Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2767888 razy)

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #950 dnia: Marzec 04, 2016, 14:27:36 »
Witam, a co z Łódzkim, jakieś zmiany?????

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #951 dnia: Marzec 04, 2016, 14:42:33 »
Witam, a co z Łódzkim, jakieś zmiany?????
Jakie by nie były to na pewno będą na lepsze,  zaczynając od nie trafionych zakupów kończąc na obniżonych stanach osobowych w JRG  :kwit:
Czekamy  :kwit:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline franek dolas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #952 dnia: Marzec 04, 2016, 15:15:40 »
Przyglądałem się długo dyskusji na ten temat i pomimo, że lubię takie odświeżenia na zarośniętym mchem betonie to podzielam (jak nigdy dotąd) obawy strażakusaX. Kibicuję nowemu KW i liczę, że sobie poradzi, nie mniej widać jak byk, że znakomita większość z Was nigdy nie czytała ustawy o PSP? Powiecie mi, co to ma do tego? Otóż zakres zadań jakie ma wypełnić i nadzorować KW. Przeczytajcie sobie i porównajcie do zadań jakie ma wypełnić d-ca zmiany (czy już nawet D-ca JRG). Przeraża mnie dodatkowo myśl, że większość z Was mówi, że d-ca zmiany ma więcej obowiązków co d-ca JRG!!! Niektórym się w mózgach gówno odłożyło od siedzenia na dupie. Powiem wam prawdę... Stażysta najwięcej robi: robi za Was ogony z kilkuletnim stażem, robi za siebie, musi wszystko znać i wszystko umieć... Stażysta ma często więcej szkół i uprawnień niż kilkunastoletnie miszcze. Może stażyście powierzyć pełnienie ważniejszych funkcji nad Wami, przynajmniej nauczy was, że służba to nie ćwiczenia (2 godziny z godzinną przerwą na papierosa) a później zupka i ściemka kiedy góra pójdzie do domu i będzie można legalnie zacząć czuwanie  :wall:  :szalony: Kilkuletnim strażakom (po stażu) lub z przyrośniętą dupą - o dłuższym stażu wydaje się, że PSP zaczyna się i kończy na działaniach ratowniczych. Tak: jest to meritum działania naszej służby, wisienka na torcie, nektar z miodów, złoto nad innymi metalami. Ale to nie jest koniec świata. Są inne jeszcze zadania, które straż musi wykonać (prewencja, kształcenie, ochrona ppoż, współpraca z innymi). Gdyby takich zadań nie było, to nie potrzebne byłyby komendy. A jak nie potrzebne byłyby komendy, to nie byłoby tylu stanowisk do dalszego awansu. A tak rotacja (może nie po jakichś sprawiedliwych zasadach ale) idzie.... Gdyby tak nie było to na stanowisko d-cy zastępu czekalibyście po 20 lat i to z głębokim włażeniem w dupę, bo tych stanowisk byłoby mało.... Albo byliby lepsi...
Już dawno tak głupiego nakręcania nie czytałem.... Zero szacunku. W każdą stronę...

Ustawa o PSP mówi, że KW wybiera się z pośród oficerów PSP. I w sumie zostało to zgodnie z prawem zrobione. Ale zakres spaw jakie ma ogarnąć KW jest nieporównywalnie większy niż d-cy z powiatówki. Nawet znajomości w strukturach wojewódzkich związku zawodowego nie pomogą... Zresztą powinni ograniczać rolę tych cholernych związkowców w PSP.




