Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2787320 razy)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #250 dnia: Listopad 22, 2015, 13:32:08 »
W latach 90-tych prowadzone były egzaminy wśród oficerów chcących otrzymać stopień mł. bryg. i tym samym do grona starszych oficerów. Zdawalość tego egzaminu wynosiła ok. 60 % i wtedy była możliwość weryfikacji czy ktoś się rozwija czy nie i czy wikliniarze umieją coś więcej niż tylko narzekać na inżynierów pożarnictwa.
skąd masz takie informacje ?? to jakaś bzdura. pamiętam tamte czasy i nigdy nie słyszałem o takiej weryfikacji na wyższy stopień. Na czym miał polegać taki egzamin ??? Prześledziłem ustawę naszą od zarania powołania PSP i nigdzie nie ma w niej napisane, że uzyskanie stopnia wyższego oficera poprzedzone było egzaminem.
pozdrawiam

Online ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #251 dnia: Listopad 22, 2015, 15:11:14 »
W owych latach 90 tych kursy i egzaminy (tygodniowe bodajże) przechodzili dowódcy i zastępcy dowódców JRG. Z jakichś powodów zostały potem zaniechane.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #252 dnia: Listopad 22, 2015, 15:41:27 »
Co do ostatniego Twojego wpisu, że jestem kłamcą i malkontentem - jak wcześniej był kosmos, to teraz inna galaktyka się kłania. O co Ci chodzi? Gdzie skłamałem? W moim własnym wyobrażeniu systemu, który uważam, że powinien sprawdzać się lepiej, niż obecnie istniejący?????
Masakra. Po prostu masakra. Ale zauważyłem, że nieomylność to Twoja domena.
Jaki przepis wymaga do awansu zdania testu! ???
Człowieku żaden, piszesz pierdoły nie zastanawiając się!
Wymyślasz rzeczy z kosmosu tylko nie wiem po co?

Chłopie czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Gość Ci pisze o swojej wizji jak to powinno wyglądać a Ty wywalasz tekst że żaden przepis tego nie wymaga! Wszyscy wiemy że nie jest to wymagane! Generalnie przeglądając to forum i Twoje wypowiedzi widać jasno i wyraźnie, że jak ktoś ma inne zdanie niż Ty (wszystkowiedzący i najmądrzejszy) to od razu mieszasz człowieka z błotem! To że ktoś ma inne zdanie nie daje Ci prawa do jego obrażania! A co do pierdoł które zarzucasz koledze - jakim prawem? To jego zdanie? Twoje pierdoły nie raz Ci wytykałem (choćby i w tym wątku) ale jak widać bezskutecznie - wniosków nie wyciągasz. Zauważyłem też że lubujesz się w dopier... ludziom którzy są mniej zorientowani w przepisach, procedurach itp. Zamiast im pomóc to ich obrażasz! Taki z Ciebie kolega i zatwardziały związkowiec? Takie koleżeńskie jest np obrażanie człowieka pytającego o rozmowy zz z KG? Zdejmij klapki z oczu! Światopogląd Ci się może poszerzy!
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2015, 18:18:29 wysłana przez ofi »

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #253 dnia: Listopad 22, 2015, 16:19:31 »
Nie przejmuj się ofi wiesz przecież jak ciężko z betonem się walczy... A związki pokazują jak się bawią... Pan Duda w Kołobrzegu... Ważne aby żyć dobrze z górą (władza) i z wyrobnikami z dołu... to podstawowy mechanizm długoletniego trwania w czymś (ZZ)
co w ogóle niema racji bytu w służbach mundurowych (po to ludzie się jednoczą w zwiazki zawodowe, aby bronić się przed konsekwencjami ewentualnego strajku, a po co to nam jak nie możemy strajkować?)...cwaniaczki korzystają, a płacący składki dają się robić w wała... no ale cóż ich wybór...
Acha, aby posta nie wykasowali napiszę w temacie, że nowy KG powinien mieć poniżej 50 lat -_-
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #254 dnia: Listopad 22, 2015, 16:30:19 »
To tak na temat bo trochę zboczyliśmy z tematu czy wiadomo kiedy będzie wymiana 01 i jakie kandydatury są brane tak poważnie pod uwagę na nowego 01

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #255 dnia: Listopad 22, 2015, 18:16:43 »
W zasadzie ja tez nie w temacie napisałem ale modem wytrzymał ;) w temacie: w tym tygodniu maja ruszyć zmiany w KG, moim skromnym zdaniem nowy 01 powinien być z rocznika od 1965 , cała betonowa pokrywka powinna zostać wymieniona , tak dla ciekawosci w dolnoslaskim jest kadrowiec z 40 latami słuzby jak czyta to sie poci a gdzie testy :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #256 dnia: Listopad 22, 2015, 18:22:09 »
Nie przejmuj się ofi wiesz przecież jak ciężko z betonem się walczy... A związki pokazują jak się bawią... Pan Duda w Kołobrzegu... Ważne aby żyć dobrze z górą (władza) i z wyrobnikami z dołu... to podstawowy mechanizm długoletniego trwania w czymś (ZZ)
Czy ty masz jakiś post w którym nie atakujesz ZZ?
W zasadzie ja tez nie w temacie napisałem ale modem wytrzymał ;) w temacie: w tym tygodniu maja ruszyć zmiany w KG, moim skromnym zdaniem nowy 01 powinien być z rocznika od 1965 , cała betonowa pokrywka powinna zostać wymieniona , tak dla ciekawosci w dolnoslaskim jest kadrowiec z 40 latami słuzby jak czyta to sie poci a gdzie testy :)
A z testów jest zwolniony  :kwit:
Chłopie czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Gość Ci pisze o swojej wizji jak to powinno wyglądać a Ty wywalasz tekst że żaden przepis tego nie wymaga!
A ja tobie proponuje przeczytanie postu do którego  sie odnosiłem! Bo na ten moment to ty nie wiesz co piszesz!
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2015, 18:32:04 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #257 dnia: Listopad 22, 2015, 19:13:59 »

Chłopie czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Gość Ci pisze o swojej wizji jak to powinno wyglądać a Ty wywalasz tekst że żaden przepis tego nie wymaga!
A ja tobie proponuje przeczytanie postu do którego  sie odnosiłem! Bo na ten moment to ty nie wiesz co piszesz!


Chłopie... brak mi dla Ciebie słów... Może Ty masz problemy z czytaniem i łapaniem kontekstu, ale uwierz mi, że ja potrafię przeczytać i zrozumieć dwa posty. Widzę co cytujesz i do czego się czepiasz. Co więcej czepiasz się nawet postu w którym autor wyjaśnia o co mu chodziło wcześniej! Wychodzi na to, że nawet tłumaczenia autora "co poeta miał na myśli" do Ciebie nie docierają! Kolejny raz powtórzę - zdejmij klapki!

Idąc za przykładem kolegów, w celu uniknięcia skasowania postu - z zaproponowanych kandydatów wybieram... kogoś nowego, świeżego, nie jątrzącego goryczy wcześniejszego "odrzucenia" ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2015, 22:20:20 wysłana przez ofi »

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #258 dnia: Listopad 22, 2015, 20:48:30 »
Ofi rozumiem że dobrze znasz obu omawianych kandydatów. I wiesz że obaj jątrzą jadem odrzucenia. Albo kłamiesz i pomawiasz.  ja tam nie znam ich osobiście tylko ze słyszenia więc nie mówię :milcz:
A co do wątku jakiegoś konkretnego kandydata masz? Czy tylko gadasz?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #259 dnia: Listopad 22, 2015, 20:51:53 »
Chłopie czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Gość Ci pisze o swojej wizji jak to powinno wyglądać a Ty wywalasz tekst że żaden przepis tego nie wymaga!
A ja tobie proponuje przeczytanie postu do którego  sie odnosiłem! Bo na ten moment to ty nie wiesz co piszesz!

@Eqinox: Ty tak na poważnie, czy sprawdzasz autora postu, czy to aby on na pewno to pisał?

A co do tematu wątku... sam skłaniał bym się ku st. bryg. Kubiakowi, chociażby przez pryzmat informacji, które o nim słyszałem.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #260 dnia: Listopad 22, 2015, 22:19:49 »
Ofi rozumiem że dobrze znasz obu omawianych kandydatów. I wiesz że obaj jątrzą jadem odrzucenia. Albo kłamiesz i pomawiasz.  ja tam nie znam ich osobiście tylko ze słyszenia więc nie mówię :milcz:
A co do wątku jakiegoś konkretnego kandydata masz? Czy tylko gadasz?

Co wy z tymi kłamstwami i pomówieniami??? Kogo i w czym pomówiłem? Napisałem że wolałbym kogoś innego, co i tak niczego nie zmienia - nie my wybieramy. Pewnie w najbliższych dniach/tygodniach się wyjaśni kto będzie powoził naszym zaprzęgiem, niezależnie od naszych oczekiwań personalnych.
A jeżeli chcesz plotek, to słyszałem kilkakrotnie o obecnym mazowieckim KW - wg mnie mało realne ale plotki słyszałem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2015, 22:37:51 wysłana przez ofi »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #261 dnia: Listopad 23, 2015, 14:26:34 »
szanowni koledzy od dłuższego czasu nie pisze postów, bo stwierdziłem że nie ma to najmniejszego sensu!!!! Coś się zaproponuje albo wypowie swoje zdanie (chociaż i tak nikt!!! tego nie weźmie pod uwagę) to zaraz fala dołowania , krytyki itp. Właśnie z tym mamy doczynienia na codzień w naszej służbie. Nikt z nami się nie liczy a najbardziej wku.... to że nie liczą się "koledzy" w pracy. To tak na wstępie. A co mnie skłoniło, że teraz postanowiłem napisać? bo najzwyczajniej nie mogę ścierpieć, że w naszej PSP jest tylu ciemniaków- przepraszam za okreslenie ale taka jest prawda. Jak czytam, że "chyba" obecny kom. poleci to jakie trzeba mieć iloraz inteligencji, że jest to od wygrania PISU pewne. Jak czytam kandydatury i kto ma być lepszy to scyzoryk mi się otwiera!!! Pytam się Was "inteligenci" - co wy możecie? CO najwyżej jak ciastek w shreku powiedział- zrobić kupkę. Nikt Was nie będzie słuchał ani waszych wypocin czytał!!! Który będzie lepszy? Źaden!!!!, bo będzie z partyjnego poparcia i tak będzie tańczył jak mu Minister MSW zagra. Czy zostaną wojewódzcy? Śmiech na sali!!! to pewne że polecą niemal wszyscy (z wyjątkiem tych co mają jeszcze "poparcie" w samorządzie wojewódzkim), to samo będzie z powiatowymi. Czy Wy nie widzicie jak srają ze strachu wszyscy komendanci? I co uważacie, że robią to z powodu przed Wami!!1 Oni mają to głęboko w d.... Ja już kilkunastu komendantów każdego szczebla przeżyłem i może ze 2-3 mogę uważać za porządnych (nie bedę wymieniał jakich, bo zaraz nagonka, że byli be) reszta to ... i tu pominę co mam na myśli. Tak było, jest i będzie- bo na wybór komendanta nawet najnizszego szczebla NIE MAMY WPŁYWU!!!! i to sobie wkujcie do waszych głów!!!
Pozdrawiam zdrowo myslących.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #262 dnia: Listopad 23, 2015, 14:54:34 »
Panowie potrzebujemy ludzi z potencjałem i wizją rozwoju służb ratowniczych w tym kraju .
Proszę tylko nie mylić rozwoju  z zakupem 20 autobusu , 30 amfibii i 40 pługa śnieżnego itd. Bo to pompowanie trupa kolejnymi zabawkami, a w wielu jednostkach niema dobrej prądownicy , a ŚOI nie wspomnę.
Dlatego są potrzebni Komendanci z potencjałem , ale muszą być umocowani niestety również politycznie by mogli wprowadzać swoje pomysły w życie.
Inaczej się to nie uda . To nie konkurs piękności, a konkurs kreatywności kto przy zachowaniu priorytetów politycznych najlepiej będzie rządził tą formacją.
 
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2015, 15:25:07 wysłana przez MIKO »

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #263 dnia: Listopad 23, 2015, 20:24:39 »
Officer jestem pod wrażeniem. Tych prawd objawionych które nam serwujesz. I Twojej mądrości którą podzieliłeś się z nami ciemniakami :rofl: podobnie mądry był na szczęście przeszły prezydent Komorowski. Też wiedział że wygra bo głos ludzi się nie liczy.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #264 dnia: Listopad 24, 2015, 12:59:04 »
górnolotnie ujmę to tak - waży się w tej chwili przyszłość PSP; albo uda się skruszyć zastygły beton, albo utwardzi się on jeszcze bardziej; tak czy inaczej walka trwa i nawet jeśli ta bitwa zakończy się przegraną lub zgniłym kompromisem, to broni nie można składać;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline mjk

  • specjalista ds. zbędnych
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Semper Fi.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #265 dnia: Listopad 24, 2015, 13:37:19 »
Lang ale jeszcze nie wyszliście z sali :)
biznes jest zawsze sprawą osobistą...

Offline remi28

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #266 dnia: Listopad 24, 2015, 15:40:33 »
Witam wszystkich. Dawno, a właściwie bardzo dawno, nie gościłem na naszym forum i przyznam się szczerze, iż jestem mile zaskoczony. Dlaczego? Ponieważ jest zdecydowanie mniej chamstwa i wylewania pomyj na cudze głowy, szczególnie w okresach  zmiany władzy i związanych z tym zawirowań politycznych.  Wypowiedzi są o wiele bardziej merytoryczne i dojrzałe. To cieszy. Natomiast niepokój mój budzi widoczne zniechęcenie i  brak wiary w efekty i  skuteczność  niejednokrotnie uzasadnionej krytyki wielu naszych (waszych)  szefów i bardzo często słusznych wniosków dotyczących funkcjonowania PSP.  Jestem już niestety na emeryturze, ale wiele widziałem i przeżyłem (nie byłem nigdy komendantem żadnego szczebla!). Pozwólcie zatem, że  podzielę się swoją opinią na temat aktualnej sytuacji.
Po pierwsze. Zgadzam się z tymi, którzy mówią , iż PSP  nigdy nie była wolna od polityki, ale uważam, iż w ostatnim okresie tej polityki było jakby mniej. Natomiast nie uważam, że utrzymywanie dobrych stosunków z politykami (różnych opcji) przez kierownictwa jednostek, jest czymś nagannym, wręcz przeciwnie może przynieść korzyści dla całej służby, a ich ocena przez ten pryzmaty może być krzywdząca .  Po drugie boję się, podzielając zarazem zdanie wielu z Was, że odwet będzie siłą sprawczą działalności wielu nowych Komendantów, od KG poczynając, a na KP/KM kończąc. Dlatego nie uważam aby kandydatury Pana Suskiego lub Pana Kubiaka  były najlepszym wyborem. Ci ludzie funkcjonowali już na najwyższych stanowiskach w PSP, a ich koniec  kariery spowodowany został głownie względami  politycznymi. To  może zrodzić potrzebę odwetu spowodowaną poczuciem krzywdy i pretensji, gdzie na merytoryczne działanie nie będzie już miejsca. Poza tym pozostają oni już poza służbą  prawie osiem lat , a to w naszym strażackim świecie prawie jak wiek. Ponadto, czy nie sądzicie, że  aby mogli przejść procedurę powrotu do służby trzeba by stworzyć nowe pozaprawne kryteria. Jestem przekonany , że w czynnej służbie jest wielu oficerów odpowiednie kwalifikacje do objęcia najwyższych stanowisk i nie potrzeba ich szukać wśród moich kolegów emerytów. I na koniec       Panowie więcej optymizmu. Kilka dni temu GUS podał, że strażacy cieszą się największym zaufaniem społecznym (94%),a  to rzadko można przeczytać w naszych „obiektywnych” mediach. I tak trzymać!

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #267 dnia: Listopad 24, 2015, 15:56:43 »
Jakiejś rewolucji przez te 8 lat nie było w straży pożarnej by się nie odnaleźć - dalej strażacy używają takich samych marnych ŚOI
Chyba że mówimy o tych tonach słabej merytorycznie makulatury którą w tym okresie wyprodukowano .

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #268 dnia: Listopad 24, 2015, 18:16:19 »
Jakiejś rewolucji przez te 8 lat nie było w straży pożarnej by się nie odnaleźć - dalej strażacy używają takich samych marnych ŚOI
Chyba że mówimy o tych tonach słabej merytorycznie makulatury którą w tym okresie wyprodukowano .
Ta makulatura jest najgorsza... A ostatnie wytyczne w sprawie doskonalenia zawodowego to już szczyt bzdury, wszystko zależy od KM/KP jak byś się nie starał to może ciebie/mnie uwalić!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #269 dnia: Listopad 25, 2015, 11:54:27 »
https://remiza.com.pl/mswia-cofnie-nagrody-dla-komendantow-sluzb/ - decyzja ma zostać oficjalnie potwierdzona pod koniec tygodnia.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline viscum

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #270 dnia: Listopad 25, 2015, 12:11:39 »
Komendanci powinni ponosić odpowiedzialność nie tylko cywilną ale i karną za swoje poczynania.
  Zwłaszcza za nie gospodarność , rozpie...lanie budżetów komend i decyzje podjęte we własnych osobistych rozprawkach czy potyczkach ze strażakami.

Niech nowe władze rozprawią się z obecnymi , ale niech też nie zapominają po co i dla kogo są!


Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #271 dnia: Listopad 25, 2015, 12:34:54 »
https://remiza.com.pl/mswia-cofnie-nagrody-dla-komendantow-sluzb/ - decyzja ma zostać oficjalnie potwierdzona pod koniec tygodnia.

Szybkość przez Porta - vov
A swoją droga to dopiero początek ....

Offline Thor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • Niezwykle zwykły
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #272 dnia: Listopad 25, 2015, 14:17:29 »
https://remiza.com.pl/mswia-cofnie-nagrody-dla-komendantow-sluzb/ - decyzja ma zostać oficjalnie potwierdzona pod koniec tygodnia.
I bardzo dobrze. Kolejny krok to audyty wewnętrzne jak gospodarowano pieniędzmi. Łaskawa pani ministro lekką ręką nagrody po 1000zł dla szefów a awanse dla funkcjonariuszy w grupach wiążą się ze zmniejszeniem dodatków służbowych...
Jeśli na niebo nie zasługuję, to w piekle przynajmniej nie będę bezrobotny

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #273 dnia: Listopad 25, 2015, 14:29:35 »
https://remiza.com.pl/mswia-cofnie-nagrody-dla-komendantow-sluzb/ - decyzja ma zostać oficjalnie potwierdzona pod koniec tygodnia.
Ciekawe czy akcja z dodatkami dotknie też niższych szczebli komendantów mam nadzieje, że wszystkich bez wyjątku którzy dostali w ciągu ostatniego kwartału, może półrocza podwyżki skoro wiadomo było, że w KM/KP są braki i trzeba trzymać wakaty.
Podwyżki te nie mają uzasadnienia bo skoro brakuje to w jakim celu ma brakować więcej! A poza tym można je traktować jako premia za posłuszeństwo.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2015, 15:07:58 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline viscum

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #274 dnia: Listopad 25, 2015, 15:27:55 »
grzeczne pieski dostały w nagrodę smakołyki...