Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2786775 razy)

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1075 dnia: Kwiecień 01, 2016, 12:01:05 »
Ja w sprawie informatora TVN anonimowego oczywiście. Jeżeli uczestniczył w strajku i nadal jest w służbie to ma jakieś 35 lat wysługi. Jeżeli pracuje do dziś jak podali to wątpliwe aby oparł się permanentnemu wpływowi PZPR i aby ominęły go wysokie stanowiska służbowe przyklepane czerwoną legitymacją. W tamtych czasach młodzi oficerowie szybko awansowali stosując się do partyjnej doktryny. Oficerowie opierający się systemowi a byli tacy, nie piastowali wysokich stanowisk i zawsze mieli pod górkę często dosyć szybko odchodząc na emeryturę. Nasz informator oparł się przeciwnościom złego losu i jakoś się uchował. Wiec możliwe, że to jakiś komendant powiatowy lub miejski, który liczy się z ewentualnym odstrzałem. Pewnie jakiś dziadek co to by chciał dowodzić do końca świata na swoim prywatnym folwarku i zmiany mu nie po drodze. Pozdrawiam kolegów.

Jakie ma znaczenie kto był "anonimowym informatorem" (oczywiste jest że nie jest to fan obecnego KG)? Fakt jest faktem i tyle. Dla mnie najgorsze w tym wszystkim jest to, że skłamali odpowiadając na pytanie czy brał udział w strajku. Sam fakt brania w nim udziału lub nie rozpatruję jako "prywatną decyzję z przeszłości" do której każdy miał prawo, ale kłamstwo i  przypisywanie sobie udziału w strajku to już co innego.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1076 dnia: Kwiecień 01, 2016, 12:57:42 »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1077 dnia: Kwiecień 01, 2016, 18:12:09 »
Powołanie zastępców dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego PSP.
http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Powolanie-zastepcow-dolnoslaskiego-komendanta-wojewodzkiego-PSP/idn:35884
Formalności stało się za dość.:)  :kwit:
Od ponad miesiąca była to tajemnicą poliszynela kto będzie zajmował te stanowiska :straz:


http://www.tvn24.pl/leszek-suski-straz-pozarna-przeszlosc-komendanta-glownego,631533,s.html
No to zaczęli grzebanie w g****e, teraz wielu tzw. "porządnych" oficerów mających ponad 30 lat służby a zajmujących eksponowane stanowiska zastanawia się czy aby ktoś aby  nie wygrzebie w śmieciach, że  byli szczęśliwymi posiadaczami "czerwonych legitymacji"ułatwiających im w tamtych czasach start do  strażackiej kariery  :straz: ,  a które skrzętnie ukryli w chwili upadku tamtego systemu.  :szalony:
 No to czekamy na nowe rewelacje  :rofl: kto będzie następny ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2016, 08:11:21 wysłana przez Butel »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Smoczysko

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1078 dnia: Kwiecień 01, 2016, 21:37:12 »
Widzę, że wielu mówi o czerwonych książeczkach jako przepustki do lepszego życia.
CZY WAS POGIEŁO !!!
Tych co korzystali z czerwieni zostało niewielu lub już ich nie ma w służbie. Teraz spotykają się w kołach emerytów i wspominają dobre dla nich czasy.
Ja zaczynałem służbę w czasach słusznie minionych i tylko raz mój d-ca kompanii zaproponował mi wstąpienie do organizacji przestępczej. Zrobił to tak grzecznie i z pewnym zażenowaniem, że nie musiałem specjalnie się wysilać żeby odmówić.
A w tamtych czasach - już dobrze ponad 30 lat temu niewielu decydowało się na wstąpienie do PZPR. Opowiadacie bzdury, że komuna w PSP trzyma się mocno.
To co teraz się dzieje to nic innego jak walka o władzę. Tak jest w rządzie, tak jest w parlamencie i tak jest w służbach.
Życzę, żeby nasze środowisko nie dyskredytowało poprzedników bo wśród nich było wielu wartościowych i poświęconych służbie strażaków, którzy musieli odejść, żeby zrobić miejsce dla młodych wilków. A czy ta zmiana będzie dobra, to sami się niedługo przekonacie. Oby była jak najlepsza.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1079 dnia: Kwiecień 01, 2016, 22:30:06 »
Widzę, że wielu mówi o czerwonych książeczkach jako przepustki do lepszego życia.
CZY WAS POGIEŁO !!!
Tych co korzystali z czerwieni zostało niewielu lub już ich nie ma w służbie. Teraz spotykają się w kołach emerytów i wspominają dobre dla nich czasy.
Ja zaczynałem służbę w czasach słusznie minionych i tylko raz mój d-ca kompanii zaproponował mi wstąpienie do organizacji przestępczej. Zrobił to tak grzecznie i z pewnym zażenowaniem, że nie musiałem specjalnie się wysilać żeby odmówić.
A w tamtych czasach - już dobrze ponad 30 lat temu niewielu decydowało się na wstąpienie do PZPR. Opowiadacie bzdury, że komuna w PSP trzyma się mocno.
To co teraz się dzieje to nic innego jak walka o władzę. Tak jest w rządzie, tak jest w parlamencie i tak jest w służbach.
Znam przynajmniej takich dwóch .. teraz zagorzali zwolennicy ZZ a zwłaszcza tych z  pod znaku "S".. po prostu wiedzieli kiedy nie przeciwstawiać się wiatrowi historii i nadciągającym zmianom w 1989/90r , którzy są nadal w służbie. No cóż czego nie robiło się i nie robi obecnie  dla kariery.
 W tamtych czasach w wielu komendach nie tylko wojewódzkich  aby awansować niestety trzeba było być tym członkiem i szczęśliwym  posiadaczem legitymacji PZPR. I tego faktu nic nie zmieni. Takie były realia tamtych czasów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2016, 22:42:51 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1080 dnia: Kwiecień 02, 2016, 08:04:58 »
Nowa władza zapowiedziała, że zero ludzi umoczonych w PZPR na wysokich szczeblach.
Więc, darujmy sobie tą hipokryzję, gdzie szeregowych ubeków i ZOMOwców obdziera się ze zwykłej ludzkiej godności, a ukryte gnidy co skrycie czerpały korzyści podpieprzając kolegów albo pod ciepłą pierzynką się chowały, a teraz wygadują głupoty jacy to z nich bohaterzy walki z PZPR, są eksponowani na najwyższe stanowiska.
Po prostu zwykła ludzka przyzwoitość nakazuje, żeby uczciwie powiedzieć ludziom co się naprawdę robiło w tamtych czasach, albo milczeć. Nie można się kryć prywatnością, skoro się już buzię wytarło hasłem uczestnictwa w strajku.
To nie jest walka o władzę, bo władza jest teraz w rękach pisuarów. Pesel, na szczęście, się skończył i nic tego nie odwróci.
Kwestia, żeby nie gadano głupot jacy to wielcy bojownicy nami kierują, bo to jak pobieżnie można na podstawie tych relacji stwierdzić, są to zwykłe tchórze podpierzynkowe. Jest tylu ludzi, że jest spośród kogo wybierać. Jednego kwiatka mniej nikt nie będzie żałował.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1081 dnia: Kwiecień 02, 2016, 12:25:37 »
Cytuj
Ale w tym samym czasie nowym szefem 30 tys. zawodowych strażaków i około 600 tys. ochotników zostaje starszy brygadier Leszek Suski.

http://www.tvn24.pl/leszek-suski-straz-pozarna-przeszlosc-komendanta-glownego,631533,s.html

Autor: Robert Zieliński / Źródło: tvn24.pl

Chyba coś mi umknęło  :szalony: redaktorzyny z bo...j ła..i


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2016, 12:46:17 wysłana przez grzela »

Offline Sepi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1082 dnia: Kwiecień 02, 2016, 23:02:16 »
Panowie w tej całej zabawie umknęło jedno. W dawnych czasach na szkołach strażackich byli oficerowie, którzy nagabywali czytaj "zmuszali" do zapisania się  do PZPR lub ZSMP. Tacy byli w WOS i SCHP, przy czym np. w Krakowie jeszcze zapisywali do ORMO i to całymi kompaniami.  Takie były czasy. Tu nie chodzi o lojalkę ale o zachowanie jako przełożony w stosunku do podwładnych i tu niestety są w służbie jeszcze ludzie, którzy twierdzą, że taka była zasada o naszego wodza, jak nie należałeś do ww. organizacji to zawsze miałeś służbę na święta i w wolne, jak cała kompania wyjeżdżała. Tu leż cały problem. A za strajk to go były "trzeci bliźniak" czyli LD usunął ze służby w pierwszej erze PiS-su. No po prostu musi mieć jakąś siłe przewodnią i teraz jest to PiS.   

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1083 dnia: Kwiecień 03, 2016, 00:18:30 »
Panowie w tej całej zabawie umknęło jedno. W dawnych czasach na szkołach strażackich byli oficerowie, którzy nagabywali czytaj "zmuszali" do zapisania się  do PZPR lub ZSMP. Tacy byli w WOS i SCHP, przy czym np. w Krakowie jeszcze zapisywali do ORMO i to całymi kompaniami.  Takie były czasy.
Żartujesz? Znam kilku ludzi z połowy lat 80 z SCHP Kraków... I jakoś sie smiali z ORMO i z tych "oficerów naganiaczy"....
A za największego naganiacza i komuniste uważali F. Dele...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2016, 00:27:13 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1084 dnia: Kwiecień 03, 2016, 09:51:55 »
Teraz nasz "główny naganiacz" będzie namawiał do wstąpienia do grona sympatyków PIS albo do "Rodziny Radia Maryja". Wstąpiwszy i awans murowany 😀😀😀👿👿👿

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1085 dnia: Kwiecień 03, 2016, 10:44:51 »
Panowie nie ma co gardłować bo i tak niczego nie zmienimy. Karierowicza za wszelką cenę byli są i będą w straży. Popatrzcie na własne podwórka a na pewno choć taką jedną osobę znajdziecie.
 
