Rozwój osobisty i zawodowy > Nasze konkursy

12 Edycja Konkursu Wiedzy Pożarniczej Klubu strażak.pl

<< < (4/12) > >>

radk177:
Ja mam pytanie odnośnie zadania nr 7. Skąd taka odpowiedź ? Ja wertowałem długo informacje odnośnie Ex i próbowałem na podstawie temperatury zapłonu benzyny to rozwiązać i niestety źle :D może ktoś rozwinąć bo ciekaw jestem:)

sheldon:
Krótko mówiąc,  urządzenie (jego powierzchnia) klasy temperaturowej T6 w żadnym momencie swojej pracy nie osiągnie temperatury wyższej niż 85 st. C., przez co może pracować z substancjami o temp. samozapłonu wyższej niż ta wartość, która w przypadku T4 wynosi bodajże 135 st. C. - także substancje, dla której wymaga się urządzeń T4 - pompować możemy.
Wyróżniamy T1-T6 - czym wyższa cyfra, tym niższa może być temp
 samozapłonu danej substancji (niższa - gorzej dla nas).

Jeśli urządzenie jest w T6 - teoretycznie, przy substancji o temp. samozapłonu np. 70 st. C. mogłoby dojść do zapalenia po kontakcie z powietrzna urządzenia w czasie jego pracy.

A temp. zapłonu to jeszcze inna bajka - temp. substancji,  w której wydziela ona pary ze zdolnością do ich zapalenia od zewnętrznego bodźca energetycznego :)

radk177:
A czy temp. zapłonu benzyny wynosi -51 st. C. jak udało mi się znaleźć czy coś nie tak ?

sheldon:
Benzyna samochodowa to ok. -50 do -45.

Co do temp zapłonu a samozapłonu - jest wielka różnica, o których widzi ;) Klasy temperaturowe odnoszą się do temp. samozapłonu/samozapalenia :)

radk177:
To właśnie tym bardziej nie rozumiem bo to wartość rzędu 340-350 st. C. Myślałem że nie można będzie pracować urządzeniem z zadania w oparach benzyny bo T6 odnosi się do +85 st.C, gdzie T1 450st.C.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej