Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2792974 razy)

Offline Jose Arcadio Morales

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #325 dnia: Grudzień 02, 2015, 11:47:18 »
Pytanie o ankietę - czemu jest tylko dwóch potencjalnych kandydatów, przecież nie wiemy kto będzie nowym KG, a sugerowanie tych, a nie innych rozwiązań jest trochę dziwne - może jest to gdzieś wyjaśnione, a ja przeoczyłem, jak coś to sory. Dwa - w KG pracuje lekko ponad 300 osób, a nie 600, proszę o rzetelne pisanie, kolega Thor zaczął bić pianę, ludzie już zaczęli ostrzyć widły, a prawda jest zupełnie inna. Nie piszmy głupot, nie idźmy tą drogą ^_^

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #326 dnia: Grudzień 02, 2015, 14:02:51 »
Pytanie o ankietę - czemu jest tylko dwóch potencjalnych kandydatów, przecież nie wiemy kto będzie nowym KG, a sugerowanie tych, a nie innych rozwiązań jest trochę dziwne - może jest to gdzieś wyjaśnione, a ja przeoczyłem, jak coś to sory. Dwa - w KG pracuje lekko ponad 300 osób, a nie 600, proszę o rzetelne pisanie, kolega Thor zaczął bić pianę, ludzie już zaczęli ostrzyć widły, a prawda jest zupełnie inna. Nie piszmy głupot, nie idźmy tą drogą ^_^
lekko ponad? 358 (224 strażaków) etatów?
Limit na wynagrodzenia ponad 22,5 mln. zł?
Wiesz ile KG ma więcej od reszty strażaków! ?
Policz średnią. Na 224 strażaków przypadało ponad 17 mln. zł rocznie na wynagrodzenia. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Jose Arcadio Morales

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #327 dnia: Grudzień 02, 2015, 14:16:53 »
Wydaje mi się, że jest 335, ale to kosmetyczne różnice. Jesteś inteligentnym człowiekiem, łapiesz różnicę między 600 a 358 czy tam 335? Mówienie o 600 osobach to jest robienie ludziom wody z mózgu, tylko w tej kwestii chciałem wtrącić 3 grosze. Co do finansów - nie mam pojęcia jak to wygląda, nie mam na to wpływu, nie znam się na tych zagadnieniach, więc się nie wypowiadam, czego i innym życzę ;)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #328 dnia: Grudzień 02, 2015, 20:20:24 »
Piszemy tutaj o PSP a nie o policji!!!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline lesny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #329 dnia: Grudzień 02, 2015, 23:54:59 »
Tak na marginesie prowadzonych rozmów i potencjalnych kandydatur na KG mam takie oto spostrzeżenia:
1. "Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej powołuje spośród oficerów Państwowej Straży Pożarnej" - tu chyba sprawa jest jasna, nie wystarczy być oficerem ale trzeba być w strukturach PSP, tj. przejść nabór itd. - ciekawa sprawa w sensie technicznym.
2. Z całym szacunkiem dla szanownych kandydatów, ale jak to jest, że nauczyciel traci uprawnienia związane z awansem zawodowym po 5 latach, strażacy w krajach o wyższej kulturze pożarniczej także a nasi emeryci nie. 10 lat to mało?

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #330 dnia: Grudzień 03, 2015, 08:41:10 »
"Odgrzewani" komendanci byli od zawsze i są obecnie, więc i w KG może się zdarzyć że będzie powtórka, szczególnie że są kandydaci z odpowiednim poparciem. Osobiście uważam że jest to chore. Czy w służbie nie ma żadnego godnego? Obecnej władzy raczej nie będzie to przeszkadzało. Jednego trzeba się spodziewać - nowy KG zapewne narodzi się w środku nocy i oświeci nas swoim majestatem następnego ranka (takie obecnie mamy standardy) ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2015, 08:50:00 wysłana przez ofi »

Offline Thor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Niezwykle zwykły
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #331 dnia: Grudzień 03, 2015, 09:47:13 »
Pytanie o ankietę - czemu jest tylko dwóch potencjalnych kandydatów, przecież nie wiemy kto będzie nowym KG, a sugerowanie tych, a nie innych rozwiązań jest trochę dziwne - może jest to gdzieś wyjaśnione, a ja przeoczyłem, jak coś to sory. Dwa - w KG pracuje lekko ponad 300 osób, a nie 600, proszę o rzetelne pisanie, kolega Thor zaczął bić pianę, ludzie już zaczęli ostrzyć widły, a prawda jest zupełnie inna. Nie piszmy głupot, nie idźmy tą drogą ^_^

Nikt nie bije piany i nikt nie ostrzy wideł. Czekałem aż ktoś z KG się ujawni i podzieli wiedzą ale coś mi się wydaje że pominięto kilka cyferek. Jeżeli mówimy o samych etatach, których jak mówisz jest ponad 300, to należy wspomnieć o emerytach, którzy są zatrudniani umowami dodatkowymi. Całość nawet jeśli nie daje 600 to daje zdecydowanie za dużo. Jeżeli w każdej jednostce organizacyjnej KM/KP mamy komórki: kadrową, finansową, prewencyjną, kwatermistrzowską i operacyjną to na litość boską jaką ważną pracę wykonuje ta armia w KG? Każdy komendant i naczelnik ma po 5-ciu zastępców??? Rozumiem że SKKG oraz wydział operacyjny to trzon zarządzania centralnego ale dając im nawet 100 etatów + 50 obsługa komendy daje mniej niż połowę stanu obecnego. To jest marnowanie pieniędzy. Problemy ze stanami są na poziomie jednostek. Problemy z pieniędzmi do tego stopnia że komendanci żałują strażakowi 13zł za nadgodzinę. Czekałem aż ktoś poruszy ten temat i naświetli to nowym przełożonym. Nie działamy tak jak powinniśmy. Kiedyś straż była przede wszystkim służbą operacyjną, dziś jesteśmy bliżej instytucji administracyjnej. Niedługo zamiast gasić pożary będziemy rozpisywać kwity o przekazaniu pogorzeliska z zaleceniem "nigdy więcej tego nie rób"
Czas na zmiany, które moim zdaniem należy rozpocząć od góry. Amen
Jeśli na niebo nie zasługuję, to w piekle przynajmniej nie będę bezrobotny

Offline Jose Arcadio Morales

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #332 dnia: Grudzień 04, 2015, 22:13:06 »
Nie obraź się, bo nie piszę tego w jakiejkolwiek złej wierze, ale prawdopodobnie nie masz pojęcia o funkcjonowaniu KG. Na ogólnodostępnej stronie KG w zakładce kontakt/kierownictwo jest napisane jak to działa, a więc: są komendanci, jego gabinet, biuro kontroli skarg i wniosków, kckr, informatyka i łączność, kadry i organizacja, szkolenie, współpraca międzynarodowa, prewencja, finanse, logistyka, ochrona ludności, biuro prawne, informacja niejawna i przegląd pożarniczy. Ja tam może się nie znam, ale łapiesz tę subtelną różnicę między ilością wydziałów w KP/KM a ilością biur w KG. Wydaje się, że jest tego sporo i że mają co robić, jest to szczebel centralny, a to tak mi się wydaje jest trochę inna ilość i waga zadań. Każdy szczebel robi swoją pracę i niech tak zostanie, nie nakręcajmy bezsensownej spirali nienawiści. Nie oceniam tego systemu, ale go akceptuję i robię swoją robotę, czego i innym życzę ;)

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #333 dnia: Grudzień 04, 2015, 23:17:15 »
Nie obraź się, bo nie piszę tego w jakiejkolwiek złej wierze, ale prawdopodobnie nie masz pojęcia o funkcjonowaniu KG. Na ogólnodostępnej stronie KG w zakładce kontakt/kierownictwo jest napisane jak to działa, a więc: są komendanci, jego gabinet, biuro kontroli skarg i wniosków, kckr, informatyka i łączność, kadry i organizacja, szkolenie, współpraca międzynarodowa, prewencja, finanse, logistyka, ochrona ludności, biuro prawne, informacja niejawna i przegląd pożarniczy. Ja tam może się nie znam, ale łapiesz tę subtelną różnicę między ilością wydziałów w KP/KM a ilością biur w KG. Wydaje się, że jest tego sporo i że mają co robić, jest to szczebel centralny, a to tak mi się wydaje jest trochę inna ilość i waga zadań. Każdy szczebel robi swoją pracę i niech tak zostanie, nie nakręcajmy bezsensownej spirali nienawiści. Nie oceniam tego systemu, ale go akceptuję i robię swoją robotę, czego i innym życzę ;)

Nie obraż się , bo nie pisze tego w jakiejs zlej wierze, ale na h..steczke  oni nam sa potrzebni?wszystkie te gabinety bzdety , kontroli skarg ? kogo na kogo? bzdura , ręka rękę myje i k..wa k..wie łba nie urwie, a wtemacie komendantem głównym, bez zastepców powinien zostać Cywil? co wy na to?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #334 dnia: Grudzień 05, 2015, 07:08:45 »
Nagrody dla funkcjonariuszy służb MSWiA niższego szczebla.

Cytuj
Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji szczególnie wyróżniający się funkcjonariusze Policji i pozostałych służb mundurowych podległych MSWiA niższego szczebla otrzymają specjalne nagrody pieniężne w kwocie 2,5 tys. zł każda. Dodatkowe pieniądze otrzymają funkcjonariusze, którzy m.in. wykazali się działaniami wymagającymi ponadprzeciętnej odwagi lub poza służbą przyczynili się do kreowania pozytywnego wizerunku swoich formacji.

Komendanci Główni Policji, PSP, SG oraz Szef BOR zostali zobowiązani do przekazania Ministerstwu do 14 grudnia  imiennej listy funkcjonariuszy proponowanych do wyróżnienia nagrodami. Nowością jest, że wśród propozycji mogą znaleźć się także wnioski złożone przez samorządy terytorialne, grupy obywateli lub organizacje pozarządowe.

https://www.msw.gov.pl/pl/aktualnosci/13926,Nagrody-dla-funkcjonariuszy-sluzb-MSWiA-nizszego-szczebla.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2015, 07:15:26 wysłana przez grzela »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #335 dnia: Grudzień 05, 2015, 13:36:22 »

Offline zybel22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #336 dnia: Grudzień 05, 2015, 14:04:03 »
MSWiA: komendant główny policji do zmiany, czystek nie będzie.....
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wiceminister-mswia-bedzie-zmiana-komendanta-glownego-policji,600311.html

Wyczyszczą do województw zobaczycie kwestia czasu a powiaty dostaną rykoszetem :)

Czas na zmiany może nie będzie lepiej ale inaczej bo za długo tu już trwało..

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #337 dnia: Grudzień 06, 2015, 10:16:47 »
Jak zawsze po wyborach parlamentarnych następują zmiany tak więc nie oszukujmy się i nie szukajmy będzie lepiej czy gorzej, będzie tylko inaczej. Jest jedna zasada: jeżeli zmiany nastąpią na osoby z zewnątrz nie występujące na drzewie genealogicznym Straży to może być nowe nie znaczy dobre czy złe, natomiast jeżeli tylko ktoś zmieni gałązkę na tym drzewie to nie spodziewajmy się reform wielkich a jedynie przesunięć

Offline emil2008

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #338 dnia: Grudzień 06, 2015, 10:37:07 »
Zajmujecie się sprawami na które nie macie żadnego ale to żadnego wpływu, a to co przekłada się na wasze życie czyli zarobki nic nie robicie wypisać się ze związków które kolaborują z kg

