Autor Wątek: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?  (Przeczytany 14769 razy)

Offline czacha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
[OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« dnia: Maj 15, 2006, 11:31:29 »
Jak wyglada procedura przyjecia do OSP, ktora jest w strukturach KSRG. Czy moglby mi ktos przyblizoc to. Wczesniej nie nalezalem do zadnych grup mlodziezowych itp.

Offline Paulina

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2006, 19:48:35 »
najpierw musisz sie dowiedzieć która jednostka w gminie należy do KSRG zawsze jest to jedna jednostka w gminie później musisz pójść do naczelnika tej jednostki i on ci to najlepiej wytlumaczy i ewentualnie przyjmie -_- -_- -_- napewno musisz zrobic podstawowy kurs szeregowych miec badania. takie same kryteria jak do osp -_-

Offline rybeusz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2006, 23:56:10 »
Taka sama jak do jednostki,która nie jest w KSRG. Musisz się przedewszystkim zgłosic do naczelnika danej jednostki a on juz wtedy zdecyduje czy Cie przyjąć czy nie. Ale przeważnie jest tak, że jeżeli jestes sprawna fizycznie to zostaniesz strażakiem OSP. Później będziesz musiała iśc na kurs szeregowców OSP i zrobić sobie aktualne badania lekarskie bo z tego co się orientuje, każdy strażak,który będzie jeździł do akcji musi miec takie badania.

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2006, 02:31:36 »
Jeżeli naczelnik cie przyjmie,a zwlaszcza przyjmuje to w tedy jestes kierowany na kurs BHP który musi być i po tym kursie jestes wysylany na szeregowca.Po tych kursach jesteś czynnym strazakiem, ktury moze brac czynny udzial w wyjazdach na akce typu pozar(((musisz miec ukonczone 18 lat)))


powodzenia

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2006, 03:19:43 »
najpierw musisz sie dowiedzieć która jednostka w gminie należy do KSRG zawsze jest to jedna jednostka w gminie później musisz pójść do naczelnika tej jednostki i on ci to najlepiej wytlumaczy i ewentualnie przyjmie -_- -_- -_- napewno musisz zrobic podstawowy kurs szeregowych miec badania. takie same kryteria jak do osp -_-

A u nas w gminie są 2 jednostki w KSRG a trzecia się o to stara i co wy na to ?
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2006, 03:34:20 »
Ja myśle,że jest u was bardzo dużo wyjazdów bo KSRG przewaznie w takie opcje nie wchodzi,a wiadomo oni tez maja z tego kase



                                                               Pozdrawiam

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2006, 07:04:56 »
do MARCIN GRZELACZYK
Z tego co wiem to ok. 60% jednostek w gminie moze byc w KSRG takze wątpie aby ta trzecia sie dostała. Z resztą, temat KSRG byl juz kiedys poruszany.

Offline czacha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2006, 15:07:42 »
Właśnie tak zrobiłem! Dzisiaj idę z podaniem o przyjęcie w poczet członków OSP. A dalej zobaczymy jak to będzie!

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2006, 15:21:34 »
Do turbo mat

Strazakiem moze zostac nawet jak ma 16, wtedy posiada juz prawie wszystkie mozliwosci. Pojedziesz sobie na zawody, mozesz glosowac na zebraniu, jakis malutki pozarek trawki :rolleyes:, hmm mozesz tez grochowke ugotowac  ^_^
Tak na serio, to pamietaj zeby wybrac jednostke w ktorej panuja zasady, bo byc strazakiem ale
zle wypelniac swoje obowiazki to nic dobrego i wstyd!
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2006, 15:52:59 »
Ja myśle,że jest u was bardzo dużo wyjazdów bo KSRG przewaznie w takie opcje nie wchodzi,a wiadomo oni tez maja z tego kase



                                                               Pozdrawiam
Mamy około stu wyjazdów rocznie i druga jednostka w gminie podobnie to nie jest wcale dużo.
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2006, 21:39:11 »
I oczywiscie mnieszkać dosyć blisko.....

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2006, 23:38:00 »
Paulina, rybeusz, turbo mat, o czym Wy piszecie, nie wprowadzajcie adepta czacha w błąd.

Do OSP nie przyjmuje naczelnik ale Zarząd OSP, na podstawie złożonego na pismie wniosku.
Poczytajcie statut OSP.
Naczelnik może wnioskować do Zarządu OSP o włączenie druha do jednostki operacyjno technicznej (JOT).

Nie mniej jednak, powinieneś wcześniej odbyć rozmowę z naczelnikiem lub innym członkiem zarządu, dowiesz sie jak funkcjonuje dana OSP, czego bedą od Ciebie wymagali, a później zadecydujesz, czy Ci to odpowiada.

Procedura przyjęcia do OSP, która jest w strukturach KSRG, czy poza struktura jest taka sama.

Musisz chcieć wstąpić,
Złożyć, do Zarządu OSP, wniosek o przyjęcie do OSP,
Zarząd wezwie Ciebie, gdy będzie rozpatrywał twój wniosek,
Przyjmie lub nie przyjmie Ciebie w szeregi OSP.

Offline Damiano KC2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
  • Fire - I'm lovin it!!!
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 17, 2006, 08:49:37 »
No wlasnie Straszak ma racje.  :rolleyes:
"Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga" Adam Mickiewicz

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 17, 2006, 14:11:29 »
Damano ty chyba niewiesz,ze do pozarów moze jechac tylko osoba pełno letnia,a to ze np. do traw jezdza nie pelno letni to jest tylko dobra wola dowódcy.   


                                                                                Pozdrawiam

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 17, 2006, 17:17:57 »
To jest raczej głupota dowódcy,a nie dobra wola.Sorry ale takie są fakty.
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 17, 2006, 20:27:19 »
Jeżeli jeszcze nie ukończyłeś 18-tego roku życia to musisz mieś dodatkowo pozwolenie od rodziców.

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 17, 2006, 23:09:14 »
przepraszam miggru ale o jakim pozwoleniu od rodziców ty piszesz ??? , chyba że chodzi o wstąpienie do MDP ..

Offline tomer123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 18, 2006, 12:21:39 »
Jeżeli naczelnik cie przyjmie,a zwlaszcza przyjmuje to w tedy jestes kierowany na kurs BHP który musi być i po tym kursie jestes wysylany na szeregowca.Po tych kursach jesteś czynnym strazakiem, ktury moze brac czynny udzial w wyjazdach na akce typu pozar(((musisz miec ukonczone 18 lat)))


powodzenia
Aby mógł brać udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych musi posiadać jeszcze ważne badania lekarskie.

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 18, 2006, 22:47:58 »
kol.Czacha przedewszystkim pobierz od sekretarza deklaracje wstąpienia do osp wypelnij ja tak jak tam sa te rubryki itd.jezeli jestes nie pelno letni to pozwolenie od rodziców lub opiekunow . Oddaj komus z zarzadu i na najbliszym posiedzeniu zarzadu zadecyduje o twoim przyjeciu a potem normalne procedury zgodnie z twoim wiekiem > Zycze powodzenia i mam nadzieje ze powitamy cie w naszych szeregach jako druha OSP . Pozdrawiam

Offline Paulina

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 25, 2006, 13:15:44 »
Paulina, rybeusz, turbo mat, o czym Wy piszecie, nie wprowadzajcie adepta czacha w błąd.

Do OSP nie przyjmuje naczelnik ale Zarząd OSP, na podstawie złożonego na pismie wniosku.
Poczytajcie statut OSP.
Naczelnik może wnioskować do Zarządu OSP o włączenie druha do jednostki operacyjno technicznej (JOT).

Nie mniej jednak, powinieneś wcześniej odbyć rozmowę z naczelnikiem lub innym członkiem zarządu, dowiesz sie jak funkcjonuje dana OSP, czego bedą od Ciebie wymagali, a później zadecydujesz, czy Ci to odpowiada.

Procedura przyjęcia do OSP, która jest w strukturach KSRG, czy poza struktura jest taka sama.

Musisz chcieć wstąpić,
Złożyć, do Zarządu OSP, wniosek o przyjęcie do OSP,
Zarząd wezwie Ciebie, gdy będzie rozpatrywał twój wniosek,
Przyjmie lub nie przyjmie Ciebie w szeregi OSP.


Racja straszak przepraszam za przejęzyczenie a tobie dzięki za poprawkę. Głównie Chodziło mi o to, że najlepiej to z nim pierwszym się powinien skontaktować, bo on mu to najlepiej wytłumaczy i zajmie się przekazaniem wniosku pozostałym z zarządu. Moja wypowiedź powinna brzmieć " ewentualnie wraz z zarządem cię przyjmie lub nie" jeszcze raz przepraszam
Pozdrowienia


Offline florian_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 25, 2006, 13:37:35 »
Ja jestem w OSP od 15 roku życia. Moje przyjęci wyglondało w ten sposób, że poszedłem
do sekretarza OSP zostawiłem podanie i byłem przyjęty. Teraz jestem członkiem zarządu i ta procedura się zmieniła wygląda tak jak ją opisuje Straszak, więc moim zdaniem uważam, że
w każdej jednostce jest inaczej i to zależy od zarządu..........

a co do w -_-jazdów to teraz mam 17 lat i jestem w pierwszym wyjeźdie ale tylko mogę obsugiwać
sprzęt czyli: podpinać węże, odkręcać zawory, budować linie, i takie pierdoły przynies odnieś
ale to dlamnie lepiej niż jak bym miał siedzieć i nic nie robić tylko po akcj węże po zwijać na placu remizy.........   

Offline Patrycja13

  • " Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 28, 2006, 21:48:08 »
Witam wszystkich!!! Mam pytanie czy są jakieś inne zasady dotyczące przyjmowania kobiet badz dziewcząt do osp niz meżczyzn?? Wydaje mi się, że takie same, ale nie jestem pewna  -_-

POZDRAWIAM
" Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "

Offline Paulina

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 28, 2006, 23:14:57 »
Takie same przynajmniej u mnie były takie same a nie przypominam sobie żeby w statucie były jakiejś rozgraniczenia w tej kwestii http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode=dzial&id_dzial=20 to jest wzorcowy statut osp na podstawie którego jednostka zrzeszona w związku tworzy swój.

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 07, 2006, 19:47:08 »
a czy ktoś sie orientuje czy zarząd może mnie nie przyjąć a jeśli tak to z jakiego powodu?

I czy w czasie zebrania zarządu gdy będzie rozważane to mogę być obecna, czy dowiem się tylko jaka została podjęta decyzja?

Offline turbo mat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: [OSP] jaka jest procedura przyjecia do OSP?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 07, 2006, 22:19:16 »
Zgadzam sie z PAULINĄ i również PRZEPRASZAM.

Jakos pomyslalem podobnie jak PAULINA