Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2767573 razy)

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #150 dnia: Listopad 17, 2015, 15:13:51 »
Z całym szacunkiem, ale to będzie już nasza sprawa, a nie Twoja.
O jakim szacunku mówisz? Czy szanuje się człowieka który próbuje straszyć innych bo nie posiada racjonalnych argumentów?
słuchaj eqinox  - przedstaw się a potem kogoś obrażaj
zdałem pytanie
nie jestem funkcjonariuszem psp ale dużo moich znajomych i jeden członek rodziny jest

najpierw sobie zadajcie pytanie jaki jest stosunek części operacyjnej do części biurowej
potem się zastanówcie do czego psp pion kontrolno rozpoznawczy
pracownikiem firmy był załozyciel związków zawodowych w psp - trochę mu się opinia o tej organizacji zmieniła :)
pozdrawiam wszystkich
poza jednym nie powiem kim

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #151 dnia: Listopad 17, 2015, 16:09:49 »
Z całym szacunkiem, ale to będzie już nasza sprawa, a nie Twoja.
O jakim szacunku mówisz? Czy szanuje się człowieka który próbuje straszyć innych bo nie posiada racjonalnych argumentów?
słuchaj eqinox  - przedstaw się a potem kogoś obrażaj
zdałem pytanie
nie jestem funkcjonariuszem psp ale dużo moich znajomych i jeden członek rodziny jest

najpierw sobie zadajcie pytanie jaki jest stosunek części operacyjnej do części biurowej
potem się zastanówcie do czego psp pion kontrolno rozpoznawczy
pracownikiem firmy był załozyciel związków zawodowych w psp - trochę mu się opinia o tej organizacji zmieniła :)
pozdrawiam wszystkich
poza jednym nie powiem kim
Kolego.. Nie powiem jaki jest mój stosunek do części operacyjnej chociaż wiem jaka jej była pomoc i wsparcie w akcji protestacyjnej. Otóż przy każdej okazji padało zapytanie kiedy będzie jej koniec bo terminy ich gonią ze wszystkimi zaleglosciami. A jak już została zawieszona to teraz pada pytanie dlaczego tak mało wychodzi. Więc możesz się tylko domyślać co mógłbym o tym stosunku powiedzieć.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #152 dnia: Listopad 17, 2015, 16:16:26 »
no poczekajcie na reformę , przeniosą was pod samorządy i co wtedy będzie?
To powiedz co wniosłeś do tematu? Opowiedz na jedno proste pytanie jaki cel ma gadanie głupot skoro to jest niezgodne z linią rządzącej partii. Chyba że bawisz się w trollowanie!
Cytując Ministra:
"Jest to ważne chociażby ze względu na zarządzanie kryzysowe – straż pożarna i wojewodowie podlegający pod dwóch ministrów to złe rozwiązanie przyjęte w 2011 roku – przyznał Mariusz Błaszczak"
Cytuj
nie jestem funkcjonariuszem psp ale dużo moich znajomych i jeden członek rodziny jest
I stąd uzyskujesz tajemną wiedzę? Nie masz w takim wypadku pojęcia o straży pożarnej ani o jej realiach.
Cytuj
najpierw sobie zadajcie pytanie jaki jest stosunek części operacyjnej do części biurowej
Jak w prawie każdej firmie.... PSP nie jest tutaj jakimś wyjątkiem tak samo jest w Policji czy kopalni.
Cytuj
potem się zastanówcie do czego psp pion kontrolno rozpoznawczy
Ponieważ gdzieś należało upchnąć kontrole przepisów przeciwpożarowych a że nie można tego wepchnąć do samorządów zresztą tak jak: odbiory budowlane, sanitarne czy nawet urzędy skarbowe (wszystko jest poza samorządami jak jeszcze wiele dziedzin!). Wiec dopisano to do ustawy o PSP.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2015, 16:42:56 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #153 dnia: Listopad 17, 2015, 17:12:23 »
no poczekajcie na reformę , przeniosą was pod samorządy i co wtedy będzie?
To powiedz co wniosłeś do tematu? Opowiedz na jedno proste pytanie jaki cel ma gadanie głupot skoro to jest niezgodne z linią rządzącej partii. Chyba że bawisz się w trollowanie!
Cytując Ministra:
"Jest to ważne chociażby ze względu na zarządzanie kryzysowe – straż pożarna i wojewodowie podlegający pod dwóch ministrów to złe rozwiązanie przyjęte w 2011 roku – przyznał Mariusz Błaszczak"
Cytuj
nie jestem funkcjonariuszem psp ale dużo moich znajomych i jeden członek rodziny jest
I stąd uzyskujesz tajemną wiedzę? Nie masz w takim wypadku pojęcia o straży pożarnej ani o jej realiach.
Cytuj
najpierw sobie zadajcie pytanie jaki jest stosunek części operacyjnej do części biurowej
Jak w prawie każdej firmie.... PSP nie jest tutaj jakimś wyjątkiem tak samo jest w Policji czy kopalni.
Cytuj
potem się zastanówcie do czego psp pion kontrolno rozpoznawczy
Ponieważ gdzieś należało upchnąć kontrole przepisów przeciwpożarowych a że nie można tego wepchnąć do samorządów zresztą tak jak: odbiory budowlane, sanitarne czy nawet urzędy skarbowe (wszystko jest poza samorządami jak jeszcze wiele dziedzin!). Wiec dopisano to do ustawy o PSP.

