Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2766993 razy)

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1050 dnia: Marzec 31, 2016, 09:17:04 »
Inwestowano w niepotrzebny i badziewny sprzęt a o ludziach zapomniano.

Prawda, sprzęt typu tonący pojazd amfibijny.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1051 dnia: Marzec 31, 2016, 09:44:14 »
Piotrze998 nie bawię się w plotkarza i nie nabijam postów (bo i po co!!!). Sprawdziłem zasłyszane informacje i "coś" w tym jest, które napisałem w poprzednim poście. Szwagier swoimi kanałami (zagorzały fan OSP) wywęszył, że taki "transfer" przeprowadzono, a na całkowite sfinalizowanie jeszcze trzeba poczekać ("menager" nie jest pewny swojego całkowitego sukcesu- brak kwalifikacji do objęcia dla siebie stanowiska). Sprawdziłem "menagera"- na stronie brak jakiegokolwiek stopnia naukowego (no ale to brak przy wszystkich oficerach tej komendy- miłe zaskoczenie jest ich w niedużej komendzie ponad 15), dlatego nie wiem na czym oparto brak kwalifikacji. Są dwa wytłumaczenia: brak SPO albo mgr.
Siusiek - rozumię Twoją natychmiastową reakcję- JAK SIĘ NIE MYLĘ DZIEJE SIĘ TO NA TWOIM "PODWÓRKU"
TEż zasłyszane :rofl: - dzisiaj ostatni dzień pracy mojego generała- tym samym po wczorajszym odwołaniu lubuskiego pozostało jeszcze 3. Kto po generale - może Pan O. , przecież z emki można :rofl:
I na koniec jakoś brak odpowiedzi przy podsumowaniu. Może forumowicze poczekają aż wszystkich wymiotą.

Offline Moskwa-Pietuszki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1053 dnia: Marzec 31, 2016, 10:56:45 »
Cytuj
http://www.tvn24.pl/leszek-suski-straz-pozarna-przeszlosc-komendanta-glownego,631533,s.html

Co się dziwić TVN 24. Szkoda, że jeszcze nie nadają z Izraela tam skąd ich prawdziwy rodowód.

Ty @Moskwa-Pietuszki założyłeś nick żeby to wstawić. Jesteś chociaż strażakiem?
Znam to z PO. Jak to powiedział Waldek Morawiec. cyt. "Wy nie jesteście źli,  wy jesteście tylko bezdennie gupi"

Offline Moskwa-Pietuszki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1054 dnia: Marzec 31, 2016, 11:02:09 »
Cytuj
http://www.tvn24.pl/leszek-suski-straz-pozarna-przeszlosc-komendanta-glownego,631533,s.html

Co się dziwić TVN 24. Szkoda, że jeszcze nie nadają z Izraela tam skąd ich prawdziwy rodowód.

Ty @Moskwa-Pietuszki założyłeś nick żeby to wstawić. Jesteś chociaż strażakiem?
Znam to z PO. Jak to powiedział Waldek Morawiec. cyt. "Wy nie jesteście źli,  wy jesteście tylko bezdennie gupi"
Здравствуй. Да Я работаю в пожарной охране города Москва.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1055 dnia: Marzec 31, 2016, 11:39:37 »
Cytuj
Здравствуй. Да Я работаю в пожарной охране города Москва.

Cieszę się że znasz język rosyjski.

Jak mawiał Stalin " Dajcie m i człowieka a paragraf się znajdzie"

Ps.
Mój ulubiony cytat to cyt" Spieprzaj dziadu"

Ostrzeżenie! Z chamskimi atakami zapraszam na onet.
dago
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 19:11:36 wysłana przez dago »

Offline Przemo89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Faber est quisque suae fortunae
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1056 dnia: Marzec 31, 2016, 11:58:39 »
Moskwa-Pietruszki, oprócz chwalenia się językiem obcym nic nie wniosłeś,a przez szacunek dla użytkowników forum oraz obywateli RP którzy są strażakami i czytelnikami tych postów oraz mając na uwadze ochronę języka polskiego przed jego zanikaniem (zgodnie z:  Dz.U. 1999 Nr 90 poz. 999 USTAWA z dnia 7 października 1999 r.o języku polskim) żądam abyś, rozmawiał z Polakami w ich ojczystym języku
 a jeśli nie potrafisz pisać w NASZYM języku to nie zaśmiecaj  forum, albo proszę o to link który pomoże Ci w komunikowaniu się z nami https://translate.google.pl/.

PS Przepraszam za odejście od wątku, ale nie mogło się to zachowanie obejść bez komentarza.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1057 dnia: Marzec 31, 2016, 12:35:29 »
Każdy zwykły prosty strażak oczekuje poważnych zmian w PSP bo przez ostatnie lata stan finansów dodatków został mocno zachwiany. Dlatego większość się cieszy gdy odwołuje się komendantów dowódców JRG i naczelników bo są to pozostałości poprzedniego systemu-rządów PO. Wszyscy mają nadzieję że wymiana nastąpi szybko i będzie lepsza. Przez ostatni okres nikt nie patrzył na podstawowe problemy zwykłych strażaków. Inwestowano w niepotrzebny i badziewny sprzęt a o ludziach zapomniano.

