Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2767156 razy)

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #900 dnia: Marzec 01, 2016, 21:09:16 »
A ty strazakus zapewne jesteś po jedynej słusznej i masz kompleksy bo gość po pedagogice ;)) :kwit:
Wazne by rozumiał problemy zwykłych strazaków,  :straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #901 dnia: Marzec 01, 2016, 22:36:09 »
Gostek po pedagogice, który doświadczenie w straży ma jedynie z poziomu Węgrowca, został KW, a wy mówicie, że to dobra zmiana?
Napluto wam w twarz, koledzy z wielkopolski.
Szczerze, to oniemiałem jak pierwszy raz przeczytałem.
Czy uważasz, że stopień predysponuje dobrego dowódce? A kierunek studiów daje monopol na wiedzę? 
To wymienię kilku zdolnych brygadierów:
Może zacznijmy od tych co po wielu latach stracili prawo do emerytury.... Patrz Augustów 01 i 02. I to dobrzy Komendanci starsi oficerowie ale "paskudny" sąd miał inne zdanie. Doszedł do wniosku, że nie byli dobrzy.....   
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2016, 22:40:11 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak343

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #902 dnia: Marzec 01, 2016, 22:52:52 »
Gostek po pedagogice, który doświadczenie w straży ma jedynie z poziomu Węgrowca, został KW, a wy mówicie, że to dobra zmiana?
Napluto wam w twarz, koledzy z wielkopolski.
Kolego to nie jest dobra zmiana. To jest  bardzo dobra zmiana!!!  I mów za siebie że napluto nam w twarz. Pluli to nam w twarz 8 lat. Przypomnieć Ci?

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #903 dnia: Marzec 01, 2016, 23:12:31 »
A cóż tam słychać w lubelskim cisza, powiało wszystkich trzech KW na emkę, jest tylko 01 a gdzie dalsze zmiany czyli Ci zastępcy od roboty. Czyżby w całym województwie nie było kandydatów na stołki??? A może jest ich za dużo posłów słusznych 10 jest więc i każdy ma swojego zapewne faworyta??!!! Ot ścian wschodnia ...................

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #904 dnia: Marzec 01, 2016, 23:14:05 »
Kolega zawsze chciał się sprawdzić w roli KW, więc czym się tu emocjonować?

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #905 dnia: Marzec 01, 2016, 23:15:52 »
Gostek po pedagogice, który doświadczenie w straży ma jedynie z poziomu Węgrowca, został KW, a wy mówicie, że to dobra zmiana?
Napluto wam w twarz, koledzy z wielkopolski.
Kolego to nie jest dobra zmiana. To jest  bardzo dobra zmiana!!!  I mów za siebie że napluto nam w twarz. Pluli to nam w twarz 8 lat. Przypomnieć Ci?

Dokładnie tak było...

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #906 dnia: Marzec 02, 2016, 01:08:26 »
Przemawia przez Was PB. A to nie o to chodzi. To powinien być ten którego wszyscy znają - z dobrej lub złej strony, ale znają. Co taki gościu wie o działaniach KW? Z punktu widzenia PB w powiecie - nic. To są zupełnie różne światy. KW to ukoronowanie kariery dobrego KP/KM, albo jakiegoś naczelnika z KW - oni się znają na tej robocie. Widzieli co robi KW na regularnych odprawach, prawie codziennie. Mają zdanie na ten temat, to ich wizja pracy powinna być oceniana przy wybieraniu. Ehh, to życzeniowe myślenie i działanie degraduje ten kraj.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #907 dnia: Marzec 02, 2016, 06:36:36 »
Strażakus przyznam że ręce mi opadły. Przemawia przez nas podział bojowy. A co ma przemawiać. Po co istnieje PSP? Przede wszystkim do prowadzenia działań. A działania prowadzi podział. Komendy (biura) mają rolę służebną wobec podziału. Masz inne zdanie? I wyjaśnię że sam jestem oficerem i to w biurze. Ale od pierwszego dnia służby wiem kto jest istotny dla PSP i bez kogo formacji by nie było.

