Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2786082 razy)

Offline Orijale1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3475 dnia: Kwiecień 29, 2023, 12:44:17 »
demokracja polega na tym że piszemy to co uważamy za stosowne. nikomu nie wolno tego prawa zabierać. już daje spokój.
Panie komendancie, to jest pana wpis z tego forum z 2007 roku.
Gdzie się podziało to przekonanie na przestrzeni lat?
Chorągiewka zawiała w drugą stronę?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3476 dnia: Kwiecień 29, 2023, 13:25:03 »
Panie komendancie, to jest pana wpis z tego forum z 2007 roku.
Gdzie się podziało to przekonanie na przestrzeni lat?
Chorągiewka zawiała w drugą stronę?
Ja tam się nie znam ale propozycja pracy w KG dla większości ludzi z powiatów to propozycja awansu  :kwit: Za który użytkownik @Mroovka grzecznie podziękował ba nawet uzasadnił dlaczego nie jest zaineresowany  :rofl:
Wielokrotnie to powtarzałem ale przysłowia są mądrością narodu i "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" co prawda to S.King powiedział ale moim zdaniem nie należy tego rozpatrywać w sposób pejoratywny gdyż punkt widzenia to sposób postrzegania, przedstawiania, oceniania i wyjaśniania pewnych zjawisk i faktów, który uwzględnia czyjeś nastawienie, wiedzę, doświadczenie itp. i chyba 16 lat i 1 dzień bo tyle dzieli ten wpis od dnia dzisiejszego to wystarczająco na zebranie pewnych doświadczeń.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3477 dnia: Kwiecień 29, 2023, 15:22:15 »
@Eqinox
A awans na ambasadora w Ułan Bator to jeszcze awans, czy już szykana?
Z kim nie rozmawiam, to mu dobrze tam, gdzie jest w tej chwili.
A a propos awansów, to wypada tutaj pogratulować:
https://www.gov.pl/web/kgpsp/awanse-generalskie-w-panstwowej-strazy-pozarnej2.
Pierwszy raz mamy komplet generałów  ^_^
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3478 dnia: Kwiecień 29, 2023, 15:36:55 »
@Eqinox
A awans na ambasadora w Ułan Bator to jeszcze awans, czy już szykana?
Z kim nie rozmawiam, to mu dobrze tam, gdzie jest w tej chwili.
Awans czy szykana a może szansa na podróż życia  :wacko:
Ile zarobi polski ambasador? Jeśli pracuje w Mołdawii – całkiem sporo. Gorzej jeśli przypadnie mu placówka w Norwegii. Tak więc im biedniejszy kraj tym więcej za pobory ambasadora można kupić  :wacko: Moja małżonka kończyła studia razem z ludźmi którzy zostali pilotami samolotów pasażerskich którzy latają po całym świecie i wyobraź sobie, że za najfajniejszą i najbardziej "wesołą" bazę uważają gruzińskie Tbilisi natomiast europejskie bazy to kicha...
Nie ma drogi @Mroovko prostych odpowiedzi  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wydz408

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3479 dnia: Maj 04, 2023, 13:59:23 »
To że mamy komplet KW w stopniu generalskim to tylko profanacja stopnia a nie zaszczyt. Tworzono dwie kategorie KW gdzie tylko KW I kategorii miał stopień etatowy nadbrygadiera. A teraz KW lubuski czy opolski gdzie jest mniej funkcjonariuszy w województwie niż np. w samej tylko Warszawie to paranoja. Może trzeba by awansować KM Warszawy na nadbrygadiera ?

Offline mlasppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3480 dnia: Maj 04, 2023, 15:51:54 »
To że mamy komplet KW w stopniu generalskim to tylko profanacja stopnia a nie zaszczyt. Tworzono dwie kategorie KW gdzie tylko KW I kategorii miał stopień etatowy nadbrygadiera. A teraz KW lubuski czy opolski gdzie jest mniej funkcjonariuszy w województwie niż np. w samej tylko Warszawie to paranoja. Może trzeba by awansować KM Warszawy na nadbrygadiera ?
Co Cię w tym boli. Ja uważam to za dobry krok. Km warszawa dodatek stołeczny to czemu i nie km 01 jako nadbrygadier.

Offline anunaki2000

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3481 dnia: Maj 14, 2023, 23:37:21 »
https://remiza.com.pl/toksyczna-atmosfera-w-kp-psp-stargard-opublikowano-wyniki-kontroli/
Jak to możliwe, że po takim traktowaniu podwładnych ten człowiek został przewodniczącym !!! zachodniopomorskiej sekcji pożarnictwa NSZZ Solidarność.
Czyżby jego wierni żołnierze, zwolennicy (delegaci) za obiecane stanowiska o wybrali???
Boże Ojcze nasz, chroń nas i miej w opiece strażaków przed tym człowiekiem i jego niecnymi zamiarami.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3482 dnia: Maj 15, 2023, 09:26:38 »
Pewnie jako związkowiec się sprawdził, ale zbyt szybka kariera i awans go przerosły i spadł na ziemię. Nie mnie jednak wybór takiego gościa na przewodniczącego to jakieś nieporozumienie :gwiazdki:
Teraz będzie darł koty z KW, który to KW wcześniej namaścił go na 01 :gwiazdki:

Offline Jurassp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3483 dnia: Lipiec 28, 2023, 21:52:37 »
Czytając wnoszę o to by na podziale możliwe było awansowanie sekcyjnego (z całym szacunkiem do stopnia) na stanowisko operator sprzętu specjalnego szczególnie wtedy, gdy na to stanowisko czeka starszy ogniomistrz. Wnoszę by naturalnym było, że sekcyjny z wyższym wykształceniem był skierowany szybciej na aspirantkę niż starszy ogniomistrz bez studiów :).
Niedługo się okaże, że większość ludzi pluje na mundur, struktury, hierarchię a wszyscy ci co nie są w ZZ lub w nie sprzyjają obozowi rządzącemu (choć prywatnie są mi bliżsi niż poprzednicy) to zdrajcy, komuniści, złodzieje i niekompetentne ścierwo, które nic nie robi.
Trzynastolatka na KW? Naprawdę? Współczuję mu i życzę by obecna władza utrzymała się jak najdłużej bo na tym stanowisku pełnej to on nie doczeka. Współczuję wszystkim starszym od niego i z wyższymi stopniami. Bez ściemy, mało jest ludzi, którzy chcą być dowodzeni przez młodszych. Meldunki skladane przez starszych oficerów będą niczym komedia. Szkoda, że aspiranci nie mogą zajmować takich stanowisk - mocno ubolewam nad tym bo może pokonana byłaby jeszcze jedna bariera.

P.S. Wszyscy obrońcy, mam nadzieję, że nigdy nie będą się negatywnie wypowiadali o młodych co to nie wiadomo czego chcą w służbie.

Chciałbym zaapelować o SZACUNEK. U mnie zawsze funkcjonuje i funkcjonował model, że starszy wie więcej, więcej robi, zna się na tym i ma większy szacunek na zmianie z jednoczesnym zachowaniem szacunku dla młodego, który zgłębia tematykę i wnosi nową jakość. Z obserwacji wiem też, że strasznie się w głowach pier...li jak JRG ma za mało wyjazdów (pracowałem na kilku oddziałach). Im mniej wyjazdów tym więcej jest strażaków co widzieli już wszystko z jednoczesnym krytykowaniem wszystkiego i wszystkich co to wykonują inne funkcje. Zawsze coś się znajdą do krytykowania i zajmowania stanowiska w sprawie bez pełnej wiedzy na daną sytuację, a jak samemu dupę zmoczą to sa specjalistami w wybielaniu się bez samokrytyki.

No.
Przepraszam, że dopiero odpisuje i w tym wątku ale u prywaciarza nie mam tyle czasu co w komendzie i tamten wątek usunięto.
Informacje dostaje od ptaszka, który tobie ćwierka to samo, więc oburzenie dziwne.
Wiem, że chcecie obrzucić błotem tego gościa, o którym pisałeś więc powodzenia.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3484 dnia: Październik 18, 2023, 15:55:42 »

Offline Antoni998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3485 dnia: Październik 18, 2023, 17:26:44 »
Zasłużone odejście czy "przyśpieszone"?? 🤔

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3486 dnia: Październik 18, 2023, 18:02:04 »
Poszalał na fejsie.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3487 dnia: Październik 18, 2023, 19:11:42 »
Poszalał na fejsie.
Cieszył się z wyników wyborów?  :rofl:
Si vis pacem, para bellum

