Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2786074 razy)

Offline Walek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #625 dnia: Styczeń 22, 2016, 10:36:24 »
Panowie, jesteście niecierpliwi a zmiany nadchodzą powoli acz nieubłaganie wystarczy śledzić wpisy na stronie KG. Powiatowi to chyba temat na dalszy czas, myślę że do marca wszystko się wyjaśni. Ja osobiście stawiam na ludzi młodych a każdy 30+ swoja szansę gdzieś kiedyś już miał i faktycznie większość z tych ludzi zatraciła się na swoich komendanckich stanowiskach tracąc kontakt z rzeczywistością, lub też jest uwikłana w polityczne gierki z nomenklaturą poprzedniej władzy. Tak czy siak ludzie młodzi ze średnim stażem w PSP (15-20 lat) powinni obejmować te stołki. A młode wilki po jedynej słusznej uczelni, które trafiają do wielu KW omijając podział bojowy i prawdziwą służbę muszą się jeszcze długo uczyć i czekać na swoją kolej.

Offline johnson1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #626 dnia: Styczeń 22, 2016, 11:13:22 »
uwielbiam zmiany!!!!!!!!!! -_-

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #627 dnia: Styczeń 22, 2016, 12:21:55 »
Wiadomo coś odnośnie zmian na Dolnym Śląsku ? Swoista  cisza panuje, może przed burzą.
Burzy chyba jednak nie będzie ... . Trudność polega na tym , że brak tu ludzi wśród kadry oficerskiej blisko związanej z PiS. Po mimo , że wielu z "nich"  już od dawna robi podchody i słodkie oczy do wpływowych działaczy PiS.
 Ale niestety pewnie  nie odpowiadają wymogom rządzących... czyli mieli by to  być ludzie : bierni , mierni ale wierni.... .
ps. :tuba: Pewnie nie mogą namówić żadnego emeryta ,żeby wrócił chociażby po to, aby dostać szlify generalskie  :gwiazdki: przy najbliższej okazji..  :straz:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2016, 12:29:59 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #628 dnia: Styczeń 22, 2016, 13:06:39 »
Trudność polega na tym , że brak tu ludzi wśród kadry oficerskiej blisko związanej z PiS. Po mimo , że wielu z "nich"  już od dawna robi podchody i słodkie oczy do wpływowych działaczy PiS.
 Ale niestety pewnie  nie odpowiadają wymogom rządzących... czyli mieli by to  być ludzie : bierni , mierni ale wierni.... .
ps. :tuba: Pewnie nie mogą namówić żadnego emeryta ,żeby wrócił chociażby po to, aby dostać szlify generalskie  :gwiazdki: przy najbliższej okazji..  :straz:

Raczej ogólnie PiS nie ma silnej pozycji. Poseł Świat jest miły gość, ale nic nie może. Poseł Jackiewicz...? Nieszczególnie. Można się łasić, jeśli jest do kogo.
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #629 dnia: Styczeń 22, 2016, 13:29:45 »
Cytuj
http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Nowy-malopolski-komendant-wojewodzki-PSP-w-Krakowie/idn:35824
Chyba już jestem stary.... bo pierwsze co rzuciło mi się w oczy u nowego komendanta to buty (do galowego było nie było) oraz niedbale zawiązany krawat.

Offline strazacki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #630 dnia: Styczeń 22, 2016, 14:05:01 »
Kolego johnson również uwielbiam zmiany i to takie totalne..  a wiemy ,że są "miejsca" gdzie jest tak silne parcie przede wszystkim z podziału !! Stąd ta niecierpliwość Walek :)
Czekamy z utęsknieniem na miejmy nadzieje lepsze dla Nas, przynajmniej parę lat służby. Odnośnie posłów chyba najbliżej władzy jest Pani minister z dawnego wałbrzyskiego..Nawiązując do butów to również zwróciłem na to uwagę a stary nie jestem.



Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #631 dnia: Styczeń 22, 2016, 14:18:06 »
Odnośnie posłów chyba najbliżej władzy jest Pani minister z dawnego wałbrzyskiego..

A ma czas i ochotę gadać z kimkolwiek? W poziom wiedzy nie wnikam, bo póki co poznałam aż jednego posła i aż jednego senatora, którzy mieli pojęcie o sprawach, którymi się zajmowali. Poseł zresztą już nie jest posłem. Senator dalej jest senatorem i dalej ma pojęcie. I nawet komunikatywny.
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #632 dnia: Styczeń 22, 2016, 15:12:30 »
Cytuj
http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Nowy-malopolski-komendant-wojewodzki-PSP-w-Krakowie/idn:35824
Chyba już jestem stary.... bo pierwsze co rzuciło mi się w oczy u nowego komendanta to buty (do galowego było nie było) oraz niedbale zawiązany krawat.

Buty jak buty - wypastowane, czarne, z dziwnym wzorem noska... Chyba też jestem już stary, bo mnie razi niekoniecznie ich czystość. Dajmy jednak szansę, nie sądźmy Komendanta po butach jego. Niech przemówią czyny.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #633 dnia: Styczeń 22, 2016, 16:47:32 »
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline strazacki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #634 dnia: Styczeń 22, 2016, 17:18:59 »
Odnośnie posłów chyba najbliżej władzy jest Pani minister z dawnego wałbrzyskiego..

A ma czas i ochotę gadać z kimkolwiek? W poziom wiedzy nie wnikam, bo póki co poznałam aż jednego posła i aż jednego senatora, którzy mieli pojęcie o sprawach, którymi się zajmowali. Poseł zresztą już nie jest posłem. Senator dalej jest senatorem i dalej ma pojęcie. I nawet komunikatywny.


Nie było mi dane poznać prywatnie żadnego posła ani senatora więc może sama odpowiesz nam na to pytanie czy ma czas, chęci i czy jest komunikatywna?  Ja tylko gaszę pożary koleżanko natomiast Tobie to chyba bliżej polityki jak PSP :)

Zmieniając nieco temat my tak spieszymy do tych zmian na szczeblu województwa i niżej a tu jeszcze na wierzchołku nie zrobiony porządek ale jak czytamy powyżej miotła zamiata nieustannie. Czekamy na więcej !!!

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #635 dnia: Styczeń 22, 2016, 17:27:39 »
A to dygresja była.
Jakby a to nie spojrzeć - u Was jednak też sporo i od tego zależy.

Nie jest mi blisko do polityki. Zbieg okoliczności powoduje, że muszę gadać z różnymi... Na tematy związane z PSP również :)
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #637 dnia: Styczeń 22, 2016, 19:35:26 »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fortis

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #638 dnia: Styczeń 22, 2016, 19:52:46 »
maszyna sie rozkręca. Małopolska już dziękuje  za zmiany :) Cierpliwości wszyscy sie doczekamy

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #639 dnia: Styczeń 22, 2016, 22:57:36 »
Rozmawiałem z kolegą z Małopolski i mówi że chyba u nich wdepneli z deszczu po rynnę...,

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #640 dnia: Styczeń 22, 2016, 23:40:11 »
Rozmawiałem z kolegą z Małopolski i mówi że chyba u nich wdepneli z deszczu po rynnę...,
Powiem szczerze miałem przyjemność rozmawiać  z MKW i raczej pozytywne wrażenia mam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2016, 23:59:25 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Thor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Niezwykle zwykły
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #641 dnia: Styczeń 23, 2016, 09:40:11 »
Powiem szczerze miałem przyjemność rozmawiać  z MKW i raczej pozytywne wrażenia mam.

Gdybyś pogadał z moim najjaśniejszym to też miałbyś pozytywne wrażenie. On dla obcych to jest uprzejmy i sprawia wrażenie fachowca. Rzeczywistość jest troszkę inna. Ja mam wrażenie, że pożarnictwo to dla niego czarna magia, a nieuczciwość względem podwładnych to jego domena. Przełykamy to i czekamy nadal...
Jeśli na niebo nie zasługuję, to w piekle przynajmniej nie będę bezrobotny

Offline Emma

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #642 dnia: Styczeń 23, 2016, 12:45:36 »
Mam nadzieję, że na ŚCIANIE WSCHODNIEJ ktoś może teraz zrobi porządek i temu co popiera kolesiostwo w podkarpackim, lubelskim poloży kres.
Jak mozna awansować tylko "swoich" wazeliniarzy i dzieci kolegów z dawnych lat, albo tym co się odwdzięczają w rózny sposób.
A Pan Komendant Wojewódzki to co ślepy, nie widział co się dzieje na dole.

Na to zgody nie ma, żeby porządni strażacy po SGSG czekali na stołki dziesiątki lat, a byle "aspirancina" co ukończył studia na Akademii Rolniczej albo jeszcze gorszej uczelni szybko awansuje i ma się dobrze i może śmiać się w oczy oficerowi po SGSP.

PANIE KOMENDANCIE WOJEWÓDZI, KTÓRY OBEJMIESZ TO STANOWISKO MAM NADZIEJĘ ZE BEDZIESZ WIEDZIAŁ O JAKIE  MIASTECZKO CHODZI.................

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #643 dnia: Styczeń 23, 2016, 13:00:12 »
Cytuj
Na to zgody nie ma, żeby porządni strażacy po SGSG czekali na stołki dziesiątki lat, a byle "aspirancina" co ukończył studia na Akademii Rolniczej albo jeszcze gorszej uczelni szybko awansuje i ma się dobrze i może śmiać się w oczy oficerowi po SGSP.

ehh byle asirancina  :-\ jak ja uwielbiam takie super określenia xD może trochę kolego na wstrzymanie daj z takimi określeniami, bo przy okazji możesz obrazić spore grono bardzo w porządku byle "aspirancin" :)

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #644 dnia: Styczeń 23, 2016, 13:21:06 »
mówisz o dziennych SGSP? tam niema kolesiostwa wcale hehe
i chciałbym widzieć absolwenta SGSP, co trzaska zadania z "belek" na cywilnej dziennej politechnice...
a co do poziomu jedynej głównej to wystarczy popatrzeć na ranking uczelni wyższych...
więc nie obrażaj absolwentów cywilnych uczelni
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #645 dnia: Styczeń 23, 2016, 13:29:59 »
mówisz o dziennych SGSP? tam niema kolesiostwa wcale hehe
i chciałbym widzieć absolwenta SGSP, co trzaska zadania z "belek" na cywilnej dziennej politechnice...
a co do poziomu jedynej głównej to wystarczy popatrzeć na ranking uczelni wyższych...
więc nie obrażaj absolwentów cywilnych uczelni
Dajcie sobie siana z tym "konfliktem". Żadna ze stron nie przekona drugiej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #646 dnia: Styczeń 23, 2016, 15:10:46 »
Mam nadzieję, że na ŚCIANIE WSCHODNIEJ ktoś może teraz zrobi porządek i temu co popiera kolesiostwo w podkarpackim, lubelskim poloży kres.
Jak mozna awansować tylko "swoich" wazeliniarzy i dzieci kolegów z dawnych lat, albo tym co się odwdzięczają w rózny sposób.
A Pan Komendant Wojewódzki to co ślepy, nie widział co się dzieje na dole.

Na to zgody nie ma, żeby porządni strażacy po SGSG czekali na stołki dziesiątki lat, a byle "aspirancina" co ukończył studia na Akademii Rolniczej albo jeszcze gorszej uczelni szybko awansuje i ma się dobrze i może śmiać się w oczy oficerowi po SGSP.


PANIE KOMENDANCIE WOJEWÓDZI, KTÓRY OBEJMIESZ TO STANOWISKO MAM NADZIEJĘ ZE BEDZIESZ WIEDZIAŁ O JAKIE  MIASTECZKO CHODZI.................

Zazdrość się z Ciebie wylewa, szkoda komentować ten "aspirancina" być może posiada większą wiedzę i kompetencje od nie jednego po "jedynej słusznej" zaczekaj kilka chwil , nie skomlaj że to nie Ciebie awansowali, wstyd.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #647 dnia: Styczeń 23, 2016, 17:06:04 »
EMMa, ze kolesie sa po SGSP to nie znaczy ze zasługują na awans , nie jeden "aspirancina" z cywilnymi studiami ma bardziej poukładane w głowie niż "pseudo oficerzy - bo tata lub wuja kazał isc do strazy". Z tego co piszesz widc , że jesteś bardzo niespełniony, a słuzba w PSP to nie tylko awanse i wyróżnienia!!!! :gwiazdki:

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #648 dnia: Styczeń 23, 2016, 17:21:51 »
Te wypowiedzi świadczą tylko o tym, że oficer w PSP to byle kto. Zbyt łatwo być oficerem i za niskie są wymagania.  Doprowadziło to do tego,  że każdy widzi się w tej roli.  Nie wiem czy to dobra droga.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #649 dnia: Styczeń 23, 2016, 19:47:47 »
Emma co Ty pitolisz ?
Czy to aspirant czy oficer to nie tylko gwiazdki i awanse.. Eh co za czasy :-(