Gówno w mózgach poodkałdało sie właśnie od siedzenia na dupie w biurach..  Kolego zbyt długo juz siedzę w tej firmie, i nie wciśniesz mi kitu.. Gdybyś w tym biurze był taki zawalony robotą to nie miał bys czasu nawet na podglądanie zmiany, ile czasu ćwiczy ile pali pa[ierosy i o której godzinie je zupkę itd.. :D A to ze po 15.30 legalnie leżą na wyrze, to wiedz o tym, ze gdy Ty idziesz do domu, to przed nimi dopiero połowa służby i oni nie wiedza czy noc będzie przespana.. Doskonale znam wasz zapier.. ol kawka , herbatka, polityka, zakupy na allegro, wyskoki na miasto. A gdy sie wchodzi do biura to w tedy widać najlepiej jak na komputerze zrzucają szybko na pasek to czym sie zajmują, u mnie w komendzie jeden oficer to nawet kiedys w grę naparzał  :D :D Kolego pracuje na podziale kilkanaście lat, tak pale fajki na służbie jem zupki, leze na wyrze przed tv.. ale to ja pracuje na to 90 proc zaufanie społeczne, bo o tym ze Ty siedzisz w biurze to społeczeństwo nawet nie wie, i całe szczęście, bo gdyby sie dowiedziało o twojej robocie i wysokości pensji jaka za nia bierzesz, to mysle ze to poparcie dla naszej instytucji mogło by sporo spaść. Nie wiem co w biurze robią pożytecznego dla ludzkości, ale wiem co ja robię i ze po tym świecie chodzi kilka osób którym ratowałem życie.. A to ze podział sie nie angażuje, to zastanów sie z kogo oni biorą przykład, czyja postawa ich demoralizuje, kto ich wykorzystuje, nierzadko kłamie i oszukuje, a czasem nawet okrada.. i kto powinien byc dla nich autorytetem w tej służbie.. a jeśli właśnie ciężko pracujesz w tym biurze, to widać najlepiej po tym o której godzinie piszesz posta.. no, chyba ze czytanie forum masz w zakresie obowiązków to przepraszam..
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2016, 17:32:02 wysłana przez Butel »

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #953 dnia: Marzec 04, 2016, 15:20:18 »
Witam, a co z Łódzkim, jakieś zmiany?????
Nominacje ma dostać dzisiaj nowy Komendant,a w następnym tygodniu zastępcy.
bolo75


Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #955 dnia: Marzec 04, 2016, 15:31:03 »
Łódzkie:
http://www.dzienniklodzki.pl/na-sygnale/a/brygadier-jaroslaw-wlazlowski-nowym-komendantem-wojewodzkim-psp-w-lodzkiem-zdjecia,9465109/
Jako, że Pan Jarosław to były związkowiec liczę na dobrą wreszcie współpracę z wszystkimi ZZ z terenu łódzkiego.:-D
bolo75

Offline szeregowystr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #956 dnia: Marzec 04, 2016, 16:49:31 »
Na wstępie chciałbym się przywitać.
Czołem koledzy.
Czytam jakiś czas forum i dyskusję w tym wątku. Koledzy strażacy dlaczego tak bardzo się nakręcacie? Bardzo smuci mnie odwieczny podział "góra" i "dół". Niestety stwierdzam, że sami go tworzymy! Służymy w jednej formacji. Nie powinno zdecydowanie tak być. Osobiście przychylam się do zdania robn U mnie w jednostce koledzy przed oddelegowaniem do "góry" albo na SKKP trzymają się kurczowo PB...(nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego?)
Nowemu Panu WKW życzę wszystkiego dobrego, wielu sukcesów i przede wszystkim przeskoczenia barier biurokratycznych, trzymania się z daleka od wszelkich układów i niezmiennej optyki.
Pozdrawiam
 

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #957 dnia: Marzec 04, 2016, 20:06:22 »
Większość się dziwi, że d-ca zmiany w wlkp został p.o. KW, dziwić należało się jak katechetka została ministrą MSWiA, to było jakieś nieporozumienie, a wy sra..e w swoje gniazdo. Zapewne po wyborach wielu pseudo strażakom kariera się zatrzymała, jak nie cofnęła. Tak trzymać WLKP

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #958 dnia: Marzec 04, 2016, 20:22:13 »
Czytając wnoszę o to by na podziale możliwe było awansowanie sekcyjnego (z całym szacunkiem do stopnia) na stanowisko operator sprzętu specjalnego szczególnie wtedy, gdy na to stanowisko czeka starszy ogniomistrz. Wnoszę by naturalnym było, że sekcyjny z wyższym wykształceniem był skierowany szybciej na aspirantkę niż starszy ogniomistrz bez studiów :).
Niedługo się okaże, że większość ludzi pluje na mundur, struktury, hierarchię a wszyscy ci co nie są w ZZ lub w nie sprzyjają obozowi rządzącemu (choć prywatnie są mi bliżsi niż poprzednicy) to zdrajcy, komuniści, złodzieje i niekompetentne ścierwo, które nic nie robi.
Trzynastolatka na KW? Naprawdę? Współczuję mu i życzę by obecna władza utrzymała się jak najdłużej bo na tym stanowisku pełnej to on nie doczeka. Współczuję wszystkim starszym od niego i z wyższymi stopniami. Bez ściemy, mało jest ludzi, którzy chcą być dowodzeni przez młodszych. Meldunki skladane przez starszych oficerów będą niczym komedia. Szkoda, że aspiranci nie mogą zajmować takich stanowisk - mocno ubolewam nad tym bo może pokonana byłaby jeszcze jedna bariera.

P.S. Wszyscy obrońcy, mam nadzieję, że nigdy nie będą się negatywnie wypowiadali o młodych co to nie wiadomo czego chcą w służbie.

Chciałbym zaapelować o SZACUNEK. U mnie zawsze funkcjonuje i funkcjonował model, że starszy wie więcej, więcej robi, zna się na tym i ma większy szacunek na zmianie z jednoczesnym zachowaniem szacunku dla młodego, który zgłębia tematykę i wnosi nową jakość. Z obserwacji wiem też, że strasznie się w głowach pier...li jak JRG ma za mało wyjazdów (pracowałem na kilku oddziałach). Im mniej wyjazdów tym więcej jest strażaków co widzieli już wszystko z jednoczesnym krytykowaniem wszystkiego i wszystkich co to wykonują inne funkcje. Zawsze coś się znajdą do krytykowania i zajmowania stanowiska w sprawie bez pełnej wiedzy na daną sytuację, a jak samemu dupę zmoczą to sa specjalistami w wybielaniu się bez samokrytyki.

Offline s@msung

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #959 dnia: Marzec 04, 2016, 21:24:56 »
Niezła pleta dyskusji jaka się tu toczy. . .  Niestety apele o wzajemnej szacunek nie pomogą. Zmiany na stanowiskach były są i będą i dobrze jak mają merytoryczne podstawy. PO wszystkich wymienili wiec obecna rządząca zrobi to samo. ..  Proponuje się mniej podniecać polityka bo my i tak musimy swoje robić nie zależn od zajmowanego stanowiska.

Offline linkapol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #960 dnia: Marzec 05, 2016, 10:13:48 »
http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Przekazanie-obowiazkow-lodzkiego-komendanta-wojewodzkiego-PSP/idn:35866

mgr inż. pożarncitwa w 2 lata? Chyba, że SPF robił, ale wtedy tytułu mgr inż pożarnictwa by nie miał

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #961 dnia: Marzec 05, 2016, 10:16:07 »
http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Przekazanie-obowiazkow-lodzkiego-komendanta-wojewodzkiego-PSP/idn:35866

mgr inż. pożarncitwa w 2 lata? Chyba, że SPF robił, ale wtedy tytułu mgr inż pożarnictwa by nie miał
Pominęli 4 lata, wcześniej był na WIBP na inżynierce.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #962 dnia: Marzec 05, 2016, 10:17:16 »
mam pytanie tak przypatrując się dyskusji , jaki jest podział procentowy PB i biuro w
KG PSP - tu będzie proste :)
KW PSP
KM PSP
KP PSP
może ktoś mnie oświecić
dziękuje

Offline oficerstarszy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #963 dnia: Marzec 05, 2016, 10:29:07 »
Z czystej ciekawości wszedłem na forum, bo słyszałem, że sporo o naszym nowym komendancie można poczytać. Cierpliwości starczyło mi tylko na kilka ostatnich postów i powiem jedno:
- żal ściska, że na ogólnootwartym forum wypisujecie tyle rzeczy, które nie przynoszą splendoru naszej formacji (a na jej wizerunek pracowało tysiące strażaków przez wiele lat),
- zachowujecie się jak stare baby na targu. Nie macie co robić, tylko obstawiać kto będzie 01, 02, kto z kim i co. Jesteście facetami, czy plotkującymi babami
- odnośnie 01 w Wlkp. to dajcie mu popracować. Jeszcze nic nie był w stanie zrobić, a już go przekreślacie, bo ma nie taki stopień i nie miał wcześniej odpowiedniego stanowiska. Powiem jedno, w KW było wielu 01, ale od bardzo dawna to jest komendant, który liczy się z ludźmi. Słucha ich, a nie uważa się za wszystkowiedzącego na każdy temat pułkownika, czy generała. W końcu komendant do którego idziesz bez obawy o jego humor, o to że ciebie zgnoi bez powodu, bo masz niższy stopień od niego lub nie daj boże jesteś pracownikiem cywilnym. Kto nie pracował w takich warunkach, niech się nie wypowiada. Czy jest jakiś strażak w tym kraju, którego kandydatura by się wszystkim podobała? Czy my tylko potrafimy narzekać? Zamiast siedzieć na forum, nie lepiej zabrać się do roboty, a rozdział stanowisk zostawić tym co mają na to jakiś wpływ. Nie mamy na to wpływu, to po co dyskutować i biadolić?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #964 dnia: Marzec 05, 2016, 11:35:18 »
Z czystej ciekawości wszedłem na forum, bo słyszałem, że sporo o naszym nowym komendancie można poczytać. Cierpliwości starczyło mi tylko na kilka ostatnich postów i powiem jedno:
- żal ściska, że na ogólnootwartym forum wypisujecie tyle rzeczy, które nie przynoszą splendoru naszej formacji (a na jej wizerunek pracowało tysiące strażaków przez wiele lat),
- zachowujecie się jak stare baby na targu. Nie macie co robić, tylko obstawiać kto będzie 01, 02, kto z kim i co. Jesteście facetami, czy plotkującymi babami
- odnośnie 01 w Wlkp. to dajcie mu popracować. Jeszcze nic nie był w stanie zrobić, a już go przekreślacie, bo ma nie taki stopień i nie miał wcześniej odpowiedniego stanowiska. Powiem jedno, w KW było wielu 01, ale od bardzo dawna to jest komendant, który liczy się z ludźmi. Słucha ich, a nie uważa się za wszystkowiedzącego na każdy temat pułkownika, czy generała. W końcu komendant do którego idziesz bez obawy o jego humor, o to że ciebie zgnoi bez powodu, bo masz niższy stopień od niego lub nie daj boże jesteś pracownikiem cywilnym. Kto nie pracował w takich warunkach, niech się nie wypowiada. Czy jest jakiś strażak w tym kraju, którego kandydatura by się wszystkim podobała? Czy my tylko potrafimy narzekać? Zamiast siedzieć na forum, nie lepiej zabrać się do roboty, a rozdział stanowisk zostawić tym co mają na to jakiś wpływ. Nie mamy na to wpływu, to po co dyskutować i biadolić?
Czytam i nie wierzę, 90 może nawet 95% wpisów chwali wybór Andrzeja na KW a ty wyrzucasz tu coś nam? Czy aż tak cie boli, że wiemy, dyskutujemy i typujemy?
Dodatkowo również chwalisz  te wybór :rofl: A co do tysięcy strażaków, którzy pracowali na wizerunek PSP to bardzo niewielu ten wizerunek wypracowało przewracając kartki w KW czy KG. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline schp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #965 dnia: Marzec 05, 2016, 13:04:20 »
Cytuj
    http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Przekazanie-obowiazkow-lodzkiego-komendanta-wojewodzkiego-PSP/idn:35866

    mgr inż. pożarncitwa w 2 lata? Chyba, że SPF robił, ale wtedy tytułu mgr inż pożarnictwa by nie miał

Pominęli 4 lata, wcześniej był na WIBP na inżynierce.

Nie wiem kto to napisał, ale przypomnę, że PSP powstała 1 lipca 1992r. P. Wlazłowski ukończył SCHP a nie SA PSP.
Wiem to stąd, że na unitarce sprzątał moją salę, razem z Krzyśkiem Hejdukiem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Emeryt SCHP 1989-1991 :)

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #966 dnia: Marzec 05, 2016, 13:35:25 »
Cytuj
    http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Przekazanie-obowiazkow-lodzkiego-komendanta-wojewodzkiego-PSP/idn:35866

    mgr inż. pożarncitwa w 2 lata? Chyba, że SPF robił, ale wtedy tytułu mgr inż pożarnictwa by nie miał

Pominęli 4 lata, wcześniej był na WIBP na inżynierce.

Nie wiem kto to napisał, ale przypomnę, że PSP powstała 1 lipca 1992r. P. Wlazłowski ukończył SCHP a nie SA PSP.
Wiem to stąd, że na unitarce sprzątał moją salę, razem z Krzyśkiem Hejdukiem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Emeryt SCHP 1989-1991 :)
Ha ha ha, piękne czasy unitarki, to mi kolega humor poprawił.Pierwsze skojarzenia Olo Jasskólski
bolo75

Offline oficerstarszy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #967 dnia: Marzec 05, 2016, 14:57:16 »
Z czystej ciekawości wszedłem na forum, bo słyszałem, że sporo o naszym nowym komendancie można poczytać. Cierpliwości starczyło mi tylko na kilka ostatnich postów i powiem jedno:
- żal ściska, że na ogólnootwartym forum wypisujecie tyle rzeczy, które nie przynoszą splendoru naszej formacji (a na jej wizerunek pracowało tysiące strażaków przez wiele lat),
- zachowujecie się jak stare baby na targu. Nie macie co robić, tylko obstawiać kto będzie 01, 02, kto z kim i co. Jesteście facetami, czy plotkującymi babami
- odnośnie 01 w Wlkp. to dajcie mu popracować. Jeszcze nic nie był w stanie zrobić, a już go przekreślacie, bo ma nie taki stopień i nie miał wcześniej odpowiedniego stanowiska. Powiem jedno, w KW było wielu 01, ale od bardzo dawna to jest komendant, który liczy się z ludźmi. Słucha ich, a nie uważa się za wszystkowiedzącego na każdy temat pułkownika, czy generała. W końcu komendant do którego idziesz bez obawy o jego humor, o to że ciebie zgnoi bez powodu, bo masz niższy stopień od niego lub nie daj boże jesteś pracownikiem cywilnym. Kto nie pracował w takich warunkach, niech się nie wypowiada. Czy jest jakiś strażak w tym kraju, którego kandydatura by się wszystkim podobała? Czy my tylko potrafimy narzekać? Zamiast siedzieć na forum, nie lepiej zabrać się do roboty, a rozdział stanowisk zostawić tym co mają na to jakiś wpływ. Nie mamy na to wpływu, to po co dyskutować i biadolić?
Czytam i nie wierzę, 90 może nawet 95% wpisów chwali wybór Andrzeja na KW a ty wyrzucasz tu coś nam? Czy aż tak cie boli, że wiemy, dyskutujemy i typujemy?
Dodatkowo również chwalisz  te wybór :rofl: A co do tysięcy strażaków, którzy pracowali na wizerunek PSP to bardzo niewielu ten wizerunek wypracowało przewracając kartki w KW czy KG.
Powstrzymam się od komentarza, bo widzę, że przemawiasz mając za sobą bagaż ogromngo doświadczenia zawodowego i widać, że służyłeś na różnych stanowiskach, w różnych systemach i różnych poziomach naszej pięknej formacji i możesz sobie pozwolić  wiarygodną na ocenę sytuacji.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #968 dnia: Marzec 05, 2016, 15:02:23 »
Powstrzymam się od komentarza, bo widzę, że przemawiasz mając za sobą bagaż ogromngo doświadczenia zawodowego i widać, że służyłeś na różnych stanowiskach, w różnych systemach i różnych poziomach naszej pięknej formacji i możesz sobie pozwolić  wiarygodną na ocenę sytuacji.
Zgadłeś.... Dokładnie na 16 różnych stanowiskach. Służyłem na PB, SK i w biurze w kilku różnych wydziałach.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #969 dnia: Marzec 05, 2016, 15:19:41 »
Powstrzymam się od komentarza, bo widzę, że przemawiasz mając za sobą bagaż ogromngo doświadczenia zawodowego i widać, że służyłeś na różnych stanowiskach, w różnych systemach i różnych poziomach naszej pięknej formacji i możesz sobie pozwolić  wiarygodną na ocenę sytuacji.
Zgadłeś.... Dokładnie na 16 różnych stanowiskach. Służyłem na PB, SK i w biurze w kilku różnych wydziałach.
I powiem tak... Nie jest ciężko przenieść się z podziału do biura a odwrotnie to już musisz nieźle pokombinować.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #970 dnia: Marzec 05, 2016, 22:47:32 »
...
Zamiast siedzieć na forum, nie lepiej zabrać się do roboty, a rozdział stanowisk zostawić tym co mają na to jakiś wpływ. Nie mamy na to wpływu, to po co dyskutować i biadolić?
...

To jest właśnie sedno całej sprawy. Ciężka robota, zaangażowanie, doświadczenie, wyrzeczenia, poświęcenie itd. nie mają żadnego znaczenia. Przyjdzie władza ludowa i wszystko odwróci do góry nogami, ku uciesze gawiedzi. Dotychczas słusznie się mówiło, że w tej firmie pracuje się na lata a nie na godziny.
To jest właściwy moment na ocenę tej decyzji, dlatego, że ocenione zostanie to co się stało, a nie praca tego człowieka. Jeszcze raz powtórzę, że taka nominacja to ogromna krzywda dla całej PSP, a to właśnie dlatego, że właśnie utwierdziła w przekonaniu wszystkich na niższych szczeblach, że władza "wróciła" do szarych obywateli.
Chyba wszyscy wiemy z historii, kiedy tak było i jak się to skończyło.

Również pozdrawiam baryłkę Ola J. z SAPSP w P. i osobiście mile bym widział komendanta z tej szkoły na czele wielkopolskich kolegów.

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #971 dnia: Marzec 05, 2016, 22:53:35 »
Cytuj
Również pozdrawiam baryłkę Ola J. z SAPSP w P. i osobiście mile bym widział komendanta z tej szkoły na czele wielkopolskich kolegów.

No nie wiem czy to dobry kandydat. Nie szanuje ludzi (niejednokrotnie widdziałem jak kadeci stali przed stołówką patrząc jak pan S siedział i wcinał ciepły obiadek) i ma manię wyższości.

Offline oficerstarszy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #972 dnia: Marzec 05, 2016, 23:35:53 »
Powstrzymam się od komentarza, bo widzę, że przemawiasz mając za sobą bagaż ogromngo doświadczenia zawodowego i widać, że służyłeś na różnych stanowiskach, w różnych systemach i różnych poziomach naszej pięknej formacji i możesz sobie pozwolić  wiarygodną na ocenę sytuacji.
Zgadłeś.... Dokładnie na 16 różnych stanowiskach. Służyłem na PB, SK i w biurze w kilku różnych wydziałach.
To życzę tylko awansu do kw lub nawet kg i bedzie szansa pokazać innym jak powinno się pracować na wizerunek ;)

A w kwestii krzywdzenia zbyt szybkimi awansami, pragnę tylko przypomnieć, że dotychczasowy wlkp. komendant został wojewódzkim w wieku 35 lat i krzywda mu się nie stała, ba nawet został generałem. Obecny kw ma trudniej, bo jest 9 lat starszy w momencie objęcia stanowiska ;)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #973 dnia: Marzec 06, 2016, 09:01:02 »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #974 dnia: Marzec 06, 2016, 17:34:18 »
Nie wiem czy istnieje "poparcie " polityczne w tym przypadku ale sam przebieg służby jest w moim odczuciu prawidłowy w porównaniu z poprzednimi nominacjami KW- i tu właśnie drogi Eq.. i inni fanatycy ZZ jest róznica w moim spojrzeniu na ZZ, bo nie ważny jest wybór właściwy ale aby był NASZZ  :fiuu: