Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2790839 razy)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3350 dnia: Październik 29, 2020, 17:19:44 »
Lang- oczywiście, że nie ma obowiązku noszenia, ale w zdecydowanej większości mundurowi noszą.
Harmful- czy mógłbys wrzucić jak wyglada absolwentka podyplomowa SGSP.

Offline gokem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3351 dnia: Październik 29, 2020, 18:00:18 »
Dobry wybór Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Pracowity, kompetentny i koleżeński. Gratulacje.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3352 dnia: Październik 29, 2020, 19:40:22 »
Lang- oczywiście, że nie ma obowiązku noszenia, ale w zdecydowanej większości mundurowi noszą.
Harmful- czy mógłbys wrzucić jak wyglada absolwentka podyplomowa SGSP.

Ww. Kapitan ma ją na swoim mundurze. Po studiach cywilnych też taka dostajesz, różnią się napisem, kolorem. Nie znam wszystkich. Widziałem kiedyś sekcyjnego z 2 absolwentkami. Kształtem były takie same, różniły się kolorem, a napisu nie dojrzałem. Kończył cywilna inżynierkę a potem podyplomowke z kierowania działaniami.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3353 dnia: Październik 30, 2020, 11:09:56 »
Harmful- piszesz o tej odznace umieszczone na klapie kieszeni? Jeśli to absolwentka to nie powinna znajdować się w tym miejscu.
Gokem- nikt mu nie zarzuca braku wymienionych przez Ciebie cech jego charakteru.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2020, 11:57:55 wysłana przez officer »

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3354 dnia: Październik 30, 2020, 13:02:27 »
Harmful- piszesz o tej odznace umieszczone na klapie kieszeni? Jeśli to absolwentka to nie powinna znajdować się w tym miejscu.
Gokem- nikt mu nie zarzuca braku wymienionych przez Ciebie cech jego charakteru.

Akurat ta absolwentka zawsze jest noszona w tym miejscu. Czy jest to zgodnie z przepisami to nie wiem, chętnie się dowiem jeśli ktoś ma jakiś akt prawny.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3355 dnia: Październik 30, 2020, 15:49:10 »
Harmful- proponuję odnależź Przegląd Pożarniczy z 2004 roku nr.6- tam jest artykuł, https://www.prezydent.pl/prezydent/kompetencje/ordery-i-odznaczenia/akty-prawne-i-formularze-wnioskow/. Ja dużo wiedzy otrzymałem (a raczej musiałem mieć :fiuu:) podczas nauki w SGSP.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3356 dnia: Listopad 11, 2020, 10:36:07 »
Z dniem 11 listopada br. nowy KM PSP Gdańsk czyli bryg. Romuald  Pituła.
Gratulację  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline IRON

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21

Offline wer998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3358 dnia: Styczeń 02, 2021, 18:39:22 »

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3359 dnia: Styczeń 08, 2021, 10:34:51 »
Ciekawe czym ta zmiana w Wyszkowie została faktycznie wywołana? Ustępujący komendant przeszedł na emeryturę w dniu 31 grudnia. Dla mnie trochę dziwna data odejścia tym bardziej że nie był taki wiekowy chyba że dostał propozycje "nie do odrzucenia".

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3360 dnia: Styczeń 21, 2021, 17:24:46 »
Czasy, gdy Komendanta Rektora SGSP znało kilka pokoleń oficerów, jak widzę, minęły.... to wizja reformy SGSP czy "znak czasów"?


