowej wkładki :)
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline Evil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Potrzebuję porady! Praca w PSP. Co zrobić? Pomocy.
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 21, 2016, 19:59:53 »
Zmierzałem do tego, że w PSP potrzebujemy również kierowców z prawdziwego zdarzenia ;)

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Potrzebuję porady! Praca w PSP. Co zrobić? Pomocy.
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 21, 2016, 23:18:13 »
Niewątpliwie masz rację :)

Np. gdy uszkodzony pojazd podczepiony pod hol nie może ruszyć bo ze wszystkich zebranych kierowców nikt nie wie jak odblokować układ hamulcowy ;)
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli