Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2787051 razy)

Offline Lett

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #225 dnia: Listopad 21, 2015, 16:14:10 »
A ja nie widzę argumentów za tym, by oczekiwać, że ta Nowa Władza będzie lepsza.
Może będzie lepsza, a może będzie gorsza. Będzie inna.
Rozumiem, że pewna część forumowiczów liczy na to, że nowa władza da im awans, stanowisko, dodatek, skierowanie do szkoły. Są też wśród nas tacy, pewnie większość, którzy liczą, że będzie po prostu przyzwoiciej. Oby. Chciałbym - zwłaszcza tam, gdzie komendantom, dowódcom odwala.
Jednak nauczony doświadczeniem zauważę, że prawdopodobnie skończy się na nadziejach. I kto się dorwie do żłobu, ten zarobi, kto zostanie odsunięty, ten będzie narzekać.
Bo ja pamiętam czasy, gdy Akcja Wyborcza "Solidarność" dostała władzę, a co za tym idzie także w PSP związkowcy dużo zyskali. Wtedy to właśnie związkowcy "Solidarności" zostawali komendantami, dowódcami jednostek i zmian. I wcale nie było sprawiedliwiej, przyzwoiciej i lepiej. Było jak zwykle.

PS: Dla krytykantów: od początku pracuję na podziale bojowym, także w czasach o których piszę powyżej.
Wtedy rozpoczęto prace nad ustawo modernizacyjną, którą wprowadzono po następnym zwycięstwie. A co przez 8 lat dostaliśmy? Więc jednak wolę wersję z AWS i PiS.

Do władzy dochodzi inna opcja. Jak zwykle po wygranych/przegranych wyborach. Nowy komendant może będzie lepszy, życzę nam tego. Ale nie zakładam, że będzie lepiej. Będzie po prostu inaczej.
Przypomnę, że za PIS'u na początku urzędowania minister MSWiA Dorn dal wywiad dla Faktu, w którym zapowiadał likwidację komendy głównej i komend wojewódzkich (zapewne nie dotyczyłoby to pionu koordynacji ratownictwa). I przekazanie ich zadań do m.in. urzędów wojewódzkich. I co? A to, że później PIS szukał przede wszystkim "Układu" i zajmował się służbami specjalnymi. Teraz priorytety są podobne. Plus oczywiście "odzyskiwanie Państwa". Miałem wtedy jeszce nadzieję na duże, dobre zmiany.

A tu, na forum, widzę nadzieje, chęci rozliczania i typowanie, kto będzie nowym KG. Popisać to sobie możemy...

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #226 dnia: Listopad 21, 2015, 16:23:26 »
Lett słusznie prawisz.. ja jednak chce czegoś innego może będziemy jeszcze tęsknić za tym co było ale nadzieja matką.. To jak paradoks ze szklanką.. Szklanka zawsze jest do połowy pełna. Będzie dobrze - Musi być ;-) :straz:

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #227 dnia: Listopad 21, 2015, 19:01:08 »
Powiem tyle. O Komendancie Kubiaku nie słyszałem złego słowa. W KG szeregowi pracownicy do dziś go chwalą za to że był ludzki. I dotrzymywał obietnic. Co do Komendanta Suskiego pochwał nie słyszałem, zresztą odwołany był za PIS a nie za Po ... A ostatnie 8 lat to nawet szkoda słów...

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #228 dnia: Listopad 21, 2015, 20:02:32 »
patrząc na fakt że ułaskawia się kolesia którego de facto jeszcze do końca nie skazano, a wiceministrem transportu zostaje koleś który dwukrotnie stracił prawa jazdy to jakoś na Głównego najbardziej pasuje ten wojewódzki o którym się tak tu wszyscy rozpisują na forum
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #229 dnia: Listopad 21, 2015, 20:07:17 »
patrząc na fakt że ułaskawia się kolesia którego de facto jeszcze do końca nie skazano, a wiceministrem transportu zostaje koleś który dwukrotnie stracił prawa jazdy to jakoś na Głównego najbardziej pasuje ten wojewódzki o którym się tak tu wszyscy rozpisują na forum

Obyś nie wykrakał.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #230 dnia: Listopad 21, 2015, 20:12:28 »
Mozliwe że bedzie jak napisałes ,ale są Województwa i Powiaty w których gorzej już nie będzie, są w takim g..... że tylko może być lepiej, każdy najgorszy będzie lepszy od obecnego...

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #231 dnia: Listopad 21, 2015, 20:17:59 »
...
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 22:37:20 wysłana przez solosar »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #232 dnia: Listopad 21, 2015, 21:31:32 »
Zamiast czytać forum, weźcie się do pracy, by stażyści z całej Polski i najniżej zaszeregowani strażacy:
- zaczęli zarabiać, by nie musieli gonić z pracy do pracy,
Bzdura, głupota i pieprzenie w eter. Nawet gdybyś zarabiał 5 tyś. to już po kilku miesiącach znów byś latał do innej roboty (gdyby była taka możliwość) bo lepiej mieć 5 tyś + coś tam niż tylko 5 tyś... I kółko byłoby zamknięte

Cytuj
- mieli powody, by sami dążyli do tego, by się rozwijać,
Tylko czynnik motywacyjny mógłby tu zdziałać. A jaki jest najpewniejszy i najlepszy czynnik motywacyjny? Kontrakt.... Jesteś dobry - zostajesz,
przyszedłeś tylko po ZUS i nie ma w tobie motywacji do rozwoju - sorry, poszukaj lepszej pracy

Cytuj
- mieli coś do powiedzenia w kwestii przełożonych - bo obecnie, by pozbyć się przełożonego, to trzeba mieć nadzieję, że go awansują...
Ostatnia głupota jaką słyszałem. Może konkurs na przełożonego pod względem zajebistości? Popularności? Większej ilości kiełbasy wyborczej? Trzeba rozsądnie korzystać z obecnych rozwiązań prawnych i tu jest rola związków a nie w typowaniu przełożonych... Patrzeć na ręce i informować odpowiednie organy, jest przełożony wyższego stopnia, prokuratura, izby rozrachunkowe, itp....
EGO = 1 / wiedza

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #233 dnia: Listopad 21, 2015, 21:33:21 »
solosar,  zgadzam się z Tobą w jakiś 2/3
kiedy dojdziemy do tego że podwładni będą sobie wybierać przełożonych to będzie koniec naszej firmy
władza podobno deprawuje, ale władza "ludu" deprawuje najbardziej
pozdrawaiam

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #234 dnia: Listopad 21, 2015, 21:41:47 »
Robn nie uważasz że w tym co napisał solosar brak zgodności z prawdą ? mniemam że Pracujesz w tej firmie dłużej jak ja więc przez szacunek do Twojej osoby nie będę polemizował.. Dobrze wiemy jak kształtują się płace w tej firmie.. kiedyś tak = było dobrze ale teraz ? Na waciki starcza..

Offline strażaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #235 dnia: Listopad 21, 2015, 21:51:59 »
- mieli coś do powiedzenia w kwestii przełożonych - bo obecnie, by pozbyć się przełożonego, to trzeba mieć nadzieję, że go awansują...
[/quote]

 :szalony: :gwiazdki:
większej bzdury nie słyszałem, a trochę już jestem na tej służbie  :straz:

ps.
ciekawe ilu na podziale musiało by dostać awans żeby się ich pozbyć :gwiazdki:
a zapomniałem na podziale takich nie ma  :mellow:sami wysportowani, bez nadwagi, inteligentni, koleżeńscy, znający w 100% obsługę sprzętu będącego na wyposarzeniu JRG, chętni do szkoleń i gotowi do poświęceń.


Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #236 dnia: Listopad 21, 2015, 22:00:35 »
Ludziska ! Więcej szacunku do swojego zawodu.. PSP to nie Caritas Polska więc i ludzie chcą lepiej zarabiać, odchodzimy od tematu ale każdy ma nadzieję że  w związku z planowanymi zmianami przyjdzie czas na godziwe płace.. Stąd ta frustracja i nadzieja na lepsze jutro..

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #237 dnia: Listopad 21, 2015, 23:10:04 »
...
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 22:37:12 wysłana przez solosar »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #238 dnia: Listopad 21, 2015, 23:43:17 »
@solosar
NIe gniewaj sie ale nie masz racji a twoja dyskusja z robn....
Jest słaba!
Cytuj
Awans - powinien być wypracowany, przez samego człowiek, który ma przedstawione proste i jasne wymagania
jasne i 10 jest (ludzi) u mnie i wszyscy spełniają wymagania  jak mam wybrać najlepszego ???
Cytuj
System oparty na mnogości stanowisk, 20 grupach zaszeregowania, który daje dowolną możliwość manipulacji.
Większej bzdury nie słyszałam bo grup podziałowych jest 9 (zrzućmy do jednej kategorii kierowców i dowódców (chemików i medyków też) ) a kazda wyżej to...... Biuro
Cytuj
Są stanowiska, mają wymagania, musisz je spełnić, zdać jakiś wyimaginowany test z teorii i praktyki przed komisją złożoną z ludzi, którzy pracują np. w ośrodku szkolenia, pracują w ośrodku
Wymień jedno!!! ????
ALBO POWIEM WPROST KŁAMCA! i malkontent!
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2015, 00:19:30 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ADI WOLF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #239 dnia: Listopad 22, 2015, 00:39:53 »
Wychwalanie i preferowanie dwóch byłych KG jest moim zdaniem co najmniej niestosowne. Na to stanowisko za poprzednich rządów( 2005-2008) zostali mianowni ludzie z nadania. Przynajmniej w dwóch przypadkach ( a był również trzeci) nikt z forumowiczów o tym nie pamięta. Albo nie chce pamiętać. Apolityczność służb mundurowych w tym PSP jest fikcją przynajmniej od lat 20. Najlepszy przykład KG Leśniakiewicz.PO u władzy -jest nasz komendant. Wiadomo że nie powinno tak być ale tak będzie. KG musi być dyspozycyjny chociażby tylko po to żeby w służbach był spokój.Kol.Eqinox wychwala jednego z kandydatów na KG za aktywność. Ok. Ten pan już kiedyś miał mozliwość wykazać się na tym stanowisku. Dlaczego tego nie zrobił? Moim zdaniem odpowiedz jest prosta. Jeżeli ktoś jest mianowany na stanowisko KG w stopniu mł.bryg. ze stanowiska Wielkopolskiego KW to nie po to żeby był aktywnym tylko dyspozycyjnym.Największa obawa z mojej strony polega na tym że obecna formacja polityczna która jest u władzy zrobi to samo co poprzednio. Tzn jeden usunięty KG i trzech mianowanych  w ciągu trochę ponad dwóch lat.A teraz apel do forumowiczów! Zanim dokonacie jakiegokolwiek wpisu na temat kogokolwiek z naszej służby odróbcie zadanie i sprawdzcie  w internecie CV lub jakiekowiek wpisy na temat tej osoby. Sam przekonałem się że ogólnie dostępne  informacje o karierze w PSP byłych i obecnego KG(strona KG i nie tylko) mają poważne luki. Można pisać by dalej ,ale po co. Poczekamy i zobaczymy. Pozdrawiam myślących racjonalnie.

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #240 dnia: Listopad 22, 2015, 08:55:01 »
Adi nasz Wilku.
Niestety moja skromna osoba cechuje się wyjątkową tempotą. Co właściwie w tym przy długim wywodzie chcesz powiedzieć. Bo chyba nie to że osoba powoływania na stanowisko przez Prezesa Rady Ministrów musi być politycznie akceptowana? To jest oczywista oczywistość.
I nie ma rozumiem czemu nie pamiętasz że dodatek motywacyjny wszedł za Komendanta Kubiaka. Moim zdaniem na kilka miesięcy na stanowisku to wystarczy. Chyba wiesz jak ludzie na tym zyskali.

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #241 dnia: Listopad 22, 2015, 10:08:08 »
...
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 22:36:45 wysłana przez solosar »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #242 dnia: Listopad 22, 2015, 10:18:54 »
Co do ostatniego Twojego wpisu, że jestem kłamcą i malkontentem - jak wcześniej był kosmos, to teraz inna galaktyka się kłania. O co Ci chodzi? Gdzie skłamałem? W moim własnym wyobrażeniu systemu, który uważam, że powinien sprawdzać się lepiej, niż obecnie istniejący?????
Masakra. Po prostu masakra. Ale zauważyłem, że nieomylność to Twoja domena.
Jaki przepis wymaga do awansu zdania testu! ???
Człowieku żaden, piszesz pierdoły nie zastanawiając się!
Wymyślasz rzeczy z kosmosu tylko nie wiem po co?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline szwj7h

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #243 dnia: Listopad 22, 2015, 11:20:41 »
W latach 90-tych prowadzone były egzaminy wśród oficerów chcących otrzymać stopień mł. bryg. i tym samym do grona starszych oficerów. Zdawalość tego egzaminu wynosiła ok. 60 % i wtedy była możliwość weryfikacji czy ktoś się rozwija czy nie i czy wikliniarze umieją coś więcej niż tylko narzekać na inżynierów pożarnictwa.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #244 dnia: Listopad 22, 2015, 11:54:22 »
A mi się coraz mocniej wydaje, ze osoby które obejmują stanowiska związane z kierowaniem, powinny najpierw przejść od nowa psychotesty  :straz:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #245 dnia: Listopad 22, 2015, 12:04:19 »
Kol.Eqinox wychwala jednego z kandydatów na KG za aktywność. Ok. Ten pan już kiedyś miał mozliwość wykazać się na tym stanowisku. Dlaczego tego nie zrobił? Moim zdaniem odpowiedz jest prosta.
Twoja odpowiedź jest błedna bo za krótko był odwołali go a 01 został przywołany przez ciebie W.L
I raczej przeciwko Markowi Kubiakowi nie znajdziesz argumentów na nie :kwit:
W latach 90-tych prowadzone były egzaminy wśród oficerów chcących otrzymać stopień mł. bryg. i tym samym do grona starszych oficerów. Zdawalość tego egzaminu wynosiła ok. 60 % i wtedy była możliwość weryfikacji czy ktoś się rozwija czy nie i czy wikliniarze umieją coś więcej niż tylko narzekać na inżynierów pożarnictwa.
A w 45 roku wystarczyło mieć średnie i było się oficerem pożarnictwa :P
A mi się coraz mocniej wydaje, ze osoby które obejmują stanowiska związane z kierowaniem, powinny najpierw przejść od nowa psychotesty  :straz:

Załatwili by sobie  :szalony:
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2015, 12:09:47 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #246 dnia: Listopad 22, 2015, 12:31:58 »
Do maja może nie doczekać :)  Panowie , zaczekajmy na zmiany , na pewno 100% zmiany nie zadowolą jak podział będzie zadowolony to tzw "biura" będą narzekać.
A ja chcę zadać pytanie. TAKI KIJ W MROWISKO :)
Gdyby tak zlikwidować lub mocno okroić wszystkie te rozbudowane wydziały? od KG poczynając na JRG kończąc.
połaczyć Komendy Powiatowe mniejszych powiatów ,Komendy Wojewódzkie Regionalne  np Dolnoslaskie, Opolskie,Śląskie i drugi region Małopolskie,Podkarpackie,Świetokrzyskie, To tylko przykłady, wszystkie etaty biurowe z wyjatkiem Operacyjnej i Prewencji ucywilnić, szkoły tylko dla funkcjonariuszy już w słuzbie , awans po egzaminie i etacie dla stopnia.

Co wy na to?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #247 dnia: Listopad 22, 2015, 12:42:27 »
Do maja może nie doczekać :)  Panowie , zaczekajmy na zmiany , na pewno 100% zmiany nie zadowolą jak podział będzie zadowolony to tzw "biura" będą narzekać.
A ja chcę zadać pytanie. TAKI KIJ W MROWISKO :)
Gdyby tak zlikwidować lub mocno okroić wszystkie te rozbudowane wydziały? od KG poczynając na JRG kończąc.
połaczyć Komendy Powiatowe mniejszych powiatów ,Komendy Wojewódzkie Regionalne  np Dolnoslaskie, Opolskie,Śląskie i drugi region Małopolskie,Podkarpackie,Świetokrzyskie, To tylko przykłady, wszystkie etaty biurowe z wyjatkiem Operacyjnej i Prewencji ucywilnić, szkoły tylko dla funkcjonariuszy już w słuzbie , awans po egzaminie i etacie dla stopnia.
Co wy na to?
Wszystko co spowoduje usunięcie oficerów kadrowy/księgowych będę popierać.
Ale w twojej wypowiedzi brak ciągłości logicznej:P Jesli połączysz Komendy Powiatowe w Rejonowe to po co połaczone Wojewódzkie? Nie wystarczy jedna Główna?
PS. poza wątkiem kto usunął post Andrzeja B. ?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #248 dnia: Listopad 22, 2015, 12:48:39 »
Sorry za offtop
Jedyny sprawdzian jaki można zdać (lub nie zdać) przy awansie na stanowisko to wynika z przepisów BHP
Program szkolenia wstępnego zakresu BHP dla strażaków PSP.docx
Nawet w karcie szkolenia (instruktażu) stanowiskowego określone jest zdanie:
Cytuj
Po przeprowadzeniu sprawdzianu wiadomości i umiejętności z zakresu wykonywania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy Pan(i)...
został(a) dopuszczony(a) do wykonywania pracy na stanowisku...
Czy ktoś to kiedyś z Was faktycznie miał uczciwie zrobione? Na stronie KM PSP Poznań swojego czasu widziałem, że była to jedyna Komenda gdzie pisała o jakichkolwiek egzaminach na stanowiska dowódcze (od d-cy zastępu).
Innych egzaminów się nie przechodzi, liczy się opinia służbowa...  :wall: :wall:
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2015, 12:58:08 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #249 dnia: Listopad 22, 2015, 13:08:09 »
Sorry za offtop
Jedyny sprawdzian jaki można zdać (lub nie zdać) przy awansie na stanowisko to wynika z przepisów BHP
Program szkolenia wstępnego zakresu BHP dla strażaków PSP.docx
Nawet w karcie szkolenia (instruktażu) stanowiskowego określone jest zdanie:
Cytuj
Po przeprowadzeniu sprawdzianu wiadomości i umiejętności z zakresu wykonywania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy Pan(i)...
został(a) dopuszczony(a) do wykonywania pracy na stanowisku...
Czy ktoś to kiedyś z Was faktycznie miał uczciwie zrobione? Na stronie KM PSP Poznań swojego czasu widziałem, że była to jedyna Komenda gdzie pisała o jakichkolwiek egzaminach na stanowiska dowódcze (od d-cy zastępu).
Innych egzaminów się nie przechodzi, liczy się opinia służbowa...  :wall: :wall:

Opinia służbowa się liczy?  Gdzie?  To tylko teoria. Opinia służbowa stanowi w rękach chorych przełożonych narzędzia do niszczenia strażaków. W opini można pisać co się chce nikt tego nie weryfikuje bo opinia nie podlega kontroli sadowo  administracyjnej. Dopiero decyzje administracyjne wydawane na podstawie opini służbowej podlegają kontroli. W chorym systemie opiniowania w psp brakuje zapisu że opinie podlegają kontroli sądowej. Wtedy może nasi przełożeni zastanowią  się nad tym co piszą w opiniach.