Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2767792 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #525 dnia: Grudzień 31, 2015, 16:01:14 »
Ludzie, kurczę, nie atakuję Was! Cały czas piszę, że po prostu nie ma się co cieszyć na wyrost. Oczywiście nie muszę Was uszczęśliwiać swoją wiedzą, ale coś tam jednak wiem i widzę, ze wprowadzane ustawy składają się głównie z wad, błędów formalnych, są niezgodne z Konstytucją i tylko pozornie służą polepszeniu... A jak wyjdzie w praktyce - to trochę za wcześnie oceniać.
Czemu "pieprzysz" od rzeczy o sprawach w tym dziale i w tym wątku?
Chcesz gadać o niepełnosprawnych i o ustawie 500+ proszę bardzo dział dowolne tematy....
Nie interesuje mnie trybunał konstytucyjny czy niezgodność ustawy o hodowli trzody, czy nawet ubój rytualny w tym wątku rozmawiamy o tym jak zmiany we władzach KG PSP odbiją się na strażakach a początki są naprawdę obiecujące! 
Myślę, że większość strażaków w kwestii zawodowej jest zadowolona z początków urzędowania nowych władz.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2015, 16:04:30 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #526 dnia: Grudzień 31, 2015, 16:05:24 »
Jasne. Też Ci życzę wszystkiego najlepszego.
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #527 dnia: Grudzień 31, 2015, 18:31:50 »
Ludzie, kurczę, nie atakuję Was! Cały czas piszę, że po prostu nie ma się co cieszyć na wyrost. Oczywiście nie muszę Was uszczęśliwiać swoją wiedzą, ale coś tam jednak wiem i widzę, ze wprowadzane ustawy składają się głównie z wad, błędów formalnych, są niezgodne z Konstytucją i tylko pozornie służą polepszeniu... A jak wyjdzie w praktyce - to trochę za wcześnie oceniać.
Czemu "pieprzysz" od rzeczy o sprawach w tym dziale i w tym wątku?
Chcesz gadać o niepełnosprawnych i o ustawie 500+ proszę bardzo dział dowolne tematy....
Nie interesuje mnie trybunał konstytucyjny czy niezgodność ustawy o hodowli trzody, czy nawet ubój rytualny w tym wątku rozmawiamy o tym jak zmiany we władzach KG PSP odbiją się na strażakach a początki są naprawdę obiecujące! 
Myślę, że większość strażaków w kwestii zawodowej jest zadowolona z początków urzędowania nowych władz.
Powoli odechciewa się czytać to  forum,  przez wypowiedzi takich ludzi jak ty-Piewców Dobrej Nowiny. To, że Ty będziesz miał teraz dobrze, to nie wmawiaj  innym, że wszyscy będą mieli też tak wspaniale. Widocznie  nie masz innych rzeczy do roboty, ani nie masz innych zajęć tylko dulczysz i wmawiasz na siłę jak to jest teraz  zaj…scie. Związkowiec?? 99 procent strażaków te zmiany ani nie polepszą ani nie pogorszą ich losu. Jak sobie cos nie dodłubią po służbie, to ich status materialny napewno  dużo nie wzrośnie. A z twojej  strony to typowy hejt na byłych. Głupoty w straży były ,są i będą. Jeszcze raz nie bronię obecnych, bo np. te kursy doszkalające to głupota-napisana pod sens istnienia ośrodków szkolenia. Ale czy obecni będą wymyślali coś lepszego? Zobaczymy .Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #528 dnia: Grudzień 31, 2015, 18:37:28 »
Powoli odechciewa się czytać to  forum,  przez wypowiedzi takich ludzi jak ty-Piewców Dobrej Nowiny. To, że Ty będziesz miał teraz dobrze, to nie wmawiaj  innym, że wszyscy będą mieli też tak wspaniale. Widocznie  nie masz innych rzeczy do roboty, ani nie masz innych zajęć tylko dulczysz i wmawiasz na siłę jak to jest teraz  zaj…scie. Związkowiec?? 99 procent strażaków te zmiany ani nie polepszą ani nie pogorszą ich losu. Jak sobie cos nie dodłubią po służbie, to ich status materialny napewno  dużo nie wzrośnie. A z twojej  strony to typowy hejt na byłych. Głupoty w straży były ,są i będą. Jeszcze raz nie bronię obecnych, bo np. te kursy doszkalające to głupota-napisana pod sens istnienia ośrodków szkolenia. Ale czy obecni będą wymyślali coś lepszego? Zobaczymy .Pozdrawiam
Początek jest dobry i nie wmówisz mi, ile razy KG w ciagu ostatnich 8 lat zawiesiła jakieś swoje bzdurne wytyczne?
Typowy hejt?
Wymień dwie rzeczy które KG PSP przez ostanie 8 lat w kwestii przepisów czy podwyżek zrobiła dla strażaków?
Zakupy sprzętu lub przekazywanie nowych aut do OSP (skoro w PSP jest sporo aut dziadków np. 40 letnie drabiny)  to a i owszem KG wydała wielka kasę na bzdury....
Skoro ja hejtuje to stań sie "adwokatem diabła" jak w procesie watykańskim! I udowodnij mi hejt.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2015, 18:50:08 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ignacy b

