Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2767253 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #475 dnia: Grudzień 22, 2015, 20:17:00 »
miałem 2 lata jak st. bryg. Suski zaczął SGSP wiec nie pomogę :szalony: 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ono85

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #476 dnia: Grudzień 22, 2015, 20:40:50 »
może po prostu ktoś napisze jakim był dowódcą pęłniącym obowiązki dowódcy jrg 1 w stolicy no nurkowie opinia :szalony:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2015, 20:45:51 wysłana przez ono85 »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #477 dnia: Grudzień 22, 2015, 21:38:01 »
Teraz pytanie co dalej, jakie zmiany KW oraz jaka drogę dla PSP nakreśli 01

Offline diablo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #478 dnia: Grudzień 22, 2015, 22:00:52 »
Cytuj
St. bryg.  Leszek Suski urodził się 31.12.1957 r. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1981 r. W 1986 r. skończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej.
To jak się to ma do zapowiedzi, że w służbach na stanowiskach kierowniczych nie będzie miejsca dla ludzi z poprzedniego systemu  :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #479 dnia: Grudzień 22, 2015, 22:50:16 »
Witajcie ciężkie czasy dla PSP
Mam nadzieje, że właśnie ciężkie czasy odeszły w nie pamieć. Czas gdzie ważniejsze były limuzyny dla KM/KP, mega drogie podnośniki które nie działają, śmieszne pseudo amfibie a nie ludzie! Ile wydano na nowy sprzęt?
a ile wydano na podwyżki w ciągu ostatnich 5 lat? Gdyby nie protesty w 2012 i teraz ta liczba by była mega łatwa do przedstawienia "0". A Komendanci nigdy strażakom nie pomagali a na dodatek jeszcze ich oszukiwali!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2015, 23:05:13 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #480 dnia: Grudzień 23, 2015, 06:18:29 »
Eqinox nie mam takiej wiedzy jak ty co do skali kraju, ale co do bezsensownych zakupów to faktycznie muszę przyznać Ci rację, patrząc na moje okolicę, wydawanie bezsensowne kasy na jakieś chore wizję nie mających pojęcia o robocie 01 osiągnęło chyba apogeum, a najgorsze w tym jest to że zapomniano o strażaku, o braku środków na jego motywację, szkolenie i podwyżki  :krzyk:

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #481 dnia: Grudzień 23, 2015, 08:16:23 »
Cytuj
St. bryg.  Leszek Suski urodził się 31.12.1957 r. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w 1981 r. W 1986 r. skończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej.
To jak się to ma do zapowiedzi, że w służbach na stanowiskach kierowniczych nie będzie miejsca dla ludzi z poprzedniego systemu  :gwiazdki:

Nie słyszałeś? Mówił o Policji  ^_^

Offline Emeryt1975

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #482 dnia: Grudzień 23, 2015, 09:06:28 »
Jest 01 KM PSP który na etacie jest z 15 lat ,najpierw 02 10lat  a 01 5lat czyli jest 15 lat. Najwyższy czas by odszedł ,ale do stołka jest mocno przytwierdzony nowy  komendant może zrobi roszady dla dobra straży pożarnej i strażaków.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #483 dnia: Grudzień 23, 2015, 09:54:45 »
Hm na to liczymy , są komendy że już przypuszczają że zostaną odwołani, zmieniają regulaminy, łączą wydziały, robią z przydupasow supernaczelników połączonych wydziałów,(o działalności prywatnej nie wspominam bo to tylko dla CBA) dotychczasowych naczelników z długoletnim stażem spuszczają na specjalistów, robią wielką rozpirdziuchę przed zmianami , za takie coś powinien odpowiedzieć, nie emeryturą. Wiele jest nieprawidłowości i z pewnością każdy widzi to inaczej  ale to co w ostatnich latach robili z taką butą, bo ten ma staroste kolegę , starosta ma wojewodę i td, i żebyś się zesrał nic nie przeskoczysz a taki przyjdzie i powie z uśmiechem że możesz iśc na skargę . Nie jestem mściwy ale to musi się skończyćjak popatrzę wstecz , z żalem wspominam , było inaczej .

Offline remi28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #484 dnia: Grudzień 23, 2015, 10:20:56 »
Panowie i Panie  z informacji jakie do mnie dotarły to jednak Pan Suski zostanie  Komendantem Głównym. Nie  chciałem pisać o tym wcześniej ale ja pamiętam „rządy” Pana Suskiego w KG, które można określić  kilkoma słowami:  zarozumiałość oraz przekonanie o własnej nieomylności. Teraz  mając na uwadze to co wcześniej napisałem, dobierze sobie współpracowników niezwykle lojalnych, ale nie daj Boże mądrzejszych od siebie, bo po prostu  ze względu na brak wiedzy nie będzie miał pewności czy podają mu rozsądne rozwiązania, czy też  robią go w konia. Te zasady mogą  owiązywać na każdym poziomie. Powiem szczerze czarno to widzę.
A teraz z innej beczki. Na PO  jest 6 stanowisk  oficerskich. Pragnę przypomnieć , iż czym innym jest uzyskanie pierwszego stopnia oficerskiego od posiadania kwalifikacji oficerskich. Posiadanie kwalifikacji aspiranckich i ukończenie studiów typu „ rzut granatem” czy politologii nie jest żadną przesłanką do uzyskania stopnia i kwalifikacji oficerskich. Ja jednakże  uważam i wiem co mówię, że aspiranci , którzy posiadają wieloletni staż na stanowiskach dowódczych powinni w sposób naturalny mieć prawo do obejmowania stanowisk oficerskich lub wręcz uzyskiwać kwalifikacje oficerskie
( niekoniecznie posiadając studia). W co niektórych krajach posiadanie tytułu aspiranta (czyli aspirującego do czegoś) jest, po przejściu odpowiedniego stażu i zdaniu egzaminów, podstawą do uzyskania wyższego stanowiska ( np. oficerskiego)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #485 dnia: Grudzień 23, 2015, 10:30:45 »
Hm na to liczymy , są komendy że już przypuszczają że zostaną odwołani, zmieniają regulaminy, łączą wydziały, robią z przydupasow supernaczelników połączonych wydziałów,(o działalności prywatnej nie wspominam bo to tylko dla CBA) dotychczasowych naczelników z długoletnim stażem spuszczają na specjalistów, robią wielką rozpirdziuchę przed zmianami , za takie coś powinien odpowiedzieć, nie emeryturą. Wiele jest nieprawidłowości i z pewnością każdy widzi to inaczej  ale to co w ostatnich latach robili z taką butą, bo ten ma staroste kolegę , starosta ma wojewodę i td, i żebyś się zesrał nic nie przeskoczysz a taki przyjdzie i powie z uśmiechem że możesz iśc na skargę . Nie jestem mściwy ale to musi się skończyćjak popatrzę wstecz , z żalem wspominam , było inaczej .
Pisz wprost, że chodzi o Dzierżoniów.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline testypsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #486 dnia: Grudzień 23, 2015, 18:12:58 »
Co sądzicie o nowym KG?

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #487 dnia: Grudzień 23, 2015, 20:10:33 »
Pytanie ile czasu zabawi na stanowisku???  :kwit:

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #488 dnia: Grudzień 23, 2015, 20:13:53 »
Do czasu az nie dostanie przynajmniej nadbrygadiera bo o to chyba chodzi?!!  :kwit:

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #489 dnia: Grudzień 23, 2015, 20:19:57 »
I Ja tak myślę, teraz będzie duża wymiana zasłużonych  :rofl:

ono85

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #490 dnia: Grudzień 23, 2015, 21:50:31 »
Eqinox nie mam takiej wiedzy jak ty co do skali kraju, ale co do bezsensownych zakupów to faktycznie muszę przyznać Ci rację, patrząc na moje okolicę, wydawanie bezsensowne kasy na jakieś chore wizję nie mających pojęcia o robocie 01 osiągnęło chyba apogeum, a najgorsze w tym jest to że zapomniano o strażaku, o braku środków na jego motywację, szkolenie i podwyżki  :krzyk:
   no dokładnie za tą kase wystarczyło by kupić drugą parę rękawic czy indywidualne latarki

Offline misiek123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #491 dnia: Grudzień 23, 2015, 21:57:57 »
Hm na to liczymy , są komendy że już przypuszczają że zostaną odwołani, zmieniają regulaminy, łączą wydziały, robią z przydupasow supernaczelników połączonych wydziałów,(o działalności prywatnej nie wspominam bo to tylko dla CBA) dotychczasowych naczelników z długoletnim stażem spuszczają na specjalistów, robią wielką rozpirdziuchę przed zmianami , za takie coś powinien odpowiedzieć, nie emeryturą. Wiele jest nieprawidłowości i z pewnością każdy widzi to inaczej  ale to co w ostatnich latach robili z taką butą, bo ten ma staroste kolegę , starosta ma wojewodę i td, i żebyś się zesrał nic nie przeskoczysz a taki przyjdzie i powie z uśmiechem że możesz iśc na skargę . Nie jestem mściwy ale to musi się skończyćjak popatrzę wstecz , z żalem wspominam , było inaczej .

Drogi kolego ......... rozumiem że twoje wpisy dotyczące komendanta w dzierżoniowie są wyrazem wdzięczności za to że jak odchodziłeś na emeryturę z dyżurnego to dostałeś maxa we wszystkich dodatkach za co ten sam komendant nadstawiając własną d..ę, trafił na dywanik do swojego przełożonego. I pewnie jeszcze kilka innych spraw które u niego wybłagałeś są teraz powodem twoich twórczości na forum w stosunku do jego osoby. Jeżeli masz chociaż minimum honoru powinieneś teraz płonąć ze wstydu gdy czytasz ten wpis.       

Witam. Proponowałbym koledze nie podawanie danych innych forumowiczów. Kij ma zawsze dwie strony...
moderator
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2015, 10:08:27 wysłana przez robn »

Offline jasnowidz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #492 dnia: Grudzień 24, 2015, 08:22:49 »
ciekawe czy następca wyciągnie królika z kapelusza

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #493 dnia: Grudzień 24, 2015, 10:01:50 »
Drogi kolego ....... rozumiem że twoje wpisy dotyczące komendanta w dzierżoniowie są wyrazem wdzięczności za to że jak odchodziłeś na emeryturę z dyżurnego to dostałeś maxa we wszystkich dodatkach za co ten sam komendant nadstawiając własną d..ę, trafił na dywanik do swojego przełożonego. I pewnie jeszcze kilka innych spraw które u niego wybłagałeś są teraz powodem twoich twórczości na forum w stosunku do jego osoby. Jeżeli masz chociaż minimum honoru powinieneś teraz płonąć ze wstydu gdy czytasz ten wpis.       
TO jeszcze powiedz za co ja powinienem być wdzięczny 01 z Dzierżoniowa?
Przecież praktycznie całą załoga chce jego odwołania! Dlaczego?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2015, 10:08:48 wysłana przez robn »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #494 dnia: Grudzień 24, 2015, 10:28:08 »
A jednak st. bryg. Leszek Suski :straz:
No cóż kolejny odmrożony  emeryt będzie rządził naszą służbą... Najważniejsze , że ma poparcie u " Wielkiego Jarosława."
  Nasza formacja niema szczęścia aby nią kierowała "młoda myśl" i "młoda krew" . Nie spodziewajmy się świeżego spojrzenia na naszą formację i jej sensowna przemianę,  ... . A jednak to tylko polityka... .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2015, 10:33:08 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline bj32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #495 dnia: Grudzień 24, 2015, 10:35:25 »
Ależ! Młoda krew i młoda myśl nie ma takiego doświadczenia :D

Poza tym nigdy nie mów "nigdy". Szef MON ma młodego doradcę, to jest szansa, że jednak przykład pójdzie z góry i dostaniesz dowódcę, który 400 razy oglądał "Płonący wieżowiec". Wtedy się ucieszysz równie mocno jak teraz :D
"Pobłogosław Jezu drogi, tym co Dudę nam wybrali, Niech ten stan tak piękny, drogi na wiek wieków się utrwali :) "
[by Andrzej Stodolny prodakszyn]

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #496 dnia: Grudzień 24, 2015, 10:37:01 »
I Ja tak myślę, teraz będzie duża wymiana zasłużonych  :rofl:
Na pewno , ale na rewolucje się nie szykuj . Będzie wymiana na starych sprawdzonych kolegów do których 01 ma pełne zaufanie.....  . Przynajmniej ja tak uważam.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #497 dnia: Grudzień 24, 2015, 21:58:49 »
Obawiam się, że wszyscy obudzimy się w nowej rzeczywistości. I nie będzie to miłe przebudzenie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #498 dnia: Grudzień 24, 2015, 21:59:29 »
Obawiam się, że wszyscy obudzimy się w nowej rzeczywistości. I nie będzie to miłe przebudzenie
Ja naprawde na to czekam :)  :straz: :straz: :straz:
Chcę nowego przebudzenia!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2015, 22:15:10 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #499 dnia: Grudzień 25, 2015, 01:36:47 »
Czy nasz 01 pójdzie śladem policji i będzie powoływał nowe młode osoby na stanowiska, czy może trafi się kobieta?  Czy  odgrzewanie  starych znajomych będzie?  Jak myślicie?  może ktoś ma wiedzę w tym zakresie?