 A co dlaszej kariery naszego najwyższego 01 to podejrzewam , że będzie nadal szczęśliwie pełnił służbę. Za mocno jest powiązany z władzami PiS-u w swoich rodzinnych stronach jak i w warszawce. Tak przynajmniej podejrzewam. Bo po spuszczeniu go za poprzednich rządów pis na emkę  nikt by go nie wygrzebywał aby ponownie  przywracać do służby i powierzać mu taką funkcję. Ale jak było na prawdę to pewnie wiedzą tylko zainteresowane osoby.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1086 dnia: Kwiecień 03, 2016, 18:46:00 »
Panowie w tej całej zabawie umknęło jedno. W dawnych czasach na szkołach strażackich byli oficerowie, którzy nagabywali czytaj "zmuszali" do zapisania się  do PZPR lub ZSMP. Tacy byli w WOS i SCHP, przy czym np. w Krakowie jeszcze zapisywali do ORMO i to całymi kompaniami.  Takie były czasy.
Żartujesz? Znam kilku ludzi z połowy lat 80 z SCHP Kraków... I jakoś sie smiali z ORMO i z tych "oficerów naganiaczy"....
A za największego naganiacza i komuniste uważali F. Dele...

Taka prawda kto miał kręgosłup ten się nie szmacił, nie pisz kolego że takie były czasy, czasy zawsze są polityczne zawsze będzie nęcenie, bez nacisków oczywiście, w takich sytuacjach należy wrócić do   korzeni  jak Dziadek i Ojciec wychowali, czy mamy lusterko w łazience ? To tak jak w Wojsku było, mówi się że wszyscy musieli do ZSMP zapisać G...o prawda, kto chciał mieć łatwiej , szybciej awansować, stałkę do łapki,przywileje u d-cy kompani itp. ten się zapisywał. Reszta służyła by odsłużyć nie zasłużyć.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1087 dnia: Kwiecień 03, 2016, 20:09:10 »
No dobra wiemy w jaki sposób powołany 01 KG. Proszę na odpowiedź na moje pytanie. Jakie powiązania przy powołaniach pozostałych komendantów. O części już napisałem, czekam na swoje podwórko- brak wiedzy kto będzie, ale jaskółki mówią, że może z emki wróci R.O :rofl:

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1088 dnia: Kwiecień 04, 2016, 09:06:26 »
Wróbelki ćwierkają ze w łódzkim idą dalsze zmiany po zmianie komendanta wojewódzkiego paru powiatowych ma polecieć :tuba:

Offline Emma

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1089 dnia: Kwiecień 04, 2016, 12:47:47 »
A co  podkarpackie ?  Cisza przed burzą ? Podobno ma być namaszczony ktoś z PO. Śmiechu warte, po co było tyle czekać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1090 dnia: Kwiecień 04, 2016, 16:05:53 »
Podobno ma być namaszczony ktoś z PO. Śmiechu warte, po co było tyle czekać.
Patrząc na to co się dzieje w kraju wierzysz w to?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rolf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1091 dnia: Kwiecień 05, 2016, 13:59:22 »
Nowy KW podkarpacki z Tarnobrzega

Offline ZSZPF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1092 dnia: Kwiecień 05, 2016, 14:53:02 »
czyli jednak PO



Offline Strazak123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1095 dnia: Kwiecień 06, 2016, 22:27:12 »
Czyli zostało do zmiany jeszcze kujawsko pomorskie i pomorskie. Czy wie ktoś czy coś się tu zmieni czy zostaje po staremu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1096 dnia: Kwiecień 06, 2016, 22:36:47 »
Czyli zostało do zmiany jeszcze kujawsko pomorskie i pomorskie. Czy wie ktoś czy coś się tu zmieni czy zostaje po staremu.
Kujawsko Pomorskie już było :D
http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Nowy-zastepca-mazowieckiego-komendanta-wojewodzkiego-PSP/idn:35888
Trochę wam zazdroszczę, fajnego z-cę dostaliście na Mazowszu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1097 dnia: Kwiecień 06, 2016, 22:37:16 »
Czyli zostało do zmiany jeszcze kujawsko pomorskie i pomorskie. Czy wie ktoś czy coś się tu zmieni czy zostaje po staremu.

Co do pomorskiego... Cierpliwości :straz:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1098 dnia: Kwiecień 06, 2016, 22:41:15 »
Najwidoczniej pomorskie zostało na deser :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1099 dnia: Kwiecień 06, 2016, 22:47:11 »
Najwidoczniej pomorskie zostało na deser :rofl:
Zapominacie o KW PSP Katowice.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.