Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2767824 razy)


Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3301 dnia: Wrzesień 08, 2020, 20:59:56 »
No i niech sobie pisze... Cytat z artykułu: "Z chronologii zdarzeń wynika jasno, że na początku 2016 r. Andrzej Bartkowiak uzyskał stopień kapitana, natomiast w maju 2020 był już nadbrygadierem."
A ja mowie nieprawda  :straz: a dowodem na to poniższy link: http://straz.wagrowiec.pl/node/337
Dziękuję  :rofl:

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3302 dnia: Wrzesień 09, 2020, 10:49:51 »
pitrms- To, że wystąpił błąd (dla mnie bez znaczenia w całości problemu) nie oznacza, że o tej sprawie nie powinno sie pisać. Takie rzeczy powodują , a raczej spowodowały, że PSP siadła już na mieliźnie. Tych mega awansów w stopniu nie było by gdyby poszczególne stanowiska słuzbowe obejmowali doświadczeni strażacy- główny wymóg, a nie pociotki, plecaki, przyd.... i " działącze "prominietni" ZZ.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3303 dnia: Wrzesień 09, 2020, 11:10:55 »
Pytanie co miałoby się kryć pod pojęciem doświadczeni strażacy? Bo równie dobrze na KG mógłby iść dowódca kompanii z jakiejś szkoły, który został na niej po zakończeniu swojej nauki i tym samym w biografii byłoby napisane, że ma duże doświadczenie zawodowe. Tylko szkoda, że pojęcia by je miał o działaniach operacyjnych itp. Zresztą, tu każdy przypadek by pasował, bo podzialowec źle bo tylko podział, prewentysta źle bo tylko prewencja, itd.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3304 dnia: Wrzesień 09, 2020, 11:26:56 »
pitrms- To, że wystąpił błąd (dla mnie bez znaczenia w całości problemu) nie oznacza, że o tej sprawie nie powinno sie pisać. Takie rzeczy powodują , a raczej spowodowały, że PSP siadła już na mieliźnie. Tych mega awansów w stopniu nie było by gdyby poszczególne stanowiska słuzbowe obejmowali doświadczeni strażacy- główny wymóg, a nie pociotki, plecaki, przyd.... i " działącze "prominietni" ZZ.
A dla mnie ma znaczenie ten błąd... Bo Onet to Onet  :wall:
Po co piszą nieprawdę ??? Byle zakreślić linijki?  :gwiazdki:

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3305 dnia: Wrzesień 09, 2020, 12:44:03 »
pitrms- To, że wystąpił błąd (dla mnie bez znaczenia w całości problemu) nie oznacza, że o tej sprawie nie powinno sie pisać. Takie rzeczy powodują , a raczej spowodowały, że PSP siadła już na mieliźnie. Tych mega awansów w stopniu nie było by gdyby poszczególne stanowiska słuzbowe obejmowali doświadczeni strażacy- główny wymóg, a nie pociotki, plecaki, przyd.... i " działącze "prominietni" ZZ.

Uważasz, że KG nie jest doświadczony? Zaczynał od strażaka, dlatego też miał niski stopień oficerski przy obejmowaniu funkcji KW.
Poza tym, to że awansuje to jest tak naprawdę normalne. Według czasokresu powinien teraz być starszym kapitanem. Troszkę dziwnie wyglądałoby jakby komendant główny był niższy stopniem od dowódcy zmiany. Dlatego też gonią ze stopniami, żeby wizerunkowo to wyglądało. Może warto byłoby pochylić się nad rozwiązaniami z wojska, gdzie etat=stopień.

Aaa i jeszcze jedno. PSP siadła na mieliźnie bo Bartkowiak dostał szybki awans. Brawo  :wall:. Nie ważne są zmiany umundurowania, zakupy w jednostkach, ustawy modernizacyjne, podwyżki itp. KG dostał awans, więc PSP to dno. Nie pozdrawiam nie myślących.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3306 dnia: Wrzesień 09, 2020, 13:18:59 »
Cytuj
Nie ważne są zmiany umundurowania, zakupy w jednostkach, ustawy modernizacyjne, podwyżki itp.
Po owocach poznacie ich (Mt. 7:15-20)
Z utęsknieniem czekam na zapowiadane zmiany na lepsze, bo samo odwołanie "niefortunnych" (delikatnie mówiąc) decyzji "Wielkiego Poprzednika" to jeszcze nie reforma.
zmiany umundurowania - jakie,gdzie ?
zakupy w jednostkach - jakoś nie zauważyłem znaczącego progresu,
ustawy modernizacyjne - jakie, gdzie?
podwyżki - jakie, gdzie?

