Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2788080 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #850 dnia: Luty 24, 2016, 16:40:31 »
Nawet pomijając kwestie poradzenia sobie z obowiązkami i predyspozycjami człowieka na dane stanowisko. To klucz doboru i powołania jest oszałamiający, jakby brakowało logiki i schematu. W tym momencie jestem w tej kwestii trochę krytyczny ale pożyjemy, zobaczymy jak to się ułoży.  Zobaczymy kiedy nastąpią zmiany w KP i kogo będą wrzucać na 01 i 02.
Co oznacza pojecie oszałamiający w przypadku doboru kadry?
Uważasz, że będzie gorzej niż przez ostatnie 8 lat? Klucz doboru kadry w województwie w którym służę był jeden i całkowicie nie merytoryczny! Schemat i logika była mega czytelna: poparcie ze strony "koniczynek".
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #851 dnia: Luty 24, 2016, 17:56:27 »
Wybacz eqinox ale wkurwi...s mnie do potęgi. Czytam czesto forum i Twoje posty (zwłaszcza twoje) zwracaja uwagę. Dlaczego mnie wkur...., bo paplesz raz jedno, raz drugie. Trafnie lampart wskazał, że KW Wielk. nie ma doswiadczenia , a Ty wychwalasz go ponad miarę- dlaczego? bo jest swój chłop (czyt. z e ZZ, tak jak ty!!!!0. Wieszasz psy w innym temacie na oficerach po SGSP- że są niedoswiadczeni, że chca rządzić, że młokosy etc. a tru Ci odpowiada "młokos"na KW. Określ się chłopie po jakiej stronie jestes i czego oczekujesz, bo naprawdę na tym forum swoimi wypocinami a zwłaszcza wazelina nie potrafisz poprawnie okreslic swojego położenia i spojrzenia na PSP- dla mnie jeśli masz  oficera to na niego nie zasługujesz swoja dwulicuwością.
Podrawiam zwłaszcza lamparta - trafgiłeś w 10.

Offline Lett

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #852 dnia: Luty 24, 2016, 18:01:43 »
Znam kilku dowódców którzy od razu po szkole siadali na d-cy zmiany i nadal dają sobie świetnie radę. Dużo znaczą predyspozycje, a mniej doświadczanie. Ale to moje osobiste zdanie.

A moim zdaniem mianowanie młodego świeżo po szkole na d-cę zmiany jest błędem, który robi krzywdę i samemu młodemu, i jego zmianie.
Czemu? Młody nie ma doświadczenia wyjazdowego i zamiast uczyć się przy starszych, musi nimi kierować. A brak doświadczenia i głupie błędy widać, jak wyrobić wtedy autorytet? Dalej.... Świeżo po szkole młody generalnie przy działaniach jest za szybki, bo w szkole wymagają jednak od kadetów/podchorążych więcej biegania niż myślenia i kierowania. No i wreszcie, by dobrze kierować grupą mężczyzn trzeba być po prostu dojrzałym i mieć doświadczenie życiowe.

Czy przekłada się to na przypadek kapitana p.o. Komendanta ? Niekoniecznie. Facet ma - podejrzewam - doświadczenie w boju, zna straż może lepiej niż oficerowie 8h, którzy realne zdarzenia znają z nagrań rozmów na PSK, no i jednak ma już swoje lata. A ponadto jest na tyle dobrym politykiem (lub karierowiczem), by być pierwszym związkowcem w województwie. (tu mogę popełniać błąd, bo pewności co do tej funkcji w S  nie mam)
Za to na pewno będzie mieć problemy z konieczną biurokracją, zarządzaniem kadrami, kwatem, itp., bo z tym po prostu kontaktu dotąd nie miał. Może to być ciekawy eksperyment. A że eksperyment, to dobrze, że w innym województwie.
Dałbym mu jednak kredyt zaufania. Niech będzie genialnym 01. I mam nadzieję, że został komendantem dlatego, że ma kwalifikacje, a nie tylko dlatego, że ławeczka króciutka + funkcja w związku.

PS: Nie dziwi mnie już, że E. wszystko uzasadni, jeśli tylko jest to zgodne z linią partii (znaczy związku).
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2016, 18:06:26 wysłana przez Lett »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #853 dnia: Luty 24, 2016, 18:09:58 »
Lett jeśli chodzi o twoje Ps. to wpełni sie zgadzam.
 Nie zgadzam sie natomiast do końca z twoją pierwszą częścią. Otóż- czy się bedzie dobrym dowódcą bezposrednio po jakiejkolwiek szkole (SGSP. ASP) zależy w dużej mierze od podwładnych. Jeśliwśród nich są naprawdę PODWŁADNI to pomogą takiej osobie być dobrym dowódcą. Wystarczy zakała i [...].

Proszę się nie wyrażać.
dago
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2016, 00:59:58 wysłana przez dago »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #854 dnia: Luty 24, 2016, 18:16:38 »
Wybacz eqinox ale wkurwi...s mnie do potęgi. Czytam czesto forum i Twoje posty (zwłaszcza twoje) zwracaja uwagę. Dlaczego mnie wkur...., bo paplesz raz jedno, raz drugie. Trafnie lampart wskazał, że KW Wielk. nie ma doswiadczenia , a Ty wychwalasz go ponad miarę- dlaczego? bo jest swój chłop (czyt. z e ZZ, tak jak ty!!!!0. Wieszasz psy w innym temacie na oficerach po SGSP- że są niedoswiadczeni, że chca rządzić, że młokosy etc. a tru Ci odpowiada "młokos"na KW. Określ się chłopie po jakiej stronie jestes i czego oczekujesz, bo naprawdę na tym forum swoimi wypocinami a zwłaszcza wazelina nie potrafisz poprawnie okreslic swojego położenia i spojrzenia na PSP- dla mnie jeśli masz  oficera to na niego nie zasługujesz swoja dwulicuwością.
Miło Mi.
Oficerem po SGSP jestem  :rofl: :rofl: A wieszam psy na systemie kształcenia! Ale czytania ze zrozumieniem oficerów niestety nie uczą. Z tym trzeba przyjść do straży.
A jeśli chodzi o zasady to nie znam Wielkopolskiego KW ja popieram całą linię dobrej zmiany bo wkurza mnie strasznie skostniały układ który krył "swojaków" na maksa patrz np. KP PSP Dzierżoniów! I będę ją popierać ponieważ tyle bzdur jakie powstały tylko w ostatnim roku urzędowania poprzedniego KG nie było nigdy w PSP i nikt kto pracuje w PSP chociaż 10 lat nie zaprzeczy. Beneficjenci "poprzedniej zmiany" będą bronić zasług nade wszystko bo taka ich rola.

Swoją drogą 20 lat służby młokos... To ile lat służby ma twoim zdaniem "stary" w straży? 40-50 lat służby to może stary? Czy KW powinni zostawać ludzie którzy ogień widzieli tylko w podręcznikach i prace PB znają z "opowieści" dziwnej treści.
Moje spojrzenie na straż jest bardzo jasne i określałem to w wielu wątkach, jest bardzo dużo do naprawienia bo ostatnie 8 lat to pasmo klęsk i niejasności przepisowych, oraz działania na szkodę strażaków z PB i SK a największą szkodę zrobił system podyplomowek i nowa deregulacja wpisana do ustawy o PSP... Dzięki Bogu, że z przepisem kwalifikacyjnym nie zdążyli :zamknij: :zamknij:


 
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2016, 18:48:25 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #855 dnia: Luty 24, 2016, 18:56:31 »
Tak jak obalono komunę tak teraz było trzeba obalić ten układ trzymający władzę w PSP gdzie liczyli się tylko ludzie na stanowiskach reszta była ZEREM bez prawa głosu...  tak samo rządziła PO głos ludu nie miał znaczenia

Offline remi28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #856 dnia: Luty 25, 2016, 10:17:26 »
Witam. Dawno nie dokonywałem wpisów na tym forum. Może dlatego, że zbytnio wypowie zbaczały z przyjętego kierunku.  Jednakże po przeczytaniu ostatnich wpisów chciałbym dorzucić kamyczek co do niektórych treści. Po pierwsze: niepokoi stan kwalifikacji osób powoływanych na tak wysokie stanowiska. Chociaż ze względów formalnych  niby wszystko jest w porządku, to jak się popatrzy na rodzaj posiadanego wykształcenia, odnosi się wrażenie, iż najwyższe kwalifikacje w PSP posiadają strażacy, którzy ukończyli szkoły czy uczelnie  poza-pożarnicze. Po drugie; przeczytałem wiele pozytywnych opinii dotyczących powołania na 01 (p.o.) strażaka ze stanowiska dowódcy zmiany.
W mojej opinii to jest tak jakby kogoś przesadzili z roweru do szybkiego samochodu. Człowiek taki
w zderzeniu z realiami komendy  jako urzędu w obliczu  zdecydowanie innych problemów, szybko przestanie być „swoim chłopem”. Powiem więcej, ponieważ nie będzie miał wiedzy i doświadczenia gdzie może poluzować, a gdzie nie, uzna, iż najlepszym rozwiązaniem będzie zwiększenie represyjności, bo w jego myśleniu będzie to dla niego najbezpieczniejsze. To dotknie wszystkich!    Na koniec zdanie na temat  wymaganych kwalifikacji. Przed wpisem staranie przeanalizowałem zapisy ustawy w tej kwestii. Powiem jedno  może i idea była słuszna, ale jej realizacja jest taka, że gdyby  je pies zjadł to by się  wściekł.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #857 dnia: Luty 25, 2016, 10:57:54 »
Remi, chcesz powiedzieć, że dotychczasowi komendanci byli znakomitymi fachowcami?

Offline remi28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #858 dnia: Luty 25, 2016, 16:06:21 »
Nie, ale wielu odwołanych było fachowcami, a ich odwołanie, poza politycznymi, nie miało żadnych merytorycznych podstaw.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #859 dnia: Luty 25, 2016, 16:26:06 »
Nie, ale wielu odwołanych było fachowcami, a ich odwołanie, poza politycznymi, nie miało żadnych merytorycznych podstaw.
Których masz na myśli? Bo mnie bardzo zaciekawiłeś... Wymień spośród wielu powiedzmy 5 fachowców.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2016, 16:58:35 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #860 dnia: Luty 25, 2016, 17:02:54 »
Nie, ale wielu odwołanych było fachowcami, a ich odwołanie, poza politycznymi, nie miało żadnych merytorycznych podstaw.

Jest jedna podstawowa zasada władza powinna być dla ludzi.... który z tych odwołanych fachowców zrobił coś dla ludzi ?

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #861 dnia: Luty 25, 2016, 17:17:08 »
Nakupili ładnych czerwonych samochodów i porobili elewacje taż ładne. To priorytety były w ostatnich latach ^_^
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #862 dnia: Luty 25, 2016, 17:25:44 »
Nakupili ładnych czerwonych samochodów i porobili elewacje taż ładne. To priorytety były w ostatnich latach ^_^
Nakupili też masę "gównianego" niepotrzebnego sprzętu za kilkadziesiąt milonów a może już kilkaset.
Np. https://www.youtube.com/watch?v=vQRc4183f_w

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline remi28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #863 dnia: Luty 25, 2016, 18:22:59 »
Mógłbym wymienić więcej niż  pięciu, ale nie zrobię tego z prostego powodu. Niestety  wielu z Was tylko poluje na taki wpis aby ich oskarżyć  o wszelkie  i najczęściej domniemane niegodziwości. Z reguły  są to pretensje ludzi  przekonanych o własnych niedocenianych    wartościach, czyli inaczej, aspirujących do stanowisk do których się najczęściej  całkowicie nie nadają. Faktem jest, iż istniało i istnieje wiele skostniałych i toksycznych układów, które należy wyeliminować,  ale to nie znaczy, że każdego sprawującego w ostatnich latach funkcję z powołania należy skreślić. 

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #864 dnia: Luty 25, 2016, 18:50:23 »
Witam i chciałem przeprosić , że piszę nie będąc funkcjonariuszem PSP
odnośnie zmian powinniście zadać sobie wszyscy pytanie o priorytety
budżet PSP nie jest z gumy i albo
- kupujemy ładne czerwone na kółkach na potęge - niestety na ilość nie jakość
- albo walczymy o podwyżki - jest to jasne proste i zrozumiałe
- albo walczymy o jak najlepsze ochrony - też ma sens

przy obecnym budżecie nie da się zrealizować wszystkiego

dawno dawno temu byłem świadkiem rozmowy komendanta wysokiego szczebla (bardzo) i przedstawicieli ZZ , hasło było takie mamy 16 mln extra dajemy nagrody czy poprawiamy bezpieczeństwo osobiste strażaka ?
dalsza dyskusja już niestety dotyczyła tego kto jakie nagrody dostanie

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #865 dnia: Luty 25, 2016, 21:03:02 »
Mariuszp  nieładnie tak kłamać. Nie da się zwiększyć płacówki z rzeczówki . W Psp od wielu lat to z płac brano na paliwo prąd samochody itd .
Więc po co Ci te małe kłamstewka?

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #866 dnia: Luty 26, 2016, 11:53:58 »
Eqinox- kogoś mi przypominasz z dawnych lat forum (Ged...). Sam chyba nie wiesz co piszesz, bo co kilka dni inny pogląd- oj przepraszam jeden jest ten sam -ZZ ponad wszystko. I tu strzeliłes sobie w kolano z odpowiedzia na mojego posta- zgadzam się, że przez 8 lat w PSP było żle ale dlaczego nie widzisz złych 8 lat działania ZZ ( z O na czele). Do wymiany kom. to i to samo z całym zarządem ZZ, bo przez 8 lat robili to samo. Jednym zdaniem odniosę się tylko do nominacji p.o kom. Wielk. - Takich jak on jest w PSP setki, różnica, że z tych setek nie ma tylu o takich sympatiach politycznych.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #867 dnia: Luty 26, 2016, 17:19:12 »
Mariuszp  nieładnie tak kłamać. Nie da się zwiększyć płacówki z rzeczówki . W Psp od wielu lat to z płac brano na paliwo prąd samochody itd .
Więc po co Ci te małe kłamstewka?
Nie kłamię piszę o budżecie ogólnie który jest potem przeznaczany na konkretne cele , wiem że już po podziale na konkretne cele ciężko jest zmienić ale uwierz mi to tez jest możliwe

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #868 dnia: Luty 26, 2016, 19:42:54 »
Nie kłamię (...)
Mając do podziału 16 mln zł. nie dzieli się na ludzi a na jednostki organizacyjne...
Po drugie takie uzgodnienia nie maja miejsca na korytarzu....
Po trzecie żaden przewodniczący nie zapomina powtórzyć chłopakom, że załatwił tak grubą kasę.... Bo to mega sukces! 
Po 4 kasa jest zawsze zamknięta w paragrafach nie ma luźnej kasy! Klasyfikacja budżetowa obowiązuje wszystkich.... Budżet luzem maja tylko posłowie!
Więc jestem się w stanie założyć że jednak nie mówisz prawdy!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #869 dnia: Luty 27, 2016, 10:07:59 »
...
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 22:35:50 wysłana przez solosar »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #870 dnia: Luty 27, 2016, 10:34:32 »
Echa wyboru?
http://epoznan.pl/news-news-65063-Wielkopolscy_strazacy_maja_nowego_szefa_dotad_byl_dowodca_zastepu_w_Wagrowcu
Czyżby ktoś odczuwał ból zadniej części ciała? Brzydko napisane, zmanipulowane - oczywiście IMHO
Przecież to wygląda na napisane na "polityczne" zlecenie!
Już sam początek o tym , że mł. bryg. Brandt ma wyższy stopień jest działaniem deprecjonującym. Gdyż wielu z nas wskaże po co najmniej kilka przypadków gdzie strażacy maja przełożonego z niższym stopniem od siebie. Sytuacja taka ma bardzo często miejsce w PSP.
Dalej wypowiedź radnego miejskiego, który w rankingu radnych nie otrzymał żadnego głosu to dopiero musi być polityczna gwiazda należąca do PO (najlepsi w tym rankingu maja po 240 a On 0 słownie :zero głosów).
A już samo podsumowanie jakoby na wybór nowego KW wpłynęła jego działalność związkowa to już w ogóle jakaś abstrakcja.
Eqinox- kogoś mi przypominasz z dawnych lat forum (Ged...). Sam chyba nie wiesz co piszesz, bo co kilka dni inny pogląd- oj przepraszam jeden jest ten sam -ZZ ponad wszystko. I tu strzeliłes sobie w kolano z odpowiedzia na mojego posta- zgadzam się, że przez 8 lat w PSP było żle ale dlaczego nie widzisz złych 8 lat działania ZZ ( z O na czele). Do wymiany kom. to i to samo z całym zarządem ZZ, bo przez 8 lat robili to samo. Jednym zdaniem odniosę się tylko do nominacji p.o kom. Wielk. - Takich jak on jest w PSP setki, różnica, że z tych setek nie ma tylu o takich sympatiach politycznych.
A to porównanie do Ged... to komplement jest?
Wiesz jaka jest różnica miedzy KG a ZZ przez ostatnie 8 lat, otóż taka że ZZ robił wszystko dla dobra wszystkich strażaków a KG jak było dzielenie podwyżek to chciał podnieść grupy komu? Wiesz?
Zarzucanie komuś, że został KW z uwagi na sympatie polityczne chociaż tak było zawsze to zwykłe szubrawstwo!
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2016, 10:56:26 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Guideon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #871 dnia: Luty 27, 2016, 10:57:32 »

A już samo podsumowanie jakoby na wybór nowego KW wpłynęła jego działalność związkowa to już w ogóle jakaś abstrakcja.

Oczywiście wpływ na jego kandydaturę miała działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. A to że związki i PLECY to nie ma wcale znaczenia. Ot, wykazał się...

Offline strazak343

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #872 dnia: Luty 27, 2016, 13:55:37 »
Jaka histeria zapanowała u co niektórych od poniedziałku. Panowie co z wami?? Zazdrościcie czy się boicie? Dajcie się wykazać nowemu 01. Ocenimy go wtedy kiedy przyjdzie czas.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #873 dnia: Luty 27, 2016, 17:18:32 »
A to porównanie do Ged... to komplement jest?
Wiesz jaka jest różnica miedzy KG a ZZ przez ostatnie 8 lat, otóż taka że ZZ robił wszystko dla dobra wszystkich strażaków a KG jak było dzielenie podwyżek to chciał podnieść grupy komu? Wiesz?
Zarzucanie komuś, że został KW z uwagi na sympatie polityczne chociaż tak było zawsze to zwykłe szubrawstwo!
« Ostatnia zmiana: Dzisiaj o 10:56:26 wysłana przez Eqinox »
Ged.... był takim samym fanatykiem ZZ jak Ty i chociaż coś było czarne i przeciw ZZ to On pisał, że jest białe- Komplement w pełni ^_^Rozśmieszyłeś mnie z tymi "tłustymi"8 latami ZZ- jak to zarząd zwłaszcza z O. robili wszystko dla dobra strażaków. Wskaż mi kolego te sukcesy, bo ja widocznie ślepy jestem, a ja mogę dać przykład że ZZ nic nie zrobił np. pierwszy i najświeższy przykład- wyśmiewana i budząca kontrowersje sprawa kwalifikacji zawodowych- co zrobił ZZ w tym temacie, można było zablokować, protestować , na uszach powinien stanąć cały ZZ, a zrobił całe g.
I na koniec pisanie o kimś kogo nie znasz, że jest łajdakiem to dopiero szubrastwo w wykonaniu OFICERA!!!!

Offline remi28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #874 dnia: Luty 27, 2016, 18:04:34 »
Witam. Jednana uwaga pamiętam jednego Ged.....a i na pewno był to (działacz)ZZ. Powiem również jedno ZZ powinny dbać o strażaków  w każdym obszarze zarówno w zakresie płac, ochrony osobistej oraz uregulowaniach prawnych. Niestety odkąd pamiętam największą aktywność przejawiali w kwestii awansowania swoich  ludzi na każde możliwe stanowiska. W wielu przypadkach by to decyzje chybione, a nawet  żenujące. W wielu wpisach przewija się również  motyw, iż nowa władz to oczywistym jest, iż następuje polityczna zmiana w jednostkach PSP. Naprawdę sądzicie, że my  jesteśmy tacy " polityczni". Myślę, iż jest  to wyłącznie promowanie "swoich".