Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2787129 razy)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3325 dnia: Wrzesień 11, 2020, 10:48:39 »
Porta to, że uważam pewne rzeczy z tamtego okresu za dobre nie oznacza że jestem zwolennikiem tego ustroju a tym bardziej TOWARZYSZEM.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3326 dnia: Wrzesień 11, 2020, 12:13:49 »
Eqinox w służbie podczas rozmów z kolegami, przełożonymi etc. najbardziej wkurzało mnie porównywanie naszej służby z innymi- Policja, Wojsko, SG. PSP to PSP i powinna się opierać na swoich............................TRADYCJACH nawet jak pochodzą z czasów komunistycznych.
Może Ci przypomnieć, że w słusznie minionych czasach komendy wojewódzkie były wydziałem urzędu wojewódzkiego. O takiej tradycji mówisz? 
Co do porównania to wyraźnie napisałem że strażacy na forum to lubią robić. Nawet teraz trwa taka dyskusja.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3327 dnia: Wrzesień 11, 2020, 15:23:24 »
Eqinox nie o takie tradycje mi chodzi, ale jeśli już to w tych wydziałach dowodzili (nawet ten polityczny-mam nadziejeże wiesz o kim piszę) "doświadczeni" strażacy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3328 dnia: Wrzesień 11, 2020, 16:24:53 »
Eqinox nie o takie tradycje mi chodzi, ale jeśli już to w tych wydziałach dowodzili (nawet ten polityczny-mam nadziejeże wiesz o kim piszę) "doświadczeni" strażacy.
Nie można traktować tradycji w sposób wybiórczy tak jak w historii pomijać niewygodne postaci...  :rofl: :rofl: :rofl:
Swoją drogą czy nie zauważyłeś, że jakiego tematu w PSP byśmy nie dotknęli to na końcu trafiamy na komunizm? Może mamy ten sam problem co wymiar sprawiedliwości  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3329 dnia: Wrzesień 14, 2020, 11:14:28 »
eqinox trafiamy na komunizm , bo żyjemy w czasie gdy został obalony. W czasach komunizmu odnoszono się do poprzedniego systemu i podobnie jak teraz -zamiast zostawiać dobre rzeczy i je poprawiać to odrzucano w całości i wmawiano, że wszystko tamto było złe.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3330 dnia: Wrzesień 14, 2020, 16:02:56 »
eqinox trafiamy na komunizm , bo żyjemy w czasie gdy został obalony. W czasach komunizmu odnoszono się do poprzedniego systemu i podobnie jak teraz -zamiast zostawiać dobre rzeczy i je poprawiać to odrzucano w całości i wmawiano, że wszystko tamto było złe.
Tylko jest jeden problem komunizm trwał 40 lat... A od jego upadku minęło 30...
Czy monopol ma zalety? Wątpię. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3331 dnia: Wrzesień 14, 2020, 18:30:56 »
To wraz nie oznacza, że to co było dobre nie należy kontynuować, bo pochodzi z poprzedniego systemu.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3332 dnia: Wrzesień 15, 2020, 00:40:05 »
...komunizm, zasady pisowni języka polskiego... problem w tym, że zdecydowana większość awansów na wyższe stanowiska kierownicze niewiele wspólnego ma z wiedzą teoretyczną popartą doświadczeniem zawodowym, a opiera się głownie na "poparciu politycznym". Jeśli mówimy o doświadczeniu zawodowym w kierowaniu kolejnym poziomem jednostki organizacyjnej PSP, to pojawiają się pewne wątpliwości co do stanu obecnego.
PSP jest formacją apolityczną. I kiedyś w to naprawdę wierzyłem. Popatrzmy na sąsiadów z RCz, tak komendanci nie zmieniają się co wybory. Realizują swoje wizje budowy systemu bezpieczeństwa przez lata. Bo to nie jest rewolucja, tylko systemowa praca. I żyją spokojniej, nie budzą się rano z pytaniem: "czy jeszcze jestem komendantem???". Patrzą się na PL i dziwią niezmiernie... bo sensu tu nie widać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 897
Si vis pacem, para bellum

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3334 dnia: Wrzesień 26, 2020, 01:20:31 »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3335 dnia: Wrzesień 28, 2020, 09:52:12 »
jublileuszówkę wziął, a to że ŚM nie ujrzał to już zaczyna robić się standard

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3336 dnia: Wrzesień 28, 2020, 20:06:11 »
Gdybyście człowieka znali, to byście wiedzieli, że raport złożył już w zeszłym roku, ale na prośbę przełożonych został jeszcze ponad pół roku kierując się zapewne poczuciem obowiązku. A że nie znacie to naciągacie rzeczywistość.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline IRON

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3337 dnia: Październik 05, 2020, 20:39:28 »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3338 dnia: Październik 20, 2020, 10:54:33 »
z-ca kom.miejski poznań - przebiegg służby  :gwiazdki: :fiuu:FAKTYCZNIE PO CO SGSP W POLSCE
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2020, 11:00:25 wysłana przez officer »

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3339 dnia: Październik 20, 2020, 11:51:05 »
z-ca kom.miejski poznań - przebiegg służby  :gwiazdki: :fiuu:FAKTYCZNIE PO CO SGSP W POLSCE

Niestety, ale czytając twoje wiadomości w różnych postach (podałeś, że jesteś absolwentem SGSP), to chluby tej uczelni nie przynosisz (jak też wielu innych). Jesteście przykładem na to, że ta uczelnia (jak najbardziej potrzebna) wymaga gruntownej reformy i obyśmy się jej szybko doczekali.
Panie officer, gdzie Pan nie napiszesz, to 99% ludzi sie z Tobą nie zgadza, a Ty dalej swoje :gwiazdki: Na szczęście dla PSP jesteś już emerytem.  :wall:

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3340 dnia: Październik 20, 2020, 15:27:03 »
janosik - przeciez wielu tu piszących (99%) to uważa że ta szkoła jest niepotrzebna- ja też :'(. Sam zreszta piszesz, że wielu innych po SGSP nie przynosza chluby- to jak to jest w/g Ciebie. Potrzebna- tak jak piszesz, czy nie- jak sugerujesz.
Rozumię też, że w/g Ciebie właściwy człowiek na właściwym miejscu. Jeszcze trochę, a sprzątaczka jak .......... załapie się na gwiazdki i odpowiednie stanowisko.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3341 dnia: Październik 23, 2020, 02:12:32 »
a ja, akurat (jako absolwent) uważam nieskromnie, że SGSP w wymiarze dziennym kształci wielu dobrych inżynierów pożarnictwa, którzy po zdobyciu doświadczenia w PB, KP/KM i KW mają szeroki obraz tego, co dzieje się w pożarnictwie, a nawet różne wnioski, które mogą sprawić, że służba jest bezpieczniejsza i daje więcej satysfakcji w szeroko zrozumiałym temacie. Zawsze sądziłem, że nie szkoła, a edukacja jest ważna, a tym bardziej nie układy polityczne. Jak jest teraz, sami wiecie...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3342 dnia: Październik 23, 2020, 07:03:16 »
a ja, akurat (jako absolwent) uważam nieskromnie, że SGSP w wymiarze dziennym kształci wielu dobrych inżynierów pożarnictwa, którzy po zdobyciu doświadczenia w PB, KP/KM i KW mają szeroki obraz tego, co dzieje się w pożarnictwie, a nawet różne wnioski, które mogą sprawić, że służba jest bezpieczniejsza i daje więcej satysfakcji w szeroko zrozumiałym temacie. Zawsze sądziłem, że nie szkoła, a edukacja jest ważna, a tym bardziej nie układy polityczne. Jak jest teraz, sami wiecie...
Rozbawiłes mnie. Ale fajnie, są jeszcze tak naiwni idealisci.
Nie kontynujmy tematu bo wiem jak się skończy   :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3343 dnia: Październik 23, 2020, 11:00:44 »
a ja, akurat (jako absolwent) uważam nieskromnie, że SGSP w wymiarze dziennym kształci wielu dobrych inżynierów pożarnictwa, którzy po zdobyciu doświadczenia w PB, KP/KM i KW mają szeroki obraz tego, co dzieje się w pożarnictwie, a nawet różne wnioski, które mogą sprawić, że służba jest bezpieczniejsza i daje więcej satysfakcji w szeroko zrozumiałym temacie. Zawsze sądziłem, że nie szkoła, a edukacja jest ważna, a tym bardziej nie układy polityczne. Jak jest teraz, sami wiecie...
Rozbawiłes mnie. Ale fajnie, są jeszcze tak naiwni idealisci.
Nie kontynujmy tematu bo wiem jak się skończy   :rofl:
Eqinox, cieszę się, że mogłem Cię rozbawić w tym trudnym czasie. Mówią, że śmiech to zdrowie  :klol:
A pomyśl, gdyby tak nakazać strażakom działać jak "naiwni idealiści", podobnie jak noszenie maseczek, służba w PSP byłaby dużo przyjemniejsza! Wszystkim strażakom, od generała po szeregowca - tak jak z tymi koszarówkami  :huh:

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3344 dnia: Październik 23, 2020, 13:14:11 »
To "zmiany kadrowe" a nie "szkoły". Ale jak już się odezwałem to może ktoś mi powie jak to jest że w niespełna 25tyś miasteczku do tej pory ukrywało się tylu fachowców pożarnictwa i teraz wypłynęli na szerokie wody :fiuu:
I czy przypadkiem pod kolejne takie decyzje nie został zmieniony przepis kwalifikacyjny oraz maksymalnie skrócona została droga edukacji. W dwa lata teraz będziemy mogli wykształcić nowego oficera z "wybranego" stażysty. A to wszystko elerningowo.
Dziwię się, że skoro kilku z tych fachowców zasiadało wcześniej w ławach rady miasta czy powiatu to czemu o tym miasteczku zaczęliśmy słyszeć dopiero jakieś 4 lata temu.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3345 dnia: Październik 28, 2020, 20:45:00 »
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3346 dnia: Październik 28, 2020, 21:08:45 »
https://www.gov.pl/web/kwpsp-poznan/mianowanie-naczelnika-wydzialu-organizacji-i-nadzoru
Perełka bez jakiejkolwiek absolwentki.

To tak ze zwykłej zawiści, czy masz coś przeciwko temu oficerowi? Tak się składa, że znam człowieka i wiem co sobą reprezentuje. Świetny oficer, bardzo dobry kolega, świadectw mu nie przeglądałem, nigdy mnie to nie interesowało. Trzeba mieć spore deficyty, żeby oceniać oficerów po absolwentkach. Żenujące.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3347 dnia: Październik 29, 2020, 10:17:19 »
Lang- pablowi zapewne chodziło o to, że "awansowany" nie posiada absolwentki wskazującej na ukończenie którejs ze szkół pożarniczych (SGSP, SAP , a nawet podoficerskiej)- brak jej na mundurze. No, ale może to tylko  błąd "awansowanego" nie umieszczając absolwentki na mundurze lub tez może faktycznie brak odpowiedniego świadectwa  :fiuu:

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 338
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3348 dnia: Październik 29, 2020, 12:44:49 »
Ostatnio KG też nie nosi absolwentki SA. Poza tym awansowany ma podyplomową absolwentkę SGSP. Brak kursu podoficerskiego? Wątpię, to starożytne czasy. Tak więc kwalifikacje ma. Prawdopodnie 2 lata na podyplomowe odwalił.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3349 dnia: Październik 29, 2020, 13:07:00 »
Noszenie absolwentki nie jest obowiązkowe.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie