Autor Wątek: EDURA 2006  (Przeczytany 11013 razy)

Offline tomiszek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 07, 2006, 22:02:27 »
Byłem dzisiaj i warto przyjechać jest trochę nowych jak i starych artykułów ale zawsze warto obserwować nowinki w świecie pożarniczym.
Jedyny problem to zaparkować samochód nawet jeśli przyjedziecie służbowymi.
Pozdrawiam.

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 07, 2006, 22:56:55 »
Witam


A my jedziemy jutro. Podobno jest najlepiej, przekonam sie i dam znac


P.S. To gdzie mam zostawic samochod?? :rolleyes:
                                                                                             Pozrdo
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline colo44

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 07, 2006, 23:27:48 »
spróbujcie wjechać od tyłu szkoły ul.kościelna. tam jest plac na parking.300 m do wystawy.pozdrowienia!

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 08, 2006, 09:59:29 »
Ja byłem wczoraj na targach i był to mój pierwszy wyjazd na tą impreze i musze przyznać że było warto. Naprawdę dużo sprzętu, bardzo ciekawe nowinki techniczne. To z tym gaszeniem pod ciśnieniem, chodzi mi o te urządzenie Cobra, to jest na prawdę super. Ale jak na razie raczej nie osiągalne, bo cena tego cacka to 40 tys. EURO. Ale pomarzyć zawsze można a poza tym to nam na nasze warunki wystarcza agregat wysokociśnieniowy co daje 40 atmosfer a nie 300 :-)

Offline nans

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 08, 2006, 11:57:00 »
Jak narazie drogie...ale z biegiem czasu może stanieje:) Pokaz bardzo ciekawy...warto jechać i pooglądać...gorąco zachęcam...
Dość ciekawa i godna uwagi była piła łańcuchowa do cieńcia betonu:)
Pozdrawiam

Offline MSJ

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • F998
    • Sklep dla Strażaka
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 08, 2006, 20:55:29 »
Przypominam że jutro wystawa do godziny 15. Ale proponuje być rano koło 10 bo popołudniu wystawcy zazwyczaj się zwijają.
Pozdrawiam z biura wystawy :)
Sprzęt ratowniczy, książki i gadżety dla strażaków ----> http://www.fabryka998.pl

Offline lukanio998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
edura 2006
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 08, 2006, 22:03:24 »
WITAM !!! Jest to mój pierwszy raz na tym forum więc prosze o wyrozumiałość  :huh:  !!! Byłem dziś w Częstochowie na targach EDURA. Byłem tam pierwszy raz ale jestem mile zaskoczony.Ile samochodów "wyścig konkurencji" WAWRZASZEK,STOLARCZYK itd. itp .

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 09, 2006, 07:20:35 »
Ja niestety niebyłem i niebede na Edurze, ale slyszałem od koleg, ze naprawde warto pojechac do Częstochowy. Ponoc Stolarczyk miał piękną wystawe, a Wawrzaszek dał du... przyjezdzając z trzema samochodami, ktore mozna było oglądac tylko z zewnątrz.
czekam równiesz na Wasze relacje  ^_^ pozdrawiam

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 09, 2006, 12:05:41 »
Też jestem zawiedziony wystawą Wawrzaszka, Szcześniak tez sie nie popisał ale Stolarczyk mnie zaskoczył. Zdziwiły mnie też bardzo pozytywnie samochody od Chmiela (MOTOTRAK), który to do niedawna karosował tylko stare wozy z wojska.
Kobra fantastyczne urządzenie jednak o dość wąskim zastosowaniu jak za ta kase.

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 09, 2006, 13:37:59 »
Ogolnie Edura 2006 wyszla pieknie, w zyciu nie widzialem tylu rzeczy, mam wiele fotek wiec jesli jest ktos zainteresowany to czekam. Z checia wysle kilka zdjec osobom ktore nie mogly sie tam zjawic, Powiem tyle bylo NIESAMOWICIE!!! Wiec Ci ktorzy nie byli powinni zalowac )

P.S. Najlepszy Patent to " CORBA " Firmy INTERVENT mile mnie zaskoczyl
Ratownik przeciol nim drzwi od bloku w 2 sec ( Glowica 0.6 Microna!!!! ).                                                  A do zgaszenia pozaru zuzyl 22l wody, ale cena odstrsza "tylko"  300 000zl
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 09, 2006, 19:43:52 »
Szanowni druchowie byłem w tym roku na EDURA 2006 oczywiscie w drugim dniu i  mogę stwierdzic ze mamy coraz to nowszy sprzet ,ratowniczo gasniczy, samochody  itd. Byłem na pokazie przecinania urzadzeniem CCS-COBRA jest to cos pieknego ale nie na nasze mozliwosci spotkalem sie tez z pokazem gaszenia piana z pojemnika ktory byl zawieszony na strazaku i mial chyba 10 litrow srodka piano tworczego a zasilany był wezem o srednicy 25 nie mam danych o tym urzadzeniu jak by ktos mial to prosze o dane . To byla 5 moja Edura . Pozdrawiam

Offline MSJ

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • F998
    • Sklep dla Strażaka
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 10, 2006, 17:14:50 »
Mam takie pytanie odnośnie EDURY 2007, szczególnie do osób które nie przyjechały na tego roczną wystawę. Czy gdyby targi trwały do soboty przyjechalibyście w sobotę??
Sprzęt ratowniczy, książki i gadżety dla strażaków ----> http://www.fabryka998.pl

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 11, 2006, 11:04:41 »
Do MSJ. Moim zdaniem nawet lepiej by bylo, gdyby targi były od piątku do
niedzieli. Ja osobiscie chciałem jechać, ale półetatu mnie zablokowało i tak
było po ptakach. Wydaję mi sie że duże grono kolegów czy to z PSP, czy
z OSP poprostu nie była na targach bo praca uniemożliwiła wyjazd na wystawę.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 11, 2006, 12:54:45 »
Ogolnie Edura 2006 wyszla pieknie, w zyciu nie widzialem tylu rzeczy, mam wiele fotek wiec jesli jest ktos zainteresowany to czekam. Z checia wysle kilka zdjec osobom ktore nie mogly sie tam zjawic, Powiem tyle bylo NIESAMOWICIE!!! Wiec Ci ktorzy nie byli powinni zalowac )

Jeżeli można to ja bym prosił kilka fotek na adres wolicki1@wp.pl

Tak jak powiedział bart73 robota blokuje dostęp do tego typu wystaw
(gdyby było bliżej). Ale cóż  :rolleyes: życie.

Offline MSJ

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • F998
    • Sklep dla Strażaka
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 11, 2006, 13:45:07 »
Z tego co rozmawiałem z pracownikami CS PSP to raczej niedziela nie wchodzi w grę.
Pierwsza EDURA była od środy do soboty i w sobotę było bardzo mało zwiedzających i dlatego zrezygnowano z wystawy w sobotę. Ale poczekamy na kolejne opinie.
Sprzęt ratowniczy, książki i gadżety dla strażaków ----> http://www.fabryka998.pl

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 11, 2006, 13:55:13 »
dla dzwon
Witam! Moja też była 5-a
Jakoś mi umknęła prezentacja tego urządzenia ale z Twojego opisu wynika że chodzi chyba o tzw.przenośne centrum pianowe prod.PU POŻ-PLISZKA z Gdańska
Dane techniczne:
-pojemność pelnego zasobnika-10 l
-waga pełnego zasobnika -14,5 kg
-wydajność przy stężeniu 1% z 10 l PYROCOOL-u 1000 l roztworu gasniczego.
Urządzenie zostało skonstruowane jako przenośny zasobnik środka gaśniczego PYROCOOL.Może być wykorzystywane przez strażaków przy:
-gaszeniu ściółek leśnych
-gaszeniu pożarów pomieszczeń jako pomocnicze urządzenie gasnicze
-pracach pożarowo i wybuchowo niebezpiecznych jako wyposażenie na posterunku askuracyjnym
-gaszeniu pojazdów mechanicznych
Dane te podaję na podstawie reklamy ww urządzenia w magazynie "W akcji"
Strona producenta-www.pliszka.com.pl

Offline MSJ

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • F998
    • Sklep dla Strażaka
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 11, 2006, 17:09:49 »
Ja zrobiłem ponad 250 fotek, jak tylko znajdą się w necie to zapodam link.
Sprzęt ratowniczy, książki i gadżety dla strażaków ----> http://www.fabryka998.pl

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 11, 2006, 20:00:38 »
Prosiłbym o pare ciekawych fotek do serwisu Remiza.com.pl - niestety mnie tam nie było i nie miałem jak zrobić fotek.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 12, 2006, 01:16:41 »
Witam.
Na EDURA bylo zajebiście.COBRA był moim zdaniem chitem sezonu,ekipa była najbardziej zauwazalna i zorganizowana w pokazach.Pierwszy raz widzialem takie cacko na oczy z tak małym zużyciem wody i tak wielkimi skutkami gaszenia ognia(zbił temperature panującą w kontynerze ponad 500*C w minute gdzie zużył ok.22 litry wody gdzie przy zwykłym gaszeniu trzeba było by zużyć przynajmniej 2500 litrów)

 WAWŻASZEK naprawde dal dupy poprzez zamknięte auta.Sam byłem ciekaw jak maja auto skarosowane w srodku,ale cuż,obeszlem sie smakiem,gdzie inne firmy byly otwarte na wszystko.

Na nastempną EDURA jade na bank.

                                                                             POZDRAWIAM

Offline sawkowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 12, 2006, 07:56:07 »
Zapraszam na www.osppilchowice.republika.pl
Jest tam trochę fotek z EDURY.

Offline Oskarco

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: EDURA 2006
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 19, 2006, 12:02:56 »
Chciałbym wyjaśnić, że CCS COBRA kosztuje około 40 tys. euro co daje około 150 tys. złotych.
A nie 300 tysięcy złotych.
Więcej informacji na www.ccs-cobra.pl
Pytania prosze kierować na cobra@intervent.pl