Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2766959 razy)

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3175 dnia: Kwiecień 08, 2020, 16:02:45 »

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3176 dnia: Kwiecień 09, 2020, 15:13:52 »
A komendant z km z miasta Łodzi tak po cichutku odejdzie? Żadnej wzmianki :cooo:

Offline insomnia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42

Offline Puap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73

Offline insomnia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3179 dnia: Kwiecień 25, 2020, 05:41:54 »

Offline sobis_91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3180 dnia: Kwiecień 29, 2020, 13:31:30 »
Cytuj
Wyniki pracy zespołu komendanta głównego PSP

Kontrolerzy stwierdzili nieprawidłowości zarówno w odniesieniu do kadry kierowniczej i dowódczej, jak i do podchorążych wszystkich kompanii. W szkole został przyjęty niewłaściwy system zarządzania, co w efekcie doprowadziło do obniżenia dyscypliny wśród kadry i studentów.

W toku czynności ustalono m.in. że wprowadzone ograniczenie wydawanych przepustek i udzielanych urlopów nie miało zastosowania w praktyce, co przyczyniło się do emisji COVID-19 na terenie uczelni. Dla przykładu - 13 marca br. zostało ogłoszone rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego. Mimo to wydano wtedy 49 przepustek, a 150 przedłużono.

Zespół kontrolny negatywnie ocenił też skuteczność działań izolacyjnych zastosowanych na terenie SGSP. Prorektor ds. operacyjnych polecił m.in. by studenci mający dolegliwości osobiście zgłaszali swoje objawy pod dostępne numery telefoniczne Inspekcji Sanitarnej.  Było to sprzeczne z procedurą postępowania Głównego Inspektora Sanitarnego  MSWiA z 13 marca 2020 r. Nie zweryfikował tego faktu również rektor-komendant SGSP, ani pozostałe osoby posiadające tę informację.

Ze względu na skalę nieprawidłowości, szef MSWiA podjął decyzję o odwołaniu z funkcji rektora-komendanta SGSP nadbryg. dr. hab. inż. Pawła Kępki. – Zespół z Komendy Głównej szczegółowo wyjaśnił działanie uczelni w kontekście przypadków koronawirusa wśród podchorążych. Obiecałem, że nie będzie zamiatania sprawy pod dywan i wyciągnę pełne konsekwencje wobec winnych tej sytuacji. Słowa dotrzymuję. Nie obejdzie się również bez zmian organizacyjnych w samej szkole, tak aby nigdy więcej nie doszło do tak nagannej sytuacji jak ta, z którą mieliśmy do czynienia – podkreślił minister Mariusz Kamiński.

Mł. bryg. dr inż. Jarosław Chodorowski ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie i studia doktoranckie w Akademii Rolniczej w Poznaniu. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w SGSP m.in. jako kierownik pracowni. Następnie pełnił m.in. funkcję naczelnika wydziału nauczania i naczelnika wydziału kształcenia w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie. Od 2018 r. był komendantem powiatowym PSP w Kłodzku.
https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Minister-Mariusz-Kaminski-Wprowadzamy-zmiany-w-Szkole-Glownej-Sluzby-Pozarniczej/idn:37673
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2020, 14:04:19 wysłana przez Butel »


Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3182 dnia: Kwiecień 29, 2020, 18:51:01 »
https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Minister-Mariusz-Kaminski-Wprowadzamy-zmiany-w-Szkole-Glownej-Sluzby-Pozarniczej/idn:37673

w Kłodzku strzelają korki od szampanów...
W większości otwieranego w gronie związkowców ze zz na F. Tyle czasu drążyli, kombinowali, aż im się udało  :rofl: :rofl: pozbyć. Tylko się mogą wkurzać że poszedł b. wysoko zamiast..... Ale ważne że daleko od kłodzkiego podwórka  :rofl: :rofl:
Pozdrawiam

Offline obserwatorem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3183 dnia: Kwiecień 29, 2020, 19:07:04 »
https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Minister-Mariusz-Kaminski-Wprowadzamy-zmiany-w-Szkole-Glownej-Sluzby-Pozarniczej/idn:37673

w Kłodzku strzelają korki od szampanów...
W większości otwieranego w gronie związkowców ze zz na F. Tyle czasu drążyli, kombinowali, aż im się udało  :rofl: :rofl: pozbyć. Tylko się mogą wkurzać że poszedł b. wysoko zamiast..... Ale ważne że daleko od kłodzkiego podwórka  :rofl: :rofl:
Pozdrawiam

peterek nie wiem kim Pan jest, ale dam Panu kontakt do kilku osób z Kłodzka, to wyjaśnią w jakim ogromnym błędzie Pan jest, jak usłyszą, że drążyli i kombinowali to się obrażą, bo właśnie druga strona (służbowa) to robiła z tego co wiem, ale o szczegółach tych spraw nie mogę pisać na forum...

P.S.
Przynależność do F lub S nie gra absolutnie roli w przypadku spraw, które się tyczą działań Pana Komendanta.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3184 dnia: Kwiecień 30, 2020, 08:08:19 »
https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Minister-Mariusz-Kaminski-Wprowadzamy-zmiany-w-Szkole-Glownej-Sluzby-Pozarniczej/idn:37673

w Kłodzku strzelają korki od szampanów...
W większości otwieranego w gronie związkowców ze zz na F. Tyle czasu drążyli, kombinowali, aż im się udało  :rofl: :rofl: pozbyć. Tylko się mogą wkurzać że poszedł b. wysoko zamiast..... Ale ważne że daleko od kłodzkiego podwórka  :rofl: :rofl:
Pozdrawiam

Niestety jesteś w błędzie ...

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3185 dnia: Kwiecień 30, 2020, 11:07:03 »
Zmiana w KM PSP Konin

https://psp.wlkp.pl/?art=29761

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3186 dnia: Kwiecień 30, 2020, 18:30:39 »
A komendant z km z miasta Łodzi tak po cichutku odejdzie? Żadnej wzmianki :cooo:
.                     I ciach już zmiana

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3187 dnia: Maj 04, 2020, 16:48:35 »
Cytuj
http://www.straz.pl/aktualnosci/komunikat-personalny-kw-psp-w-warszawie
spotkaliście się z taką definicja kierowanie wydziałem? Do tej pory żyłem w przeświadczeniu, że można powołać, mianować albo powierzyć obowiązkowi, ale kierowanie wydziałem  :o

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3188 dnia: Maj 04, 2020, 17:06:52 »
Chyba komendantowi głównemu lampasy zabrali bo na forum wszystkie informacje na ten temat usunięto.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3189 dnia: Maj 04, 2020, 17:09:39 »
Chyba komendantowi głównemu lampasy zabrali bo na forum wszystkie informacje na ten temat usunięto.
Forum to potega ale bez przesady   :rofl:
Zmień wątek na nominację  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3190 dnia: Maj 04, 2020, 17:19:58 »
Pewnie z radości z okazji Dnia Strażaka mi się wszystko zlało w jedno. Przy okazji wszystkim duuuuużo zdrowia.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3191 dnia: Maj 04, 2020, 17:59:50 »
Cytuj
http://www.straz.pl/aktualnosci/komunikat-personalny-kw-psp-w-warszawie
spotkaliście się z taką definicja kierowanie wydziałem? Do tej pory żyłem w przeświadczeniu, że można powołać, mianować albo powierzyć obowiązkowi, ale kierowanie wydziałem  :o
Może ktoś kierować wydziałem nie będąc de iure na stanowisku naczelnika a np. starszego specjalisty

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3192 dnia: Maj 04, 2020, 19:51:57 »
Skoro Polską kieruje szeregowy poseł - to co tam jakiś wydział ;)

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3193 dnia: Maj 04, 2020, 21:08:53 »
Skoro Polską kieruje szeregowy poseł - to co tam jakiś wydział ;)
No żeś Pan dowalił jak łysy grzywką o kant kuli  :rofl: :rofl: :rofl:
Można kierować jakąś komórką organizacyjną nie będąc naczelnikiem, czy też dyrektorem (kierownikiem) - brak np. odpowiedniego czasokresu do zajmowania danego stanowiska.
No ale robienie z tego wydarzenia i pisanie o "wręczeniu decyzji personalnych dwóm oficerom Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie na stanowiska służbowe (??? Chyba o mianowaniu na te stanowiska): (...) kierującego Wydziałem
Nosz..... kufa....
Ja też kieruję wydziałem nie będąc naczelnikiem, ale takiej szopki nie było....
Si vis pacem, para bellum

Offline jacekstrazak1984

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3194 dnia: Maj 04, 2020, 21:25:49 »
Zastanawia mnie ilość zawiści wśród nas, jesteśmy albo po SGSP lub po SA PSP, czy też po kursach zawodowych a wylewamy na siebie tyle jadu. :wall: :wall: :wall:

Offline Puap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3195 dnia: Maj 12, 2020, 14:15:35 »
http://remiza.com.pl/nowy-dowodca-warszawskich-chemikow/
Znów redaktorzy remizy powołują D - ców JRG   -_- :gwiazdki: :wall:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.911
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3196 dnia: Maj 12, 2020, 19:06:02 »
Jakoś prędko remiza ostatnio informuje o zmianach kadrowych..

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3197 dnia: Maj 13, 2020, 09:42:15 »
Jakoś prędko remiza ostatnio informuje o zmianach kadrowych..

Wystarczyło wejść na stronę komendy, zobaczyć kto kim został... Ot, cała filozofia.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Puap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3198 dnia: Maj 13, 2020, 13:37:14 »
Nie chodzi o informację, tylko o jej jakość. D-ca JRG nie jest powołany a mianowany na stanowisko. Ot tylko to.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3199 dnia: Maj 14, 2020, 23:20:15 »
Jakoś prędko remiza ostatnio informuje o zmianach kadrowych..

Wystarczyło wejść na stronę komendy, zobaczyć kto kim został... Ot, cała filozofia.

Mamy rozumieć, że codziennie śledzisz wszystkie newsy na stronach wszystkich KP/KW w Polsce, bo od strony KG jesteście szybsi...?