Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2768228 razy)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #500 dnia: Grudzień 25, 2015, 08:39:06 »
Szef MON ma młodego doradcę

O ile się orientuję, to już nie ma -_-
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #501 dnia: Grudzień 25, 2015, 08:53:21 »
Obawiam się, że wszyscy obudzimy się w nowej rzeczywistości. I nie będzie to miłe przebudzenie
Ja naprawde na to czekam :)  :straz: :straz: :straz:
Chcę nowego przebudzenia!

to idz chłopie na gwiezdne wojny do kina - polecam tam masz przebudzenie mocy :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #502 dnia: Grudzień 25, 2015, 10:31:16 »
to idz chłopie na gwiezdne wojny do kina - polecam tam masz przebudzenie mocy :)
Ja bardziej liczę, że za 4 lata będę mógł podsumować ten okres jako: "2016- 2019 Fire State Sevice - Redemption". Czas kiedy człowiek w PSP stał się największą wartością.
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2015, 10:38:34 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Lett

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #503 dnia: Grudzień 25, 2015, 11:22:43 »
to idz chłopie na gwiezdne wojny do kina - polecam tam masz przebudzenie mocy :)
Ja bardziej liczę, że za 4 lata będę mógł podsumować ten okres jako: "2016- 2019 Fire State Sevice - Redemption". Czas kiedy człowiek w PSP stał się największą wartością.
 

Słowa pełne nadziei padły. Czas je zweryfikuje. I oby kolega E. miał rację. Zobaczymy to już niebawem... Na pewno szybciej niż kolejną część Star Wars'ów. A wtedy wrócimy do tego punktu  :P

Offline jasnowidz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #504 dnia: Grudzień 25, 2015, 11:47:57 »
widzę że większość ma nadzieję że np. pan dyrektor biura logistyki trafi do kapelusza, może już pora wnukami się zająć

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #505 dnia: Grudzień 25, 2015, 13:36:17 »
widzę że większość ma nadzieję że np. pan dyrektor biura logistyki trafi do kapelusza, może już pora wnukami się zająć
Jedna osoba napisała o wyciąganiu królika z kapelusza a ty piszesz o większości? Istnieje prawdopodobieństwo, że nawet nie miał na myśli Irka.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #506 dnia: Grudzień 25, 2015, 15:49:08 »
O ile się orientuję, to już nie ma -_-


O? Ja się nie orientuję. Jakoś nie śledzę na bieżąco... Serio nie ma? A tak się ładnie zapowiadało, normalnie "Harry Potter i katastrofa smoleńskiej brzozy"...
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #507 dnia: Grudzień 28, 2015, 20:42:08 »
I co dalej, totalna cisza? :tuba:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #508 dnia: Grudzień 28, 2015, 21:29:12 »
I co dalej, totalna cisza? :tuba:
12 głów z KW w najbliższym czasie nazywasz ciszą?
To czego się spodziewałeś? że odwołają 48 jednym strzałem? Troszeczkę cierpliwości :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

leszno

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #509 dnia: Grudzień 28, 2015, 22:16:38 »
a niech tam letą z karuzelą jak leci wszyscy po 30 służby wpierw KG, potem KW potem KM KP a jak co tam wszyscy funkcyjni od naczelnika wzwyż   co tam odmłodzenie kadr rewolucja !  ktoś jest przeciw ?prosze o sonde

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #510 dnia: Grudzień 28, 2015, 22:23:13 »
Nienienie. To tak nie działa. Po prostu zwolenników jednej opcji wymienia się na zwolenników innej opcji. Co do zasady powinni być mierni, bierni, ale wierni. A jak mają po sto lat i demencję, to cała przyjemność po naszej stronie.
Po kolejnej zmianie politycznej roszadę się powtórzy i tak póki nie wymrą, a w międzyczasie kolejne pokolenie dojrzeje do setki :D
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #511 dnia: Grudzień 29, 2015, 06:06:38 »
a niech tam letą z karuzelą jak leci wszyscy po 30 służby wpierw KG, potem KW potem KM KP a jak co tam wszyscy funkcyjni od naczelnika wzwyż   co tam odmłodzenie kadr rewolucja !  ktoś jest przeciw ?prosze o sonde
Ja, gdyż znam wielu porządnych ludzi o takim i wyższym stażu. Natomiast znam wielu wrednych dużo młodszych. Tego typu uogólnienia są dużą niesprawiedliwością.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #512 dnia: Grudzień 29, 2015, 10:42:53 »
W związku z uzasadnionym zgłoszeniem naruszenia regulaminu forum zamykam czasowo temat. Zostanie on wyczyszczony z wypowiedzi nie związanych z głównym tematem i ponownie otwarty.
Zwracam się z prośbą o przestrzeganie regulaminu forum, w szczególności pkt. 4, 9, 10, 11 i 12.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #513 dnia: Grudzień 29, 2015, 20:19:43 »

