Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2783131 razy)

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1100 dnia: Kwiecień 06, 2016, 23:26:10 »
Trochę wam zazdroszczę, fajnego z-cę dostaliście na Mazowszu.

Coś więcej o tym panu możesz powiedzieć?
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline rescue

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1101 dnia: Kwiecień 07, 2016, 00:08:44 »
Znalezione na stronie KG PSP w zakładce download - telefony.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!

Offline juz emeryt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1103 dnia: Kwiecień 07, 2016, 21:41:25 »
Znalezione na stronie KG PSP w zakładce download - telefony.
co sie dziwić emeryci wracają do łask patrz od samej góry

Offline franek dolas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1104 dnia: Kwiecień 07, 2016, 22:00:00 »
Trochę wam zazdroszczę, fajnego z-cę dostaliście na Mazowszu.

Coś więcej o tym panu możesz powiedzieć?

Kiedyś był wykładowca w SA PSP. Równy gość, i  intelektualista.. przeciwieństwo strażackiego betonu.. takich ludzi brakuje właśnie w PSP..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1105 dnia: Kwiecień 07, 2016, 22:30:54 »
Równy gość, i  intelektualista.. przeciwieństwo strażackiego betonu.. takich ludzi brakuje właśnie w PSP..
Mam identyczne zdanie...
Naprawdę Mazowsze dostało "dobrą zmianę".
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1106 dnia: Kwiecień 08, 2016, 14:01:30 »
Nie chwal dnia przed zachodem słońca. Już nie jednego znam był ok i nagle zmiana. A to że zagorzały związkowiec to jeszcze nie wszystko ;)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1107 dnia: Kwiecień 08, 2016, 16:53:05 »
Nie chwal dnia przed zachodem słońca. Już nie jednego znam był ok i nagle zmiana. A to że zagorzały związkowiec to jeszcze nie wszystko ;)
Patrząc na Twoje posty to i nawet zagorzali związkowcy dla Ciebie są nieodpowiedni. Nie dogodzisz ...sam sobie. Gdybyś przeżył kilkanaście lat wstecz straż zobaczyłbyś jak naprawdę nie powinna była działać straż i porównałbyś sobie z dzisiejszymi czasami .A wtedy po rozum do głowy...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1108 dnia: Kwiecień 08, 2016, 18:46:01 »
Nie dogodzisz ...sam sobie. Gdybyś przeżył kilkanaście lat wstecz straż zobaczyłbyś jak naprawdę nie powinna była działać straż i porównałbyś sobie z dzisiejszymi czasami .A wtedy po rozum do głowy...
Nie muszą się cofać w czasie... Były jeszcze niedawno KP gdzie strażaków ich komediant traktował jako zło konieczne. Na szczęście dla nich sprawą zajął się nowy KW  :wacko: I problem zniknął.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1109 dnia: Kwiecień 09, 2016, 14:20:43 »
Nie dogodzisz ...sam sobie. Gdybyś przeżył kilkanaście lat wstecz straż zobaczyłbyś jak naprawdę nie powinna była działać straż i porównałbyś sobie z dzisiejszymi czasami .A wtedy po rozum do głowy...
Nie muszą się cofać w czasie... Były jeszcze niedawno KP gdzie strażaków ich komediant traktował jako zło konieczne. Na szczęście dla nich sprawą zajął się nowy KW  :wacko: I problem zniknął.
Czyli związkowiec też może...

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1110 dnia: Kwiecień 10, 2016, 13:33:11 »
Kiedy bastion PO padnie?  Czy może A.R zostaje na kolejne lata? Czemu to tak długo trwa?  Brakuje im kandydatów?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1111 dnia: Kwiecień 10, 2016, 13:40:58 »
Kiedy bastion PO padnie?  Czy może A.R zostaje na kolejne lata? Czemu to tak długo trwa?  Brakuje im kandydatów?
Cierpliwość jest cnotą.
Zostało już tylko 2 "starych" KW.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1112 dnia: Kwiecień 10, 2016, 18:53:20 »
Zostało JUŻ tylko 2 starych. Mało ważne, że cześć KW których odwołano było w porzo, ale przecież liczy się PSP i jej dobro :mellow: Ja z niecierpliwością czekam odpowiedzi na postawione przeze mnie pytanie :tuba: :cooo:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1113 dnia: Kwiecień 11, 2016, 13:09:54 »
Kiedy bastion PO padnie?  Czy może A.R zostaje na kolejne lata? Czemu to tak długo trwa?  Brakuje im kandydatów?
Jesteś w błędzie...to nie bastion PO. AR wywodzi się z SLD dalej PiS a potem został podczas rządów PO..

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1114 dnia: Kwiecień 13, 2016, 16:09:15 »
Odnośnie wszystkich zmian na stanowiskach itp.
Panowie związkowcy i wszyscy decyzyjni ( zaznaczam to nie jest żadna złośliwość) podejmijcie kluczowe decyzje i wprowadźcie je możliwie szybko, bo to, co ostatnio się dzieje to lekko rozwala te formację ( nie odnoszę się personalnie do osób, które zostają powoływane i ich indywidualnie nie oceniam). Chodzi o to, co dzieje się przy okazji w swoim województwie obserwuję, iż oczekiwania rosną już nie tylko wymiana komendantów, ale i d-ców JRG ich zastępców a nawet d-ców zmian, oczekiwania, iż teraz nagle wszystko się zmieni dodatki i awanse na max dla każdego, poziom oczekiwań jest lekko abstrakcyjny. Dodatkowo mała prośba do wierchuszki związkowej, aby delikatnie przyhamowała funkcyjnych związkowych na szczeblach powiatowych zwłaszcza w zakresie wypowiedzi, ( kogo zwolnią, kim zastąpią i co teraz nie zrobią) oczywiście są to zapewne ich wymysły, w 99% ale niesmak pozostaje a rzucanie dziwnych obietnic nad wyrost zrodzi później spore frustracje, jeśli nie zostaną one zrealizowane. Oczywiście jak to przy każdej takiej zmianie odżyli wszyscy pod….dalacze, którzy nagle zauważyli jak to źle się działo od lat donosy idą na każdym szczeblu i odnośnie każdych stanowisk u mnie na jednostce powstają już nawet na d-ców zastępu a i niektórzy młodzi potrafią żreć się o 4 grupę.
Tak, więc jeszcze raz, jeśli można wprowadźcie te zmiany i niech sytuacja się ustabilizuje gdyż obecnie rozhuśtane nastroje niczego dobrego nie przyniosą. Tak przy okazji, aby nie było wątpliwości jestem związkowcem rozumiem, iż zmiany należy przeprowadzić i wiele z nich jest słusznych, ale sam proces ich przeprowadzania powinien być bardziej dyskretny mniej upubliczniony a zachowanie niektórych osób, które myślą, iż teraz można wszystko zdecydowanie wyhamowane.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1115 dnia: Kwiecień 13, 2016, 16:18:43 »
Chodzi o to, co dzieje się przy okazji w swoim województwie obserwuję, iż oczekiwania rosną już nie tylko wymiana komendantów, ale i d-ców JRG ich zastępców a nawet d-ców zmian, oczekiwania, iż teraz nagle wszystko się zmieni dodatki i awanse na max dla każdego, poziom oczekiwań jest lekko abstrakcyjny.
Powiem tak, Lem by tego lepiej nie wymyślił: wymiana strażaków na mianowanych stanowiskach jest prawie niewykonalna a że ktoś straszy w taki sposób to świadczy tylko o nim i o elementarnych brakach w wykształceniu i wiedzy. Decyzja wydana niezgodnie z prawem nigdy nie stanie się prawomocna, a dodatkowo z mocy prawa (art. 77 Konstytucji) należy się odszkodowanie.
Oczywiście jak to przy każdej takiej zmianie odżyli wszyscy pod….dalacze, którzy nagle zauważyli jak to źle się działo od lat donosy idą na każdym szczeblu i odnośnie każdych stanowisk u mnie na jednostce powstają już nawet na d-ców zastępu a i niektórzy młodzi potrafią żreć się o 4 grupę.
 
Ale jaja :szalony: Musisz mieć naprawdę porypanych współpracowników.
Dodatkowo mała prośba do wierchuszki związkowej, aby delikatnie przyhamowała funkcyjnych związkowych na szczeblach powiatowych zwłaszcza w zakresie wypowiedzi, ( kogo zwolnią, kim zastąpią i co teraz nie zrobią) oczywiście są to zapewne ich wymysły, w 99% ale niesmak pozostaje a rzucanie dziwnych obietnic nad wyrost zrodzi później spore frustracje, jeśli nie zostaną one zrealizowane.
Na 99,9% to takie pieprzenie, zwolnić to oni mogą się sami. A to, że w każdej branży są frustraci i bajkopisarze to nic to nie zmieni.  Nie wierz w historie nieprawdopodobne, a jeśli chcesz wierzyć to zacznij od UFO bo jest bardziej prawdopodobne niż te opowieści itp.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1116 dnia: Kwiecień 13, 2016, 19:05:55 »
Odnośnie wszystkich zmian na stanowiskach itp.
Panowie związkowcy i wszyscy decyzyjni ( zaznaczam to nie jest żadna złośliwość) podejmijcie kluczowe decyzje i wprowadźcie je możliwie szybko, bo to, co ostatnio się dzieje to lekko rozwala te formację ( nie odnoszę się personalnie do osób, które zostają powoływane i ich indywidualnie nie oceniam). Chodzi o to, co dzieje się przy okazji w swoim województwie obserwuję, iż oczekiwania rosną już nie tylko wymiana komendantów, ale i d-ców JRG ich zastępców a nawet d-ców zmian, oczekiwania, iż teraz nagle wszystko się zmieni dodatki i awanse na max dla każdego, poziom oczekiwań jest lekko abstrakcyjny. Dodatkowo mała prośba do wierchuszki związkowej, aby delikatnie przyhamowała funkcyjnych związkowych na szczeblach powiatowych zwłaszcza w zakresie wypowiedzi, ( kogo zwolnią, kim zastąpią i co teraz nie zrobią) oczywiście są to zapewne ich wymysły, w 99% ale niesmak pozostaje a rzucanie dziwnych obietnic nad wyrost zrodzi później spore frustracje, jeśli nie zostaną one zrealizowane. Oczywiście jak to przy każdej takiej zmianie odżyli wszyscy pod….dalacze, którzy nagle zauważyli jak to źle się działo od lat donosy idą na każdym szczeblu i odnośnie każdych stanowisk u mnie na jednostce powstają już nawet na d-ców zastępu a i niektórzy młodzi potrafią żreć się o 4 grupę.
Tak, więc jeszcze raz, jeśli można wprowadźcie te zmiany i niech sytuacja się ustabilizuje gdyż obecnie rozhuśtane nastroje niczego dobrego nie przyniosą. Tak przy okazji, aby nie było wątpliwości jestem związkowcem rozumiem, iż zmiany należy przeprowadzić i wiele z nich jest słusznych, ale sam proces ich przeprowadzania powinien być bardziej dyskretny mniej upubliczniony a zachowanie niektórych osób, które myślą, iż teraz można wszystko zdecydowanie wyhamowane.
Napisz konkretnie gdzie tak się dzieje bo to że piszesz że wymieniają dowódców zmian to jakiś absurd...Nie ma takiej możliwości chyba że w górę. Znam kilka przypadków że właśnie oni nie zgodzili się na awans wyżej.....A powiem tak że jesteś ... skoro piszesz o takich jak Ty związkowcach Wieruszki Związkowe. Dzięki nim nie miałbyś przykładowo dzis 150 zł podwyżki..

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1117 dnia: Kwiecień 13, 2016, 23:39:24 »
A w którym momencie napisałem, iż wymieniają dowódców, napisałem, iż wielu ma takie oczekiwania i owszem wiem, iż jest to zwykłe pieprzenie, ale wielu młodych naprawdę uważa, iż tak będzie.

Proszę się przejechać po JRG i posłuchać ( akurat ja sporo zwiedzam jednostek z racji wykonywanej pracy dodatkowej) i takie teksty wręcz stają się nagminne.  Dlatego też uważam, iż wszelkie zmiany kadrowe obojętnie jak je odbierać powinny być przeprowadzane błyskawicznie najlepiej hurtem (tydzień góra dwa i wracamy do normalnego funkcjonowania) ewentualnie na nowych zasadach.

Co do porypanych współpracowników to raczej nie po prostu młodzi sfrustrowani rozczarowani brakiem awansów i perspektyw a jednak chcący się wybić z pośród innych młodych, są ambitni i uparcie dążą do celu niestety wiele przeszkód po drodze i trzeba je jakoś usunąć.

Offline Matrix1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1118 dnia: Kwiecień 14, 2016, 03:20:00 »
Osoby oczekujące błyskawicznych zmian chociażby na poziomie powiatowym będą zawiedzione. Wszystkie decyzje kadrowe przechodzą przez Warszawę, a właściwie to z niej wychodzą.

sorbent

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1119 dnia: Kwiecień 14, 2016, 07:56:58 »
A w którym momencie napisałem, iż wymieniają dowódców, napisałem, iż wielu ma takie oczekiwania i owszem wiem, iż jest to zwykłe pieprzenie, ale wielu młodych naprawdę uważa, iż tak będzie.

Proszę się przejechać po JRG i posłuchać ( akurat ja sporo zwiedzam jednostek z racji wykonywanej pracy dodatkowej) i takie teksty wręcz stają się nagminne.  Dlatego też uważam, iż wszelkie zmiany kadrowe obojętnie jak je odbierać powinny być przeprowadzane błyskawicznie najlepiej hurtem (tydzień góra dwa i wracamy do normalnego funkcjonowania) ewentualnie na nowych zasadach.

Co do porypanych współpracowników to raczej nie po prostu młodzi sfrustrowani rozczarowani brakiem awansów i perspektyw a jednak chcący się wybić z pośród innych młodych, są ambitni i uparcie dążą do celu niestety wiele przeszkód po drodze i trzeba je jakoś usunąć.

Potwierdzam, są takie rozmowy w stylu - co wy pier.... ten nie będzie komendantem my to załatwimy, a potem tego ch... jeszcze.
Dodam, że zawsze ch... i nic nie wartym jest osoba z poza związku a na stanowisko zawsze nadaje się osoba ze związku. W mojej komendzie związki "załatwiły" nawet szkołę swoim wiernym sługą (pomijając kolejkę itd.). I właśnie przez te związkowe rozgrywki dla swoich opuściłem związki po jakiś 14 latach członkostwa - taka jest niestety prawda w wielu komendach.
Teraz czekam na wiadro pomyj.
Miłego dnia.

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1120 dnia: Kwiecień 14, 2016, 08:20:50 »
A w którym momencie napisałem, iż wymieniają dowódców, napisałem, iż wielu ma takie oczekiwania i owszem wiem, iż jest to zwykłe pieprzenie, ale wielu młodych naprawdę uważa, iż tak będzie.

Proszę się przejechać po JRG i posłuchać ( akurat ja sporo zwiedzam jednostek z racji wykonywanej pracy dodatkowej) i takie teksty wręcz stają się nagminne.  Dlatego też uważam, iż wszelkie zmiany kadrowe obojętnie jak je odbierać powinny być przeprowadzane błyskawicznie najlepiej hurtem (tydzień góra dwa i wracamy do normalnego funkcjonowania) ewentualnie na nowych zasadach.

Co do porypanych współpracowników to raczej nie po prostu młodzi sfrustrowani rozczarowani brakiem awansów i perspektyw a jednak chcący się wybić z pośród innych młodych, są ambitni i uparcie dążą do celu niestety wiele przeszkód po drodze i trzeba je jakoś usunąć.

Potwierdzam, są takie rozmowy w stylu - co wy pier.... ten nie będzie komendantem my to załatwimy, a potem tego ch... jeszcze.
Dodam, że zawsze ch... i nic nie wartym jest osoba z poza związku a na stanowisko zawsze nadaje się osoba ze związku. W mojej komendzie związki "załatwiły" nawet szkołę swoim wiernym sługą (pomijając kolejkę itd.). I właśnie przez te związkowe rozgrywki dla swoich opuściłem związki po jakiś 14 latach członkostwa - taka jest niestety prawda w wielu komendach.
Teraz czekam na wiadro pomyj.
Miłego dnia.

To wina ludzi a nie ZZ.  Jak wybiera się pi.....dy na przewodniczących to tak jest. Sam znam takiego przewodniczącego co jak 01 powie to on na kolanach robi. Trzeba do składu komisji wybierać śilne osobowości bo inaczej macie ZZ komendantów.  Jak przewodniczący ma jaja  i zna się na tym i owym to komendant nie ma łatwego życia. U mnie związki nic nie robią. Przepraszam robią " wkurzają ludzi"

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1121 dnia: Kwiecień 14, 2016, 09:34:32 »
A w którym momencie napisałem, iż wymieniają dowódców, napisałem, iż wielu ma takie oczekiwania i owszem wiem, iż jest to zwykłe pieprzenie, ale wielu młodych naprawdę uważa, iż tak będzie.

Proszę się przejechać po JRG i posłuchać ( akurat ja sporo zwiedzam jednostek z racji wykonywanej pracy dodatkowej) i takie teksty wręcz stają się nagminne.  Dlatego też uważam, iż wszelkie zmiany kadrowe obojętnie jak je odbierać powinny być przeprowadzane błyskawicznie najlepiej hurtem (tydzień góra dwa i wracamy do normalnego funkcjonowania) ewentualnie na nowych zasadach.

Co do porypanych współpracowników to raczej nie po prostu młodzi sfrustrowani rozczarowani brakiem awansów i perspektyw a jednak chcący się wybić z pośród innych młodych, są ambitni i uparcie dążą do celu niestety wiele przeszkód po drodze i trzeba je jakoś usunąć.

Potwierdzam, są takie rozmowy w stylu - co wy pier.... ten nie będzie komendantem my to załatwimy, a potem tego ch... jeszcze.
Dodam, że zawsze ch... i nic nie wartym jest osoba z poza związku a na stanowisko zawsze nadaje się osoba ze związku. W mojej komendzie związki "załatwiły" nawet szkołę swoim wiernym sługą (pomijając kolejkę itd.). I właśnie przez te związkowe rozgrywki dla swoich opuściłem związki po jakiś 14 latach członkostwa - taka jest niestety prawda w wielu komendach.
Teraz czekam na wiadro pomyj.
Miłego dnia.

To wina ludzi a nie ZZ.  Jak wybiera się pi.....dy na przewodniczących to tak jest. Sam znam takiego przewodniczącego co jak 01 powie to on na kolanach robi. Trzeba do składu komisji wybierać śilne osobowości bo inaczej macie ZZ komendantów.  Jak przewodniczący ma jaja  i zna się na tym i owym to komendant nie ma łatwego życia. U mnie związki nic nie robią. Przepraszam robią " wkurzają ludzi"
O ... to już chyba wiem o jakiej komendzie piszesz i skąd się wywodzisz. Akurat o tym przewodniczącym kilka dni temu rozmawiałem telefonicznie z kolegą...

Offline viscum

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1122 dnia: Kwiecień 14, 2016, 12:10:36 »
Oj Panowie!!!
  Czy o Wejherowie już nic dobrego się nie da powiedzieć....    :fiuu:


Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1123 dnia: Kwiecień 14, 2016, 12:19:42 »
Oj Panowie!!!
  Czy o Wejherowie już nic dobrego się nie da powiedzieć....    :fiuu:

Jak ktoś może to niech powie. Np mają nową ładną wspinalnie a dupowoziek więcej niż Gdynia. ŁADNIE?

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1124 dnia: Kwiecień 14, 2016, 13:23:24 »
ZZ zrobiły dużo dobrego ale tyle samo napsuły, szczególnie w małych km/p, ja omijam te grupę szerokim łukiem, ale prawdą jest że niektórzy pier........ trzy po trzy jakie to będą zmiany po komendach, i namawiają w ten sposób do zapisywania się obiecując kolorową przyszłość.... A myślę że i na nich też przyjdzie pora... Może jeszcze doczekam.. Mnie najbardziej boli że między ZZ nie ma współpracy a rywalizacja przez co są słabo wydolne ale tak to jest jak wielu ma parcie na władze
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2016, 13:27:25 wysłana przez mulat81 »