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #339 dnia: Grudzień 06, 2015, 10:45:04 »
Zajmujecie się sprawami na które nie macie żadnego ale to żadnego wpływu, a to co przekłada się na wasze życie czyli zarobki nic nie robicie wypisać się ze związków które kolaborują z kg
A ty znowu swoje, propaganda antyzwiązkowa...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #340 dnia: Grudzień 06, 2015, 10:47:46 »
Zajmujecie się sprawami na które nie macie żadnego ale to żadnego wpływu, a to co przekłada się na wasze życie czyli zarobki nic nie robicie wypisać się ze związków które kolaborują z kg
Kolego pech jak h... bo ja jestem anty związkowy i nie zamierzam nigdy się zapisać, a kilka lat już służby mam. Więc umiem czytać temat a tutaj rozmawiamy o zmianach a nie o podwyżkach czy związkach więc nie siej fermentu i nie zmieniaj tematu.
Pozdrawiam

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #341 dnia: Grudzień 06, 2015, 11:28:56 »
Zajmujecie się sprawami na które nie macie żadnego ale to żadnego wpływu, a to co przekłada się na wasze życie czyli zarobki nic nie robicie wypisać się ze związków które kolaborują z kg

Związek ten czy inny w założeniu nie jest zły a nawet potrzebny. Często jednak strażacy wybierają na władze uległy ch strażaków i związek który miał być dla ludzi jest dla Komendantow. Gwarantuje Ci że jak byś miał silne związki zawodowe to niektórzy komendanci chodzili by z zaciśniętymi zwieraczami. To że u Ciebie i u mnie tak jest to nie znaczy że ZZ nic nie robią.

Offline remi28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #342 dnia: Grudzień 06, 2015, 11:56:41 »
Witam. Przeczytałem ostatnie wpisy i nie ukrywam, że trochę się wnerwiłem. Szczególnie Twoim wpisem firepl dotyczącym powołania na Komendanta Głównego cywila. Zamiast wpisywać takie głupoty przypomniałbyś sobie co jest jednym z obowiązków KG. Dowodzenie!!! Ja już widzę  takiego osobnika (najlepiej  z wykształceniem filozoficznym lub politologicznym) jak dowodzi. Przy nim pamiętna koncepcja „Alfa” wiadomego komendanta to pryszcz.  Natomiast co do przywracania do służby leśnych dziadków, ale o słusznym kręgosłupie, to po prostu idiotyzm. Chyba, że mimo wszystko wiceminister zastosuje lansowaną zasadę, iż ci z PRL –u nie mogą obejmować wysokich stanowisk. No ale są równi i równiejsi, tym bardziej , że wielu już wydeptało odpowiednie ścieżki i złożyło hołdy poddańcze. Nawiasem mówiąc może by tą zasadę zastosować  też do innych grup zawodowych np. prokuratorów, sędziów nauczycieli, urzędników itp. co byłoby na rękę wielu obecnym politykom. No ale to już najczystszej wody bolszewizm.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #343 dnia: Grudzień 06, 2015, 13:06:18 »
Witam. Przeczytałem ostatnie wpisy i nie ukrywam, że trochę się wnerwiłem. Szczególnie Twoim wpisem firepl dotyczącym powołania na Komendanta Głównego cywila. Zamiast wpisywać takie głupoty przypomniałbyś sobie co jest jednym z obowiązków KG. Dowodzenie!!! Ja już widzę  takiego osobnika (najlepiej  z wykształceniem filozoficznym lub politologicznym) jak dowodzi. Przy nim pamiętna koncepcja „Alfa” wiadomego komendanta to pryszcz.  Natomiast co do przywracania do służby leśnych dziadków, ale o słusznym kręgosłupie, to po prostu idiotyzm. Chyba, że mimo wszystko wiceminister zastosuje lansowaną zasadę, iż ci z PRL –u nie mogą obejmować wysokich stanowisk. No ale są równi i równiejsi, tym bardziej , że wielu już wydeptało odpowiednie ścieżki i złożyło hołdy poddańcze. Nawiasem mówiąc może by tą zasadę zastosować  też do innych grup zawodowych np. prokuratorów, sędziów nauczycieli, urzędników itp. co byłoby na rękę wielu obecnym politykom. No ale to już najczystszej wody bolszewizm.
A ja już widzę KG , czy KW jak dowodzi , zejdz na ziemie i zobacz kto faktycznie dowodzi a kto podpisuję sie pod dowodzeniem jesli jest sukces to KG jesli porażka to ktoś tam z operacyjnej po kosciach dostanie , wiem że to nie popularne co napisałem , ale to nie jest decyzja tylko "zadzior" poddany pod dyskusję, nie trzeba nikogo obrażać.
Nie można napisac : że to zły pomysł z powodu takiego i takiego? chcemy żeby nasz szanowano a sami siebie nie szanujemy WSTYD.

Offline remi28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #344 dnia: Grudzień 06, 2015, 15:33:55 »
Firepl jeżeli Cię obraziłem to przepraszam. Jednakże ja przez kilkadziesiąt lat służby znałem wielu, zarówno osobiście jak i z wiarygodnych przekazów moich kolegów, komendantów zarówno wojewódzkich jak i głównych, którzy wiedzieli co to dowodzenie, niejednokrotnie to udowadniając  w praktyce. Natomiast najgorszymi byli z reguły  ci, którzy swoje stanowiska uzyskali głównie z politycznego nadania. A co się tyczy wstydu to wstydzić powinni się ci, którzy nie znają podstawowych aktów prawnych  dotyczących PSP  od ustawy poczynając.


Offline diablo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #345 dnia: Grudzień 06, 2015, 16:10:26 »
Proponuję do poduszki poczytać Ustawę o PSP, art. 9.2. "Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej powołuje spośród oficerów Państwowej Straży Pożarnej i odwołuje Prezes Rady Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw wewnętrznych". Czyli u nas na szczęście KG 01 nie może być cywil, tak jak np. w Policji. Tylko oficer PSP.  :kwit: Zresztą KG 02, KW, KP to samo.  :straz:

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #346 dnia: Grudzień 06, 2015, 20:17:04 »
Proponuję do poduszki poczytać Ustawę o PSP, art. 9.2. "Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej powołuje spośród oficerów Państwowej Straży Pożarnej i odwołuje Prezes Rady Ministrów, na wniosek ministra właściwego do spraw wewnętrznych". Czyli u nas na szczęście KG 01 nie może być cywil, tak jak np. w Policji. Tylko oficer PSP.  :kwit: Zresztą KG 02, KW, KP to samo.  :straz:

Wiesz, obecna ekipa nie takie zapisy w ciągi jednego dnia (nocy) zmieniała, więc to że dzisiaj jest taki zapis, to jeszcze nie jest przeszkoda nie do przejścia. Co do cywila jako KG to ma to swoje plusy i minusy. Jak dla mnie uwaga o konieczności dowodzenia jest całkowicie nietrafiona - zawsze dowodzić może zastępca KG ds. operacyjnych (oficer), a gdyby i on był cywilem, to mamy jeszcze KCKR. Rola KG ograniczona może być do zadań czysto managerskich.

Offline misia123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #347 dnia: Grudzień 06, 2015, 21:46:37 »
Prywata w k.p.L dalej działa ,strażacy wystraszeni a komisje powołane.Co dalej z k.p.L? Czy bezprawie kiedyś się skończy?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #348 dnia: Grudzień 06, 2015, 23:11:37 »
Prywata w k.p.L dalej działa ,strażacy wystraszeni a komisje powołane.Co dalej z k.p.L? Czy bezprawie kiedyś się skończy?
Jak bedziesz pisać w taki sposób to pewnie nigdy
Ciekawostka:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19307337,pierwsza-decyzja-nowego-szefa-bor-anulowal-kurs-oficerski-trwajacy.html?lokale=local#BoxNewsImg
A u nas rusza kolejne SPO dla plecaków.... W ciągu pół roku wiezli na SPO i SPF wiecej osób niż przez ostatnie dwa lata.
To są już jaja.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2015, 16:46:55 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #349 dnia: Grudzień 08, 2015, 13:13:57 »
Mamy nowych wojewodów, więc można napisać, że machina rusza powoli, zobaczymy co z tego wyjdzie...