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 699
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #529 dnia: Grudzień 31, 2015, 18:54:05 »
Ciekawa dyskusja, @bj32 zaprezentowała coś w rodzaju sarkazmu, sugerując, jak rozumiem, że temat wątku o wyborach i zmianach kadrowych koresponduje z ogólną sytuacją i postawa typu "moja chata z kraja" lekko alienuje strażaków ze społeczeństwa mającego wiele problemów np. z niepełnosprawnymi, edukacją czy wymiarem sprawiedliwości. To ważna refleksja, albowiem osłabienie poczucia wspólnoty ogranicza strażakom zdolność do zachowania trzeźwego osądu i sprzyja alienacji, poczuciu wyższości/elitarności, wreszcie skupieniu zainteresowania na partykularnych interesach grupy lub nawet jednostki.... Stąd prawdopodobnie brak chęci lub zdolności do reagowania na dziwności i patologie w naszej formacji - co ułatwia waadzy swobodne brykanie - udział strażaków w aktach komorniczo-policyjnych, wynoszenie wymiotów z pokoju hotelowego, ukrywanie informacji o śmierci ochotnika itd, itp... A nadzieja, że nowi wodzowie to jedyna metoda i nadzieja na zmiany może być znakiem postępującego osłabienia poczucia podmiotowości członków formacji.... W czasie wprowadzania ratownictwa medycznego w PSP odbywały się  gorące dyskusje o zadaniach strażaków, o ewakuacji i "zgonie w samochodzie pożarniczym", nawet na początku poprzedniej waadzy gorąco było wokół sprawy badań alergologicznych. A potem coraz ciszej i spokojniej...  Czy to był sukces waadzy czy narodu ratowniczego - oto jest pytanie...
Pozwalam sobie złożyć strażakom noworoczne życzenia zdrowia i empatii - to ważne elementy jakości życia !!   

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #530 dnia: Grudzień 31, 2015, 19:20:48 »
Ciekawa dyskusja, @bj32 zaprezentowała coś w rodzaju sarkazmu, sugerując, jak rozumiem, że temat wątku o wyborach i zmianach kadrowych koresponduje z ogólną sytuacją i postawa typu "moja chata z kraja" lekko alienuje strażaków ze społeczeństwa mającego wiele problemów np. z niepełnosprawnymi, edukacją czy wymiarem sprawiedliwości. To ważna refleksja, albowiem osłabienie poczucia wspólnoty ogranicza strażakom zdolność do zachowania trzeźwego osądu i sprzyja alienacji, poczuciu wyższości/elitarności, wreszcie skupieniu zainteresowania na partykularnych interesach grupy lub nawet jednostki....
Wyższość i elitarność za takie pieniądze?
Z jak wysokiego drzewa trzeba spaść żeby takie rzeczy pisać? A poczucie wspólnoty, kłótliwej to kłótliwej ale zawsze wspólnoty to największa wartość strażaków! którą należy rozwijać! . W sytuacji której strażak stażysta z 2 osobami na utrzymaniu ma na rękę 1600... To wspólnota strażacka kim się powinna martwić? Edukacją (6 latki do szkół), niepełnosprawnymi i przytoczonym zasiłkiem 1300 na niepełnosprawną rodzinę (3 osobową), oni nie pracują i dostają prawie tyle co strażak idący w ogień (który musi do pracy dojechać)?  Może ważniejszą sprawą dla nas ma być sprawa pasibrzuchów w trybunale niż 200 zł. dla 7000 strażaków/szeregowców/stażystów? Ideałami demokracji będziemy żyli....
Naprawdę uważam, że bj32 zaśmieca wątek i spycha dyskusje w złym kierunku!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ignacy b

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 699
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #531 dnia: Grudzień 31, 2015, 20:16:56 »
Może doprecyzuję: chodzi o poczucie wyższości/elitarności strażaków (zarobki to nie jedyny czynnik określający pozycję społeczną i jakość życia), i osłabienie poczucia wspólnoty z resztą społeczeństwa. Poczucie wspólnoty strażackiej - piękne zjawisko - właśnie ulega osłabieniu - co obserwuję przez jakieś 15 lat... Wspólnota  strażacka oczywiście ma swoje problemy, ale w momencie zmian dziejowych dobrze jest widzieć kontekst społeczny, bo PSP to nie samotna wyspa zarabiająca na siebie. Stosunek waadzy do słabszych przekłada się bardzo prosto na rolę i znaczenie ratownictwa w układzie społecznym - wszak zajmujemy się głównie zagrożeniami i ludźmi w trudnej sytuacji i od zrozumienia tych problemów przez waadzę zależy, między innymi,  kasa - proste...
Co do "zaśmiecania" wątku - jeżeli dyskusja o drastycznych zmianach politycznych i kadrowych miałaby polegać na dominacji problematyki ekonomicznej i rozważań na temat wysokości wynagrodzeń strażaków to jest proste rozwiązanie - było już próbowane - jako funkcjonariuszom MSW dać strażakom znaczący dodatek, przeszkolić i uzbroić i kierować do tłumienia rozruchów - zawsze trochę kasy się przyda... I oczywiście zachować nazwę "formacja ratownicza"... 

Online wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #532 dnia: Grudzień 31, 2015, 20:53:26 »
Od zarobków powinniśmy zacząć rozmowę , otrzymując tyle samo co robotnik na budowie o jakiej pozycji społecznej i jakości życia mówimy  :straz: . Jak tak dalej pójdzie w PSP będą rozwijać się tylko pasjonaci . Reszta odbębni co swoje i wcale nie ma się co dziwić . Pozdrawiam i godnych zarobków życzę , może kiedyś jeszcze będzie normalnie :) Wszystkiego dobrego :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2015, 21:14:25 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #533 dnia: Styczeń 01, 2016, 14:30:00 »
Może doprecyzuję: chodzi o poczucie wyższości/elitarności strażaków (zarobki to nie jedyny czynnik określający pozycję społeczną i jakość życia), i osłabienie poczucia wspólnoty z resztą społeczeństwa. Poczucie wspólnoty strażackiej - piękne zjawisko - właśnie ulega osłabieniu - co obserwuję przez jakieś 15 lat... Wspólnota  strażacka oczywiście ma swoje problemy, ale w momencie zmian dziejowych dobrze jest widzieć kontekst społeczny, bo PSP to nie samotna wyspa zarabiająca na siebie. Stosunek waadzy do słabszych przekłada się bardzo prosto na rolę i znaczenie ratownictwa w układzie społecznym - wszak zajmujemy się głównie zagrożeniami i ludźmi w trudnej sytuacji i od zrozumienia tych problemów przez waadzę zależy, między innymi,  kasa - proste...
Mam pytanie ty w ogóle jesteś strażakiem ?
W kontekście przemian społecznych?  PO pozwoliła aby cała straż pożarna stalą się folwarkiem grupy ludzi z pod znaku koniczynki... I mamy tęsknic za tym bo naprawdę nie rozumiem w jakim celu piszesz w ten sposób...
W momencie zmian dziejowych? Odcięcie od koryta jednej grupy nazywasz zmianami dziejowymi? Szanujmy się! Zwycięzca bierze wszystko zaśpiewała kiedyś ABBA i tak jest teraz to samo działo się już kilka razy w PSP wiec nie demonizujmy normalnych demokratycznych standardów.
Cytuj
Co do "zaśmiecania" wątku - jeżeli dyskusja o drastycznych zmianach politycznych i kadrowych miałaby polegać na dominacji problematyki ekonomicznej i rozważań na temat wysokości wynagrodzeń strażaków to jest proste rozwiązanie - było już próbowane - jako funkcjonariuszom MSW dać strażakom znaczący dodatek, przeszkolić i uzbroić i kierować do tłumienia rozruchów - zawsze trochę kasy się przyda... I oczywiście zachować nazwę "formacja ratownicza"...
Tak ten wątek nie jest o tym co piszesz Ty czy bj32! Chcesz "pieprzyć" farmazony zapraszam do dowolnych tematów. Piszecie o rodzicach osób niepełnosprawnych którzy dostają 1300 za siedzenie a Ja o stażyście który chodzi do pracy za 1600 i ma na utrzymaniu tyle samo osób. Argument finansowy upadł wy wyjeżdżacie prawie, że z przekształceniem PSP w ZOMO...
WYTŁUMACZCIE MI O CO WAM CHODZI?
Bo mi o dobro strażaków a wam?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2016, 15:31:14 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #534 dnia: Styczeń 01, 2016, 17:27:52 »
Może doprecyzuję: chodzi o poczucie wyższości/elitarności strażaków (zarobki to nie jedyny czynnik określający pozycję społeczną i jakość życia), i osłabienie poczucia wspólnoty z resztą społeczeństwa. Poczucie wspólnoty strażackiej - piękne zjawisko - właśnie ulega osłabieniu - co obserwuję przez jakieś 15 lat... Wspólnota  strażacka oczywiście ma swoje problemy, ale w momencie zmian dziejowych dobrze jest widzieć kontekst społeczny, bo PSP to nie samotna wyspa zarabiająca na siebie. Stosunek waadzy do słabszych przekłada się bardzo prosto na rolę i znaczenie ratownictwa w układzie społecznym - wszak zajmujemy się głównie zagrożeniami i ludźmi w trudnej sytuacji i od zrozumienia tych problemów przez waadzę zależy, między innymi,  kasa - proste...
Mam pytanie ty w ogóle jesteś strażakiem ?
W kontekście przemian społecznych?  PO pozwoliła aby cała straż pożarna stalą się folwarkiem grupy ludzi z pod znaku koniczynki... I mamy tęsknic za tym bo naprawdę nie rozumiem w jakim celu piszesz w ten sposób...
W momencie zmian dziejowych? Odcięcie od koryta jednej grupy nazywasz zmianami dziejowymi? Szanujmy się! Zwycięzca bierze wszystko zaśpiewała kiedyś ABBA i tak jest teraz to samo działo się już kilka razy w PSP wiec nie demonizujmy normalnych demokratycznych standardów.
Cytuj
Co do "zaśmiecania" wątku - jeżeli dyskusja o drastycznych zmianach politycznych i kadrowych miałaby polegać na dominacji problematyki ekonomicznej i rozważań na temat wysokości wynagrodzeń strażaków to jest proste rozwiązanie - było już próbowane - jako funkcjonariuszom MSW dać strażakom znaczący dodatek, przeszkolić i uzbroić i kierować do tłumienia rozruchów - zawsze trochę kasy się przyda... I oczywiście zachować nazwę "formacja ratownicza"...
Tak ten wątek nie jest o tym co piszesz Ty czy bj32! Chcesz "pieprzyć" farmazony zapraszam do dowolnych tematów. Piszecie o rodzicach osób niepełnosprawnych którzy dostają 1300 za siedzenie a Ja o stażyście który chodzi do pracy za 1600 i ma na utrzymaniu tyle samo osób. Argument finansowy upadł wy wyjeżdżacie prawie, że z przekształceniem PSP w ZOMO...
WYTŁUMACZCIE MI O CO WAM CHODZI?
Bo mi o dobro strażaków a wam?
Dzisiaj wracając z Sylwestrowej służby zabrałem stojącego i machającego autostopowicza.Szybka wymiana zdań informuje mnie, że pracuje w masarni w Kutnie. Ja mówię ciężka robota a on nie jest źle. A ty co robisz ja strażak dowodzę zmianą, on to duży stres i odpowiedzialność hm chyba tak.I kulminacyja, on a ile zarabiasz- tyle i tyle....  chwila ciszy i śmiech, co ty gadasz ja mam 5300 PLN.Dotarło do mnie ja służę charytatywnie... NOWY ROK czas wyzwań...
bolo75

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #535 dnia: Styczeń 01, 2016, 18:39:06 »
Temat "Wyniki wyborów  a zmiany kadrowe w PSP", a co my tu mamy? Wieża Babel!! Jak tak przestrzegacie porządku w swoich jednostkach, jak tu na forum, to widzę niezły bajzel.

Offline kaczorpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78




Offline remi28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #540 dnia: Styczeń 11, 2016, 17:04:13 »
Witam wszystkich w Nowym 2016 Roku. Faktycznie wydaje mi się, że dyskusja zboczyła trochę na inne niż powinna tematy. Jednak pozwolę sobie na kilka uwag w tej sprawie. Mówicie, iż jesteście
(jesteśmy) nisko wynagradzani. To jest prawda. Ale co mają powiedzieć  cywile w Waszych jednostkach,  którzy za tą samą robotę co funkcjonariusze zarabiają połowę mniej, a dziewczyny  w supermarketach, często Wasze żony, najniższą średnią. Pamiętajcie również, że pracujecie w „rządówce” mając z tytułu mianowania w miarę stabilną pracę i dochody.
Mam jeszcze jedną sugestię i przemyślenie. Przestańcie już tak znęcać się nad tymi , którzy pracują w systemie dziennym, jak to się określa „w biurze”. Dziwnym jest, a może nie, iż za  awans głównie uważane jest osiągnięci w PO  stanowiska dowódcy zmiany, ale przed awansowaniem  wyżej  to już co niektórzy strażacy broną się wszelkimi sposobami. Wszyscy wiemy dlaczego.
Natomiast co do wymiany naszych Wodzów. Zawsze tak było, że po zmianie ekipy politycznej zmieniano również kierownictwa KG i KW, a czasem również  KM/KP. Jednak my w odróżnieniu od wszystkich innych służb nie jesteśmy tak ważni dla władzy, ale potrzebni zwykłym ludziom. Dlatego też uważam, że bardziej rozważnie nasze obecne elity polityczne powinny dokonywać w PSP radykalnych zmian. Jestem przekonany, iż na każdym szczeblu, tam gdzie komendanci zaczęli traktować jednostki jak własne folwarki lub zakonserwowali niezdrowe układy powinno dojść do zmiany. Ale czy wszędzie i tylko dlatego, iż ktoś jest kojarzony z inną opcją polityczną lub nie jest nasz?

Offline endistrazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #541 dnia: Styczeń 12, 2016, 11:37:26 »
Witam Znane jest już jak będą karty rozdane jeżeli chodzi o KW PSP Poznań - Komendant + Zastępcy ????

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #542 dnia: Styczeń 12, 2016, 12:20:10 »
a w kw gd?

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #543 dnia: Styczeń 12, 2016, 12:26:10 »
Witam Znane jest już jak będą karty rozdane jeżeli chodzi o KW PSP Poznań - Komendant + Zastępcy ????

21.01 odchodzi na zaopatrzenie emerytalne 01....

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #544 dnia: Styczeń 12, 2016, 13:56:04 »
a w kw gd?

W GD w kw  nie mają honoru i jak ich nie  wyp....... to sami nie  odejdą. Zwłaszcza 01 co liczył na głównego a skoro stołek już zajęty to choć na 02.

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #545 dnia: Styczeń 12, 2016, 14:13:46 »
no tak co niektórzy to faktycznie siedzą i nie ustąpią koniami ich trzeba oderwać

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #546 dnia: Styczeń 12, 2016, 15:04:46 »
A cóż tam koledzy w lubelskim jak się sprawy mają?? Tu Polska B więc i  zaścianek Piś więc chętnych pewnie wielu??? :straz:

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #547 dnia: Styczeń 13, 2016, 18:27:48 »
Wojewoda Lubuski z wizytą u KG, czyżby szykowało się kolejne odwołanie  KW
http://www.lubuskie.uw.gov.pl/aktualnosci/wydarzenia/O_policji_i_strazy_pozarnej_w_Warszawie/idn:14898.html

Offline kaczorpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78