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3362 dnia: Styczeń 23, 2021, 11:28:17 »
Czasy, gdy Komendanta Rektora SGSP znało kilka pokoleń oficerów, jak widzę, minęły.... to wizja reformy SGSP czy "znak czasów"?
Ty tak poważnie o naszym "strażackim Cambridge"?
Nie chcę być aż tak złośliwy a jednak chcę  :rofl: to przypomnę ci, że w 2009 (powrót do służby 22 września na doradcę KG a 1 października rektor) rektorem zrobiono człowieka przywróconego z emerytury po 3 latach który wg moich kolegów podchorążych w tamtych czasach nie miał nawet magistra (nie jestem w stanie tego potwierdzić a w zasadzie mi się nie chce)... Znak czasów, wizja reformy czy 19 grupa dla kolegi... Nie wiem, nie mi oceniać. Poprzedniego rektora nadbryg.  dr. hab. znało kilka pokoleń oficerów i jako wykładowca nie był złym człowiekiem a potem poznały go wszystkie pokolenia strażaków zawodowych i ochotników jak onet.pl i Pan Piegza wziął go na celownik (żeby nie było miał racje redaktor)  :rofl:
Teraz ja ciebie zapytam to była wizja reformy czy znak czasów?   :wacko: 
PS. swoją drogą jedzie się na powrót KG poprzedniego a jego poprzednik połowę 2 najwyższych grup (19) obsadził przywróconymi emerytami
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2021, 11:32:51 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3363 dnia: Styczeń 23, 2021, 13:35:27 »
Mnie aktualne zmiany w SGSP cieszą. Nowy rektor (jeżeli to wszystko się potwierdzi) to facet z konkretnym doświadczeniem i "łeb pożarniczy ma jak sklep" !
Z-ca ds. operacyjnych to kolejny super doświadczony oficer, któremu przy okazji ciągle "się chce" zrobić coś dobrego.
Taki zestaw (jeżeli pozwolą im działać) ma szansę zrobić wiele dobrego.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3364 dnia: Styczeń 23, 2021, 14:17:31 »
Ty tak poważnie o naszym "strażackim Cambridge"?
Nie chcę być aż tak złośliwy a jednak chcę  :rofl: to przypomnę ci, że w 2009 (powrót do służby 22 września na doradcę KG a 1 października rektor) rektorem zrobiono człowieka przywróconego z emerytury po 3 latach który wg moich kolegów podchorążych w tamtych czasach nie miał nawet magistra (nie jestem w stanie tego potwierdzić a w zasadzie mi się nie chce)... Znak czasów, wizja reformy czy 19 grupa dla kolegi... Nie wiem, nie mi oceniać. Poprzedniego rektora nadbryg.  dr. hab. znało kilka pokoleń oficerów i jako wykładowca nie był złym człowiekiem a potem poznały go wszystkie pokolenia strażaków zawodowych i ochotników jak onet.pl i Pan Piegza wziął go na celownik (żeby nie było miał racje redaktor)  :rofl:
Teraz ja ciebie zapytam to była wizja reformy czy znak czasów?   :wacko: 
PS. swoją drogą jedzie się na powrót KG poprzedniego a jego poprzednik połowę 2 najwyższych grup (19) obsadził przywróconymi emerytami

W 1997 roku zdobył tytuł magistra. Tak więc nie przewijaj tego tematu co jakiś czas na forum bo to jakaś bujda służąca ubarwieniu twojej wypowiedzi.
Swoją drogą p. Dąbrowa przez wielu podchorążych będzie dobrze wspominany, zwłaszcza przez tych, którzy mieli "przyjemność" poznać jego następce.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3365 dnia: Styczeń 23, 2021, 15:31:46 »
Eqinox,
zastanawiam się nad przyczynami sytuacji obecnej. Nie wypowiadam się w temacie czasów Rektora Dąbrowy, bo to już nie moje czasy. Uważam, że kierowanie każdą firmą - tak by utrzymać i wzmocnić jej pozycję, bądź też poddać ją reformie, wymaga czasu. Zapowiedziano nowego, trzeciego już Rektora.  W dość krótkim czasie. Kępka padł na COVIDZIe, co jest faktycznym powodem odwołania Chodorowskiego? Oficjalnie, zapewne będzie "sytuacja rodzinna" ale trudno mi w to uwierzyć.... Zgadzam się, że Mariusz jest bardzo doświadczonym strażakiem. Znam go i jego cv. Uważam, że awans dotyczy właściwego i zasłużonego człowieka. Kierowanie uczelnią to z pewnością nowe wyzwanie, inne niż misje zagraniczne. Trzymam kciuki i kibicuję szczerze! Życzę mu normalności, swobody w działaniu i dobrych doradców.
Wracając do wątpliwości - częste zmiany na stanowisku kierowniczym nie są dobre dla firmy. O czym świadczą? O złym doborze kierowników? Może kryteria doboru albo kryteria oceny nie są merytoryczne? Coś chyba jest nie tak.... a szkoda, bo ja, jak wiesz, życzę SGSP jak najlepiej.

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3366 dnia: Styczeń 23, 2021, 18:41:22 »
Znam nie najgorzej zarówno SGSP ,jak i całą PSP. O tyle, o ile motywy odejścia st.bryg. Chodorowskiego są trudne do określenia i na pewno mało wiarygodne ( posprzątał większość syfu dezorganizacyjnego po poprzedniku i potrafił zdobyć zaufanie zarówno kadry, jak i podchorążych w dość krótkim czasie), to kandydatura st.bryg. Feltynowskiego jest dla SGSP dużą szansą. Zarówno na normalność w relacjach szef - załoga oraz szef- podchorążowie, jak i na wyważony, spokojny i konsekwentny rozwój SGSP. Weźcie poza tym pod uwagę, że to bez wątpienia najlepiej znany "w Świecie" polski strażak, a to dla rozwoju Szkoły też bardzo ważne :-)

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.139
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3367 dnia: Styczeń 23, 2021, 20:06:40 »
Życzę mu (...), swobody w działaniu
  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3368 dnia: Styczeń 24, 2021, 10:34:05 »
Eqinox,
zastanawiam się nad przyczynami sytuacji obecnej. Nie wypowiadam się w temacie czasów Rektora Dąbrowy, bo to już nie moje czasy. Uważam, że kierowanie każdą firmą - tak by utrzymać i wzmocnić jej pozycję, bądź też poddać ją reformie, wymaga czasu. Zapowiedziano nowego, trzeciego już Rektora.  W dość krótkim czasie. Kępka padł na COVIDZIe, co jest faktycznym powodem odwołania Chodorowskiego? Oficjalnie, zapewne będzie "sytuacja rodzinna" ale trudno mi w to uwierzyć....
Spróbuj zapytać Florków ze swojego województwa... Możesz się ciekawej rzeczy dowiedzieć która trochę zmienić twój pogląd w temacie rektora  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3369 dnia: Styczeń 24, 2021, 20:14:22 »
Eqinox,
po pierwsze - historia Rektora SGSP zasługuje na odrębny wątek, więc zaraz Mod wezwie do uszanowania zasad - słusznie;
po drugie - znam temat Tego Rektora, zanim został rektorem, z relacji wielu stron, również od kolegów z "F";
po trzecie - jeśli uważasz zarzuty "F" za uzasadnione, dlaczego został awansowany przez KG (bo to był, z pewnością awans) na Rektora SGSP?
po czwarte - jeśli awans KG był uzasadniony, dlaczego nie mógł pokierować SGSP trochę dłużej?
Powtórzę, częste zmiany nie są dobre, bo ciężko kierować Firmą z wizją kierowania kilka miesięcy. Brakuje nam stabilizacji na stanowiskach kierowniczych. O czym to świadczy? O złym doborze kierowników czy - no właśnie, o czym? Polityka mocno wkroczyła do PSP, ale układ polityczny decydujący zbyt często zmienia kierowników... moim zdaniem to nie jest dobre dla Formacji i jej struktur organizacyjnych. Życzę Mariuszowi, by kilka pokoleń oficerów zaczynało i kończyło edukację mówiąc, że to Komendant-Rektor SGSP.
Ty każdego oceniasz i rozliczasz. W oparciu o co? Masz pewność co do swoich argumentów? Ktoś już tu wskazał wątek gen. Dąbrowy. Znam go, jako wojewódzkiego z woj. lubuskiego. Mam swoje zdanie. Nie wiem, jak wpłynął na SGSP ale nie zamierzam powtarzać historyjek, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Brakuje mi normalności w naszej Formacji, ciągłości władzy opartej na merytoryce, a nie układach politycznych. Czy to szkoła, czy KG. Strażacy robią swoją robotę, bez względu na rządzących. I ktokolwiek by nie rządził, powinien tylko to ułatwiać. Bo chodzi o bezpieczeństwo Polaków.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3370 dnia: Styczeń 24, 2021, 21:58:27 »
Eqinox,
po pierwsze - historia Rektora SGSP zasługuje na odrębny wątek, więc zaraz Mod wezwie do uszanowania zasad - słusznie;
po drugie - znam temat Tego Rektora, zanim został rektorem, z relacji wielu stron, również od kolegów z "F";
po trzecie - jeśli uważasz zarzuty "F" za uzasadnione, dlaczego został awansowany przez KG (bo to był, z pewnością awans) na Rektora SGSP?
po czwarte - jeśli awans KG był uzasadniony, dlaczego nie mógł pokierować SGSP trochę dłużej?
Zapytaj teraz ja też znałem i uważałem, że nie wiele można zrobić a wieść niesie, że pan prokurator ma inne zdanie.... Dowiedziałem się w czwartek i jeszcze nie weryfikowałem informacji ale przekonanie z jakim mówił mi to kolega graniczyło z pewnością.
Powtórzę, częste zmiany nie są dobre, bo ciężko kierować Firmą z wizją kierowania kilka miesięcy. Brakuje nam stabilizacji na stanowiskach kierowniczych. O czym to świadczy? O złym doborze kierowników czy - no właśnie, o czym? Polityka mocno wkroczyła do PSP, ale układ polityczny decydujący zbyt często zmienia kierowników... moim zdaniem to nie jest dobre dla Formacji i jej struktur organizacyjnych.
SGSP nie jest samodzielną firmą co najwyżej nieprodukcyjną częścią firmy na której w normalnym "biznesie" w pierwszej kolejności szuka się oszczędności. Polityka w PSP była od początku i pozostanie z nią w tej czy innej formie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3371 dnia: Styczeń 24, 2021, 22:25:18 »
Faktycznie, trudno polemizować z Twoją logiką Eqinox... Wracam do czytania książki i chyba czas odpocząć od tego Forum.
Nieustannego zdrowia Wam i sobie życzę!