widzę prawdziwy omnibus życia w straży
o przeniesieniu psp pod samorządy wspominała i kiedyś pis i po i psl
widzę że prawdziwy orędnik zmian
czyli robimy tak
na gałęzi po lewo wojewódzkich
na gałęzi po prawo powiatowych
a miejskich roztrzelać

tak chłopie twoja tonacja brzmi

znikam nie moja bajka
powodzenia normalnym


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #154 dnia: Listopad 17, 2015, 17:28:44 »
widzę prawdziwy omnibus życia w straży
o przeniesieniu psp pod samorządy wspominała i kiedyś pis i po i psl
widzę że prawdziwy orędnik zmian
czyli robimy tak
na gałęzi po lewo wojewódzkich
na gałęzi po prawo powiatowych
a miejskich roztrzelać

tak chłopie twoja tonacja brzmi

znikam nie moja bajka
powodzenia normalnym
Najlepiej zostawić i dalej głaskać niech patologia narasta.
Aż sytuacja wymknie się całkowicie poza kontrole. Strażakom Komendanci będą zabierać pieniądze na paliwo i mundury ale w KW bedą mówić że mają super sytuacje finansową. Wiesz ile Komendanci zabrali strażakom ponad 40 mln zł. to 1500 zł w skali roku na jednego strażaka i ponad 120 zł miesięcznie ( w Wielkopolsce 200 zł miesięcznie) ! A było by jeszcze gorzej ale zaczęły się protesty.
Dlatego mówiłem że nic nie wiesz o straży.
Wiesz co Komendant Powiatowy wyrabia w Dzierżoniowie?
Wiesz co robi KM w Lublinie? który za nic ma przepisy uchwalane przez MSW i mało nie doprowadził do rozwiązania jedynej w woj. lubelskim grupy wodno-nurkowej?
Wiesz jakie są dysproporcje poborów w KM PSP Białystok? Pomiędzy PB a biurem? Wiesz jak to KM uzasadnił?
Wiesz jak potraktowano oficera w KP w Wejherowie? I przegrywają sprawę za sprawą ale idą w zaparte....
Słyszałeś, że w Mysłowicach kwatermistrz handluje mieniem PSP na OLX.pl? A komendant go tłumaczy, że może się pomylił!
I mogę tak dużo więcej.... Ale po co skoro ty uznasz że wyszystko jest oki!
Tak jak KW których przywołałeś w jednym z wersów...
Prezentujesz anty-strażackie stanowisko ponieważ doły chcą zmian!

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #155 dnia: Listopad 17, 2015, 17:43:43 »
o teraz piszesz rozsądnie
patologie trzeba zwalczać
w różnych komendach różne rzeczy się mogą dziać ale to nie znaczy że jak się zmieni od razu wszystkich komendantów to będzie lepiej

tak właśnie zgodnie z drogą prawna

1. minister MSWiaA ( skoro połączone)
2. v-ce minister odpowiedzialny za służby - ten będzie właściwy
3. i tu nie komendant główny - tylko ludzie którzy sa naokoło niego

co do kasy to się zgadzam
ale ..
jakby zredukować straz biurkowa , cześć usług oddać na zewnątrz to przy zachowaniu budżetu były by oszczędności
to nie jest proste
fajnie się pisze
fajnie się dyskutuje
jak przyjdzie co do czego będzie jak zawsze :(

poczekajmy zmiany będą napewno

Offline andkuc

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #156 dnia: Listopad 17, 2015, 17:44:11 »
Wiesz co robi KM w Lublinie? który za nic ma przepisy uchwalane przez MSW i mało nie doprowadził do rozwiązania jedynej w woj. lubelskim grupy wodno-nurkowej?