Jeśli liczysz na natychmiastową zmianę sytuacji finansowej komend  wzrostu ich budżetów a zawłaszcza w nich paragrafów płacowych , to nie łódź się tak szybko to nie nastąpi. W tym roku jak wiesz wzrost płacówki został już skonsumowany poprzez przeszeregowanie dyżurnych na P/MSK. Aby mogły wzrosnąć dodatki to potrzeba kolejnych środków a tych nikt nie obiecuje i nie ma zarezerwowanych choćby tzw. rezerwie budżetowej MSW.
Trzeba liczyć tylko na to, że w tym roku wróci do PSP normalność i poszanowanie podwładnych przez przełożonych bo to zostało znacznie nadszarpnięte. Zobaczymy już za kilka miesięcy czy nas nowa władza szanuje czy to jest tylko wymiana na "swoich" na intratnych stołkach.  Lipiec się zbliża wielkimi krokami i dwie ważne i trudne organizacyjnie imprezy z naszym dość znacznym udziałem. To co się będzie działo w psp powinno dać nam pełny obraz na nową władzę.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1058 dnia: Marzec 31, 2016, 14:32:36 »
Hahha, moralność wg. pisuarów - uczestniczył w strajku, ale w domu..... buhahhahahaa

To co teraz, chyba taaaaakiego łami-strajka to na kopach, raz dwa wysadzą, mówiąc, że to zataił?
Szybka zmiana, jak w Policji?
I znowu trzeba będzie szukać, jak z łapanki, tego co się da wsadzić na minę? Chyba tylko jakiś emeryt wróci do PSP na stanowisko będące de facto gorącym kartoflem. Chyba im się już po przedawniało, albo zatarło...

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1059 dnia: Marzec 31, 2016, 14:38:47 »
Strażakus a może trochę logiki? Jak w domu mógł być łamistrajkiem?  A i tak najbardziej rozwalił mnie wzorzec w osobie gen. Leśniakiewicza... Promocja oficerska .... 1982

Offline strazak_poznan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1060 dnia: Marzec 31, 2016, 15:21:12 »
tak faktycznie artykuł by TVN jest dziwnie stronniczy itp ale nie zmienia to faktów, jeżeli oczywiście są to fakty :P :D  :straz:

ps nie oceniam.. wrzuciłem informacyjnie

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1061 dnia: Marzec 31, 2016, 15:29:42 »
Strażakus a może trochę logiki? Jak w domu mógł być łamistrajkiem?  A i tak najbardziej rozwalił mnie wzorzec w osobie gen. Leśniakiewicza... Promocja oficerska .... 1982

Normalnie. Wszyscy strajkują, a ktoś mówi, ja nie strajkuję, jadę do domu. Wszyscy mówią, nie chcemy takich zmian, stawiamy się przeciwko tym zmianom - za to są wywalani siłą na zbity pysk z wilczym biletem. A ktoś mówi, ja tam byłem, a faktycznie siedział w domu. I gdzie tu logika? Tym bardziej, że tak zrobiły tylko 4 osoby.

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1062 dnia: Marzec 31, 2016, 15:36:53 »

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1063 dnia: Marzec 31, 2016, 15:48:29 »
Co się dziwić TVN 24. Szkoda, że jeszcze nie nadają z Izraela tam skąd ich prawdziwy rodowód.

Masz coś do Żydów ?

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1064 dnia: Marzec 31, 2016, 15:49:37 »
http://www.tvn24.pl/leszek-suski-straz-pozarna-przeszlosc-komendanta-glownego,631533,s.html
Gdyby to były wszystkie "grzeszki" 01 to byłoby nieźle .... gorzej z pracą w pionie pol - wych i namawianiem pchor. do wstępowania do ZSMP i PZPR (czasem jako warunkiem przepustek  :straz: oj nazbierałoby się  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1065 dnia: Marzec 31, 2016, 16:04:11 »
  A i tak najbardziej rozwalił mnie wzorzec w osobie gen. Leśniakiewicza... Promocja oficerska .... 1982
Czyli wg. artykuł z TVN24 aby wrócić musiał podpisać "lojalkę" ?
Ciekawe ile jeszcze takich kwiatków w PSP będzie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 16:16:00 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1066 dnia: Marzec 31, 2016, 16:22:25 »

Cytuj
    Co się dziwić TVN 24. Szkoda, że jeszcze nie nadają z Izraela tam skąd ich prawdziwy rodowód.


Masz coś do Żydów ?

To, że wypominam komuś jego pochodzenie automatycznie wg ciebie oznacza że ma coś przeciwko nim?


Jeżeli tak uważasz to musisz zmienić lekarza.

wesoły

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1067 dnia: Marzec 31, 2016, 16:26:06 »
 Czy WY nie widzicie, że to artykuł na zamówienie. Komuś 01 mocno nacisnął na odcisk, ciekawe komu? Czemu tak bezkrytycznie wierzycie tvn. Sam artykuł grubo szyty- każdego można tak posądzić. KTOŚ wie ale nie powie, gdzie byli do tej pory. Ludzie myślcie trochę!!
 

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1068 dnia: Marzec 31, 2016, 16:53:43 »
Zamówienie, nie zamówienie. Ważne są fakty.
Już za poprzedniej władzy wszyscy zastanawiali się czy kelnerzy nagrywali legalnie czy nie, a mało kogo obchodziło co tak na prawdę władza o nas myśli.
To, że takie rzeczy wychodzą na jaw to jest właśnie polityka wysokiego szczebla.
Nie idziesz ze sztandarem - "ja strajkowałem" - kiedy byłeś jedynym łamistrajkiem. To bardzo proste i czy to jest na zamówienie, czy nie, to pech tego gostka który twierdzi, że strajkował a faktycznie siedział w bamboszach przy herbatce.
Nie da się tego teraz zmienić, no chyba, że photoshopem.
Oczekuję kolejnej zmiany kadrowej, aczkolwiek pewnie na nowego szefa parę miesięcy poczekamy.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1069 dnia: Marzec 31, 2016, 17:31:28 »

Cytuj
    Co się dziwić TVN 24. Szkoda, że jeszcze nie nadają z Izraela tam skąd ich prawdziwy rodowód.


Masz coś do Żydów ?

To, że wypominam komuś jego pochodzenie automatycznie wg ciebie oznacza że ma coś przeciwko nim?


Jeżeli tak uważasz to musisz zmienić lekarza.

Po co w takim razie wytykasz komuś jego pochodzenie? Jakie to ma znaczenie?

PS. U lekarza byłem wczoraj. Wszystko OK.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 17:36:02 wysłana przez Zbrodniarz »

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1070 dnia: Marzec 31, 2016, 19:21:29 »
Jestem za młody i nic wiele na temat tamtych czasów nie wiem, myślę że jeżeli podpi..... to nic dobrego nie wróży, chociaż mówią że często przychodzi opamiętanie, jedynie co jest dziwne pamiętam jak obecny min MSW mówił że nikt kto miał kontakt z "tamtymi" czasami nie będzie sprawował wysokich funkcji,  czyżby lustracja nie działała czy znów Pan minister został wprowadzony w błąd? Poczekamy zobaczymy, i nadal jestem przy nadziei że będzie lepiej

Offline juz emeryt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1071 dnia: Marzec 31, 2016, 19:31:41 »
Czy WY nie widzicie, że to artykuł na zamówienie. Komuś 01 mocno nacisnął na odcisk, ciekawe komu? Czemu tak bezkrytycznie wierzycie tvn. Sam artykuł grubo szyty- każdego można tak posądzić. KTOŚ wie ale nie powie, gdzie byli do tej pory. Ludzie myślcie trochę!!
Popytaj starszych kolegów, to nie jest stronniczy artykuł .

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1072 dnia: Marzec 31, 2016, 22:39:48 »
Popytaj starszych kolegów, to nie jest stronniczy artykuł .
Jest stronniczy... Jednego atakuje, drugiego gloryfikuje a nie powinien.... Pisze o "lojalce" "wszystkich przywróconych (z dawnego  WOSP), czy tylko Ja to widzę?
Oficerowie, którzy powinni przysięgać wierność suwerenowi jakim jest naród podpisali "lojalki" czyli przysięgali PZPR.   
Takie informacje wyczytałem w artykule tvn24.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1073 dnia: Marzec 31, 2016, 22:51:39 »
Zapytałem starszego kolegę powiedział że nie był w tym okresie na Sgsp a już po wszystkim i mówi że coś było na rzeczy ale nikt im nie chciał rozmawiać na ten temat

Offline Walek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1074 dnia: Kwiecień 01, 2016, 10:11:16 »
Ja w sprawie informatora TVN anonimowego oczywiście. Jeżeli uczestniczył w strajku i nadal jest w służbie to ma jakieś 35 lat wysługi. Jeżeli pracuje do dziś jak podali to wątpliwe aby oparł się permanentnemu wpływowi PZPR i aby ominęły go wysokie stanowiska służbowe przyklepane czerwoną legitymacją. W tamtych czasach młodzi oficerowie szybko awansowali stosując się do partyjnej doktryny. Oficerowie opierający się systemowi a byli tacy, nie piastowali wysokich stanowisk i zawsze mieli pod górkę często dosyć szybko odchodząc na emeryturę. Nasz informator oparł się przeciwnościom złego losu i jakoś się uchował. Wiec możliwe, że to jakiś komendant powiatowy lub miejski, który liczy się z ewentualnym odstrzałem. Pewnie jakiś dziadek co to by chciał dowodzić do końca świata na swoim prywatnym folwarku i zmiany mu nie po drodze. Pozdrawiam kolegów.