Autor Wątek: Akcja protestacyjna  (Przeczytany 11284 razy)

Offline jarek123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 16, 2006, 11:49:01 »
Cytuj
Warior: A może ktoś z KG w końcu poda szczegółowe informacje jaki % oficerów w kraju zdobyło stopień inaczej niż normalnie?
Tylko kto w tej KG to zrobi, jak tam większość takich "innych niż normalni".


Nieprawdopodobne !!!!    Kandydaci na "oficerów innych niż normalni" jak to ładnie warior ujął chcą akcji protestacyjnej w ich sprawie!!!! Nieprawdopodobny tupet, nieprawdopodobna pazerność i nieprawdopodobny brak wstydu, o poziomie samokrytyki nie będę wspominał, bo jak sądzę nie znają tego pojęcia.
A może byście tak na chirurgie poszli, zapytajcie czy możecie jutro pooperować trochę  :wacko:, a może zaraz po operacji wpadniecie na chwile do duzej firmy i kadry i księgowość pociągniecie, jak tam skończycie kaszanić to w Sądach adwokatów brakuje .... itd
 :wacko:
Ale o co chodzi? Nie chca Was tam? Dziwne formacje zawdowe. Takich "odważnych" specjalistów nie chcą u siebie? Hehehehe Nieprawdopodobne!!!!.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2006, 11:53:59 wysłana przez jarek123 »

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 16, 2006, 12:20:30 »
 :wacko: He he Jarek123 ale dowaliłeś, a ja z nimi tak grzecznie postępuje, tłumaczę i jakby grochem o ścianę. Rzeczywiście to problemy o charakterze mentalnym.


Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 16, 2006, 23:20:43 »
Kolego jarek123, abstrahując od tematu chciałbym odnieść się do twoich przykładów:

Czy uważasz, że „oficer normalny”, czytaj absolwent SGSP w systemie dziennym, jest lepiej przygotowany do pracy w „dużej firmie” jaką niewątpliwie jest PSP, w kadrach czy księgowością od człowieka, który kończy studia wyższe w kierunku typowym dla osoby pracującej na tych stanowiskach.
Moim zdaniem po SGSP powinni dawać oficera tylko tym, którzy trafiają na podział; do wydziału operacyjno-szkoleniowego, ale tylko w pionie operacyjnym; no i wydział prewencji.
Resztę traktowałbym jako pracowników – funkcjonariuszy z wykształceniem wyższym nie przydatnym do zawodu.
 :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Offline jarek123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 17, 2006, 09:11:48 »
Kolego hakowy zadałeś pytanie, które w żaden sposób nie wiąże się z moją wypowiedzią. Gdzieś ktoś komuś zwracał tu na forum uwagę - czytaj ze zrozumieniem.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 17, 2006, 22:20:13 »
gedeon 100% racji dla ciebie , umnie nikt z wszystkich ZZ nie poparłby protestu popierających "dziwnych" oficerów , pomimo iż mamy kilku takich .Za wyjatkiem jednego to wszyscy pozostali to parodia oficera i protegowani jednoczśnie.
~ sposób życia i twoje czyny będą świadczyć za tobą~~jak Cie widzą tak cię piszą ~
Na zakończenie kilka mądrości ludowych- powyżej! :rolleyes:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 18, 2006, 01:34:28 »
Widzę, że ulubionym sposobem na tym forum nie odpowiadanie na zadane pytania jest stwierdzenie „czytaj ze zrozumieniem”
Jeżeli kolego jarek123 nie zrozumiałeś mojego pierwszego zdania to tłumaczę na „język chłopski”:
Cytuj
Kolego jarek123, abstrahując od tematu chciałbym odnieść się do twoich przykładów:
oznacza: ..., pomijając główny wątek Twojej wypowiedzi ...

A odnoszę się do przykładów z drugiego akapitu Twojej wypowiedzi:
Cytuj
A może byście tak na chirurgie poszli, zapytajcie czy możecie jutro pooperować trochę  , a może zaraz po operacji wpadniecie na chwile do duzej firmy i kadry i księgowość pociągniecie, jak tam skończycie kaszanić to w Sądach adwokatów brakuje .... itd

jarek123
Cytuj
Gdzieś ktoś komuś zwracał tu na forum uwagę - czytaj ze zrozumieniem.

Offline wolt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • "wy macie racje - my karabiny" - MAO
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 18, 2006, 09:25:47 »
Możę jakiś oficer po SGSP odpowie na moje pytanie

Czego panowie oficerowie się boją ( jeżeli stopnie za studia cywilne bedą dalej przyznawane)? Może tego że aspirant z wieloletnim stażem i studiach cywilnych bedzie LEPSZYM oficerem niż ten po SGSP??? :rolleyes:

Może tego że zablokuje Wam awans na kolejnie stanowiska?

Przecież jeżeli asp. po cywilnych się nie sprawdza na stanowisku to komendant nigdy go nie awansuje na wyższe stanowisko służbowe.

i jeszcze jedna kwestia. co sądzicie o SZTUCZYM tworzeniu w KP stanowisk dla oficerów po sgsp? np naczelnik wydziału w KP przecież nie ma to większego sensu, ale oficerek bedzie więcej zarabiał. a podział no cóż tam juz nie można nic połaczyć

pozdrawiam

Offline jarek123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 18, 2006, 10:16:27 »
Cytuj
Cytuj
Kolego jarek123, abstrahując od tematu chciałbym odnieść się do twoich przykładów:
oznacza: ..., pomijając główny wątek Twojej wypowiedzi ...

Kolego hakowy, sam przyznajesz, że piszesz woderwaniu od tematu (złośliwie można powiedzieć - od rzeczy) trzymaj się więc na przyszłość tematu i być może nie będziesz miał problemów ze swoją czytelnością.

Do "odważnego" Volt
Cytuj
Czego panowie oficerowie się boją ( jeżeli stopnie za studia cywilne bedą dalej przyznawane)? Może tego że aspirant z wieloletnim stażem i studiach cywilnych bedzie LEPSZYM oficerem niż ten po SGSP???

A czego mógłby bać się obywatel tego kraju, gdybyś jutro został chirurgiem i zamierzał przpeorwadzić mu operacje?

Cytuj
Przecież jeżeli asp. po cywilnych się nie sprawdza na stanowisku to komendant nigdy go nie awansuje na wyższe stanowisko służbowe.

Nie rozbawiaj tu forumowiczów. Nie awansuje...hehehe ........ popracuj troche w straży to zobaczysz jak się awansowanie odbywa, jakie kryteria decydują ..... zabawny jestes hehehe  :wacko:

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 18, 2006, 10:59:54 »
Kolego Volt, poczytaj sobie posty, bo mam wrażenie, że nie bardzo rozumiesz.
Jeśli jesteś aspirantem po dziennym kształceniu to skończ studia przydatne służbie (nie konicznei SGSP)i nikt ci niczego nie będzie kwestionował. Należy Ci się stopień oficerski i wyprzedzaj wszystkich po SGSP, jeśli jest to Twoją ambicją.
Jeśli zaś jesteś aspirantem zaocznym, studia skonczyłeś np z resocjalizacji i nie masz doświadczenia operacyjnego w organizacji akcji ratowniczych to Twoje ambicje, aby być oficerem zdolnym do pełnienia wysokich stanowisk w PSP są tak samo absurdalne jak przykład chirurga o którym pisze jarek123.


Offline wolt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • "wy macie racje - my karabiny" - MAO
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 18, 2006, 17:55:03 »
ciekwe odpowiedzi nie ma co.

SCHP w Poznaniu skończyłem w 1987r. Byłem prewentystą następnie zastępcą dowódcy JRG, po likwidacji stanowiska zostałem dowódcą zmiany. Ukończyłem Prawo Administracyjne ( pewnie w PSP nieprzydatne). Nie boje się rywalizacji z ŻADNYM oficerem po SGSP. Nurtuje mnie tylko jedna myśl. Młodzian po SGSP przychodzi i domaga się stanowiska godnego oficera, nie porównujcie oficera psp do chirurga.

jarek123 wiesz czego się boicie? że ten po innej uczelni lepiej będzie dowodził akcją niż ten po sgsp.

najlepszym wyjściem jest ujednolicenie przepisów. Inna uczelni - nie ma stopnia oficerskiego, likwidacja dziennej sgsp i po temacie.

pozdrawiam

Offline wolt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • "wy macie racje - my karabiny" - MAO
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 18, 2006, 18:00:26 »
jeszcze jedno

czy nie uważacie że w KP powinny być TRZY stanowiska oficerskie, a reszta aspirancji i podoficerowie?

oficerowie

Komendant
zastępca komandanta
dowodca JRG

co wy na to?

jarek 123????

pozdrawiam

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 18, 2006, 19:40:22 »
Wolt -
Cytuj
SCHP w Poznaniu skończyłem w 1987r. Byłem prewentystą następnie zastępcą dowódcy JRG, po likwidacji stanowiska zostałem dowódcą zmiany. Ukończyłem Prawo Administracyjne ( pewnie w PSP nieprzydatne). Nie boje się rywalizacji z ŻADNYM oficerem po SGSP. Nurtuje mnie tylko jedna myśl. Młodzian po SGSP przychodzi i domaga się stanowiska godnego oficera, nie porównujcie oficera psp do chirurga.


I jaki Ty masz problem? Ktoś Ci gdziekolwiek kwestionował, że facet po dziennym SAP, po pracy w podziale bojowym i studiach cywilnych przydatnych PSP nie powinien byc awansowany? Z mojej strony takiego zdania nie znajdziesz.

Zauważam natomiast, że masz jednak jakiś trwający w służbie kompleks aspiranta względem oficera po SGSP. Atakujesz tych po SGSP w sytuacji kiedy zaden z nas nie atakuje Ciebie, ani Twojego status quo, jaki własna pracą dla służby zdobyłeś.
Ten kompleks jest widoczny rowniez w Twoich myslach reformatorskich - likwidacja SGSP. A dlaczego tylko SGSP - likwidujmy wszystkie uczelnie PSP - SP, SA, CS i SGSP i w ten sposób wykreślimy naszą historię i tożsamość. Przyjmijmy obowiązki straży miejskiej, służb oczyszczania miasta - tak bym widział Twoj kierunek reform w straży.

Cytuj
nie porównujcie oficera psp do chirurga.

No a dlaczego nie. Chirurg to zawód i strażak to zawód. Doktor nauk medycznych to stopień naukowy niezbędny w zawodzie chirurga, a co w zawodzie strażaka jest wymagane by dowodzić związkami taktycznym? - stopień oficerski, ktory otrzymać można u nas po przeszkoleniu 9-cio miesięcznym z zachowaniem umundurowania bez kontaktu z dymem i ogniem.

Przemyśl swoją postawę, bo tniesz gałąź na której siedzisz, a szydełkowcy tylko na to czekają, aby im nikt niczego nieograniczył.

Pozdrawiam wszystkich normalnych strażaków.


Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 18, 2006, 20:17:48 »
jarek 123 doczekam się odpowiedzi czy pytania za trudne?  :huh:

Offline Mietek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 142
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 19, 2006, 10:32:22 »
Kolego Hakowy.
Cytuj
Czy uważasz, że „oficer normalny”, czytaj absolwent SGSP w systemie dziennym, jest lepiej przygotowany do pracy w „dużej firmie” jaką niewątpliwie jest PSP, w kadrach czy księgowością od człowieka, który kończy studia wyższe w kierunku typowym dla osoby pracującej na tych stanowiskach.
Powyższe pytanie uznaje jako bezsensowne, ponieważ nie słyszałem o takim oficerze po SGSP, który mając za sobą doświadczenie operacyjne pchałby się do pracy wksięgowości. Jeżeli gdziekolwiek taki przypadek był to jest to tylko i wyłącznie wyjątek. Za siebie odpowiem, że nie mam aspiracji parać się cudzym zawodem, bez właściwego przygotowania merytorycznego. Jakoś mi to jeszcze w życiu do głowy nie przyszło, ale patrząc na naszych szydełkowców i ich sukcesy w straży może się skuszę i spróbuję zostać np bankowcem hehehe (tak chociaz lepiej płacą). Chirurgiem, księgowym chyba bym sie nie odważył.
Jesli potrzebujesz oficera na księgowego to gadaj z szydełkowcami - oni takich skrupułów zwykle nie mają.

Cytuj
Moim zdaniem po SGSP powinni dawać oficera tylko tym, którzy trafiają na podział; do wydziału operacyjno-szkoleniowego, ale tylko w pionie operacyjnym; no i wydział prewencji.

No cóż to jest daleko idący pomysł. hehehe   :wacko:

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Akcja protestacyjna
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 19, 2006, 22:16:28 »
Mietek myślałem, że co od doświadczenia operacyjnego po dziennym SGSP doszliśmy do porozumienia, że jest ono niewystarczające. Doskonale wiemy, że jako podchorążowie nie dowodzili w żadnej akcji, a wyjazd jako rota do doświadczenia operacyjnego ma się tak jak chłopca w technikum na praktyka w warsztacie samochodowym donoszącego farby i myjącego pędzle, który później twierdzi, że ma doświadczenie lakiernika samochodowego.

A co do pracy młodych oficerów w wydziałach finansowych, kadrowych, czy kwatermistrzowskich to chyba Ty wspominałeś, że masz dostęp do statystyk ogólnokrajowych i to Ty powinieneś nam, powiedzieć ilu z nich trafia na takie stanowiska. :mellow:

Jarek 123 czekam na odpowiedź  :wub: