Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2787183 razy)

leszno

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1025 dnia: Marzec 22, 2016, 20:15:57 »
Gratulacje dla  Wlkp.KW  A.B.! Komendancie czekamy na dobre zmiany !

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1026 dnia: Marzec 22, 2016, 21:02:20 »
Cytuj
W pomorskim raczej nic się nie zmieni. Wieść niesie że spawy mocno trzymają i od koryta nie da rady oderwać 😊
cierpliwości

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1027 dnia: Marzec 23, 2016, 05:59:45 »
Cytuj
W pomorskim raczej nic się nie zmieni. Wieść niesie że spawy mocno trzymają i od koryta nie da rady oderwać 😊
cierpliwości
cos wiesz?Czy cierpliwym byc,do kolejnych wyborow?

Offline cruelm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1028 dnia: Marzec 23, 2016, 06:56:04 »
Zmiana AR z -01 w KW to nasze pobożne życzenia. Wkurza nas to bo po zmianie może by się wyjaśniło kilka spraw z pomorskich KP PSP, które ten Pan skutecznie zamiata pod dywan...
 Tu nie chodzi o stołki - ale o "równe traktowanie"...
 

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1029 dnia: Marzec 23, 2016, 08:09:35 »
Zmiana AR z -01 w KW to nasze pobożne życzenia. Wkurza nas to bo po zmianie może by się wyjaśniło kilka spraw z pomorskich KP PSP, które ten Pan skutecznie zamiata pod dywan...
 Tu nie chodzi o stołki - ale o "równe traktowanie"...

Tam jest takie g......no,  że nawet 01 nie chce tego dotykać. Poza tym głośno jest w pomorskim, że ktoś komuś jakieś badania załatwił czy co 😕 Nie wiem o co chodzi ale się dowiem. Miernoty już płaczą co to będzie jak AR w niebiosa pójdzie bo kto im zapewni ochronę i nic nie robienie a z "ich" wiedzą i umiejętnościami to nawet na mop menadżera się nie nadają 😊

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1030 dnia: Marzec 23, 2016, 17:30:56 »
Oj Babol grubo jedziesz...  :szalony: jest takie przysłowie "Nie taki anioł słaby, jak go malują."  :rofl:

Offline viscum

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1031 dnia: Marzec 23, 2016, 21:08:14 »
Babol ma niestety racje... Dość już patologi w PSP!!! zwłaszcza w komendzie gdzie pracuje Babol...  :zamknij:
 

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1032 dnia: Marzec 24, 2016, 19:55:02 »
Kw na mazowszu pożegnanie koniec marca

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1033 dnia: Marzec 24, 2016, 20:26:35 »
A kto ma miejsce generała? Chodzą słuchy o kilku dyrektorach z KG ale niepotwierdzone.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1034 dnia: Marzec 24, 2016, 21:08:43 »
  Dzisiaj po naradzie w kw na zdolnym śląsku wielu kopary opadły do samej podłogi. Gratulacje dla nowego 01 kw za "jaja" w nowym otwarciu i zdecydowane kroki w samej kw w-w. Niektórzy do tej pory nie mogą się otrząsnąć, że jednak odchodzą na zasłużoną emeryturę, a myśleli że są niezastąpieni, najlepsi, naj... , naj... . Powodzenia Panie Komendancie w oczyszczaniu naszej formacji z osób które niestety gdzieś po drodze trochę (niektórzy b. mocno) się pogubili....
  ps. A ostrzegał ich podobno poprzedni 01 kw: odejdź razem ze mną, dam ci maksa, nie licz na łaskawość nowej władzy, ty też jesteś postrzegany przez moje decyzje (zaniechania) :rofl: :rofl:
pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1035 dnia: Marzec 24, 2016, 22:41:12 »
  Dzisiaj po naradzie w kw na zdolnym śląsku wielu kopary opadły do samej podłogi. Gratulacje dla nowego 01 kw za "jaja" w nowym otwarciu i zdecydowane kroki w samej kw w-w. Niektórzy do tej pory nie mogą się otrząsnąć, że jednak odchodzą na zasłużoną emeryturę, a myśleli że są niezastąpieni, najlepsi, naj... , naj... . Powodzenia Panie Komendancie w oczyszczaniu naszej formacji z osób które niestety gdzieś po drodze trochę (niektórzy b. mocno) się pogubili....
  ps. A ostrzegał ich podobno poprzedni 01 kw: odejdź razem ze mną, dam ci maksa, nie licz na łaskawość nowej władzy, ty też jesteś postrzegany przez moje decyzje (zaniechania) :rofl: :rofl:
pozdrawiam
Uczciwość A. K.  jest niepodważalna.... Wiem, że każdy na Zdolnym Śląsku dostanie wg. zasług.... Naj.... naj.... dostaną naj...
naj.... bardziej.....
Może wreszcie każdy zrozumie (w KW i KG), że KW i KG nie jest od ochrony interesów 01KP/KM ale strażaków bo to oni tworzą PSP a nie administratorzy jakimi są komedianci w powiatach....
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2016, 22:50:03 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1036 dnia: Marzec 25, 2016, 20:02:37 »
No radość jest :) ale nie u wszystkich ;) 01 KW ma odwagę , dobre rozdanie znam takich co po cichu uciekają pod parasol innych związków, nie wiem na ile im to pomoże ale smród się za nimi ciągnie :)