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3488 dnia: Październik 18, 2023, 19:38:03 »
Napisał to co wielu myśli. Mimo usunięcia posta screeny krążą po whatsapowych grupach.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3489 dnia: Październik 18, 2023, 19:52:04 »
Dałem mu czas do 1go listopada... Nawet do tego czasu nie dociągnął

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3490 dnia: Październik 18, 2023, 21:21:41 »
Co by nie mówić mimo, że sympatyczny człowiek to naprawdę na głupiej sprawie się wyłożył i jeszcze w nocy więc wszyscy to powiążą z tym co zapewne było lub nie ale opinia jest  :rofl: :wacko:
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2023, 21:45:32 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3491 dnia: Październik 19, 2023, 08:37:04 »
 Tak jak wyżej, wszystko to gra a to było słabe posunięcie :rofl:

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3492 dnia: Październik 19, 2023, 09:26:22 »
Jeszcze zrobią z niego męczennika jeszcze obecnej władzy  :rofl:

Offline mikesh998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3493 dnia: Październik 19, 2023, 09:29:30 »
Tak jak wyżej, wszystko to gra a to było słabe posunięcie :rofl:

Może i tak…ale czasami trzeba stanąć dalej żeby zobaczyć coś z innej perspektywy. Pytanie czy jest to przejście na emeryturę czy odwołanie ze stanowiska komendanta ? Tego nie wiem. Ale jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację w której po zmianie władzy przywraca się niektóre osoby albo nawet mianuje na wyższe stanowiska. Może lepiej było polecieć teraz i wrócić później niż być kojarzonym z obecną władzą i za dwa miesiące już nie wrócić.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3494 dnia: Październik 20, 2023, 14:27:26 »

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3495 dnia: Październik 20, 2023, 20:21:40 »
Może artykuł nie o PSP ale ciekawy...
https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/policja/jaka-policja-po-wyborach-wracaja-postulaty-zmian-w-formacji
Już wcześniej wskazywano by Policję "wciągnąć" w odłam MON (miała tam powstać odrębna komórka), PSP pod samorząd ( całkiem zasadne biorąc od uwagę finansowanie) a pozostałe służby pod względem ich zadań. Wtedy to się nie udało, myślę że i obecnie nie będzie łatwe do wdrożenia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3496 dnia: Październik 20, 2023, 20:33:35 »
Już wcześniej wskazywano by Policję "wciągnąć" w odłam MON (miała tam powstać odrębna komórka), PSP pod samorząd ( całkiem zasadne biorąc od uwagę finansowanie) a pozostałe służby pod względem ich zadań. Wtedy to się nie udało, myślę że i obecnie nie będzie łatwe do wdrożenia.
O patrz ludzie zaczeli widzieć zagrożenie a jak ja pisałem to co było  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3497 dnia: Październik 20, 2023, 20:56:10 »
No przestań, mnóstwo ludzi tu się z Tobą w tym temacie zgadza  :kwit:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3498 dnia: Październik 20, 2023, 21:06:40 »
No przestań, mnóstwo ludzi tu się z Tobą w tym temacie zgadza  :kwit:
To bież się kolego za robotę... Bo ja swoje robię u siebie...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3499 dnia: Październik 21, 2023, 05:12:21 »
Już wcześniej wskazywano by Policję "wciągnąć" w odłam MON (miała tam powstać odrębna komórka), PSP pod samorząd ( całkiem zasadne biorąc od uwagę finansowanie) a pozostałe służby pod względem ich zadań. Wtedy to się nie udało, myślę że i obecnie nie będzie łatwe do wdrożenia.
O patrz ludzie zaczeli widzieć zagrożenie a jak ja pisałem to co było  :wacko:
Nie piszę o zagrożeniu a planach które były omawiane na komisjach za rządu, który niebawem przejmie władzę. Należy zwrócić uwagę, iż przerzucenie struktur PSP pod samorząd równoznacznie odciąża budżet Państwa - podobno w katastrofalnym obecnie stanie (tak przynajmniej już obwieszczają). Mój post nie ma celu wzniecenia niepokojów a  jedynie baczne śledzenie, chociaż to rola ZZ.
Nie mam również wątpliwości, że niebawem i tu zacznie przybywać postów dot. zmian kadrowych :)