Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2767712 razy)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3425 dnia: Październik 22, 2022, 17:07:25 »
Powodem jest przejście na zasłużone zaopatrzenie emerytalne 😉

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3426 dnia: Październik 23, 2022, 00:04:31 »
Ja p..ole. S.P. p. Jerzy Urban się w grobie przewraca bo nie miał internetów.
Ślubuję strzec (...) honoru, godności i  dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.
Po co Wam rzecznik - wystarczy remiza.straz.gov.pl




« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2022, 09:22:08 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3427 dnia: Październik 24, 2022, 13:45:53 »
Ja p..ole. S.P. p. Jerzy Urban się w grobie przewraca bo nie miał internetów.
Ślubuję strzec (...) honoru, godności i  dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.
Po co Wam rzecznik - wystarczy remiza.straz.gov.pl

Też uważam że rzecznik nie jest zbytnio potrzebny, szczególnie jeśli jest nie do końca "poinformowany" ;)

Ten fragment ślubowania to zapewne w związku z kulisami zmian?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3428 dnia: Październik 24, 2022, 13:51:27 »
A to PSP ma teraz rzecznika? Bo jakoś wydaje mi się, że po erze p. Frątczaka, funkcję rzecznika przejął Facebook i określone profile osób komentujących.
A co do roty ślubowania to się z Tobą w 100% zgodzę.

Offline wer998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3429 dnia: Październik 24, 2022, 22:19:40 »
https://remiza.com.pl/szef-mazowieckich-strazakow-odwolany/

Różnie z tym "Informacje te dementuje jednak rzecznik prasowy komendanta głównego PSP. W rozmowie z naszym portalem bryg. mgr inż. Karol Kierzkowski jednoznacznie stwierdził, że informacje o odwołaniu nadbryg. Jarosława Nowosielskiego nie są prawdziwe. Dodał, że komendant cały czas pełni swoje obowiązki, a obecnie przebywa na urlopie."
źródło: https://ciechanowinaczej.pl/artykul/komendant-nowosielski/1365357

W rozmowie z lokalnym radiem (nie pamiętam nazwy) Mazowiecki KW PSP potwierdził swoje odejście. Rzecznik KG PSP dalej niech dementuje... :D 

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Si vis pacem, para bellum

Offline krytyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3431 dnia: Październik 25, 2022, 20:44:00 »
Z krainy scyzoryków na Mazowsze odszedł 02 (import z sąsiedniej krainy). Nigdy nie ukrywał, iż jego marzeniem są insygnia generalskie. Czyżby to nowy 01 Mazowsza?!

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3433 dnia: Październik 27, 2022, 16:40:49 »
Starego pryka z 40-letnim stażem służby ktos chce docenić. Ciekawe komu i jak się zasłużył w podli.... du....   To jest prawdziwe odmłodzenie kadry. Czy na Mazowszu brakuje odpowiednich kandydatów że trzeba ściągać ludzi ze szkieletczyzny? Chyba zasłużył sie na Jasnej Górze jak pełnił tam słuzbę.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3434 dnia: Październik 27, 2022, 16:51:54 »
(...) Chyba zasłużył sie na Jasnej Górze jak pełnił tam słuzbę.
I masz odpowiedź na swoje pytanie, czym się tak zasłużył.
Si vis pacem, para bellum

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Si vis pacem, para bellum

Offline Marek99998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3436 dnia: Październik 27, 2022, 20:31:41 »
Nie było kogoś młodszego ludzie co to jest co obecnie się dzieje to jakiś skandal niektórzy to i z Dowódcy Zmiany awansowali na Wojewódzkiego

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3437 dnia: Październik 27, 2022, 20:44:23 »
No i co teraz "bezrzecznik" powie?
https://www.gov.pl/web/kgpsp/uroczystosc-z-okazji-zdania-i-powierzenia-obowiazkow-przez-mazowieckiego-komendanta-wojewodzkiego-panstwowej-strazy-pozarnej
Przecież rzecznik nie może spekulować tylko trzymać się faktów. W swojej wypowiedzi nie skłamał. Remiza napisała, że został odwołany, a w danym momencie tak nie było.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3438 dnia: Październik 27, 2022, 21:05:07 »
Nie było kogoś młodszego ludzie co to jest co obecnie się dzieje to jakiś skandal niektórzy to i z Dowódcy Zmiany awansowali na Wojewódzkiego
To jest ten sam, co jeszcze wczoraj został powołany na p. o. zastępcy 01 Mazowsza

@In_flames
A jak to się ma do tej wypowiedzi: https://ciechanowinaczej.pl/artykul/komendant-nowosielski/1365357
"(...) Informacje te dementuje jednak rzecznik prasowy komendanta głównego PSP. W rozmowie z naszym portalem bryg. mgr inż. Karol Kierzkowski jednoznacznie stwierdził, że informacje o odwołaniu nadbryg. Jarosława Nowosielskiego nie są prawdziwe. Dodał, że komendant cały czas pełni swoje obowiązki, a obecnie przebywa na urlopie. (...)"
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2022, 21:08:09 wysłana przez Mroovka »
Si vis pacem, para bellum

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3439 dnia: Październik 27, 2022, 22:36:23 »
@In_flames
A jak to się ma do tej wypowiedzi: https://ciechanowinaczej.pl/artykul/komendant-nowosielski/1365357
"(...) Informacje te dementuje jednak rzecznik prasowy komendanta głównego PSP. W rozmowie z naszym portalem bryg. mgr inż. Karol Kierzkowski jednoznacznie stwierdził, że informacje o odwołaniu nadbryg. Jarosława Nowosielskiego nie są prawdziwe. Dodał, że komendant cały czas pełni swoje obowiązki, a obecnie przebywa na urlopie. (...)"