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1037 dnia: Marzec 25, 2016, 23:36:36 »
Ci co teraz uciekają pod parasol związków to powinni dostać kopa w dupe....... :wall: :wall: :wall:

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1038 dnia: Marzec 26, 2016, 09:37:39 »
"Panie, Panowie, oficerowie" regułka która zawsze mnie rozwala  -_- nie w temacie co prawda , ale życzę wszystkim nowym Komendantom począwszy od 01 KG , wytrwałości w uzdrawianiu naszej służby, strażakom pogody ducha, nadziei że gorzej już było, szczęścia w rodzinie, bezinteresownych przyjaciół, szczerych kolegów, błogosławieństwa na te święta i na całe życie.
Przepraszam wszystkich do których lub o których  napisałem może za ostro , no i mokrego dyngusa wszak wody mamy pod dostatkiem. 

Proszę admina by w drodze wyjątku nie usuwał  ^_^

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1039 dnia: Marzec 26, 2016, 09:57:53 »
"Panie, Panowie, oficerowie" regułka która zawsze mnie rozwala  -_- (...)
Proszę admina by w drodze wyjątku nie usuwał  ^_^
U mnie parę lat temu krązyła historyjka w temacie tej regułki.... Autorem podobno był Wieniawa Długoszewski adiutant Piłsudskiego...
"Piłsudski pyta Wieniawę czemu zawsze jak wchodzimy do sztabu generalnego wydaje komendę Panie, Panowie oficerowie skoro w sztabie są sami mężczyźni?
Na co Wieniawa odpowiedział Panie Marszałku wśród tylu oficerów zawsze jakaś qrwa się znajdzie."
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2016, 10:35:50 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1040 dnia: Marzec 27, 2016, 12:57:47 »
To jak z tej beczki świątecznie też cytat z Piłsudskiego" Każdego kwatermistrza po 4 latach służby można rozstrzelać bez sądu, na pewno jest winny " :)
 

Offline franek dolas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1041 dnia: Marzec 27, 2016, 14:55:22 »
Inny tekst powiedziany przez Marszałka. Myślę ze dzis jak najbardziej aktualny, również w PSP.. " Wy się nadajecie kury szczać prowadzać, nie politykę robić "

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1042 dnia: Marzec 27, 2016, 23:38:58 »
To jak z tej beczki świątecznie też cytat z Piłsudskiego" Każdego kwatermistrza po 4 latach służby można rozstrzelać bez sądu, na pewno jest winny " :)
Coś słabo znasz historię kolego, Zdanie, a właściwie to tylko jego parafrazę cytowaną wyźej wypowidział podobno rosyjski generał Suworow, a nie marszałek Piłsudzki.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1043 dnia: Marzec 28, 2016, 00:00:54 »
To jak z tej beczki świątecznie też cytat z Piłsudskiego" Każdego kwatermistrza po 4 latach służby można rozstrzelać bez sądu, na pewno jest winny " :)
Coś słabo znasz historię kolego, Zdanie, a właściwie to tylko jego parafrazę cytowaną wyźej wypowidział podobno rosyjski generał Suworow, a nie marszałek Piłsudzki.

Nie Piłsudski i nie Suworow tylko Napoleon; i nie 4 tylko 3 :rofl: Podobno :straz:

No ale do rzeczy... Uciekanie pod spódnicę związków jest dla mnie poniżej godności. Dziwi mnie tylko, że na takie manewry jest przyzwolenie (bo chyba jest), a przejmujący władzę, od razu nie rozprawią się z patologiami systemu, tylko dają możliwość uskuteczniania jakichś mniej lub bardziej dziwnych "ruchów". :gwiazdki:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1044 dnia: Marzec 28, 2016, 10:48:29 »
Coś słabo znasz historię kolego, Zdanie, a właściwie to tylko jego parafrazę cytowaną wyźej wypowidział podobno rosyjski generał Suworow, a nie marszałek Piłsudzki.
Słowo podobno ma tutaj kluczowe znaczenie... Bo zarówno Ja jak i Ty nie podałeś/łaś źródła na podstawie którego stwierdzasz,że słabo znam historię...
Nie Piłsudski i nie Suworow tylko Napoleon; i nie 4 tylko 3 :rofl: Podobno :straz:
No ale do rzeczy... Uciekanie pod spódnicę związków jest dla mnie poniżej godności. Dziwi mnie tylko, że na takie manewry jest przyzwolenie (bo chyba jest), a przejmujący władzę, od razu nie rozprawią się z patologiami systemu, tylko dają możliwość uskuteczniania jakichś mniej lub bardziej dziwnych "ruchów". :gwiazdki:
Przecież 50% użytkowników uważa, że ZZ nie znaczą nic, nic nie mogą więc taka ucieczka nic nie da... U nas pewien mega wredny oficer też po odejściu  swojego "pana" i protektora zapisał się do ZZ ale czy to mu pomoże w czymkolwiek szczerzę wątpię. Jeśli ktoś źle ludzi traktował to ludzie kiedyś rachunek krzywd wyrównają...
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2016, 10:54:23 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1045 dnia: Marzec 28, 2016, 13:28:41 »
Ludzie którzy jeszcze nie tak dawno byli przeciwnikami związków zawodowych nie należeli do nich a w czasie ostatniego protestu chcieli wyciągać konsekwencje od protestujących nie powinni mieć możliwości zapisania się do związku zawodowego...... mam nadzieje że tak będzie  :wall:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1046 dnia: Marzec 28, 2016, 19:54:58 »
Ludzie którzy jeszcze nie tak dawno byli przeciwnikami związków zawodowych nie należeli do nich a w czasie ostatniego protestu chcieli wyciągać konsekwencje od protestujących nie powinni mieć możliwości zapisania się do związku zawodowego...... mam nadzieje że tak będzie  :wall:
Pamietaj "Kto się wróblem urodził gołębiem nie umrze"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1047 dnia: Marzec 30, 2016, 13:20:46 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #1049 dnia: Marzec 31, 2016, 07:37:30 »
Każdy zwykły prosty strażak oczekuje poważnych zmian w PSP bo przez ostatnie lata stan finansów dodatków został mocno zachwiany. Dlatego większość się cieszy gdy odwołuje się komendantów dowódców JRG i naczelników bo są to pozostałości poprzedniego systemu-rządów PO. Wszyscy mają nadzieję że wymiana nastąpi szybko i będzie lepsza. Przez ostatni okres nikt nie patrzył na podstawowe problemy zwykłych strażaków. Inwestowano w niepotrzebny i badziewny sprzęt a o ludziach zapomniano.