Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2787917 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #725 dnia: Luty 02, 2016, 21:38:10 »
Daj mu spokój Robn bo z jego wiadomości widać że to człowiek dopiero zaczynający służbę... 2007 rok... Co on może powiedzieć o wojewódzkim.

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #726 dnia: Luty 02, 2016, 22:04:16 »
Po 8 latach...? Pewnie nic....
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline marwit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #727 dnia: Luty 02, 2016, 22:09:38 »
Robon jest nadgorliwy, usuwa niewygodne wiadomości (moją też usuną) krytykuje innych, to może on powinien zostać odsunięty od tego zadania.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #728 dnia: Luty 02, 2016, 22:48:24 »
@ marwit - takie teksty to możesz do mnie na PW pić. Twojej wiadomości nie usunę, niech świadczy o autorze.  :szalony:
Nie wnosisz nic do tematu wątku - przynajmniej tym postem.  :wall: :wall:
Abym się nie zniżył to twojego poziomu i nie zszedł na spam to dopiszę w temacie:
Ja nie opiniuję wojewódzkich, bo nie jestem do tego uprawniony, mogę jedynie komentować ich działania w zależności od tego czy są zgodne z moimi bieżącymi poglądami czy nie. I na pewno będę głośno protestował i przytaczał logiczne argumenty za tym, by opinia strażacka nie wybierała sobie komendantów (a tym bardziej na zasadzie wazeliniarstwa i obietnictwa, że nas wybrany komendant będzie nasz... i nam zawsze da i będzie nasz - bo myśmy go wybrali i będzie robił jak my mu zagramy)... Głupota, głupota, głupota....
ale cóż, światowy i mądry marwit wie, jak robić politykę (niekoniecznie być pragmatycznym) ....
EGO = 1 / wiedza

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #729 dnia: Luty 02, 2016, 23:07:59 »
Robn, ale tak z czystej ciekawości: dowódców lepiej znacie Wy czy poseł Malinowski, prezydent, komendant główny? Pytam, bo nie wiem. Na logikę się wydaje, że macie lepszą orientację, czy na robocie i Waszych potrzebach lepiej się zna X czy Y.
Co do zasady PSP jest apolityczna (teoria tak głosi), zatem jeśli funkcyjny się czymś zasłużył posłowi tej czy innej opcji, to raczej nie fachowymi decyzjami w zakresie długości trzonka od toporka czy obsad na samochodach.
Więc o ile zgadzam się, że pitolenie "wybrany przez as będzie robił to co chcemy" jest od czapy, o tyle czy jesteś pewien, że wybrany przez Was nie byłby lepszy, bo *wiecie*, że się na tych różnych lepiej zna?
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #730 dnia: Luty 02, 2016, 23:24:10 »
Jeszcze raz powtórzę, bo chyba pora nocna Cię dopadła....
"Wy" to znaczy kto: dowódcy?, podoficerowie?, stażyści? Podział bojowy? Biuro? SK? Związki Zawodowe a jeśli tak, to który? może jakieś udziały procentowe w wyborach przyznać? Kto - k...wa jest ten "Wy" i kto ma wybierać?
Lepiej żeby takiej opcji na wybory nie było... to nie jest konkurs piękności
EGO = 1 / wiedza

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #731 dnia: Luty 02, 2016, 23:32:20 »
OK, wyraziłam się nieprecyzyjnie. Może spróbuję na przykładzie KP: każda KP ma komendanta i ówże komendant jest komendantem wszystkich w danej jednostce, tak? No to chyba ogół danej jednostki wie, kto się najbardziej nada?
Oczywiście rozumiem, że pani Czesia z biura może chcieć tego przystojnego młodzieńca, ale zasadniczo kryterium pani Czesi jest drugorzędne.
A wojewódzkiego to już chyba powiatowi?

Poza tym grzecznie pytam i zaznaczam, że nie wiem. Może jesteś w stanie po prostu odpowiedzieć, pomimo, że nocną porą popadasz w rozdrażnienie?
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #732 dnia: Luty 02, 2016, 23:38:37 »
Popadam w rozpacz...
Wyobraź sobie sytuację jak przy konklawe....
Biznes się kręci od 2000 lat....
czemu by nie....
EGO = 1 / wiedza

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #733 dnia: Luty 02, 2016, 23:45:05 »
Ale się nakręcacie... chłop napisał w dobrej wierze co wg niego byłoby fajne i od razu równanie z ziemią (w sumie standard na tym forum). Kolega robn twierdzi że wybory na komendanta to niedorzeczność - zgodzę się bo kto miałby wybierać trudno stwierdzić, ale czy konkurs na stanowisko też byłby zły - tu bym się już tak nie usztywniał. Skoro każda większa firma swojego prezesa wybiera w konkursie, skoro szereg instytucji swoich dyrektorów też tak wybiera, to czemu w PSP nie mogłoby tak być (no możne poza KG bo wiadomo że to czysta polityka, niezależnie co się w ustawie napisze czy wygłosi w telewizji)? Jeden warunek konieczny - jasne kryteria co do wymagań podstawowych dla kandydatów na komendantów, jasny sposób punktacji dodatkowych umiejętności (i innych czynników dodatnich) no i najważniejsze - bezstronna i kompetentna komisja rekrutacyjna niepodlegająca naciskom (czyli w naszych realiach coś na chwilę obecną raczej abstrakcyjnego).
Przykładowo komisja powołana przez KG wybiera 01 w województwach, a każdy z wybranych ma wolną rękę co do zastępców za których odpowiada (w końcu musi mieć zaufanie do ludzi z którymi ma ciągnąc wózek). Z powiatowymi/miejskimi analogicznie, tylko że wybiera komisja z danej KW. Kontrakt powiedzmy na 5 lat, maksymalnie 2  kadencje na danym stołku komendanckim. To wcale nie musiałoby być takie głupie (choć wcale nie twierdze że idealne).

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #734 dnia: Luty 02, 2016, 23:46:58 »
Mogę Ci podać chusteczkę, na wypadek, gdybyś się rozszlochał.
Zadałam Ci pytanie i miałam nadzieję, że uzyskam odpowiedź, a nie metaforę rodem z KRK.
Rozumiem, że się nie doczekam.
Ale jeśli chcesz, poproszę siostrę, żeby Ci wydziergała purpurowy mundur na szydełku :P
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #735 dnia: Luty 03, 2016, 07:55:39 »
Szczyt nocnych emocji:) robn zmieszał z błotem zoddali, a SIUSIEK dokopał młodemu (zodddali) za brak doświadczenia (co na szczęście w PL nie jest karalne).Jednak niepokojący jest wpis robina do marwita: "Twojej wiadomości nie usunę, niech świadczy o autorze". Moim skromnym zdaniem świadczy ona tylko o robinie i o tym jak "moderuje" tym forum.

bj32 - oferta siostry jest interesująca- POPROSZĘ!

A w temacie - geneza KRK tkwi w Tarnowie (desant na KRK). Bo jak komuś myli się powołanie na KW z tytułem książęcym to upadek z konia może być bolesny. Gdy komuś nagle wytrącą z ręki "aparat opresji" to zostaje nagle nagi i bezsilny jak Andersenowski król.

Piszesz robin o konklawe - przytoczmy więc biblijną opowieść o gradzie i wodzie oraz ośmioletnim mrozie. Jak pamiętasz - po tym przyszło nowe, jednak chyba lepiej nie było. A i tak w końcu jest sąd (niekoniecznie ostateczny).

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #736 dnia: Luty 03, 2016, 08:59:06 »
...
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 22:35:57 wysłana przez solosar »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #737 dnia: Luty 03, 2016, 09:47:36 »
Cytuj
Moim skromnym zdaniem świadczy ona tylko o robinie i o tym jak "moderuje" tym forum.

Świadczy tylko o twoim błędnym rozumowaniu, "robn" wypowiada się jako normalny użytkownik tego forum a nie jako moderator i nie widzę związku z jego moderowaniem!

Po resztę wyjaśnień zapraszam na PW.

Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #738 dnia: Luty 03, 2016, 09:52:30 »

Wracając do głównego wątku, w których województwach nastąpiły już zmiany?
warmińsko-mazurskie,
świętokrzyskie,
zachodniopomorskie,
wielkopolskie,
małopolskie,
podlaskie,
opolskie,
dolnośląskie,
lubelskie,

Warmińsko - mazurskie w chwili obecnej p.o. Jutro podobno ma być decyzja.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #739 dnia: Luty 03, 2016, 11:46:54 »
Szanowne koleżanki i koledzy, większość z Was nadal zastanawia się nad sprawiedliwym powołaniem/mianowaniem komendantów, czy taki system istnieje, czy da się taki system wypracować. W innym wątku starałem się przedstawić własną wizję, by PSP zaczęło funkcjonować w zupełnie inny sposób i zostałem nazwany kłamcą. No cóż, mniejsza.
Pytanie powinno być postawione inaczej, jakie obowiązki posiadają komendanci wojewódzcy/powiatowi/miejscy?
I wtedy można zacząć szukać odpowiedzi jak powinni być wybierani, oraz w jaki sposób weryfikować ich na zajmowanych stanowiskach.

Wracając do głównego wątku, w których województwach nastąpiły już zmiany?
warmińsko-mazurskie,
świętokrzyskie,
zachodniopomorskie,
wielkopolskie,
małopolskie,
podlaskie,
opolskie,
dolnośląskie,
lubelskie,

pominąłem coś? Czyli połowa minięta na pewno.
Pytanie do jaśnie oświeconych i nieomylnych, najlepiej poinformowanych i wszechwiedzących --- co dalej z wymianami i z obiecywanymi zmianami na lepsze?
Pozdrawiam :D

Zmiany zmianami i co dajej? Dziwne pytanie.Otóż będą napewno..odwołają jeszcze kilku ale w gruncie rzeczy i tak nic to nie przyniesie a tymbardziej oczekiwane na lepsze.A dlaczego.Bo w tej chwili i tak nic sobie nie robią z podjętych decyzji przez głównego.Pytanie w jakim zakresie? Już odpowiadam. Chociażby szkoleniówka.Wielu wprowadziło nowe zasady według wytycznych Leśniakiewicza i nic sobie nie robią z tego że nie obowiązują. Nowe dzienniki, ćwiczenia według nowych zasad, samokształcenie według nowego...Ok strażacy powinni się szkolić, ćwiczyć, pisać testy ale według czegoś co jest dopracowane.

Offline strazak343

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #740 dnia: Luty 03, 2016, 11:58:47 »
Szanowne koleżanki i koledzy, większość z Was nadal zastanawia się nad sprawiedliwym powołaniem/mianowaniem komendantów, czy taki system istnieje, czy da się taki system wypracować. W innym wątku starałem się przedstawić własną wizję, by PSP zaczęło funkcjonować w zupełnie inny sposób i zostałem nazwany kłamcą. No cóż, mniejsza.
Pytanie powinno być postawione inaczej, jakie obowiązki posiadają komendanci wojewódzcy/powiatowi/miejscy?
I wtedy można zacząć szukać odpowiedzi jak powinni być wybierani, oraz w jaki sposób weryfikować ich na zajmowanych stanowiskach.

Wracając do głównego wątku, w których województwach nastąpiły już zmiany?
warmińsko-mazurskie,
świętokrzyskie,
zachodniopomorskie,
wielkopolskie,
małopolskie,
podlaskie,
opolskie,
dolnośląskie,
lubelskie,

pominąłem coś? Czyli połowa minięta na pewno.
Pytanie do jaśnie oświeconych i nieomylnych, najlepiej poinformowanych i wszechwiedzących --- co dalej z wymianami i z obiecywanymi zmianami na lepsze?
Pozdrawiam :D
W Wielkopolsce odszedł KW a obowiązki przejął zastępca. Dla mnie to nie są zmiany

Offline norbert94

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #741 dnia: Luty 03, 2016, 21:05:31 »
a orientuje sie moze ktos le bedzie trwał ten cyrk z tymi zmianami :gwiazdki:

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #742 dnia: Luty 03, 2016, 21:44:24 »
aż szef cyrku uzna, że już ma taką trupę o jakiej marzył ;P

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #743 dnia: Luty 03, 2016, 22:46:20 »
aż szef cyrku uzna, że już ma taką trupę o jakiej marzył ;P
Szczerze, o przełożonym nigdy bym tak nie powiedział. A to ja raczej słynę z ciętego języka i braku zahamowań w "opowiadaniu".
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #744 dnia: Luty 04, 2016, 09:01:09 »
aż szef cyrku uzna, że już ma taką trupę o jakiej marzył ;P
Szczerze, o przełożonym nigdy bym tak nie powiedział. A to ja raczej słynę z ciętego języka i braku zahamowań w "opowiadaniu".

Equinox ja za Tobą nie nadążam. Z jednej strony napier... na ludzi na prawo i lewo, gnoisz za byle co, pokazujesz wszem i wobec jaki jesteś wspaniały i nieomylny, a mający inne zdanie to kłamcy, mąciciele itd. (jak chcesz poświęcę chwilę, odszukam i zacytuję kilka Twoich kulturalnych zwrotów, choć doskonale wszyscy na tym forum wiedzą że masz lekkość mieszania z błotem, szczególnie tych mniej merytorycznie przygotowanych do rozmowy), a z prostego żartu robisz obrazę majestatu. Z drugiej strony czy ktoś Cię pytał czy tak byś o kimś napisał? Nie wydaje mi się. Może czas ochłonąć.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #745 dnia: Luty 04, 2016, 09:37:34 »
czytając w całości ten wątek odnoszę wrażenie jakby duża część forumowiczów utraciła dotychczasowe wpływy na tzw. "szpicy"! Panowie na spokojnie - wazelina i znowu będzie jak kiedyś! Pomimo że układ się zmienia doświadczenie w podlizywaniu zostaje i można je nadal wykorzystać
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Emma

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #746 dnia: Luty 06, 2016, 15:38:04 »
W lubelskim rzeczywiście zmiany na lepsze, może wreszczie nie bedą naczelnicy i nie tylko  rządzić 01

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #747 dnia: Luty 06, 2016, 16:42:42 »
W lubelskim rzeczywiście zmiany na lepsze, może wreszczie nie bedą naczelnicy i nie tylko  rządzić 01
Bo Grzegorz to człowiek z poza układu lubelskiego :zamknij:. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy jak potężna organizacja rządziła PSP w lubelskim przez ostatnie 5-6 lat i nadal to "cholerstwo" istnieje", chociaż mam nadzieje, że już nie długo.  :szalony: :szalony: :szalony:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #748 dnia: Luty 06, 2016, 20:01:36 »
Lubelskie to pikuś!  W pomorskim to dopiero dyktatura. KW za nic ma prawo i śmieje się w twarz całej KG. Wydaje swoje dekrety nie przestrzega wyroków sądowych i tak już z 8 lat. I co nikt mu nic nie robi. Nawet nowy 01 go nie ruszy.

Offline Emma

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #749 dnia: Luty 07, 2016, 11:29:30 »
Z tego co wszyscy mówią, to na ścianie wschodniej są inni, inaczej interpretują przepisy, mnie się nawet swego czasu oberwało, gdy jeździłam do Szkoły Aspirantów i nie zgadzałam się na rozliczanie mnie ( bo tylko ja wtedy jeździłam) z urlopów szkoleniowych, tak szkoleniowych.
Po przeniesieniu mnie, w związku z tym incydentem, po latach okazało się, że to był dla mnie najlepszy z możliwych "awansów".
Teraz mogę tak napisać, ale wtedy nie było mi do śmiechu.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2016, 11:38:30 wysłana przez Emma »