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #514 dnia: Grudzień 29, 2015, 22:58:22 »
"Służbę w jednostkach Ochrony Przeciwpożarowej rozpoczął w 1989 roku. W 1995 roku ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie, a następnie w 2001 roku Akademię Podlaską w Siedlcach. Po ukończeniu SGSP rozpoczął służbę w IV Oddziale Zawodowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy, jako przodownik roty"
W 1995 roku nie było już Zawodowej Straży Pożarnej

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #515 dnia: Grudzień 30, 2015, 21:18:03 »
Na każdego przyjdzie pora. Nieuniknione jak w matrixie. Jeśli ktoś wierzył, że przeżyje wszystko i wszystkich to uciekł psychologowi z badania.
Męczą mnie żale czytane w necie, że odchodzą fachowcy, wymieniani najczęściej w nocy, że Polska upadnie i nie podniesie się z kolan. Gówno prawda... Kto sobie nie radzi z rzeczywistością powinien poszukać pomocy u specjalisty...
Trzeba robić swoje i być zadowolonym ze swojej roboty.
EGO = 1 / wiedza

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #516 dnia: Grudzień 30, 2015, 21:31:20 »
Dobrze prawisz, Robn. Dokładnie to samo doradzam rodzicom dzieciaków z orzeczeniem o nauczaniu indywidualnym, którzy właśnie stracili część subwencji, więc dzieciaki zamiast się uczyć - będą siedziały w domach. To samo mówię opiekunom niepełnosprawnych dorosłych, którzy zasadniczo żyją za jakieś 1300,- na trzy osoby i nie dostaną więcej. To samo mówię opiekunom dzieciaków, którzy lada moment potracą świadczenia. To samo mówię prawnikom z UWr. Wszystkim im powtarzam "Nie radzisz sobie - idź do psychiatry! To nie te decyzje są chore, tylko ty.".
Serio - zdrowy rozsądek przez Ciebie przemawia. Oby jak najwięcej takich w społeczeństwie.
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #517 dnia: Grudzień 30, 2015, 22:09:44 »
Dobrze prawisz, Robn. Dokładnie to samo doradzam rodzicom dzieciaków z orzeczeniem o nauczaniu indywidualnym, którzy właśnie stracili część subwencji, więc dzieciaki zamiast się uczyć - będą siedziały w domach. To samo mówię opiekunom niepełnosprawnych dorosłych, którzy zasadniczo żyją za jakieś 1300,- na trzy osoby i nie dostaną więcej. To samo mówię opiekunom dzieciaków, którzy lada moment potracą świadczenia. To samo mówię prawnikom z UWr. Wszystkim im powtarzam "Nie radzisz sobie - idź do psychiatry! To nie te decyzje są chore, tylko ty.".
Serio - zdrowy rozsądek przez Ciebie przemawia. Oby jak najwięcej takich w społeczeństwie.
A co przemawia przez ciebie?
Zastanów się w tym momencie gdyż w tym momecie wypowiadasz sie na forum strazak.pl a nie gazety wyborczej :komp:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #518 dnia: Grudzień 30, 2015, 22:19:01 »
Jakoś tak od 2 lat ogólnie mało się wypowiadam na forum Gazety Wyborczej, acz nie bardzo wiem, co to ma do rzeczy.

Wiem, gdzie się wypowiadam. I, jakby Ci to dyplomatycznie... Rozumiem, że Was problemy innych grup typu: rodzice, niepełnosprawni - nie dotyczą? Stanowicie niezależną wyspę gdzieś pośrodku Polski i jej prawa? No, może, co ja tam wiem...

Czytam sobie też ten wątek i widzę, że opinie na temat nowego KG są mocno... podzielone. I wyciągam wnioski. Jeden z nich jest taki, że zgodnie z sugestią Robna - połowa z Was powinna iść do psychiatry. Jak rozumiem - zgadzasz się z tym zupełnie?
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #519 dnia: Grudzień 30, 2015, 22:51:42 »
Ja nie powiedziałem, że połowa. Powiedziałem, że zadufani w sobie na wysokich stanowiskach nie są przyspawani do nich na zawsze. Ktoś ich politycznie powołał / mianował i ktoś ich politycznie odwoła. Na to trzeba być przygotowanym i tego świadomym. Wyprane przez 8 lat mózgi Polaków tego nie pamiętają, że PO po dojściu do koryta zrobiło TKM pod nazwą rządy fachowców i przez te lata tym karmili lud nie dając ludowi nic poza tym. Wyprane mózgi nie pamiętają, że określenie fachowiec czy też specjalista, czy też medialnie nazywając  ekspert to określenie zależne od punktu odniesienia. Szymona (z OSz w Olsztynie) też na początku nie doceniano - udowodnił że można być fachowcem. Może też się okazać za 10 - 20 lat, że postęp techniki i sprzętowy będzie taki, że to co teraz jest wypracowane będzie stare i nieaktualne... Nic nie jest wieczne... Więc nie ma co się przywiązywać...
EGO = 1 / wiedza

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #520 dnia: Grudzień 30, 2015, 23:02:26 »
Być może źle zrozumiałam :) Nie wszystkie skróty myślowe łapię.

Wiadomo,że każda zmiana władzy pociąga za sobą zmiany wszędzie w dół i w tym akurat nie ma nic zaskakującego.
Dla mnie prywatnie problemem jest nie to, że są zmiany, tylko to, czym są powodowane i że niekoniecznie realną wiedzą osób powoływanych na stanowiska. Zasadniczo między aktualnym a poprzednim premierem nie ma kompletnie żadnej różnicy, jeśli idzie o fachowość na przykład :D

Dodam, że nie jestem zwolenniczką PO. Ani PiS. Ani nawet Nowoczesnej. W ogóle nie lubię polityków oprócz jednego byłego posła i jednego nadal senatora, ale to prywatnie.
Zgadzam się całkowicie z Twoją opinią na temat tego, co zrobiła PO. I wszystkie wcześniejsze rządy. I ten robi dokładnie to samo. Tylko troszku za gwałtownie idzie. Nie tylko w PSP, ale wszędzie.
A do tego geniusze z KOD przeprowadzają swoje nieprzemyślane akcje, więc zapowiada się zabawa.
Aż mi Was szkoda, bo będziecie w to wciągnięci, a później będziecie musieli sprzątać... Wy, nie KG.
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #521 dnia: Grudzień 31, 2015, 03:05:43 »
Być może źle zrozumiałam :) Nie wszystkie skróty myślowe łapię.

Wiadomo,że każda zmiana władzy pociąga za sobą zmiany wszędzie w dół i w tym akurat nie ma nic zaskakującego.
Dla mnie prywatnie problemem jest nie to, że są zmiany, tylko to, czym są powodowane i że niekoniecznie realną wiedzą osób powoływanych na stanowiska. Zasadniczo między aktualnym a poprzednim premierem nie ma kompletnie żadnej różnicy, jeśli idzie o fachowość na przykład :D

Dodam, że nie jestem zwolenniczką PO. Ani PiS. Ani nawet Nowoczesnej. W ogóle nie lubię polityków oprócz jednego byłego posła i jednego nadal senatora, ale to prywatnie.
Zgadzam się całkowicie z Twoją opinią na temat tego, co zrobiła PO. I wszystkie wcześniejsze rządy. I ten robi dokładnie to samo. Tylko troszku za gwałtownie idzie. Nie tylko w PSP, ale wszędzie.
A do tego geniusze z KOD przeprowadzają swoje nieprzemyślane akcje, więc zapowiada się zabawa.
Aż mi Was szkoda, bo będziecie w to wciągnięci, a później będziecie musieli sprzątać... Wy, nie KG.

Widzisz pierwsze efekty?
msw.gov.pl/pl/aktualnosci/14031,Wieksze-podwyzki-dla-funkcjonariuszy-sluzb-podleglych-MSWiA.html

tak czytam i dziwi larum jakie podnoszone jest na forum , Komendant nie musi się podobać , wystarczy by posiadał poparcie większości ( nie mylić z większością przeciw, jak w jednej  KP) .
Jeśli chodzi o szybkie zmiany to zacytuje Klasyka: Jak sobie wybgracie wybory to sobie przegłosujecie co będziecie chcieli"
I słowo ciałem się stało.
robn- ujął stan rzeczy dosknale.

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #522 dnia: Grudzień 31, 2015, 13:24:09 »
Widzę, że takie są założenia i życzę Wam tego serdecznie. Poważnie. Bo biorąc pod uwagę Waszą pracę - należałoby Wam się jeszcze więcej.

Tylko patrze na więcej spraw.
Oczywiście rozumiem, że to forum straży i zasadniczo możecie mieć w zadzie dzieci, kaleki i tak dalej, ale jestem na etapie analizy ustawy "pińcet", która jest od maja bardzo trendy i cool. I, pomijając bonusy w rodzaju "dodatkowa kasa dla Terlikowskich, Elbanowskich i Giertychów, i nie ma znaczenia, skąd" czy to, że szczególnie się rozmnoży multidzietna patologia z tradycjami, to ustawa jest tak skonstruowana, że najpierw trzeba będzie najmarniej kilkadziesiąt milionów wsadzić w stworzenie systemu pomiędzy instytucjami, później wszystkich przymusić do zalogowania w ePUAP, a następnie na przykład Marszałek Województwa - zgodnie z treścią ustawy - wyznaczy pana Janka(czyli kogokolwiek, bo może to być ktoś z OPS, ale nie musi) - do wydawania decyzji. Zabawa polega na tym, że najpierw złożysz miliard papierów (US, ZUS, ZON, SR) w wersji komputerowej, później papierowej, później pan Janek sam sobie to sprawdzi w tych instytucjach (minęło osiem miesięcy...), następnie pan Janek Cię odwiedzi, zajrzy do szafy, do lodówki - bo zgodnie z tą wyjątkową ustawą mu wolno... No i, powiedzmy, uzna, że Ci się należy. Dostaniesz decyzję i będziesz szczęśliwym posiadaczem 500,- (zakładam, że masz minimum dwoje nieletnich dzieci). Z tym, że jeśli pan Janek poweźmie podejrzenie, że "marnotrawisz środki, bądź wydajesz nie niezgodnie z przeznaczeniem" - a ustawa nie precyzuje tych kwestii, więc jest to kwestia fanaberii pana Janka - wówczas otrzymasz zamiast gotówki - pomoc rzeczową. Na przykład pół tony węgla i skrzynkę jabłek.
A piszę o tym dlatego, że założenia też były inne. Zaczynały się od "od stycznia 500,- na każde dziecko" (co samo w sobie jest absurdem), a aktualnie jest sprawa na etapie "no, może... od kwietnia... bez wyrównania... na drugie i kolejne... pełnoletnie się nie liczą... rzeczowa...", a ostatni news jest taki, że w ogóle się okazuje, że w obliczeniach się półtora miesiąca temu walnęli i projekt *kosztowałby* kilka miliardów więcej.
Jak przypuszczasz: jeśli ustawa w ogóle wejdzie, bo jest znakomitym narzędziem inwigilacji, więc może wejść - z czyich pieniędzy ten węgiel i jabłka będą sponsorowane?

Dlatego zanim się ucieszysz - poczekaj, aż będzie realna ustawa i dostaniesz realną kasę.
Bo na razie ustawa budżetowa przewiduje deficyt większy, niż do tej pory. A grzebać w niej na upartego mogą bodaj do 15 marca jeszcze.

Ja na razie widzę dęte zapowiedzi, mające na celu zdobycie elektoratu. Bo w międzyczasie jest plan stworzenia kilku dodatkowych województw, a co za tym idzie - kolejne wybory samorządowe i koszta. Ale wyłącznie zapowiedzi i wchodzące ustawy, które z założenia są niekonstytucyjne, przekazują wszelką decyzyjność Premierowi i ministrom, cięcia powodujące, że akurat ludzie w najtrudniejszej sytuacji będą totalnie w czarnej... dziurze i tęczową wizję przyszłości rodem z "Roku 1984" Orwella.
A co będzie dalej - zobaczymy.

Ale mam nadzieję, że faktycznie dostaniecie te podwyżki. Życzę Wam tego serdecznie, szczególnie, że dzisiaj taki dzień, ze nic, tylko życzyć.
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #523 dnia: Grudzień 31, 2015, 15:14:33 »
bj32- Dla tego zanim zaczniesz kogokolwiek rozliczać i krytykować - zaczekaj na działania, mija 50 dni , po 8 latach rozpierduchy trzeba zrobic porzadki , audyty itd. z pewnością jeszcze nie raz poznamy smutną prawdę ile i gdzie środków wypływało , te Państwa które tak zajadle krzycza  maja ku temu powody, ale nie czas i miejsce by to roztrząsać.
Strażakow obchodzi los każdego człowieka , nie przechodza obojentnie obok krzywdy, ale też mają rodziny , dzieci i własne problemy, pisanie w stylu  "możecie mieć w zadzie dzieci ,kaleki itd" jest nieuprawnione , pomijam że nie powinno być  w temacie tego wątku ,twoje wnioski obrażają ludzi którzy niosą pomoc zawsze i wszystkim, od kotka zaczynając.

Z uwagi na dzień , ostatni dzień roku , pozostanę przy tym co napisałem , z życzeniami większego optymizmu i przemyslenia co i do kogo piszesz.
Wszystkim Strażakom składam życzenia by zmiany jakie zostały zapoczatkowane w tym roku ,zostały kontynuowane w przyszłym, by każdy mogł cieszyć się dobrym zdrowiem, szacunkiem, szczęsciem i by  mógł powiedziec :dobrze wybralem.
Tym którzy odchodzą od korytka i kąsają :) przesłanie by w przyszłosci się poprawili może im zostanie zapomniane.
By mogli w lustro patrzeć . Ja wbrew opini jednego flustrata mam taki komfort ,wiem co to  honor i mój dziadek nie musi sie za mnie wstydzć .
Wszystkiego dobrego w nowym Roku

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #524 dnia: Grudzień 31, 2015, 15:38:30 »
Ależ ja nie krytykuję nikogo! A zwłaszcza nie rozliczam. Odnoszę się do działań, nie do ludzi.
I raczej powiedziałabym o 25 latach rozpierduchy, niż o 8, bo poprzednie rządy jakoś cudów nie dokonały.

Co do "możecie mieć w zadzie" - odniosłam się li tylko do wcześniejszego "zwrócenia mi uwagi", że to forum PSP :) Odniosłam wrażenie, że innych tematów poruszać nie należy. A przecież, jak słusznie zauważasz, nie jesteście wyalienowani - jesteście częścią najrozmaitszych grup społecznych. Dlatego nie rozumiem podejścia w rodzaju "podnieśli (a raczej: zapowiadają podniesienie) płac - są super".

No i trochę nadinterpretujesz, bo wcześniej pisałam chyba, że Was szanuję jako ogół? A móc - możecie. I nie ma w tym nic obelżywego. Macie jak najbardziej prawo do własnych poglądów i jeśli któryś nie ma dzieci czy ON w rodzinie, to i nie ma powodów jakoś szczególnie się przejmować. Chociaż w tym ostatnim przypadku jednak powinien, bo jesteście z założenia narażeni na niepełnosprawność. Taka praca i mam tego świadomość.

Ludzie, kurczę, nie atakuję Was! Cały czas piszę, że po prostu nie ma się co cieszyć na wyrost. Oczywiście nie muszę Was uszczęśliwiać swoją wiedzą, ale coś tam jednak wiem i widzę, ze wprowadzane ustawy składają się głównie z wad, błędów formalnych, są niezgodne z Konstytucją i tylko pozornie służą polepszeniu... A jak wyjdzie w praktyce - to trochę za wcześnie oceniać.

Też Wam życzę najlepszego.
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]