Podaj proszę decyzje Pana Komendanta Głównego które pchnęły naszą formację naprzód - pozdrawiam i z góry dziękuję (bo może przeoczyłem i żyję sobie w nieświadomości)  ^_^ 

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3307 dnia: Wrzesień 09, 2020, 13:53:30 »
siemek-dla mnie doświadczeni strażacy to tacy, którzy pierwsze wykształcenie pożarnicze (oficerskie, aspiranckie) zdobyli w systemie dziennym, którzy następnie po ukończeniu takiej nauki podjęli służbę na podziale i przez parę lat tam służyli, a następnie zgodnie z predyspozycjami zajmowali kolejno wyższe stanowiska. Nie mam nic prywatnie do Pana Bartkowiaka, ale dla mnie co najwyżej na dzień dzisiejszy powinien cieszyć się ze stanowiska d-cy zmiany.
Harmful- masz już odpowiedź powyżej jeśli chodzi o doświadczenia Pana Bartkowiaka kwalifikujące go na KG (zresztą na dzień dzisiejszy uzupełnia braki). Co do normalności awansowania i popieranie przy tym się na sytuacji, że KG ma byc niżej w stopniu niż d-ca zmiany to odpowiem Ci tak- mną (oficerem) przez kilka lat rządził Kom. z mniejszym stopniem, z-ca kom. tak samo, ale to jeszcze nic- bezpośrednim przełożonym był aspirant. Nie winię też Pana Bartkowiaka za stoczenie się PSP, bo to trwało od kilku lat. Róźnica obecnie jest taka- kim został KG.
Ja pozdrawiam
 

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3308 dnia: Wrzesień 09, 2020, 14:48:19 »
A powiedz mi kolego jakie braki uzupełnia KG?

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3309 dnia: Wrzesień 09, 2020, 15:24:05 »
siemek-dla mnie doświadczeni strażacy to tacy, którzy pierwsze wykształcenie pożarnicze (oficerskie, aspiranckie) zdobyli w systemie dziennym, którzy następnie po ukończeniu takiej nauki podjęli służbę na podziale i przez parę lat tam służyli, a następnie zgodnie z predyspozycjami zajmowali kolejno wyższe stanowiska. Nie mam nic prywatnie do Pana Bartkowiaka, ale dla mnie co najwyżej na dzień dzisiejszy powinien cieszyć się ze stanowiska d-cy zmiany.
Harmful- masz już odpowiedź powyżej jeśli chodzi o doświadczenia Pana Bartkowiaka kwalifikujące go na KG (zresztą na dzień dzisiejszy uzupełnia braki). Co do normalności awansowania i popieranie przy tym się na sytuacji, że KG ma byc niżej w stopniu niż d-ca zmiany to odpowiem Ci tak- mną (oficerem) przez kilka lat rządził Kom. z mniejszym stopniem, z-ca kom. tak samo, ale to jeszcze nic- bezpośrednim przełożonym był aspirant. Nie winię też Pana Bartkowiaka za stoczenie się PSP, bo to trwało od kilku lat. Róźnica obecnie jest taka- kim został KG.
Ja pozdrawiam
W chorym komunistycznym systemie kształcenia gdzie 23 letni chłopiec przychodzi do jednostki i uczy jak działać ludzi którzy gna go na pysk doświadczeniem zawodowym i życiowym? Ps ile osób które podjęły naukę w systemie dziennym nie ukończyło jej? Bo z medycyny trochę ludzi odpada w toku studiów a u nas dostałeś się to jak się nie napijesz to już ukończyłeś. Znam wielu dziennych oficerów którzy są naprawdę klawymi gosciami i ich szanuje ale sam system jest chory a takich ludzi jak ty którzy uważają go za jedny i słuszny uważam za zacofanych i zadufanych w sobie. Ps. Mam nadzieję że prywatnie dobrze znasz obecnego 01 i jego kwalifikacje skoro wiesz jakie maksymalne stanowisko dla niego jest odpowiednie. Kruszyć beton nie jest łatwo a kurzy się jak cholera.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3310 dnia: Wrzesień 09, 2020, 15:36:55 »
A powiedz mi kolego jakie braki uzupełnia KG?
O to samo chciałem zapytać. Przeczytaj sobie rozporządzenie  :kwit: KG ma odpowiednie wykształcenie do zajmowanego stanowiska :straz:

