Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2788258 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #825 dnia: Luty 22, 2016, 17:36:45 »
A może to jest droga dla PSP na zmiany? Na stanowiska kierownicze awansować właśnie tak jak w Wielkopolsce dowódców zmian, dowódców jednostek? Może oni właśnie wiedzą czego potrzebuje służba? A nie brygadiery co ogień widzieli tylko w kominku?
D-ca JRG jest Lubelskim Komendantem Wojewódzkim :)
Tak, że popieram przedmówce.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lolo80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #826 dnia: Luty 22, 2016, 17:39:24 »
Z tymi kwalifikacjami to tak do końca nie jest jasne bo:
SPF- dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi
SPO2/SPO4- Przeszkolenie zawodowe przygotowującego do zajmowania stanowisk oficerskich w Państwowej Straży Pożarnej
SPK- przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych
z kierowaniem działaniami ratowniczymi
A więc logiczne byłoby twierdzic że SPF=SPO+SPK, ale z logika w naszej firmie jest różnie. Dodatkowo a art 21 nowej ustawy regulacyjnej czytamy
4. Strażacy Państwowej Straży Pożarnej, którzy przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy ukończyli przeszkolenie zawodowe przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi lub rozpoczęli to przeszkolenie na podstawie dotychczasowych przepisów i ukończą je po dniu wejścia w życie niniejszejustawy spełniają wymagania określone w art. 36 ust. 4 i art. 53 ust. 2 ustawy zmienianej w art. 3, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą.
A więc kolejny raz opieramy sie na interpretacjach. Ot taka ta nasza firma

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #827 dnia: Luty 22, 2016, 17:54:30 »
A może to jest droga dla PSP na zmiany? Na stanowiska kierownicze awansować właśnie tak jak w Wielkopolsce dowódców zmian, dowódców jednostek? Może oni właśnie wiedzą czego potrzebuje służba? A nie brygadiery co ogień widzieli tylko w kominku?

Słuszna idea, ale co jeśli któryś z potencjalnych kandydatów nie ukończył "mitycznej" podyplomówki na SGSP?

;)

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #828 dnia: Luty 22, 2016, 19:12:42 »
Brawo Wielkopolska to się nazywa DOBRA ZMIANA  i  :gitara:
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2016, 19:18:34 wysłana przez adam998 »

leszno

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #829 dnia: Luty 22, 2016, 19:31:36 »
Tylko niech nowy KW dobierze sobie nowych mlodych zastepców w co nie wątpie bo skończy jak były już kg policji powodzenia Komendancie trzymamy kciuki a leśnym ludkom co przesłuzyli 30  i więcej podziękujmy idzie nowe

Offline Proctor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #830 dnia: Luty 22, 2016, 19:32:09 »
Możnowładczy Komendanci i Dowódcy JRG w wlkp pozakładali już pampersy!!!
Będą duże roszady w kadrze dowódczej i wiele szybkich karier zawodowych wyhamuje...
Nowy KW dobrze wie, gdzie ludzie są uciskani, okradani a nawet poniżani.
Skończą się czasy PANÓW na stanowiskach. Tylko człowiek z krwi i kości z podziału zna wszystkie bolączki.
Mam nadzieje, że spełni swoje obietnice i ludzie będą godnie pracować.
Dobra zmiana dla WLKP. Powodzenia Panie Komendancie.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #831 dnia: Luty 22, 2016, 20:10:40 »
Nic dodać nic ująć jak powyżej, może się skończy poniżanie PB w wielu JRG
Czekamy z utęsknieniem za pierwsze decyzje KW
Powodzenia!!!

Offline strazak343

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #832 dnia: Luty 22, 2016, 20:26:03 »
To ja też powiem: Nic dodać nic ująć! Czas na świeżą krew! Panie Komendancie gratuluję i powodzenia! WLKP cieszy się !!! :straz:

Offline Matrix1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #833 dnia: Luty 22, 2016, 22:48:34 »
Chciałbym zwrócić uwagę piszącym tutaj, że Andrzejowi Bartkowiakowi zostało póki co powierzone tylko pełnienie obowiązków. Sprawa nie jest zamknięta, ale niewątpliwie jest to miesiąc próby.

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #834 dnia: Luty 23, 2016, 10:17:32 »
Zgadzam sie z przedmówcą na razie to tylko po. nie oczekiwałbym rewolucji.

Offline mountain

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #835 dnia: Luty 23, 2016, 10:33:21 »
@diablo: Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Strażak po aspirance + studia cywilne + SPF dostanie pierwszy stopień oficerski. Jest to info potwierdzone z KG. Dobrze interpretujesz obecne przepisy, natomiast zapoznaj się jeszcze z tymi przepisami przytoczonymi przez lolo80. Już teraz zdarzają się próby kierowania osób po SPF na nowe SPO i osoby te są odsyłane, ponieważ uzasadnienie jest proste: osoby te spełniają wymagania między innymi na pierwszy stopień oficerski.

Offline endistrazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #836 dnia: Luty 23, 2016, 12:18:43 »
Przyjacielu wytłumacz mi to logicznie, bo czytam i czytam o tych kwalifikacjach i z dnia na dzień jestem głupszy. Jestem w SKKM na stanowisku dyż. operacyjny ze stopniem asp. sztab. z wyższym wykształceniem (mgr) po cywilnych studiach (administracja). w styczniu mój 01 wysłał mi wniosek na 1 st. ofic. ale w zeszłym tygodniu doistałem inf. że w KW (wlkp) wszystko wstrzymali i cofnęli. Co teraz ??? SPO ??? Tylko ??? Z góry dziękuję

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #837 dnia: Luty 23, 2016, 12:39:52 »
Samo SPO w Twoim przypadku.

Offline wojteko76

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #838 dnia: Luty 23, 2016, 13:44:22 »
Witam dajmy szansę wykazać się nowemu KW. Pierwsze pismo jakie rozesłał do KM i KP to informacja że na wideokonferencji mają się pojawić oprócz  01 przedstawiciele PB i PSK, niektórych Komendantów  już czuć :). Gratulacje dla KW i mam nadzieję że będzie Pan Komendantem nie tylko kadry dowódczej KM i KP ale wszystkich Strażaków. Pozdrawiam.

leszno

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #839 dnia: Luty 23, 2016, 20:20:42 »
Fajnie bo  np.u nas do tej pory było to zarezerwowane dla elyt 8-godzinnych i tylko przekazywano nam to co uwazano za stosowne i tylko tyle co trzeba

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #840 dnia: Luty 23, 2016, 20:28:48 »
Witam dajmy szansę wykazać się nowemu KW. Pierwsze pismo jakie rozesłał do KM i KP to informacja że na wideokonferencji mają się pojawić oprócz  01 przedstawiciele PB i PSK, niektórych Komendantów  już czuć :). Gratulacje dla KW i mam nadzieję że będzie Pan Komendantem nie tylko kadry dowódczej KM i KP ale wszystkich Strażaków. Pozdrawiam.
Pierwszy pomysł nowego KW. Musze przyznać imponujący... Pracuje już "kilka" lat ale o czymś takim nie słyszałem i uważam tą decyzję za bardzo ciekawą i na pewno dobrą bo KP/KM już nie zwalą winy na KW, ani nie powiedzą "zwykłym", że nic o podyplomówce czy innych tego typu rzeczach nie wiedzieli. Transparentność przede wszystkim.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2016, 22:57:12 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #841 dnia: Luty 24, 2016, 11:43:40 »
A jak  nowy KW wlkp. "widzi" system pracy na  stanowiskach kierowania. Jest za systemem 12/24/12/48 czy jest zwolennikiem systemu 24/48/. O ile pamiętam ZZ Solidarność dążył do ujednolicenia systemu na 24/48/ Może coś w tej sprawie się ruszy. Większość dyżurnych w wielkopolsce jest za systemem 24/48.
Pozdrawiam

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #842 dnia: Luty 24, 2016, 12:03:15 »
I będzie 24/48 moim zdaniem to będzie pierwsza z ważniejszych decyzji nowego komendanta... czekaj cierpliwie he he

Offline karkor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #843 dnia: Luty 24, 2016, 12:40:41 »
I będzie 24/48 moim zdaniem to będzie pierwsza z ważniejszych decyzji nowego komendanta... czekaj cierpliwie he he
Nie uważacie że 24/48 spowoduje braki funkcjonariuszy w zasobach komend ?

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #844 dnia: Luty 24, 2016, 12:51:34 »
Jakim cudem? Mają wyparować???
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline karkor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #845 dnia: Luty 24, 2016, 13:10:41 »
Bardziej chodzi o to czy bedzie wieksze zapotrzebowanie na MSK

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #846 dnia: Luty 24, 2016, 15:36:06 »
Szczerze powiedziawszy nie rozumiem waszego entuzjazmu odnośnie takiego powołania. Ok, człowiek prosto z podziału więc powinien być za ludźmi z PB. Kompetencje, umiejętności i zapał do pracy może też być, nie odbieram tego Panu Komendantowi. Tylko mnie strasznie martwi i bije po oczach gdzie w kluczu dobory jest brane doświadczenie? Dowodzenie i zarządzanie zmianą a sprawowanie funkcji KW w tak dużym województwie to chyba dwie wielce odmienne sprawy. Wielu z was warczy że po szkole przychodzi młody i zaraz potem dowodzi, ale przynajmniej te 3 lub 4 lata jeździ z tyłu i uczy się. Tu jest taka sytuacja jakby świeży absolwent został d-cą zmiany. Dla mnie takie przeskoki nie są zbyt dobre. Komendant Wojewódzki powinien mieć wymagany staż na konkretnych stanowiskach typu z-ca KP, jako sam KP, naczelnicy wydziałów oper., itp. Życzę sukcesów i powodzenia nowemu 01.

Offline strazak343

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #847 dnia: Luty 24, 2016, 15:52:55 »
I jak po dzisiejszej videokonferencji?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #848 dnia: Luty 24, 2016, 16:05:18 »
Wielu z was warczy że po szkole przychodzi młody i zaraz potem dowodzi, ale przynajmniej te 3 lub 4 lata jeździ z tyłu i uczy się. Tu jest taka sytuacja jakby świeży absolwent został d-cą zmiany. Dla mnie takie przeskoki nie są zbyt dobre. Komendant Wojewódzki powinien mieć wymagany staż na konkretnych stanowiskach typu z-ca KP, jako sam KP, naczelnicy wydziałów oper., itp. Życzę sukcesów i powodzenia nowemu 01.
Znam kilku dowódców którzy od razu po szkole siadali na d-cy zmiany i nadal dają sobie świetnie radę. Dużo znaczą predyspozycje, a mniej doświadczanie. Ale to moje osobiste zdanie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lampard

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 205
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #849 dnia: Luty 24, 2016, 16:13:33 »
Nawet pomijając kwestie poradzenia sobie z obowiązkami i predyspozycjami człowieka na dane stanowisko. To klucz doboru i powołania jest oszałamiający, jakby brakowało logiki i schematu. W tym momencie jestem w tej kwestii trochę krytyczny ale pożyjemy, zobaczymy jak to się ułoży.  Zobaczymy kiedy nastąpią zmiany w KP i kogo będą wrzucać na 01 i 02.