Offline arbelt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #908 dnia: Marzec 02, 2016, 09:12:52 »
Witam wszystkich.
Chcę powiedzieć tylko jedno, ze pluć to sobie sami plujemy na wzajem a nie ktoś z poza służby. Temat ciągnie się już ładnych kilka tygodni, miesięcy a MY się tu napier........ na "wielkie" argumenty. 
Ktoś został 01 a ktoś nie proste jak je panie. Przy następnej zmianie władzy będzie to samo niech nikt nie ma złudzeń. Ja osobiście przez 13 lat służby w KM robiłem za ołówka i za operatora wieloelementowego chwytaka czepnego (szczota). Jestem jak to mówicie absolwentem jedynej słusznej na 8 grupie PB i pytam o co tu kur.... chodzi?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to ambicje i to te chore. Miałem już kilku komendantów nad głową i nie widziałem żadnej zmiany w czymkolwiek. I my nagle chcemy zmieniać świat. Do póki będzie podział na my, oni, PB, KP/M  "S", "F" to nic się nie zmieni.

Ps
piana to taki środek gaśniczy ( chyba wiecie) ale skoro tu chcecie ją bić to życzę powodzenia!!!
"chu... , du... i kamini  kupa"  :gwiazdki:
no no no..... PKP...........
nie wiem, nie umiem, nie pomogę

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #909 dnia: Marzec 02, 2016, 10:01:45 »
Obrazowo i niemiło.
Sprawność zaprzęgu zależy od koni. Ale czy to znaczy, że koń ma rządzić zaprzęgiem? Nie, zaprzęgiem kieruje woźnica. Czy szefa woźniców wybiera się spośród aktywnych koni? Szwef woźniców ma zapewnić wszystkim koniom najlepsze warunki na jakie pozwalają mu zasoby, a nie znać najlepszy sposób galopowania pod górkę. Szef woźniców ma wiedzieć który woźnica leje swoje konie bez powodu, żeby tylko nadgonić dwie minuty. Szef woźniców w regionie, ma też za zadanie współpracować z innymi szefami.

Powiecie o nim "Stary"?
Nie przemawia przeze mnie zazdrość, bo jestem z drugiej strony kraju. W sumie mógłbym to samo napisać o nowym KW w Lublinie, ale tu jest inna sytuacja bo na stanowisku na które był wcześniej oddelegowany miał "big picture" i jest z największej KM, wiec na miejscu miał ogląd spraw.
Z drugiej strony to w sumie dobrze, że pokazuje się ludziom, że koniczynowych "fachowców" zastępuje się szczawikami, ale po co całkowicie deptać autorytet stanowiska?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #910 dnia: Marzec 02, 2016, 11:53:26 »
Już widzę jak na następnych Zjazdach wyborczych w ZZ wszyscy będą chcieli być co najmniej Przewodniczącymi struktur wojewódzkimch.  :szalony: niezależnie od zajmowanego stanowiska.  :klol:

Offline strazak_poznan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #911 dnia: Marzec 02, 2016, 11:56:39 »
strazakusX ja ku...wa nie wierzę w to co właśnie przeczytałem.. Generalnie z takim podejściem to ja się nie dziwie dlaczego straż się uwstecznia. Dlaczego istanie podział na tych dla których wszystko jest zajefajne i na takich, którzy mają serdecznie dość. Jeżeli wydaje ci się że byle "wizjoner", który pół życia zawodowego w rubryce zawód wpisuje - komendant/naczelnik itp w jakikolwiek sposób będzie się utożsamiał z problemami PB i niedogodnościami codziennego funkcjonowania PSP to jesteś bezdennie naiwny. Właśnie przez takie osoby, z którymi rozmowa wygląda jak wszechwiedzącymi, głuchymi na wszystko, zadufanymi w sobie LORDAMI mamy dzisiaj nacisk na pokazywanie się poprzez budowę molochów i dziwne zakupy a nie przez docenianie codziennej pracy człowieka.

Tak obrazowo "weź się obudź" !!!

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #912 dnia: Marzec 02, 2016, 12:18:19 »
strazakusX to powiedz wprost, nie konie, tylko świnie podziałowe, bo tym widzę jesteśmy dla wielu.
Czy naprawdę uważacie że bycie 01 wojewódzkim jest nie wiem jak trudnym zajęciem? Że PSP to nie wiem jak wielka korporacja albo przedsiębiorstwo? zresztą większość wojewódzkich 01 gdyby zostało managerami w dużej firmie szybko wyleciałaby na pysk zbity za takie podejście do zarządzania i ludzi jak pokazywała swoimi rządami w województwach.
Pomijam fakt, że gdyby zlikwidować KW, a cześć kompetencji przesunąć do powiatów inne do KG, tez całość by działała, tylko że obecnie jest to samonapędzająca się machina biurokratyczna do produkcji tabelek zestawień i nieprawdopodobnych procedur.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #913 dnia: Marzec 02, 2016, 12:38:45 »
Obrazowo i niemiło.
Sprawność zaprzęgu zależy od koni. Ale czy to znaczy, że koń ma rządzić zaprzęgiem? Nie, zaprzęgiem kieruje woźnica. Czy szefa woźniców wybiera się spośród aktywnych koni? Szwef woźniców ma zapewnić wszystkim koniom najlepsze warunki na jakie pozwalają mu zasoby, a nie znać najlepszy sposób galopowania pod górkę. Szef woźniców ma wiedzieć który woźnica leje swoje konie bez powodu, żeby tylko nadgonić dwie minuty. Szef woźniców w regionie, ma też za zadanie współpracować z innymi szefami.
Czytam i nie wierzę, a wręcz oniemiałem....
Porównanie tak abstrakcyjne, że aż rasistowskie. Tak interpretuje twoje słowa: "Konie są do roboty a woźnica od nagród", "Murzyn ma robić a właściciel czerpać zyski".
Z drugiej strony to w sumie dobrze, że pokazuje się ludziom, że koniczynowych "fachowców" zastępuje się szczawikami, ale po co całkowicie deptać autorytet stanowiska?
 
TO pasuje ci zmiana ale nie "taka zmiana". PB to 80% PSP więc to że zdarza się to pierwszy raz, że KW zostaje d-ca zmiany oznacza tylko jedno PB był przez 25 lat istnienia PSP dyskryminowany.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #914 dnia: Marzec 02, 2016, 12:51:10 »
A ja powiem tak... Mogę być koniem z tym że moim woźnicą nie jest 01 tylko mój dowódca zmiany... Znam wielu ale mój jest jedyny w swoim rodzaju. I niech nikt nie pisze że wchodzę w... . Takie zdanie ma cała zmiana. Ale jest jeszcze jedno ale. O tym że jestem koniem i jest woźnica mogę mówić tylko ja.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #915 dnia: Marzec 02, 2016, 14:06:50 »
Ad vocem "strażakus". Sam posiadam firmę - nie dużą (kilkanaście osób) i jeśli Ty mi tu pitolisz jakim to trzeba być fachowcem i mieć kosmiczne doświadczenie do "prowadzenia KP czy KW" to odpowiadam.. Znam kilku KP i KW osobiście i moje zdanie jest takie (zaznaczam moje) ich kompetencje i umiejętność prowadzenia firmy (KP lub KW PSP) jest pod wściekłym psem czy jak kto woli ch*j**a !!!! Rzekłbym że potrafią spartaczyć wszystko !!! A skąd niby bierze się taki obraz i niechęć do zarządzających ?? Ze niby każdy chce być komendantem ? nie ! ja kocham ten zawód ale wk***** się co dnia jak widzę patologię w zarządzaniu ludźmi.. AMEN

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #916 dnia: Marzec 02, 2016, 14:25:15 »
Zafiksowaliście się na nagrodach i czerpaniu korzyści. Nie tędy droga.
W KW nagrody dostaje prawie każdy - regularnie. To co wy dostajecie raz na dwa-trzy lata w KP i KM po jednej wyróżnionej osobie, w KW dostaje  prawie każdy, razem z 01 KP/KM raz na 3-6 miesięcy. I nie jakieś 100-500zł. A normalnie porządne premie. Więc temat nagród i spijania śmietanki w ogóle nie powinien być brany pod rozwagę.

Nie uważam, że poprzedni KW to byli fachowcy czy coś, wręcz przeciwnie w Lublinie był wyjątkowy szkodnik przez zaniechanie. Ale nie powinno się wsadzać na tak wysoki stołek takich małych karpików jak dowódcy zmiany. To typowi woźnice. Po drodze jest mnóstwo szczebli kariery PSP. Przy czym 01KW i zastępcy powinni być brani z 01,02 KM, 01KP, naczelnik operacyjny KW (tu raczej rezerwowałbym im 02 KW operacyjny), ewentualnie naczelnik kwatu z KW albo dużych KM (może 02KW ds. logistyki) - to są szefowie woźniców potrafiący sobie poradzić z kierowaniem PSP.
Taki dowódca zmiany ma przed sobą autostradę dużych stanowisk - dowódca JRG, naczelnik operacyjny, 02 KP/KM, 01KP/KM. Cały świat PSP jeszcze przed nim!
Na KW wpływ odnośnie decyzji dotyczących PB powinien mieć istotny wpływ naczelnik operacyjny KW a przede wszystkim 02 KW ds. operacyjnych.

KW to powinna być wisienka na torcie kariery.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #917 dnia: Marzec 02, 2016, 14:42:56 »
Zafiksowaliście się na nagrodach i czerpaniu korzyści. Nie tędy droga.
W KW nagrody dostaje prawie każdy - regularnie. To co wy dostajecie raz na dwa-trzy lata w KP i KM po jednej wyróżnionej osobie, w KW dostaje  prawie każdy, razem z 01 KP/KM raz na 3-6 miesięcy. I nie jakieś 100-500zł. A normalnie porządne premie. Więc temat nagród i spijania śmietanki w ogóle nie powinien być brany pod rozwagę.

Nie uważam, że poprzedni KW to byli fachowcy czy coś, wręcz przeciwnie w Lublinie był wyjątkowy szkodnik przez zaniechanie. Ale nie powinno się wsadzać na tak wysoki stołek takich małych karpików jak dowódcy zmiany. To typowi woźnice. Po drodze jest mnóstwo szczebli kariery PSP. Przy czym 01KW i zastępcy powinni być brani z 01,02 KM, 01KP, naczelnik operacyjny KW (tu raczej rezerwowałbym im 02 KW operacyjny), ewentualnie naczelnik kwatu z KW albo dużych KM (może 02KW ds. logistyki) - to są szefowie woźniców potrafiący sobie poradzić z kierowaniem PSP.
Taki dowódca zmiany ma przed sobą autostradę dużych stanowisk - dowódca JRG, naczelnik operacyjny, 02 KP/KM, 01KP/KM. Cały świat PSP jeszcze przed nim!
Na KW wpływ odnośnie decyzji dotyczących PB powinien mieć istotny wpływ naczelnik operacyjny KW a przede wszystkim 02 KW ds. operacyjnych.

KW to powinna być wisienka na torcie kariery.
Kolejny potok niepotwierdzonych informacji. Może tak pracujesz że nic nie dostajesz. W mojej komendzie dostaje 100 procent strażaków na dzień strażaka, na święta, po przeglądach... Aż się trzęsiesz pisząc że dowódca zmiany ma przed sobą autostradę dużych stanowisk.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #918 dnia: Marzec 02, 2016, 14:54:43 »
Kolejny potok niepotwierdzonych informacji. Może tak pracujesz że nic nie dostajesz. W mojej komendzie dostaje 100 procent strażaków na dzień strażaka, na święta, po przeglądach... Aż się trzęsiesz pisząc że dowódca zmiany ma przed sobą autostradę dużych stanowisk.

Regularnie 1-2k częściej niż myślisz.

Dowódca zmiany to pryszcz w drabince stanowisk. Awans z dowódcy zmiany na KW, to nawet nie oplucie a obsranie całej struktury.
Rozumiem Was Panowie, że cieszycie się, że swój chłop będzie rozdawał karty - ale za jaką cenę. Cena będzie taka, że każdy kto poważnie szanował swoją pracę/służbę dostał wyraźny sygnał, że nie zangażowanie, osiągnięcia, sukcesy się liczą a coś zupełnie innego niezależnego od pracownika/funkcjonariusza. To jest zwykła rewolucja kadrowa.

Offline Przemo89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Faber est quisque suae fortunae
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #919 dnia: Marzec 02, 2016, 15:08:27 »
 Może tak zamiast oceniać i drżyć  że jak to teraz będzie źle i nie dobrze to poczekasz na efekty działania KW z Wlkp i dopiero ocenisz ?!
Na razie są to nie potrzebne dywagacje, bo nie zna się na tym czy na tamtym, a okaże się że będzie świetny, trochę strazakusX zluzuj i poczekaj żeby ocenić rzeczywistość a nie teraz przypuszczenia. Poza tym myślę, że gorzej nie zostawi tej instytucji zniszczonej, aniżeli była tak zarządzana przez poprzednia władze..... Reasumując poczekamy i ocenimy po owocach !

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #920 dnia: Marzec 02, 2016, 16:04:18 »
[Dowódca zmiany to pryszcz w drabince stanowisk. Awans z dowódcy zmiany na KW, to nawet nie oplucie a obsranie całej struktury.
Rozumiem Was Panowie, że cieszycie się, że swój chłop będzie rozdawał karty - ale za jaką cenę. Cena będzie taka, że każdy kto poważnie szanował swoją pracę/służbę dostał wyraźny sygnał, że nie zangażowanie, osiągnięcia, sukcesy się liczą a coś zupełnie innego niezależnego od pracownika/funkcjonariusza. To jest zwykła rewolucja kadrowa.
I tu Cię mamy :D
Tobie nie chodzi o to, czy ktoś ma kwalifikacje czy ich nie posiada.... Tylko o istniejące status quo które jest największym problemem oraz to, że kadra kierownicza w PSP przez wiele lat miała tyle wspólnego z strażą pożarną co ja z lotami kosmicznymi czyli widzieli ogień w książce albo w telewizji jak Ja prom kosmiczny. Ten tok myślenia jest całkowicie błędny gdyż wywodzi się on z nauki Human Resource Management, która dotyczy prywatnych firm gdzie dobry menadżer optymalizuje struktury zatrudnienia i zarządzania ludźmi celem osiągnięcia maksymalnych zysków i minimalnych kosztów. Natomiast w PSP nie ma zysków nie ma kosztów jest wartość dodana bezpieczeństwo ludzi która jest niemierzalna i powinna zostać osiągana w sposób jak najbardziej bezpieczny i komfortowy dla strażaków.  A co o pracy strażaka PB wiedział twój poprzedni 01, który komendantowanie zaczął w 1985!?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

piter74

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #921 dnia: Marzec 02, 2016, 16:05:58 »
Czytając te wszystkie wątki dochodzę do wniosku, że czas na zmianę całego KSRG. Za dużo jest małych KP PSP gdzie w biurach w ciągu dnia więcej ludzi siedzi niż na PB. Powinno się wzmacniać PB, zlikwidować małe KP PSP, połączyć stanowiska - wtedy skończy się gdybanie i krakanie kto jaki stołek złapie. Mniej komendantów, kadrowych itd. a więcej pieniędzy na PB. Odwiedzają nas kraj różne delegacje strażaków z zachodu i dumają jaki to bogaty kraj, komenda na komendzie, jakie to koszty ? pytają. Czy nikt tego nie widzi ?

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #922 dnia: Marzec 02, 2016, 16:34:47 »
jak Ty sobie wyobrażasz polikwidowanie KP?
to po zaświadczenie o zarobkach, podbicie legitymacji itp. będziesz jeździł po 100 km?
czy może dowódca JRG ma przejąć obowiązki kadrowego, kwatermistrza i księgowej...
a raporty, wnioski i inne rzeczy to pocztą?
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #923 dnia: Marzec 02, 2016, 17:14:28 »
jak Ty sobie wyobrażasz polikwidowanie KP?
to po zaświadczenie o zarobkach, podbicie legitymacji itp. będziesz jeździł po 100 km?
czy może dowódca JRG ma przejąć obowiązki kadrowego, kwatermistrza i księgowej...
a raporty, wnioski i inne rzeczy to pocztą?
Województwo Łódzkie - KP pracowników 8, Pb pracowników na zmianie 6, 22 km dalej KM z 12 -toma pracownikami biura myślę, że tych 12 oficerów dałoby radę obsłużyć obydwie komendy. Takich przypadków mamy masę.
bolo75

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #924 dnia: Marzec 02, 2016, 17:25:08 »
Czytając te wszystkie wątki dochodzę do wniosku, że czas na zmianę całego KSRG. Za dużo jest małych KP PSP gdzie w biurach w ciągu dnia więcej ludzi siedzi niż na PB. Powinno się wzmacniać PB, zlikwidować małe KP PSP, połączyć stanowiska - wtedy skończy się gdybanie i krakanie kto jaki stołek złapie. Mniej komendantów, kadrowych itd. a więcej pieniędzy na PB. Odwiedzają nas kraj różne delegacje strażaków z zachodu i dumają jaki to bogaty kraj, komenda na komendzie, jakie to koszty ? pytają. Czy nikt tego nie widzi ?

Popieram w 100%. U mnie w komendzie 9 osób biuro + D-ca i Z-ca JRG na PB 7 osób. Poprostu szok.