Offline roberto998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3311 dnia: Wrzesień 09, 2020, 21:54:47 »
System kształcenia to nie ten temat. Zmiany kadrowe i opisywanie dziwnych awansów już tak. Jaki byłby problem żeby co roku na maja dostać kolejny stopień a nie w lipcu czy we wrześniu?
Trzymajmy się jakiś zasad. Przecież nawet krawcowa musi odpocząć od obszywania. A jak są szczególne zasługi to proszę podać. To nie problem, że KW czy KG miałby mł.bryg.
Poza tym jak można porównywać obecnego i poprzedniego KG.
Co nie zrobi i tak będzie lepsze niż to co było. A jakby miał niższy stopień to co z tego?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3312 dnia: Wrzesień 09, 2020, 22:00:17 »
W szkołach PSP komendanci mają niższe.stopnie niż wykładowcy i chyba nikt z tego problemu nie robi. A awanse, hmm szkoda że u zwykłych strażaków tak to nie leci. Brakuje ci dwa miesiące, więc dostaniesz za.rok bo czasookres. Są równi i równiejsi. Oczywiście obecny komendant jest lepszy, ale...

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3313 dnia: Wrzesień 10, 2020, 11:10:23 »
simek raz Ci przeszkadza, że przełożony ma niższy stopień a innym razem nie- zdecyduj się więc na coś. Co do braków KG to prosze zobaczyć wymagania,  wykształcenie Pana Bartkowiaka  oraz link https://plus.gloswielkopolski.pl/tajne-nauczanie-w-szkole-bylego-posla-pis-tomasza-g-komendanci-strazy-pozarnej-popierani-przez-pis-uzupelniaja-braki-w/ar/c1-15101274?fbclid=IwAR0CTXk27g1WYcUy_Yf_WTS-e84hPlP4_NLr20Iql_r-bEO2vyHqmqZIzv0. Być może na dzień dzisiejszy wszystko już gra.
Seksyjny jak mógłbyś szerzej napisać o co Ci konkretnie chodzi to byłbym wdzięczny.

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3314 dnia: Wrzesień 10, 2020, 11:39:03 »
Andrzej Bartkowiak nie musiał nic uzupełniać. Zastępca Przybyła uzupełniał spo i spk ale miał odstępstwo na uzupelnienie kwalifikacji zgodnie z ustawą więc nie siej zametu.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3315 dnia: Wrzesień 10, 2020, 11:57:26 »
simek raz Ci przeszkadza, że przełożony ma niższy stopień a innym razem nie- zdecyduj się więc na coś. Co do braków KG to prosze zobaczyć wymagania,  wykształcenie Pana Bartkowiaka  oraz link https://plus.gloswielkopolski.pl/tajne-nauczanie-w-szkole-bylego-posla-pis-tomasza-g-komendanci-strazy-pozarnej-popierani-przez-pis-uzupelniaja-braki-w/ar/c1-15101274?fbclid=IwAR0CTXk27g1WYcUy_Yf_WTS-e84hPlP4_NLr20Iql_r-bEO2vyHqmqZIzv0. Być może na dzień dzisiejszy wszystko już gra.
Seksyjny jak mógłbyś szerzej napisać o co Ci konkretnie chodzi to byłbym wdzięczny.
O tezę która postawiłeś na początku swojej wypowiedzi sugerując że prawdziwy oficer to taki który pierwsze wykształcenie zdobył w systemie dziennym. Nie wiem czym nazywasz wykształcenie ale napewno nie te dwuletnie przyzakladowki gdzie największy nacisk jest na "rejony" wczytaj się w moją wypowiedź czytanie ze zrozumieniem jest już w podstawówce jako dzienny oficer powinieneś to potrafić.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3316 dnia: Wrzesień 10, 2020, 12:10:52 »
Panowie - po co te przepychanki, obrzucanie blotem. Prawda jest taka - ze nie doswiadczenie, wiedza, wyksztalcenie itp decyduje o awansie na kg / moze i innych orzeszkow / a znajomosci. To wielkie polityczne szambo gdzie reka reke myje itp. Kto ma " plecy " ma mozliwosci. Masz stryja/ kuzyna itp w obozie wladzy itp masz otwarte drzwi. Przy tym co robią to nawet pan aptekarz co wojskiem kierowal moglby zostac kg. Dopasuja ustawe, przepisy byle by postawic na swoim. Dostal - niech ma. Tyle jest warty jak go ludzie szanuja i co o nim mowia za jego plecami. 

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3317 dnia: Wrzesień 10, 2020, 14:41:30 »
seksyjny nie trzeba być uszczypliwym i kogoś poniżać tym bardziej jeśli nie wiesz z kim wymieniasz poglądy (nie znasz go) to po pierwsze. Po drugie nigdzie nie napisałem na temat prawdziwego oficera (chociaz jak już tak wywołałeś temat to też mam zdanie, że oficerem powinien być absolwent wyższej szkoły pożarniczej po dziennych jak i aspirant po zaocznych na tej uczelni), ale o doświadczonym strażaku , który powinien zajmować odpowiednie stanowiska.
pitrms dobrze ująłeś odstępstwo=posiadane kwalifikacji
Mietek trafiłeś w sedno nic ując nic dodać. Szkoda, że nie wszyscy to rozumią. 

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.120
  • KM PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3318 dnia: Wrzesień 10, 2020, 15:13:32 »
@seksyjnego to chyba skrzywdzili absolwenci dziennych szkół, stąd te uszczypliwości. Tak jak już kiedyś mówiłem, zarówno po dziennej są ludzie niezbyt nadający się do objęcia określonych stanowisk, tak samo jest z ludźmi zaczynającymi od zera. A najlepiej to wszystko podsumował  @mietek. I żadne spory na forum nie doprowadzą do tego, że rzecz odpowiedni ludzie będą na tych najwyższych stanowiskach. Po prostu jeden będzie lepszy, drugi gorszy więc bilans wychodzi.na zero.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3319 dnia: Wrzesień 10, 2020, 15:40:36 »
seksyjny nie trzeba być uszczypliwym i kogoś poniżać tym bardziej jeśli nie wiesz z kim wymieniasz poglądy (nie znasz go) to po pierwsze. Po drugie nigdzie nie napisałem na temat prawdziwego oficera (chociaz jak już tak wywołałeś temat to też mam zdanie, że oficerem powinien być absolwent wyższej szkoły pożarniczej po dziennych jak i aspirant po zaocznych na tej uczelni), ale o doświadczonym strażaku , który powinien zajmować odpowiednie stanowiska.
pitrms dobrze ująłeś odstępstwo=posiadane kwalifikacji
Mietek trafiłeś w sedno nic ując nic dodać. Szkoda, że nie wszyscy to rozumią.

Rozumią? Rozumieją. Bralczyk i Miodek polecam lekturę. Nikt mnie nie skrzywdził poprostu śmieszy mnie jak ktoś do zacofanego systemu szkolenia rodem z ZSRR dorabia ideologię o wyższości jednych nad drugimi. A od tego jest forum że sobię mogę poszczekac do takich wykształconych funkcjonariuszy którzy języka polskiego w podstawówce nie opanowali a chcą komendanta głównego degradować na dowódcę zmiany.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3320 dnia: Wrzesień 10, 2020, 16:34:12 »
Rozumią? Rozumieją. Bralczyk i Miodek polecam lekturę. Nikt mnie nie skrzywdził poprostu śmieszy mnie jak ktoś do zacofanego systemu szkolenia rodem z ZSRR dorabia ideologię o wyższości jednych nad drugimi. A od tego jest forum że sobię mogę poszczekac do takich wykształconych funkcjonariuszy którzy języka polskiego w podstawówce nie opanowali a chcą komendanta głównego degradować na dowódcę zmiany.
@seksyjny jest w tym jeszcze jeden paradoks bo ten system jest jeszcze gorszy bo traktuje np. absolwentów dziennych SA PSP gorzej... Wiesz ile lat od powstania PSP zajęło aby pierwszy "kadet/chorąży" dostał lampasy? 18!!!

Co do tych całych wywodów o kwalifikacjach kadry zarządzającej PSP oraz na temat kończenia szkoły oficerskiej (czy to dziennie czy zaocznie) to pozwólcie z racji tego, że na forum często lubimy się porównywać do innych służb to przedstawię krótki rys wykształcenia KG w Policji i SG za lata 2005-2015 (lata współczesne większość użytkowników zna).
A więc w policji po kolei od 2005:
1. cywil absolwent Akademii Teologi Katolickiej w Warszawie emerytowany generał SG  
2. cywil absolwent Uniwersytetu Gdańskiego
3. funkcjonariusz Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Częstochowie
4. funkcjonariusz wyższe wykształcenie pedagogiczne (nie znalazłem nazwy uczelni)
5. funkcjonariusz absolwent fili Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.   
Ciekawostka jeśli chodzi o politykowanie plecy itp.... to ten ostatni dostał od partii z pod znaku koniczynki pierwsze miejsce na liście do parlamentu...
A teraz straż graniczna:
1. funkcjonariusz przywrócony do służby absolwent Wydziału Prawa Kanonicznego KUL (przed objęciem stanowiska 3 lata nie pełnił służby)
2. funkcjonariusz absolwent Wydziału Prawa Kanonicznego KUL
3. funkcjonariusz absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (staż w SG w momencie objęcia stanowiska KG 8 lat)
4. funkcjonariusz absolwent Wyższej Szkoły Wojsk Zmechanizowanych.
Teraz porównajcie sobie to do PSP... gen. Andrzej Bartkowiak to pierwszy KG który nie jest absolwentem SGSP i takie to straszne? W innych służbach od 15 lat są ludzi z cywilnym wykształceniem i jakoś nikt nie krzyczy patologia czy inne tego typu historie. Nie dajmy się zwariować... Zmiana następuje w PSP i wyrównanie szans NARESZCIE... Po prostu PSP to betonaza umysłowa była i mam nadzieje że ta zmiana będzie trwała!     
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/komenda-glowna-panstwowej-strazy-pozarnej-podejrzany-awans-strazacki/0wm97qp
Jeśli chodzi o ten artykuł to skąd ten tytuł? Nie wiem... Cały artykuł jest o zastępcy dyrektora logistyki którego awansowany złapał na czymś więc to świadczy dobrze o awansowanym.
https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wystapienia/art,1156,wystapienie-prezydenta-podczas-wreczenia-nominacji-generalskiej.html
poczytajcie co robi Pan Generał w PSP...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2020, 19:48:51 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3321 dnia: Wrzesień 10, 2020, 18:01:13 »


(...)
Rozumią? Rozumieją. Bralczyk i Miodek polecam lekturę.
(...)
że sobię mogę poszczekac do takich wykształconych funkcjonariuszy którzy języka polskiego w podstawówce nie opanowali a chcą komendanta głównego degradować na dowódcę zmiany.


Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3322 dnia: Wrzesień 11, 2020, 00:39:09 »


(...)
Rozumią? Rozumieją. Bralczyk i Miodek polecam lekturę.
(...)
że sobię mogę poszczekac do takich wykształconych funkcjonariuszy którzy języka polskiego w podstawówce nie opanowali a chcą komendanta głównego degradować na dowódcę zmiany.
Piszę na telefonie nie zawsze widzę polskie znaki w małym ekranie. A rozumią to chyba w żadnej odmianie nie występuje.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3323 dnia: Wrzesień 11, 2020, 10:28:31 »
Eqinox w służbie podczas rozmów z kolegami, przełożonymi etc. najbardziej wkurzało mnie porównywanie naszej służby z innymi- Policja, Wojsko, SG. PSP to PSP i powinna się opierać na swoich............................TRADYCJACH nawet jak pochodzą z czasów komunistycznych.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3324 dnia: Wrzesień 11, 2020, 10:33:29 »
Eqinox w służbie podczas rozmów z kolegami, przełożonymi etc. najbardziej wkurzało mnie porównywanie naszej służby z innymi- Policja, Wojsko, SG. PSP to PSP i powinna się opierać na swoich............................TRADYCJACH nawet jak pochodzą z czasów komunistycznych.


To żeś teraz dowalił. Towarzyszu...
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep