Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2786747 razy)

Offline Thor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Niezwykle zwykły
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #425 dnia: Grudzień 20, 2015, 17:55:32 »
Witam. Doszły mnie ciekawe wieści z krakowskiego opłatka. Podobno na przyszłego małopolskiego KW szykuje się Pan Gaczoł. Ciekawe za jakie przeszłe, a może przyszłe zasługi czy też zobowiązania.

chciałoby się rzec jak w filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=dNGnEynkUso
ale prawdopodobnie większość nowo powołanych będzie z kapelusza :)
Jeśli na niebo nie zasługuję, to w piekle przynajmniej nie będę bezrobotny

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #426 dnia: Grudzień 20, 2015, 19:14:19 »
Oby nie z opcji generalicji południowej Polski bo wszelkie nowości typu szkolenia wejdą na bank. Jest zresztą przyzwolenie właśnie z ich strony bo koncepcja padła z południa.

Offline Sepi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #427 dnia: Grudzień 21, 2015, 10:08:42 »
Co do KW w Małopolsce nie będę się wypowiadał, bo tak naprawdę jak będzie 01 w Warszawie  to będzie wiadomo jaka opcja będzie forowana, natomiast co do szkoleń a rozumiem że mówimy o negatywnie sławnych "Wytycznych... KG" to południowa Polska ich nie tworzyła i też jesteśmy niemile nimi zaskoczeni. Kolego Siusiek popatrz na nazwiska i komendy skąd są autorzy. A swoja droga nie chcesz się szkolić, czyżbyś wszystko już umiał i tylko w komendanty.   

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #428 dnia: Grudzień 21, 2015, 15:41:12 »
Szkolenie kolego jak najbardziej bo to się zawsze przyda, ale nie w takiej idiotycznej formie, jakies punkciki jak w przedszkolu, wszystko będzie zalezało od widzi mi się D-cy JRG , totalna paranoja, coraz więcej głupich pomysłów w PSP, zamiast na lepsze to robi się gorzej, nie wspomnę już o drodze awansu na stopien oficerski bo za chwile wymyślą kolejna podyplomówke i będą 3 albo tytul dr minimum. W żadnej innej służbie nie ma tylu idiotyzmów, kto to układa!!!??? :gwiazdki:

Offline Seretsu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
  • seretsu
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #429 dnia: Grudzień 21, 2015, 19:11:45 »
gen. bryg. Wiesław Leśniakiewicz odwołany
https://twitter.com/RadioZET_NEWS/status/678999670849331200

Offline Matrix1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #430 dnia: Grudzień 21, 2015, 20:06:22 »
Od jutra nowy KG. Forumowa ankieta,  jeśli chodzi o dobór kandydatów nad wyraz skuteczna.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #431 dnia: Grudzień 21, 2015, 20:12:23 »
Od jutra nowy KG. Forumowa ankieta,  jeśli chodzi o dobór kandydatów nad wyraz skuteczna.
Bo tu dobrze poinformowani ludzie są  :straz:
Tylko nikt im nie wierzy  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

JRG7

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #432 dnia: Grudzień 21, 2015, 20:38:55 »
Kojarzycie ten post z 2007r. ?

.................................................................................................
 .... "czy to prawda, że były już Z-ca KG Suski i polityk PiSu Suski to rodzina"
Tak jak najbardziej to bardzo bliska rodzina . :mellow: ...
.................................................................................................

 :klol:


« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2015, 20:46:44 wysłana przez JRG7 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #433 dnia: Grudzień 21, 2015, 21:14:52 »
Kojarzycie ten post z 2007r. ?

.................................................................................................
 .... "czy to prawda, że były już Z-ca KG Suski i polityk PiSu Suski to rodzina"
Tak jak najbardziej to bardzo bliska rodzina . :mellow: ...
.................................................................................................

 :klol:
.
Litości nie gadajcie durnot!
Bo pleciecie trzy po trzy....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2015, 18:05:34 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ignacy b

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 699
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #434 dnia: Grudzień 21, 2015, 21:22:40 »
01 KG odwołany.... Dużo złego zrobił dla ratownictwa medycznego w straży...

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #435 dnia: Grudzień 21, 2015, 21:52:26 »
nie zamierzam bronić byłego 01 bo i nie ma po co, ale zachowujecie się tak jakbyście nie znali starego powiedzenia "Szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego...", tym bardziej że w 100% sprawdza się polityczny, a nie merytoryczny klucz obsadzania stanowisk (nie tylko u nas).

Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #436 dnia: Grudzień 21, 2015, 22:06:38 »
nie zamierzam bronić byłego 01 bo i nie ma po co, ale zachowujecie się tak jakbyście nie znali starego powiedzenia "Szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego...", tym bardziej że w 100% sprawdza się polityczny, a nie merytoryczny klucz obsadzania stanowisk (nie tylko u nas).
Odnosząc się do twoich słów przytoczę cytat z KG ,który na krajówce przyciśnięty przez związkowców o kwestie podwyżek stwierdził "Panowie o co wam chodzi mało macie! inni mają jeszcze mniej" oceń to sam! :tuba: Tak walczył o naszą formację.
bolo75

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #437 dnia: Grudzień 21, 2015, 23:02:37 »
nie zamierzam bronić byłego 01 bo i nie ma po co, ale zachowujecie się tak jakbyście nie znali starego powiedzenia "Szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego...", tym bardziej że w 100% sprawdza się polityczny, a nie merytoryczny klucz obsadzania stanowisk (nie tylko u nas).
Odnosząc się do twoich słów przytoczę cytat z KG ,który na krajówce przyciśnięty przez związkowców o kwestie podwyżek stwierdził "Panowie o co wam chodzi mało macie! inni mają jeszcze mniej" oceń to sam! :tuba: Tak walczył o naszą formację.

W pierwszej części mojej wypowiedzi, którą raczyłeś pominąć, chyba wyraźnie zaznaczyłem moje zdanie na temat byłego 01:
nie zamierzam bronić byłego 01 bo i nie ma po co

Ja tylko zwracam uwagę na panujący hurraoptymizm, dla którego nie widzę podstaw, szczególnie obserwując to co się teraz dzieje na scenie politycznej.


Offline bolo75

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #438 dnia: Grudzień 21, 2015, 23:09:42 »
nie zamierzam bronić byłego 01 bo i nie ma po co, ale zachowujecie się tak jakbyście nie znali starego powiedzenia "Szanuj szefa swego bo możesz mieć gorszego...", tym bardziej że w 100% sprawdza się polityczny, a nie merytoryczny klucz obsadzania stanowisk (nie tylko u nas).
Odnosząc się do twoich słów przytoczę cytat z KG ,który na krajówce przyciśnięty przez związkowców o kwestie podwyżek stwierdził "Panowie o co wam chodzi mało macie! inni mają jeszcze mniej" oceń to sam! :tuba: Tak walczył o naszą formację.


W pierwszej części mojej wypowiedzi, którą raczyłeś pominąć, chyba wyraźnie zaznaczyłem moje zdanie na temat byłego 01:
nie zamierzam bronić byłego 01 bo i nie ma po co

Ja tylko zwracam uwagę na panujący hurraoptymizm, dla którego nie widzę podstaw, szczególnie obserwując to co się teraz dzieje na scenie politycznej.
Z pierwszą częścią twojego zdania pewnie zgodzą się wszyscy , ja pozwolę sobie mieć odmienne zdanię.
bolo75

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #439 dnia: Grudzień 21, 2015, 23:10:00 »
Ale może wreszcie będzie h..... ale jednakowo, a nie każdy ....j na swój struj.  KG mówi tak SGSP mówi tak,a KW i P mówią tak i w każdym woj inaczej.  I święta prawda, że z optymizmem to ostrożnie, bo idąc spać można się obudzić w zupełnie nowej formacji....  :gwiazdki:

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #440 dnia: Grudzień 21, 2015, 23:14:01 »
Na scenie politycznej trwa walka o koryta, ci co 8 lat jedli bez opamietania nie potrafia oswoić się z myślą że trzeba odejść. Dzieje się, doprowadzanie Kraju do normalności trwa , nie bedę opisywał przykladow bo czas i miejsce nie do tego celu. Nowy 01 z pewnoscią wszystkich nie pogodzi i z pewnoscią bedzie wielu nie zadowolonych , ale ja jestem optymistą może nie "hurra" dosyć ignorancji prawa, nadużywania stanowisk, nie liczenie się z godnościa , dosyc!

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #441 dnia: Grudzień 21, 2015, 23:18:35 »
byłem na kilku spotkaniach z ustępującym KG i za każdym razem mówił o wszystkim tylko nie o funkcjonariuszach czyli poprawie warunków służby swoich ludzi... zdanie sobie wyrobiłem o nim... ale zachowam to dla siebie.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #442 dnia: Grudzień 21, 2015, 23:53:48 »
byłem na kilku spotkaniach z ustępującym KG i za każdym razem mówił o wszystkim tylko nie o funkcjonariuszach czyli poprawie warunków służby swoich ludzi... zdanie sobie wyrobiłem o nim... ale zachowam to dla siebie.
Na scenie politycznej trwa walka o koryta, ci co 8 lat jedli bez opamietania nie potrafia oswoić się z myślą że trzeba odejść. Dzieje się, doprowadzanie Kraju do normalności trwa , nie bedę opisywał przykladow bo czas i miejsce nie do tego celu. Nowy 01 z pewnoscią wszystkich nie pogodzi i z pewnoscią bedzie wielu nie zadowolonych , ale ja jestem optymistą może nie "hurra" dosyć ignorancji prawa, nadużywania stanowisk, nie liczenie się z godnościa , dosyc!
i takich opinii o odchodzącym 01 słyszałem wiele, nigdy z nim nie rozmawiałem, ale również twierdzę że dość tego....

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #443 dnia: Grudzień 22, 2015, 06:53:20 »
Cytuj
Premier Beata Szydło na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka odwołała komendanta ze stanowiska – powiedział Zieliński. Pytany o następcę Leśniakiewicza dodał, że "na to jest jeszcze za wcześnie".
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline markuchmielu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #444 dnia: Grudzień 22, 2015, 07:39:48 »
Nareszcie coś się ruszyło. Jeszcze gdyby pocisnęli kilku wojewódzkich i szkodnika z CS to ludzie mieliby naprawdę wesołe święta :)

Offline remi28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #445 dnia: Grudzień 22, 2015, 08:09:55 »

Witam. Dzisiaj z TVN – u dowiedziałem się, że odwołano Komendanta Głównego. Nie jest to zaskoczeniem bo należało się tego spodziewać. Jednocześnie podano, że możliwym kandydatem jest Pan Suski. Mam nadzieję, iż jest to plotka. Jednak jeżeli tak się stanie to przyszłość PSP, mówiąc bardzo delikatnie, nie widzę w różowych barwach. Z własnego doświadczenia i obserwacji wiem, że człowiek, który po tak dużej przerwie powraca do czynnej służby, trafi do innej instytucji niż ta , którą opuszczał. W tym czasie w dużej mierze zmieniły się przepisy, między innymi w zakresie taktyki działań ratowniczo – gaśniczych, sprzęt i wyposażenie ratownicze. Czyli Pan Suski po powrocie do służby swoją działalność rozpocznie od nauki, A gdzie bieżące zarządzanie formacją. Ciekawe ile
w tym czasie popełni błędów. Na koniec jeszcze jedno. W moim odczuciu powołanie Pana Suskiego na  01 (oby nie) to brak szacunku i lekceważenie  wszystkich strażaków. Czy naprawdę wśród strażaków czynnej służby nie można znaleźć w miarę młodego, ale kompetentnego oficera?

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #446 dnia: Grudzień 22, 2015, 08:16:45 »

Witam. Dzisiaj z TVN – u dowiedziałem się, że odwołano Komendanta Głównego. Nie jest to zaskoczeniem bo należało się tego spodziewać. Jednocześnie podano, że możliwym kandydatem jest Pan Suski. Mam nadzieję, iż jest to plotka. Jednak jeżeli tak się stanie to przyszłość PSP, mówiąc bardzo delikatnie, nie widzę w różowych barwach. Z własnego doświadczenia i obserwacji wiem, że człowiek, który po tak dużej przerwie powraca do czynnej służby, trafi do innej instytucji niż ta , którą opuszczał. W tym czasie w dużej mierze zmieniły się przepisy, między innymi w zakresie taktyki działań ratowniczo – gaśniczych, sprzęt i wyposażenie ratownicze. Czyli Pan Suski po powrocie do służby swoją działalność rozpocznie od nauki, A gdzie bieżące zarządzanie formacją. Ciekawe ile
w tym czasie popełni błędów. Na koniec jeszcze jedno. W moim odczuciu powołanie Pana Suskiego na  01 (oby nie) to brak szacunku i lekceważenie  wszystkich strażaków. Czy naprawdę wśród strażaków czynnej służby nie można znaleźć w miarę młodego, ale kompetentnego oficera?

A Ty myślisz że któryś z Leśnych Dziadków ma pojęcie o dzisiejszej TDG? Myślisz że siedzą i rozwiązują dzisiejsze testy, które sami zatwierdzili? Komendant to polityczne stanowisko i nie za wiele ma wspólnego z pożarnictwem.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #447 dnia: Grudzień 22, 2015, 08:38:40 »
Cytuj
W moim odczuciu powołanie Pana Suskiego na  01 (oby nie) to brak szacunku i lekceważenie  wszystkich strażaków.

Prosiłbym bardzo, nie wypowiadaj się za mnie ;)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Sepi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #448 dnia: Grudzień 22, 2015, 08:46:05 »
Co do Pana Suskiego, to są jeszcze w służbie ludzie, którzy pamiętają, że jak był na SGSP dowódca kompanii a nie byłeś w ZSMP lub PZPR to nie jechałeś do domu na święta, tylko na 100% waliłeś służby. I podobnie zachowywał się jak był 02 w poprzedniej epoce PiS-u. To będą z nim jako 01 bardzo ciekawe czasy.

Offline aqq21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #449 dnia: Grudzień 22, 2015, 10:46:01 »
Co do Pana Suskiego, to są jeszcze w służbie ludzie, którzy pamiętają, że jak był na SGSP dowódca kompanii a nie byłeś w ZSMP lub PZPR to nie jechałeś do domu na święta, tylko na 100% waliłeś służby. I podobnie zachowywał się jak był 02 w poprzedniej epoce PiS-u. To będą z nim jako 01 bardzo ciekawe czasy.
Myślę, że jeszcze zatęsknimy za dobrym starym Leśnym, a im bardziej ktoś miał do czynienia z p. Suskim, tym bardziej wie o czym mówię.
A teraz hejterzy, do roboty, obrzucać mnie błotem ... :-)