Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2038393 razy)

Offline mietek90

• Bywalec
  • *
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #3320 dnia: Wrzesień 10, 2020, 12:10:52 »
Panowie - po co te przepychanki, obrzucanie blotem. Prawda jest taka - ze nie doswiadczenie, wiedza, wyksztalcenie itp decyduje o awansie na kg / moze i innych orzeszkow / a znajomosci. To wielkie polityczne szambo gdzie reka reke myje itp. Kto ma " plecy " ma mozliwosci. Masz stryja/ kuzyna itp w obozie wladzy itp masz otwarte drzwi. Przy tym co robią to nawet pan aptekarz co wojskiem kierowal moglby zostac kg. Dopasuja ustawe, przepisy byle by postawic na swoim. Dostal - niech ma. Tyle jest warty jak go ludzie szanuja i co o nim mowia za jego plecami. 

Offline officer

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #3321 dnia: Wrzesień 10, 2020, 14:41:30 »
seksyjny nie trzeba być uszczypliwym i kogoś poniżać tym bardziej jeśli nie wiesz z kim wymieniasz poglądy (nie znasz go) to po pierwsze. Po drugie nigdzie nie napisałem na temat prawdziwego oficera (chociaz jak już tak wywołałeś temat to też mam zdanie, że oficerem powinien być absolwent wyższej szkoły pożarniczej po dziennych jak i aspirant po zaocznych na tej uczelni), ale o doświadczonym strażaku , który powinien zajmować odpowiednie stanowiska.
pitrms dobrze ująłeś odstępstwo=posiadane kwalifikacji
Mietek trafiłeś w sedno nic ując nic dodać. Szkoda, że nie wszyscy to rozumią. 

Offline simek92

• Stary Wyga
  • *
  • KM PSP
« Odpowiedź #3322 dnia: Wrzesień 10, 2020, 15:13:32 »
@seksyjnego to chyba skrzywdzili absolwenci dziennych szkół, stąd te uszczypliwości. Tak jak już kiedyś mówiłem, zarówno po dziennej są ludzie niezbyt nadający się do objęcia określonych stanowisk, tak samo jest z ludźmi zaczynającymi od zera. A najlepiej to wszystko podsumował  @mietek. I żadne spory na forum nie doprowadzą do tego, że rzecz odpowiedni ludzie będą na tych najwyższych stanowiskach. Po prostu jeden będzie lepszy, drugi gorszy więc bilans wychodzi.na zero.

Offline seksyjny

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #3323 dnia: Wrzesień 10, 2020, 15:40:36 »
seksyjny nie trzeba być uszczypliwym i kogoś poniżać tym bardziej jeśli nie wiesz z kim wymieniasz poglądy (nie znasz go) to po pierwsze. Po drugie nigdzie nie napisałem na temat prawdziwego oficera (chociaz jak już tak wywołałeś temat to też mam zdanie, że oficerem powinien być absolwent wyższej szkoły pożarniczej po dziennych jak i aspirant po zaocznych na tej uczelni), ale o doświadczonym strażaku , który powinien zajmować odpowiednie stanowiska.
pitrms dobrze ująłeś odstępstwo=posiadane kwalifikacji
Mietek trafiłeś w sedno nic ując nic dodać. Szkoda, że nie wszyscy to rozumią.

Rozumią? Rozumieją. Bralczyk i Miodek polecam lekturę. Nikt mnie nie skrzywdził poprostu śmieszy mnie jak ktoś do zacofanego systemu szkolenia rodem z ZSRR dorabia ideologię o wyższości jednych nad drugimi. A od tego jest forum że sobię mogę poszczekac do takich wykształconych funkcjonariuszy którzy języka polskiego w podstawówce nie opanowali a chcą komendanta głównego degradować na dowódcę zmiany.

Online Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #3324 dnia: Wrzesień 10, 2020, 16:34:12 »
Rozumią? Rozumieją. Bralczyk i Miodek polecam lekturę. Nikt mnie nie skrzywdził poprostu śmieszy mnie jak ktoś do zacofanego systemu szkolenia rodem z ZSRR dorabia ideologię o wyższości jednych nad drugimi. A od tego jest forum że sobię mogę poszczekac do takich wykształconych funkcjonariuszy którzy języka polskiego w podstawówce nie opanowali a chcą komendanta głównego degradować na dowódcę zmiany.
@seksyjny jest w tym jeszcze jeden paradoks bo ten system jest jeszcze gorszy bo traktuje np. absolwentów dziennych SA PSP gorzej... Wiesz ile lat od powstania PSP zajęło aby pierwszy "kadet/chorąży" dostał lampasy? 18!!!

Co do tych całych wywodów o kwalifikacjach kadry zarządzającej PSP oraz na temat kończenia szkoły oficerskiej (czy to dziennie czy zaocznie) to pozwólcie z racji tego, że na forum często lubimy się porównywać do innych służb to przedstawię krótki rys wykształcenia KG w Policji i SG za lata 2005-2015 (lata współczesne większość użytkowników zna).
A więc w policji po kolei od 2005:
1. cywil absolwent Akademii Teologi Katolickiej w Warszawie emerytowany generał SG  
2. cywil absolwent Uniwersytetu Gdańskiego
3. funkcjonariusz Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Częstochowie
4. funkcjonariusz wyższe wykształcenie pedagogiczne (nie znalazłem nazwy uczelni)
5. funkcjonariusz absolwent fili Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.   
Ciekawostka jeśli chodzi o politykowanie plecy itp.... to ten ostatni dostał od partii z pod znaku koniczynki pierwsze miejsce na liście do parlamentu...
A teraz straż graniczna:
1. funkcjonariusz przywrócony do służby absolwent Wydziału Prawa Kanonicznego KUL (przed objęciem stanowiska 3 lata nie pełnił służby)
2. funkcjonariusz absolwent Wydziału Prawa Kanonicznego KUL
3. funkcjonariusz absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (staż w SG w momencie objęcia stanowiska KG 8 lat)
4. funkcjonariusz absolwent Wyższej Szkoły Wojsk Zmechanizowanych.
Teraz porównajcie sobie to do PSP... gen. Andrzej Bartkowiak to pierwszy KG który nie jest absolwentem SGSP i takie to straszne? W innych służbach od 15 lat są ludzi z cywilnym wykształceniem i jakoś nikt nie krzyczy patologia czy inne tego typu historie. Nie dajmy się zwariować... Zmiana następuje w PSP i wyrównanie szans NARESZCIE... Po prostu PSP to betonaza umysłowa była i mam nadzieje że ta zmiana będzie trwała!     
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/komenda-glowna-panstwowej-strazy-pozarnej-podejrzany-awans-strazacki/0wm97qp
Jeśli chodzi o ten artykuł to skąd ten tytuł? Nie wiem... Cały artykuł jest o zastępcy dyrektora logistyki którego awansowany złapał na czymś więc to świadczy dobrze o awansowanym.
https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wystapienia/art,1156,wystapienie-prezydenta-podczas-wreczenia-nominacji-generalskiej.html
poczytajcie co robi Pan Generał w PSP...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2020, 19:48:51 wysłana przez Eqinox »

Offline in_flames

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #3325 dnia: Wrzesień 10, 2020, 18:01:13 »

(...)
Rozumią? Rozumieją. Bralczyk i Miodek polecam lekturę.
(...)
że sobię mogę poszczekac do takich wykształconych funkcjonariuszy którzy języka polskiego w podstawówce nie opanowali a chcą komendanta głównego degradować na dowódcę zmiany.

Offline seksyjny

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #3326 dnia: Wrzesień 11, 2020, 00:39:09 »

(...)
Rozumią? Rozumieją. Bralczyk i Miodek polecam lekturę.
(...)
że sobię mogę poszczekac do takich wykształconych funkcjonariuszy którzy języka polskiego w podstawówce nie opanowali a chcą komendanta głównego degradować na dowódcę zmiany.
Piszę na telefonie nie zawsze widzę polskie znaki w małym ekranie. A rozumią to chyba w żadnej odmianie nie występuje.

Offline officer

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #3327 dnia: Wrzesień 11, 2020, 10:28:31 »
Eqinox w służbie podczas rozmów z kolegami, przełożonymi etc. najbardziej wkurzało mnie porównywanie naszej służby z innymi- Policja, Wojsko, SG. PSP to PSP i powinna się opierać na swoich............................TRADYCJACH nawet jak pochodzą z czasów komunistycznych.

Offline Porta

• VIP
  • *
  • Zgred
« Odpowiedź #3328 dnia: Wrzesień 11, 2020, 10:33:29 »
Eqinox w służbie podczas rozmów z kolegami, przełożonymi etc. najbardziej wkurzało mnie porównywanie naszej służby z innymi- Policja, Wojsko, SG. PSP to PSP i powinna się opierać na swoich............................TRADYCJACH nawet jak pochodzą z czasów komunistycznych.

To żeś teraz dowalił. Towarzyszu...
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl

Offline officer

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #3329 dnia: Wrzesień 11, 2020, 10:48:39 »
Porta to, że uważam pewne rzeczy z tamtego okresu za dobre nie oznacza że jestem zwolennikiem tego ustroju a tym bardziej TOWARZYSZEM.

Online Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #3330 dnia: Wrzesień 11, 2020, 12:13:49 »
Może Ci przypomnieć, że w słusznie minionych czasach komendy wojewódzkie były wydziałem urzędu wojewódzkiego. O takiej tradycji mówisz? 
Co do porównania to wyraźnie napisałem że strażacy na forum to lubią robić. Nawet teraz trwa taka dyskusja.

Offline officer

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #3331 dnia: Wrzesień 11, 2020, 15:23:24 »
Eqinox nie o takie tradycje mi chodzi, ale jeśli już to w tych wydziałach dowodzili (nawet ten polityczny-mam nadziejeże wiesz o kim piszę) "doświadczeni" strażacy.

Online Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #3332 dnia: Wrzesień 11, 2020, 16:24:53 »
Eqinox nie o takie tradycje mi chodzi, ale jeśli już to w tych wydziałach dowodzili (nawet ten polityczny-mam nadziejeże wiesz o kim piszę) "doświadczeni" strażacy.
Nie można traktować tradycji w sposób wybiórczy tak jak w historii pomijać niewygodne postaci...  :rofl: :rofl: :rofl:
Swoją drogą czy nie zauważyłeś, że jakiego tematu w PSP byśmy nie dotknęli to na końcu trafiamy na komunizm? Może mamy ten sam problem co wymiar sprawiedliwości  :rofl:

Offline officer

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #3333 dnia: Wrzesień 14, 2020, 11:14:28 »
eqinox trafiamy na komunizm , bo żyjemy w czasie gdy został obalony. W czasach komunizmu odnoszono się do poprzedniego systemu i podobnie jak teraz -zamiast zostawiać dobre rzeczy i je poprawiać to odrzucano w całości i wmawiano, że wszystko tamto było złe.

Online Eqinox

• VIP
  • *
« Odpowiedź #3334 dnia: Wrzesień 14, 2020, 16:02:56 »
eqinox trafiamy na komunizm , bo żyjemy w czasie gdy został obalony. W czasach komunizmu odnoszono się do poprzedniego systemu i podobnie jak teraz -zamiast zostawiać dobre rzeczy i je poprawiać to odrzucano w całości i wmawiano, że wszystko tamto było złe.
Tylko jest jeden problem komunizm trwał 40 lat... A od jego upadku minęło 30...
Czy monopol ma zalety? Wątpię. 

Offline officer

• Weteran
  • *
« Odpowiedź #3335 dnia: Wrzesień 14, 2020, 18:30:56 »
To wraz nie oznacza, że to co było dobre nie należy kontynuować, bo pochodzi z poprzedniego systemu.

Offline Strażak wro

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3336 dnia: Wrzesień 15, 2020, 00:40:05 »
...komunizm, zasady pisowni języka polskiego... problem w tym, że zdecydowana większość awansów na wyższe stanowiska kierownicze niewiele wspólnego ma z wiedzą teoretyczną popartą doświadczeniem zawodowym, a opiera się głownie na "poparciu politycznym". Jeśli mówimy o doświadczeniu zawodowym w kierowaniu kolejnym poziomem jednostki organizacyjnej PSP, to pojawiają się pewne wątpliwości co do stanu obecnego.
PSP jest formacją apolityczną. I kiedyś w to naprawdę wierzyłem. Popatrzmy na sąsiadów z RCz, tak komendanci nie zmieniają się co wybory. Realizują swoje wizje budowy systemu bezpieczeństwa przez lata. Bo to nie jest rewolucja, tylko systemowa praca. I żyją spokojniej, nie budzą się rano z pytaniem: "czy jeszcze jestem komendantem???". Patrzą się na PL i dziwią niezmiernie... bo sensu tu nie widać.