No jak to jak. Na tamten moment komendant nie był odwołany, przebywał na urlopie. Skończył go wybierać i skończył "karierę" w PSP. Tak jak @In_flames napisał, rzecznik nie skłamał.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Marek99998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3440 dnia: Październik 27, 2022, 22:41:54 »
Nie było kogoś młodszego ludzie co to jest co obecnie się dzieje to jakiś skandal niektórzy to i z Dowódcy Zmiany awansowali na Wojewódzkiego
To jest ten sam, co jeszcze wczoraj został powołany na p. o. zastępcy 01 Mazowsza

@In_flames
A jak to się ma do tej wypowiedzi: https://ciechanowinaczej.pl/artykul/komendant-nowosielski/1365357
"(...) Informacje te dementuje jednak rzecznik prasowy komendanta głównego PSP. W rozmowie z naszym portalem bryg. mgr inż. Karol Kierzkowski jednoznacznie stwierdził, że informacje o odwołaniu nadbryg. Jarosława Nowosielskiego nie są prawdziwe. Dodał, że komendant cały czas pełni swoje obowiązki, a obecnie przebywa na urlopie. (...)"

Szybki awans a mi chodziło tych z dowódcy zmiany że awansował chodziło mi o  Bartkowiaka  i jego awans z Dowódcy Zmiany na Wojewódzkiego

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3441 dnia: Październik 27, 2022, 22:44:11 »
Nie było kogoś młodszego ludzie co to jest co obecnie się dzieje to jakiś skandal niektórzy to i z Dowódcy Zmiany awansowali na Wojewódzkiego

Ktoś marzy o lampasach na starość, nadarzyła się okazja to czemu nie skorzystać. Natomiast czy skorzysta na tym służba, śmiem wątpić. Cóż był L.S. w podobnym wieku i każdy wie jak to wyglądało. Doczekaliśmy czasów, gdzie mądrość się nie liczy.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3442 dnia: Październik 28, 2022, 06:09:25 »
A mi po prostu chodziło o to, że portal remiza.com.pl podaje informację o odwołaniu Nowosielskiego, a rzecznik KG to dementuje. Kto miał więc rację? Zwłaszcza, że Remiza podała sprawdzoną, jak się okazuje informację.
Si vis pacem, para bellum

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3443 dnia: Październik 28, 2022, 08:09:53 »
Może obie strony miały rację?
Jedni opierali się na plotkach i krążących informacjach.
Drugi opierał się na dokumentach - może w dniu wypowiedzi nie było oficjalnej informacji i decyzji o odwołaniu.
 :wall:

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3444 dnia: Październik 28, 2022, 10:41:14 »
Przyglądając się tym zmianom kadrowym za obecnej władzy bratkowej mam wrażenie  że PSP coraz bardziej schodzi na psy, bo liczy się tylko polityka i lizusostwo. To że brak kasy, mądrze zarzadzjących komendantów, wystarczającej liczby etatów  a także coraz mniej chętnych do służby to dowody na potwierdzenie mojej tezy. Czy mam rację ?

pompierman

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3445 dnia: Październik 28, 2022, 16:51:22 »
Przyglądając się tym zmianom kadrowym za obecnej władzy bratkowej mam wrażenie  że PSP coraz bardziej schodzi na psy, bo liczy się tylko polityka i lizusostwo. To że brak kasy, mądrze zarzadzjących komendantów, wystarczającej liczby etatów  a także coraz mniej chętnych do służby to dowody na potwierdzenie mojej tezy. Czy mam rację ?
Wystarczy prześledzić ścieżkę kariery 01 i masz potwierdzenie swojej tezy... żeby zostać najwyższym stopniem trzeba COŚ osiągnąć, a nie być stronniczy politycznie  :cooo:

Offline Marek99998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3446 dnia: Październik 28, 2022, 17:04:41 »
Przyglądając się tym zmianom kadrowym za obecnej władzy bratkowej mam wrażenie  że PSP coraz bardziej schodzi na psy, bo liczy się tylko polityka i lizusostwo. To że brak kasy, mądrze zarzadzjących komendantów, wystarczającej liczby etatów  a także coraz mniej chętnych do służby to dowody na potwierdzenie mojej tezy. Czy mam rację ?
Wystarczy prześledzić ścieżkę kariery 01 i masz potwierdzenie swojej tezy... żeby zostać najwyższym stopniem trzeba COŚ osiągnąć, a nie być stronniczy politycznie  :cooo:

to był hit z dowódcy zmiany na wojewódzkiego tam zastępca miał wyższy stopień od bartowiaka teraz się liczy polityka  a nie wiedza

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3447 dnia: Październik 28, 2022, 17:10:43 »
Jak oceniacie prace Bartkowiaka?   
Przypomnijcie sobie co załatwił Leśniakiewicz przez 7 lat swojej kadencji - drugą kominiarkę i drugie rękawice bojowe  :straz:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3448 dnia: Październik 28, 2022, 17:28:57 »
Jak oceniacie prace Bartkowiaka?   
Przypomnijcie sobie co załatwił Leśniakiewicz przez 7 lat swojej kadencji - drugą kominiarkę i drugie rękawice bojowe  :straz:
Co to za pytanie.. żądam Tobie. Jak oceniasz swoją pracę?

Offline Marek99998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3449 dnia: Październik 31, 2022, 19:19:29 »
Co jak co ktoś wie dlaczego w zeszłym roku z funkcji Z - Ca Wojewódzkiego w Szczecinie odwołano Grzegorza z Pyrzyc nawet nie dali infa na stronie KW PSP chodzi o zeszły rok