Czuję tutaj wyraźną narrację Lubelskiego Pana Przewodniczącego R. K. Spytaj R. K. jak protestował na zgrupowaniu wodno-nurkowym. Nie szkolimy się na służbach, bo protest (w praktyce: wolimy poleżeć, kasy z tego nie ma), na zgrupowanie jedziemy, bo procenty z nurkowania potrzebne. Lubelski ZZ "S" ośmieszył się tą sytuacją. Twoja narracja w wielu wątkach jest podobna. Jestem za zmianami ponieważ wiele spraw jest do poprawienia, jednak patrząc na głównych działaczy związkowych w woj. lubelskim nie chciałbym aby moje nazwisko było z nimi kojarzone, a Ty przytaczasz sytuacje z Lublina jakbyś był wpatrzony w Pana Przewodniczącego R. K. nie biorąc pod uwagę innych faktów.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #157 dnia: Listopad 17, 2015, 17:51:59 »
Czuję tutaj wyraźną narrację Lubelskiego Pana Przewodniczącego R. K. Spytaj R. K. jak protestował na zgrupowaniu wodno-nurkowym. Nie szkolimy się na służbach, bo protest (w praktyce: wolimy poleżeć, kasy z tego nie ma), na zgrupowanie jedziemy, bo procenty z nurkowania potrzebne. Lubelski ZZ "S" ośmieszył się tą sytuacją. Twoja narracja w wielu wątkach jest podobna. Jestem za zmianami ponieważ wiele spraw jest do poprawienia, jednak patrząc na głównych działaczy związkowych w woj. lubelskim nie chciałbym aby moje nazwisko było z nimi kojarzone, a Ty przytaczasz sytuacje z Lublina jakbyś był wpatrzony w Pana Przewodniczącego R. K. nie biorąc pod uwagę innych faktów.
Jesteś nurkiem? Bo jeśli tak to wiesz że jeżeli ludzi by nie pojechali na to zgrupowanie to pewnie stracili by uprawnienia i prawdopodobnie dodatki służbowe a dodatkowo jest to delegacja czyli polecenie wyjazdu a tego protest nie obejmował!
Słyszałeś o nurkowaniach adaptacyjnych? I narkozie azotowej? Kiedy mieli ćwiczyć w listopadzie/grudniu pod lodem.
To równie mocno jestem wpatrzony co w R.K w przewodniczącego dolnośląskiego W.W, czy podlaskiego M.Ł. Moja narracja jest taka sama w każdym wątku a sytuacje z KM PSP Lublin, tak jak z pozostałych albo z opowiadań kolegów ze szkoły patrz Dzierżoniów, z telewizji i prasy patrz Mysłowice, czy Białystok z posiedzenia ZZ oraz interpelacji.
Możesz mi mówić o wszystkim ale ja mam jeden kierunek i nie zmieniam go z wiatrem.
@andkuc czy skłamałem pisząc te słowa:
Wiesz co robi KM w Lublinie? który za nic ma przepisy uchwalane przez MSW i mało nie doprowadził do rozwiązania jedynej w woj. lubelskim grupy wodno-nurkowej?
pisząc przepisy mam na myśli obniżenie deputatów czystościowych wbrew rozporządzeniu MSWiA.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2015, 18:28:43 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #158 dnia: Listopad 17, 2015, 19:34:09 »
no poczekajcie na reformę , przeniosą was pod samorządy i co wtedy będzie?
To powiedz co wniosłeś do tematu? Opowiedz na jedno proste pytanie jaki cel ma gadanie głupot skoro to jest niezgodne z linią rządzącej partii. Chyba że bawisz się w trollowanie!
Cytując Ministra:
"Jest to ważne chociażby ze względu na zarządzanie kryzysowe – straż pożarna i wojewodowie podlegający pod dwóch ministrów to złe rozwiązanie przyjęte w 2011 roku – przyznał Mariusz Błaszczak"
Cytuj
nie jestem funkcjonariuszem psp ale dużo moich znajomych i jeden członek rodziny jest
I stąd uzyskujesz tajemną wiedzę? Nie masz w takim wypadku pojęcia o straży pożarnej ani o jej realiach.
Cytuj
najpierw sobie zadajcie pytanie jaki jest stosunek części operacyjnej do części biurowej
Jak w prawie każdej firmie.... PSP nie jest tutaj jakimś wyjątkiem tak samo jest w Policji czy kopalni.
Cytuj
potem się zastanówcie do czego psp pion kontrolno rozpoznawczy
Ponieważ gdzieś należało upchnąć kontrole przepisów przeciwpożarowych a że nie można tego wepchnąć do samorządów zresztą tak jak: odbiory budowlane, sanitarne czy nawet urzędy skarbowe (wszystko jest poza samorządami jak jeszcze wiele dziedzin!). Wiec dopisano to do ustawy o PSP.