Offline krytyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3372 dnia: Styczeń 25, 2021, 00:06:13 »
W krainie scyzoryków sikorki twierdzą, że od nowego miesiąca garnizon śląski wzmocniony będzie przez obecnego 02 z Jędrzejowa (b. 02 i 01 z Opatowa , b. 03 KW z Kielc, delegowanego do KG jako...?! :rofl:). Czyżby znowu szybki awans ulubieńca turbo generała Adasia i Krzysia spod Sandomierza? :gwiazdki:. Osobnik znany jest ze ,,skutecznych" zabiegów usuwania ludzi ze stanowisk i ,,dobrej" współpracy z podwładnymi np. w trosce o oszczędności poleca ręczne pisanie dokumentów zamiast wydruków z SWD (kto nie wierzy może sprawdzić u źródła) :wall: Na śląskiej ziemi trwa licytacja w jakie stanowisko mierzy...?! :szalony:

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3373 dnia: Styczeń 25, 2021, 10:00:57 »
Szef MSWiA powołał starszego brygadiera Mariusza Feltynowskiego na stanowisko Rektora-Komendanta Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

https://remiza.com.pl/feltynowski-nowym-rektorem-komendantem-sgsp/
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Model

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3374 dnia: Styczeń 26, 2021, 20:31:17 »
W krainie scyzoryków sikorki twierdzą, że od nowego miesiąca garnizon śląski wzmocniony będzie przez obecnego 02 z Jędrzejowa (b. 02 i 01 z Opatowa , b. 03 KW z Kielc, delegowanego do KG jako...?! :rofl:). Czyżby znowu szybki awans ulubieńca turbo generała Adasia i Krzysia spod Sandomierza? :gwiazdki:. Osobnik znany jest ze ,,skutecznych" zabiegów usuwania ludzi ze stanowisk i ,,dobrej" współpracy z podwładnymi np. w trosce o oszczędności poleca ręczne pisanie dokumentów zamiast wydruków z SWD (kto nie wierzy może sprawdzić u źródła) :wall: Na śląskiej ziemi trwa licytacja w jakie stanowisko mierzy...?! :szalony:
Niech chłop uważa bo na Śląsku Hanysy nie pozwolą mu targać za krawaty jak w KG. :rofl: