Autor Wątek: Zmiany kadrowe w PSP  (Przeczytany 2785517 razy)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2950 dnia: Grudzień 05, 2019, 13:14:01 »
Ważny analogia bez sensu tzw argument ad absurdum.
U nas rzeczywiście liczy się doświadczenie z podziału. Szczególnie jak jesteś w KG.
Piter PSP 100 % zgoda. Też widzę olbrzymią szansę na normalność przed PSP.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2951 dnia: Grudzień 05, 2019, 13:28:21 »
Komendant Główny PSP brygadier Andrzej Bartkowiak powierzył mł.bryg Arkadiuszowi Przybyle pełnienie obowiązków Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej:

https://remiza.com.pl/arkadiusz-przybyla-pokieruje-wielkopolska-psp/?fbclid=IwAR2BvHTX-HibMWghtmlPXo5F-bb_1yakgWyuWtcZA-5NfKXBZUxFXCXwONs

https://www.psp.wlkp.pl/?art=42

Offline Ważny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2952 dnia: Grudzień 05, 2019, 13:30:15 »
Ważny analogia bez sensu tzw argument ad absurdum.
U nas rzeczywiście liczy się doświadczenie z podziału. Szczególnie jak jesteś w KG.
Piter PSP 100 % zgoda. Też widzę olbrzymią szansę na normalność przed PSP.

PSP nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. W każdym zawodzie liczy się doświadczenie zawodowe.

Offline jancio_wodnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2953 dnia: Grudzień 05, 2019, 13:54:12 »
Ważny - mieliśmy komendantów z lampasami i co... 
najadłeś się? chyba wstydu....
lampas nie daje wiedzy tylko władzę.... delikatna róznica... choć też na "w"... :rofl:

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2954 dnia: Grudzień 05, 2019, 13:59:24 »
Zobaczymy tylko czy obecny KG będzie za przyjęciem przepisu kwalifikacyjnego czy zaprzeczy sam sobie, bo ruchy kadrowo-kwalifikacyjne trzeba robić. Jak widać, sam nie kończył jedynej słusznej szkoły (Inżynier), a korzystał z podyplomowek więc byłoby to zachowanie niewłaściwe- czy myśli o rozwoju straży czy tylko o sobie. Wydaje się po wyglądzie mądrym człowiekiem, oby był naszym prawdziwym Komendantem, a nie karierowiczem :)

Offline jancio_wodnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2955 dnia: Grudzień 05, 2019, 14:04:38 »
mogę kolegę uspokoić i zapewniam, że to nie karierowicz...
pracuję w wlkp więc wiem co mówię...
"po czynach go poznacie..."
Będzie dobrze...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2019, 14:44:08 wysłana przez jancio_wodnik »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2956 dnia: Grudzień 05, 2019, 14:14:25 »
No właśnie. Strażak to strażak oficer to strażak i aspirant to strażak. A pielęgniarka to nie lekarz.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2957 dnia: Grudzień 05, 2019, 14:30:11 »
Radca, stosuj przecinki bo po japońsku tworzysz. Wiem, że oficerów po jedynej słusznej boli żyć ale trudno. Brak zarządzania kadrowego doprowadził do obecnej sytuacji. U mnie brakuje oficerów przynajmniej kilkunastu w komendzie, a z województwa idzie 3-4 osoby na oficerke. Do czego to prowadziło?
Jancio_wodnik takie mam też odczucie, że to porządny człowiek i miejmy nadzieję, że w końcu przyjdzie ktoś na poziomie bo ostatnio było słabo.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2958 dnia: Grudzień 05, 2019, 15:13:25 »
Jak go ZZ nie spapraja to jest szansa na dobrego KG, a młode oficer po jedynej słusznej bez doświadczenia obecnie posrani bo może im troszkę szyki popsuć gdyż z mojej niewielkiej wiedzy wynika że gość ceni doświadczenie zawodowe (a co do lek po studiach to niekiedy pielęgniarka z 20 letnim doświadczeniem lepiej ogarnia temat), a gość nie może znać się na wszystkim dlatego dużo zależy od tego kto będzie doradzał.... Trzymam kciuki może  to On uratuje 🇵🇱🚒

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2959 dnia: Grudzień 05, 2019, 15:18:18 »
Każdemu należy dać szansę, a czas pokaże. Jedno tylko można stwierdzić od razu - nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą zadowoleni, w straży są różne frakcje, związki i poglądy. Już z tego forum wynika, że jesteśmy podzieleni strasznie. Największym sukcesem 01 KG było by, gdyby "zjednoczył" strażaków choćby jedna słuszna idea dla wszystkich. Życzę mu tego i będę bacznie obserwował, i oby nie było klasycznych ruchów jak przy każdej zmianie. Oby wreszcie wygrały sprawę merytoryczne nad...

Offline Czerwony666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2960 dnia: Grudzień 05, 2019, 15:35:06 »
Panowie bedzie tak robić jak mu będą kazać!

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2961 dnia: Grudzień 05, 2019, 15:53:26 »
A wiadomo co z zastępcami?
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2962 dnia: Grudzień 05, 2019, 15:54:23 »
mogę kolegę uspokoić i zapewniam, że to nie karierowicz...
pracuję w wlkp więc wiem co mówię...
"po czynach go poznacie..."
Będzie dobrze...

Nie karierowicz?
To przypomnijmy ostatnie kilka lat służby:
- 2014 (kwiecień)  – mł. kpt (słuzba w PB),
- 2016 (luty) – już jako kpt - 01 wielkopolski (wiadomo z czyjego poparcia tam się znalazł – czynny działacz S)
- 2019 (grudzień)– już jako bryg. - 01 kraju.

Jak to możliwe że przy braku powodzi, kataklizmów i spektakularnych pożarów zrobił 4 awanse w niecałe 5 lat?! To faktycznie nie jest karierowicz… I wszyscy wiemy że za rok będzie nadbryg. (a nie mniej niż st. bryg).
Dla jasności – nic do niego nie mam. Nie znam człowieka, ale błagam – oceniajmy sprawy UCZCIWIE! Taka ścieżka awansu to czyste ku… i kolesiostwo.

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2963 dnia: Grudzień 05, 2019, 16:13:36 »
mogę kolegę uspokoić i zapewniam, że to nie karierowicz...
pracuję w wlkp więc wiem co mówię...
"po czynach go poznacie..."
Będzie dobrze...

Nie karierowicz?
To przypomnijmy ostatnie kilka lat służby:
- 2014 (kwiecień)  – mł. kpt (słuzba w PB),
- 2016 (luty) – już jako kpt - 01 wielkopolski (wiadomo z czyjego poparcia tam się znalazł – czynny działacz S)
- 2019 (grudzień)– już jako bryg. - 01 kraju.

Jak to możliwe że przy braku powodzi, kataklizmów i spektakularnych pożarów zrobił 4 awanse w niecałe 5 lat?! To faktycznie nie jest karierowicz… I wszyscy wiemy że za rok będzie nadbryg. (a nie mniej niż st. bryg).
Dla jasności – nic do niego nie mam. Nie znam człowieka, ale błagam – oceniajmy sprawy UCZCIWIE! Taka ścieżka awansu to czyste ku… i kolesiostwo.
Czary kolego   .......  :sympatia: Awanse muszą być :)

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2964 dnia: Grudzień 05, 2019, 16:24:34 »
Niech posprząta ten bałagan po Suskim
Tak jak to bywa po przejęciu wladzy
Życzę powodzenia

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2965 dnia: Grudzień 05, 2019, 16:25:33 »
No i gitara. Zmiany, ale czy na lepsze? "S" rządzi;-)

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2966 dnia: Grudzień 05, 2019, 16:34:16 »
dajcie chłopu szansę
oceńcie za 3-4 miesiące co się dzieje
przecież on gdzie szafy nie otworzy w KG to trup wypadnie

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2967 dnia: Grudzień 05, 2019, 16:57:04 »
Wieczne narzekanie... kto by nie przyszedł to zawsze komuś będzie coś nie pasowało... bo emeryt, bo po jednynej słusznej, bo za młody, bo za stary, bo z podziału bo generał... Dajmy mu szansę. Nie znam chłopa ale usposobieniem wydaj się pozytywnym człowiekiem więc i może pozytywnie wpłynie na formację   :straz:

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2968 dnia: Grudzień 05, 2019, 17:03:22 »
Opinii o nowym KG jest wiele - jak będzie, czas pokaże. Człowiek ma czystą kartę i zobaczymy jak ją napisze. Ale jedno trzeba przyznać - WSZYSTKIM ULŻYŁO  ^_^

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2969 dnia: Grudzień 05, 2019, 17:05:59 »
Po pierwsze jest pewne. Nowy 01 jest solidna firma i nie trzeba do tego jedynej słusznej (IBP). I po drugie to to że jego ścieżka w PSP prowadziła od zera. Taki strażak najlepiej zna bolaczki tej firmy. Powodzenia dla nowego 01

Offline fclp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2970 dnia: Grudzień 05, 2019, 17:26:10 »
Po pierwsze jest pewne. Nowy 01 jest solidna firma i nie trzeba do tego jedynej słusznej (IBP). I po drugie to to że jego ścieżka w PSP prowadziła od zera. Taki strażak najlepiej zna bolaczki tej firmy. Powodzenia dla nowego 01
Każdy ma szansę na taką ścieżkę czy tylko Ci co mają znajomości i polityczne poparcie?

Offline IRON

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2971 dnia: Grudzień 05, 2019, 17:26:49 »
Mam nadzieję że zajmie się dodatkami w województwach żeby były drabinki płacowe a nie że ktoś ma 150 zł dodatku a drugi na mniejszej grupie kilkakrotnie więcej, bo jest kolegą tego czy tamtego albo wujka ma ;) Bo na razie to nie idzie to w dobrym kierunku ;/
W dodatku sytuacja biura- podział żeby przejście do biura wiązało się z wyróżnieniem a nie jak do tej pory jest postrzegane w obecnych czasach głównie dzięki systemowi jako "kara". :straz: :cooo:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2972 dnia: Grudzień 05, 2019, 17:42:14 »
Po pierwsze jest pewne. Nowy 01 jest solidna firma i nie trzeba do tego jedynej słusznej (IBP). I po drugie to to że jego ścieżka w PSP prowadziła od zera. Taki strażak najlepiej zna bolaczki tej firmy. Powodzenia dla nowego 01
Trochę burzy jak sam przyznasz politykę według przepisu kwalifikacyjnego. Myślę że jak sam spojrzy realnym okiem na to co ma i co jest/ dzieje się w straży zrobi coś co będzie pasowało i pod chłopaków z podziału jaki i biuro. Ma trochę lat i spojrzenie po spotkaniach w terenie.

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2973 dnia: Grudzień 05, 2019, 17:48:05 »
Po pierwsze jest pewne. Nowy 01 jest solidna firma i nie trzeba do tego jedynej słusznej (IBP). I po drugie to to że jego ścieżka w PSP prowadziła od zera. Taki strażak najlepiej zna bolaczki tej firmy. Powodzenia dla nowego 01
Każdy ma szansę na taką ścieżkę czy tylko Ci co mają znajomości i polityczne poparcie?

Miałem na myśli to że dobry szef zmiany, komendant wojewódzki nie musi być inżynierem jedynej słusznej i nowy 01 jest tego przykładem. Oby jako 01 kraju był jeszcze lepszy czego jemu i nam życzę. Znajomości i poparcie polityczne to jedno które zawsze było i będzie na takich stołkach. Ale w przypadku nowego 01 jest jeszcze pracowitość, fachowość i rzeczowość.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2019, 17:51:54 wysłana przez arek.ap »

Offline marwit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zmiany kadrowe w PSP
« Odpowiedź #2974 dnia: Grudzień 05, 2019, 18:41:35 »
Mam nadzieję że zrobi czystki z niektórymi regionami.