widzę prawdziwy omnibus życia w straży
o przeniesieniu psp pod samorządy wspominała i kiedyś pis i po i psl
widzę że prawdziwy orędnik zmian
czyli robimy tak
na gałęzi po lewo wojewódzkich
na gałęzi po prawo powiatowych
a miejskich roztrzelać

tak chłopie twoja tonacja brzmi

znikam nie moja bajka
powodzenia normalnym
Kto taki jak Ty... Nieznający się kompletnie na straży może coś powiedzieć o Straży? Nie mów że ta jedna osoba wokół której tak chcesz rozpętać te dyskusję i o której wspomniałeś to naj....Jak moi koledzy zapytam?  Co chcesz wnieść do tej dyskusji. Jeśli czujesz się skrzywdzony przez swoją OSP i tam Cię nie wybrali to nie ten wątek...

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #159 dnia: Listopad 17, 2015, 23:46:41 »
Ale w Was zaciekłości... Potraficie się gryźć właściwie jedynie dla zasady, bo powinniście wiedzieć że Wasze wylewane frustracje w 99% pozostaną jedynie na forum, a jeżeli tego nie wiecie to czas zejść na ziemię.
Temat dotyczy zmian po wyborach. Każdy wie ze będą - i co w tym dziwnego? To że się zmieni KG - normalne, że poleci lawina w dół i część KW odejdzie - normalne, to że część KP/KM poleci - też normalne. Nie jest normalne natomiast założenie graniczące z pewnością, że po nich przyjdą lepsi, nieskazitelni, praworządni itd, itp. Gdzie Wy żyjecie? Oburzacie się że teraz na stanowiskach są ludzie z poparciem byłej już władzy. Teraz przyjdą z poparciem obecnej i wiecie co - będzie dokładnie to samo. Jak ktoś coś spier.... a będzie miał dobre plecy w KW/KG albo wyżej to i tak mu nic nie zrobią i będą zamiatać pod dywan. Życzę Wam gorąco żebyście się nie zawiedli i żeby następcy spełnili wszystkie Wasze marzenia!!!

Offline emil2008

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #160 dnia: Listopad 17, 2015, 23:53:57 »
Ale w Was zaciekłości... Potraficie się gryźć właściwie jedynie dla zasady, bo powinniście wiedzieć że Wasze wylewane frustracje w 99% pozostaną jedynie na forum, a jeżeli tego nie wiecie to czas zejść na ziemię.
Temat dotyczy zmian po wyborach. Każdy wie ze będą - i co w tym dziwnego? To że się zmieni KG - normalne, że poleci lawina w dół i część KW odejdzie - normalne, to że część KP/KM poleci - też normalne. Nie jest normalne natomiast założenie graniczące z pewnością, że po nich przyjdą lepsi, nieskazitelni, praworządni itd, itp. Gdzie Wy żyjecie? Oburzacie się że teraz na stanowiskach są ludzie z poparciem byłej już władzy. Teraz przyjdą z poparciem obecnej i wiecie co - będzie dokładnie to samo. Jak ktoś coś spier.... a będzie miał dobre plecy w KW/KG albo wyżej to i tak mu nic nie zrobią i będą zamiatać pod dywan. Życzę Wam gorąco żebyście się nie zawiedli i żeby następcy spełnili wszystkie Wasze marzenia!!!
Ho ho ho pięknie napisane tzw wisienka

Offline Babol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #161 dnia: Listopad 18, 2015, 05:23:39 »
Ale w Was zaciekłości... Potraficie się gryźć właściwie jedynie dla zasady, bo powinniście wiedzieć że Wasze wylewane frustracje w 99% pozostaną jedynie na forum, a jeżeli tego nie wiecie to czas zejść na ziemię.
Temat dotyczy zmian po wyborach. Każdy wie ze będą - i co w tym dziwnego? To że się zmieni KG - normalne, że poleci lawina w dół i część KW odejdzie - normalne, to że część KP/KM poleci - też normalne. Nie jest normalne natomiast założenie graniczące z pewnością, że po nich przyjdą lepsi, nieskazitelni, praworządni itd, itp. Gdzie Wy żyjecie? Oburzacie się że teraz na stanowiskach są ludzie z poparciem byłej już władzy. Teraz przyjdą z poparciem obecnej i wiecie co - będzie dokładnie to samo. Jak ktoś coś spier.... a będzie miał dobre plecy w KW/KG albo wyżej to i tak mu nic nie zrobią i będą zamiatać pod dywan. Życzę Wam gorąco żebyście się nie zawiedli i żeby następcy spełnili wszystkie Wasze marzenia!!!

Kto wymaga żeby było lepiej?

Człowieku wystarczy że będzie normalnie i strażak będzie szanowany bez względu czy ma rok czy 20 służby.  Mi się marzy kompetentny przełożony i nic więcej.  To tak wiele?

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #162 dnia: Listopad 18, 2015, 06:57:33 »
Normalności nigdy nie będzie kto wprowadza złe nastroje ludzie bez ambicji

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 18, 2015, 07:45:58 »
Ale w Was zaciekłości... Potraficie się gryźć właściwie jedynie dla zasady, bo powinniście wiedzieć że Wasze wylewane frustracje w 99% pozostaną jedynie na forum, a jeżeli tego nie wiecie to czas zejść na ziemię.
Temat dotyczy zmian po wyborach. Każdy wie ze będą - i co w tym dziwnego? To że się zmieni KG - normalne, że poleci lawina w dół i część KW odejdzie - normalne, to że część KP/KM poleci - też normalne. Nie jest normalne natomiast założenie graniczące z pewnością, że po nich przyjdą lepsi, nieskazitelni, praworządni itd, itp. Gdzie Wy żyjecie? Oburzacie się że teraz na stanowiskach są ludzie z poparciem byłej już władzy. Teraz przyjdą z poparciem obecnej i wiecie co - będzie dokładnie to samo. Jak ktoś coś spier.... a będzie miał dobre plecy w KW/KG albo wyżej to i tak mu nic nie zrobią i będą zamiatać pod dywan. Życzę Wam gorąco żebyście się nie zawiedli i żeby następcy spełnili wszystkie Wasze marzenia!!!


Kto wymaga żeby było lepiej?

Człowieku wystarczy że będzie normalnie i strażak będzie szanowany bez względu czy ma rok czy 20 służby.  Mi się marzy kompetentny przełożony i nic więcej.  To tak wiele?
Zgadzam się , niech będzie przynajmniej szanowana służba i prawo , a tu jak by nie patrzeć PIS pokazało na przykładzie kilku już posłów - zawiniłeś nie ma cię, a PO ? nic się nie stało podsłuch był nie legalny , taka różnica, niby mała a jednak.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #164 dnia: Listopad 18, 2015, 08:15:08 »
Człowieku wystarczy że będzie normalnie i strażak będzie szanowany bez względu czy ma rok czy 20 służby.  Mi się marzy kompetentny przełożony i nic więcej.  To tak wiele?

I tego właśnie Ci życzę (i innym zresztą również)! Tylko Twoje życzenia "normalności" mocno wiążesz ze zmianami POLITYCZNYMI a to raczej nie idzie w parze.

sorbent

  • Gość
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #165 dnia: Listopad 18, 2015, 08:26:06 »
Człowieku wystarczy że będzie normalnie i strażak będzie szanowany bez względu czy ma rok czy 20 służby.  Mi się marzy kompetentny przełożony i nic więcej.  To tak wiele?

I tego właśnie Ci życzę (i innym zresztą również)! Tylko Twoje życzenia "normalności" mocno wiążesz ze zmianami POLITYCZNYMI a to raczej nie idzie w parze.

A ja jeszcze dodam, że chciałbym aby nie tylko przełożeni ale i my wszyscy strażacy dążyli do doskonałości, aby każdy był kompetentny w tym co robi i przestrzegał prawa w zakresie związanym ze służbą (a z tym nie jest do końca dobrze, tak jak przełożeni są dupowaci tak i strażacy mameje i lawiranci się zdarzają). To takie życzenia Nowo Roczne a właściwie Nowo władcze.

Offline nikifor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #166 dnia: Listopad 18, 2015, 08:50:51 »
Czytam i czytam te wszystkie wypowiedzi i dochodzę do takiego oto wniosku : "minął dzień, dzień ch... przyjdzie nowy też ch... ". Czy aby problem nie leży w nas samych ???
Przepraszam za użyte, a nie dopowiedziane słowo.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #167 dnia: Listopad 18, 2015, 10:31:33 »
Człowieku wystarczy że będzie normalnie i strażak będzie szanowany bez względu czy ma rok czy 20 służby.  Mi się marzy kompetentny przełożony i nic więcej.  To tak wiele?
Dokładnie przecież my nie żądamy  rozliczenia w stylu rewolucji francuskiej chcemy tylko służyć z kompetentymi przełożonymi którzy jak im będzie brakować pieniędzy to nie będzie zabierał strażakom tylko spróbuje "załatwić" z miasta, powiatu czy nawet z KW.
i przestrzegał prawa w zakresie związanym ze służbą.
Wiecie jak jest prawo interpretowane na niekorzyść strażaków a Komendanci przegrywający kolejne sprawy w sądach nie są z tego rozliczani. KW z automatu odwołania od decyzji KM/KP rozpatrują negatywnie. Tak wygląda STRAŻ.
mocno wiążesz ze zmianami POLITYCZNYMI a to raczej nie idzie w parze.

A z czym ma się wiązać? Skoro przez 8 lat nie zrobiono nic.
Powiem więcej nadzór nad PSP powinien trafić do MSWiA i być w 100% cywilny bo tylko cywilny nadzór zagwarantuje nam NORMALNOŚĆ!
Czy o tak dużo proszę?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 18, 2015, 17:29:49 »
A z czym ma się wiązać? Skoro przez 8 lat nie zrobiono nic.
Powiem więcej nadzór nad PSP powinien trafić do MSWiA i być w 100% cywilny bo tylko cywilny nadzór zagwarantuje nam NORMALNOŚĆ!
Czy o tak dużo proszę?

Teoretycznie nie, ale realnie rzecz biorąc są to niemal niewykonalne sprawy. Kolejny raz podkreślę - zmiany polityczne to nie są zmiany merytoryczne! Nasza formacja jest wypadkową gry na froncie władzy i trafiają do nas ludzie z odpowiednim umocowaniem, politycznym i koleżeńskim, co niekoniecznie idzie iw parze z kompetencjami (nie twierdzę że każdy kto dostaje stanowisko z uwagi na sympatię polityczną nie ma do tego kompetencji - zawsze zdarzają się wyjątki). Nasi wodzowie do dawien dawna (nie tylko przez ostatnie 8 lat) byli wybierani przy użycia mniej lub bardziej politycznego klucza. Nie wiem czy zauważyliście ale nasze kadry zarządcze często (oczywiście nie zawsze, są chlubne wyjątki) najlepiej opisuje powiedzenie "mierny, bierny ale WIERNY". I w tym jest problem. Ja również jestem za zmianami w PSP, ale nie za zmianami fanatycznymi wynikającymi wyłącznie z rozdania politycznego. Bardzo bym chciał żeby nasi 01, niezależnie od szczebla na którym zarządzają, byli kompetentni, przedsiębiorczy, rozsądni i dobrze wykonywali swoje obowiązki, ale w przeciwieństwie do, jak widzę dużej rzeszy forumowiczów, jestem realistą. Obawiam się że zmiany które nastąpią, będą zmianami przede wszystkimi nastawionymi na pewnego rodzaju odwet i załatwienie interesów własnych, które przez kilka lat nie mogły zostać zrealizowane. Według mnie po prostu zbyt wiele oczekujecie. Więc koledzy nie oburzajcie się tak mocno - popatrzcie tylko na sytuację bardziej krytycznym okiem i z realnym, zdroworozsądkowym podejściem.

Offline emil2008

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 18, 2015, 17:58:13 »
Panowie nie ma się co kłócić i dywagować na sprawy mniej warzne.Jest bardziej poważny problem Buta i Brak Szacunku dla nas przez ludzi ktorzy mieli nas reprezentować.Mowię o naczelnych nierobach z ZZ,ktorzy laskawie nie raczą poinformować nas o toczących się rozmowach lub ich braku.Wyręczają się klakierami.A wiem że władzeFi S czytają to forum wstyd...

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 18, 2015, 18:32:27 »
Panowie nie ma się co kłócić i dywagować na sprawy mniej warzne.Jest bardziej poważny problem Buta i Brak Szacunku dla nas przez ludzi ktorzy mieli nas reprezentować.Mowię o naczelnych nierobach z ZZ,ktorzy laskawie nie raczą poinformować nas o toczących się rozmowach lub ich braku.Wyręczają się klakierami.A wiem że władzeFi S czytają to forum wstyd...
Mam pytanie, kto ci płaci za pisanie po raz 50-ty tego samego w każdym poście i temacie? To już nawet śmieszne nie jest.

Offline emil2008

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 18, 2015, 19:50:20 »
Panowie nie ma się co kłócić i dywagować na sprawy mniej warzne.Jest bardziej poważny problem Buta i Brak Szacunku dla nas przez ludzi ktorzy mieli nas reprezentować.Mowię o naczelnych nierobach z ZZ,ktorzy laskawie nie raczą poinformować nas o toczących się rozmowach lub ich braku.Wyręczają się klakierami.A wiem że władzeFi S czytają to forum wstyd...
Mam pytanie, kto ci płaci za pisanie po raz 50-ty tego samego w każdym poście i temacie? To już nawet śmieszne nie jest.
Ten sam co tobie, napisze i 100 i 1000 razy dopuki doputy Naczelni nieroby nie raczą na tym opiniotwórczym forum podzielić się swoimi dokonaniami w sprawach ważnych...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 18, 2015, 19:55:52 »
Teoretycznie nie, ale realnie rzecz biorąc są to niemal niewykonalne sprawy. Kolejny raz podkreślę - zmiany polityczne to nie są zmiany merytoryczne!
Ale czy uważasz, że zmiany są konieczne?
Bo ja tak!
Nasi wodzowie do dawien dawna (nie tylko przez ostatnie 8 lat) byli wybierani przy użycia mniej lub bardziej politycznego klucza. Nie wiem czy zauważyliście ale nasze kadry zarządcze często (oczywiście nie zawsze, są chlubne wyjątki) najlepiej opisuje powiedzenie "mierny, bierny ale WIERNY".
Ostatnie 8 lat to był popis wyborów na podstawie politycznego klucza, a na stołkach  sprzed 8 lat zostali w większości ci którzy się przefarbowali na "zielono".
Obawiam się że zmiany które nastąpią, będą zmianami przede wszystkimi nastawionymi na pewnego rodzaju odwet i załatwienie interesów własnych, które przez kilka lat nie mogły zostać zrealizowane. Według mnie po prostu zbyt wiele oczekujecie. Więc koledzy nie oburzajcie się tak mocno - popatrzcie tylko na sytuację bardziej krytycznym okiem i z realnym, zdroworozsądkowym podejściem.
A czy swego rodzaju odwet nie jest potrzebny aby wyciąć miernoty o których wspominałem wcześniej?
Powiem tak jestem optymistą i zwolennikiem zmian. A
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2015, 20:14:11 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 18, 2015, 20:01:43 »
Cytuj
Ten sam co tobie, napisze i 100 i 1000 razy dopuki doputy Naczelni nieroby nie raczą na tym opiniotwórczym forum podzielić się swoimi dokonaniami w sprawach ważnych...

W związku z tym załóż sobie temat "Naczelne nieroby ZZ" i tam wylewaj swoje żale. W tym temacie dyskusja dotyczy zależności zmian kadrowych w PSP od wyników wyborów, a nie działalności związków zawodowych i ich "naczelnych nierobów". Ponadto z twoich postów wynika, że wypisałeś się ze związków, więc temat działalności ich przewodniczących kompletnie nie powinien cię interesować.

Offline Kaszub

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 18, 2015, 22:16:26 »
To bardzo dobra wiadomość.
Wystarczy spojrzeć na interpelacje jako posła opozycji, który działał dla dobra strażaków. Wiec jako wiceminister powinien zając się sprawami min. sprawami KM PSP Białystok (i całego Podlasia), chociaż mam wielka nadzieję, że jednym pociągnięciem pióra wykosi bałagan w Lublinie, Dzierżoniowie czy Mysłowicach.

Oraz w Gdańsku i Wejherowie......amen
 A co Ty masz do Wejherowa?