Autor Wątek: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW  (Przeczytany 95595 razy)

Offline zwykły sekcyjny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 08, 2015, 18:55:30 »
Pewnie Boczar I Mieszała czytają to forum wiec ja im przypomnę kontrolę w Świebodzicach wiosną 2014.
chłopczyki jesteście słabi i bez pojęcia, bo jak to możliwe że ja zwykły starszy sekcyjny dał wam szkołę będąc kontrolowanym,
Boczara zwyczajnie zagiąłem na sprzęcie i wiele się wtedy nauczył a braki ma skandaliczne a Mieszałe zagoniłem w kozi róg na testach z którymi przyjechał. I co chłoptasie wstyd co? Mieszała mówiłeś że straż to twoja tradycja z dziada pradziada to teraz przeproś dziada żezawiodłeś a pradziadowi opowiedz jak robiłeś wielkie oczy bo dostałeś szkołę od zwykłego strażaka. Jak dziś przypominam sobie was pseudoofficerów to mam wrażenie że  prawdziwych oficerów już niema bo wszyscy zgineli w Katyniu, jednak jest nadzieja bo czasem spotykam prawdziwych.

nie pozdrawiam do zobaczenia w akcji i bądźcie gotowi będę was szkolił

ps. pamiętajcie o pełnym umundurowaniu inaczej nie przejdzie  -_-

Mieszała pamiętaj na każdego można coś znaleźć na przykład na Ciebie mam to że podczas ćwiczeń w Chojnowie sprawdzałeś mi legitymację która była nie podbita. Więc pytam: kogo dopuściłeś do ćwiczeń? czy ja byłem strażakiem PSP? czy posiadałem niezbędne szkolenia i badania co potwierdza ważna legitymacja? Jeśli masz ochotę to mogę Ci to udowodnić twardymi dowodami.
Może coś jeszcze na Ciebie tu napisać? Może coś grubszego? ^_^ Może na Boczara? Bo też jest. wy spadające gwiazdki wielu zwykłych strażaków wie więcej niż wy
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2015, 20:45:22 wysłana przez Butel »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 08, 2015, 22:02:40 »
Koledzy... Po to jest to forum aby takie patologie wywalić na światło dzienne.. Takich oficerów powinien już dawno jak pisałem zawiesić do czasu wyjaśnienia KW poprzez powołanie komisji. A jeśli ma jaja jego naczelnik operacyjnej to też poddać się czynnościom kontrolnym i wyjaśniającym podane nieprawidłowości.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 08, 2015, 23:37:30 »
Widzę, że już usunięto posty ,,zwykłego sekcyjnego'' ale kolego nie martw się miałeś odwagę powiedzieć prawdę choć ja osobiście jeszcze z kilka nazwisk bym dodał.
Jesli można prosić posty które usunieto na PW a wkelej je :)
Prośba do modów nie usuwajcie postów z nazwiskami :) Jesli Piszący kłamie to niech to sąd rozstrzygnie a jesli nie... To chyba jedna z ról forum...Piętnować patologie i idiotyzm w PSP.   
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2015, 00:03:22 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline zwykły sekcyjny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 09, 2015, 01:01:07 »
Jeśli ktoś uważa że to co napisałem jest kłamstwem to oczywiście pójdę chętnie do sądu, chętnie tęż podzielę się informacjami z owym sądem/prokuraturą całą masa dziwnych spraw, wszystkie sprawdzone i pewne
Pozdrawiam


Kołodziej pewnie też czyta to przypomnijmy ćwiczenia Silena 2013 kiedy to był on odpowiedzialny za grupę pozorantów którzy zostali zakopani pod gruzem rano a wyszli po 17tej bez jedzenia i picia. Fakt dał im radyjko.  Po wyjściu z  miejsca ukrycia kolejna niespodzianka, zostali sami cały teren ćwiczeń opustoszał poza jedną grupą poszukiwawczą, zero dowodzących. Gdzie jest Kołodziej? Czy też był ukryty? Czy już go odnaleźli? zadają sobie pytanie zmartwieni pozoranci z szeregów PSP. Zmęczeni, głodni udają się do samochodu, a tu kolejna niespodzianka, auto zginęło, cóż idziemy do JRG na nogach. Co z naszym Bohaterem? ano jest i ma się dobrze właśnie jako jeden z pierwszych dotarł do Hotelu Księżyc i zajada się grochówką.

No panowie z zespołu kontrolnego pisać bronić się, no dale,j zawsze wszystko wiecie i tyle macie do powiedzenia   

Gorąco Pozdrawiam  ^_^
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2015, 14:27:09 wysłana przez zwykły sekcyjny »

Offline strażaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 09, 2015, 16:34:47 »
Sytuacja z mojej jednostki: podczas kontroli sprawdzana jest zawartość torby PSP R1 w pewnym momencie wspominany na tej stronie  oficer  łapie coś z torby i biegnie do dowództwa JRG krzycząc
- Dlaczego to znajduje się w torbie?!
odpowiedź zdziwionego  d-twa:
-Bo tego wymaga Komendant Główny określając standard wyposażenia toreb PSP R1 :mellow:
na to ów oficer mówi że on był na szkoleniu i wie że to jest rurka krtaniowa, której na poziomie KPP nie wolno używać(wtedy).
W odpowiedzi usłyszał, że jego udział w szkoleniu był czasem zmarnowanym i powinien je odbyć jeszcze raz na własny koszt, bowiem to nie jest rurka krtaniowa tylko rurka od ssaka dla osoby dorosłej :gwiazdki:. Kontrolujący oficer dalej twierdził że to on ma rację i kazał ją założyć do ssaka ^_^ jakież był jego zdziwienie gdy tam pasowała :szalony:
Poinformowany został jeszcze o różnicach rurki od ssaka od rurki krtaniowej, że zapomniał o drenie, mankiecie i wielkość tamtej rurki :wall:

to dostaliśmy bure że wspomniana rurka była jeszcze fabrycznie zapakowana, ( nowe wtedy auto z wyposażeniem chyba 3 m-ce i nie było okazji użyć). :wall:

ps.
Komendant Wojewódzki ma teraz duży problem a finał tej sprawy pokaże czy był godzien ostatniego awansu czy jest tylko malowanym nadbrygadierem.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2015, 00:06:40 wysłana przez strażaczek »

Offline zwykły sekcyjny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 09, 2015, 20:35:47 »
Dolnośląscy Strażacy piszcie o takich zdarzeniach jw. przynajmniej jedno z każdej jednostki ale tylko prawdę to wtedy jest szansa że się coś zmieni. Nie bać się za prawdę nikt wam nic nie zrobi a wydarzenia poświadczą koledzy ze zmiany. Czy nie macie dość  zastraszania kontrolą, niesamowitego stresu podczas kontroli w obawie że coś znajdą i podpadnę a d-ca jrg czy 01 nie zawsze za wami stanie bo boją się tych z kw. Przypomnijcie sobie wszyscy jak bardzo jesteście zmęczeni po kontroli bardziej niż po porządnej akcji, Czy kogoś to obchodzi?  Naszą pracę widać na co dzień, społeczeństwo to widzi bo niesiemy pomoc. Pokażmy ''ich'' pracę jak oni niosą nam ''pomoc'' a jak już nam pomogą wypinają klatę po medaliki.

Pozdrawiam

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 09, 2015, 20:58:13 »
Dokładnie jak kolega wyżej napisał!!!!!!!!!!
Z patologia w PSP nalezy walczyć , zwłaszcza z takimi prostakami z "wykutą" teorią i brakiem praktyki w PB!!!

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 09, 2015, 22:38:51 »
Panowie Zwykły sekcyjny i Strażaczek - szacunek dla Was. Potraficie opisać patologię bez zbędnych ceregieli. Mam do Was jeszcze prośbę. Napiszcie o tym do mediów. Znacie wiele sytuacji, które moglibyście opisać i zainteresować opinię publiczną. To jest jedyna droga na której możemy wygrać bo niestety komedianci nam nie pomogą.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 10, 2015, 10:37:48 »
Może by załorzyć odrębny temat o nazwie dolnośląska patologia w PSP?
Bo tam coraz wiecej ciekawych słuchów do mnie dochodzi :P
Najpierw Dzierżoniów a teraz Jawor....
Mógł by któś opowiedzieć historię korzystania z debetu w koncie PSP :tuba:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 10, 2015, 14:30:28 »
Drugi związek też zadziałał
Tak szczerze to słyszełem że d-ca JRG nie był obecny przy inspekcji prawda to? Bo jesli tak to nie zadziałał tylko się wygłupił...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 10, 2015, 14:47:13 »
Z reguły jest tak że to dowódcom jednostek zależy na ocenie końcowej aby podczas odpraw u miejskiego nie dostawał zjebów... A jeśli znajdzie się taki który stoi za ludźmi i ma jaja to szacunek.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 10, 2015, 14:54:07 »
Tam jest dość prężna organizacja związkowa Floriana, nawet chyba wojewódzka. Może do nich powinni się zwrócić albo sam zarząd poinformować główną.Oni uwielbiają kontrole więc skontrolują kontrolujących...

A d-ca JRG 3 to przewodniczący Wojewódzki "S"
Wiec zastanawiam się jak się ta wojenka skończy...
I stad moje pytanie czy było przez całą ispekcje obecny d-ca JRG?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 10, 2015, 15:24:50 »
Cytuj
I stad moje pytanie czy było przez całą ispekcje obecny d-ca JRG?
To jeszcze kolegi nie spytałeś ;)
Trudno uwierzyć że, podczas kontroli nikogo z dowództwa nie było.
Jeżeli go nie było to był chyba zastępca, ktoś jednak protokół podpisał.
Dlatego pytam kto i w jakim wymiarze uczestniczył w inspekcji bo idąc trybem myślenia wynikającym z uchwały florka to winny jest też d-ca zmiany bo nie zaprzestał inspekcji...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

piter74

  • Gość
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 10, 2015, 16:00:41 »
Koledzy z Wałbrzycha opowiadali, że najlepsze były zwroty akcji przy założeniu, ćwiczeniu bojowym. Jeden przechodził drugiego w wymyślaniu coraz to lepszego scenariusza. Jak w filmie akcji. Rozwinęli wszystko co mieli na autach, wozy puste bez wody latanie od drabiny do drabiny a tylko 8 osób na zmianie, oczywiście do .... bólu aby zmęczyć, sponiewierać. Kontrola ponoć trwała od 9 do 20.
Myślę, że badania psychologiczne co pół roku były by wskazane.... dla ... :)

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 10, 2015, 16:35:21 »
Teraz inspekcje są raz w roku i rytuał się powtarza. Na dzień dobry pada stwierdzenie "ciekawe na czym was dzisiaj uwalimy:wall: . Za starych czasów kiedy na inspekcje jeździł brygadier Drapiewski też były "dynamiczne zwroty akcji" podczas ćwiczeń, ale po ćwiczeniu było omówienie i dowódca zmiany mógł pewne rzeczy wytłumaczyć, bronić się dlaczego tak a nie inaczej. W zeszłym roku miałem inspekcję, w moim odczuciu i reszty strażaków ze zmiany ćwiczenie wyszło dobrze, w protokole już tak ładnie to nie wyglądało. Większość Dowódców JRG na Dolnym Śląsku machała na to ręką wychodząc z założenia że nie drażni się lwa. :tuba: "Przyjechali kontrola zaliczona pozytywnie, do zobaczenia w przyszłym roku"  :szalony:  A tu taki kwiatek  :gwiazdki: , czara się przelała.

Offline zwykły sekcyjny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 10, 2015, 18:15:22 »
Bywa tak że inspektory przyjeżdżają z tak zwanym pewniakiem tzn. podczas kontroli Boczar pyta strażaka o kryptonim danej jednostki OSP strażak bierze spis kryptonimów i odpowiada, oczywiście źle. A wspomniany wyżej osobnik wiedział że kryptonim się zmienił tylko że jeszcze informacja nie dotarła do jrg. i mamy 1:0 dla inspektora a strażak łapie stresa co skutkuje w dalszej części kontroli.

Znaleźć Ofiarę
Czyli wyżej wspomniany osobnik drąży, krąży, wymyśla, dopytuje i nic z wyniku 1:0 robi się 4:1 bo starszy strażak odważnie i pewnie odbija piłkę. Więc zmiana taktyki i łapie stażystę któremu wcześniej strzelił gola ze spalonego. Oczywiście gania go pyta i takie tam wreszcie tak go zestresował że zaliczył potkniecie wiec stojąc obok podpowiadam że tak i tak i się uda. No i się udało. UWAGA TERAZ HIT!!! Boczar do mnie z pytaniem ''czy podczas akcji też mu pan będzie podpowiadał'' odpowiedziałem że oczywiście i jeszcze więcej.
Człowieku z takimi tekstami do strażaków, nie znasz pojęcia Rota – najmniejszy pododdział taktyczny straży pożarnej, część zastępu, 2 ludzi. Także zespół 2 ratowników w innych służbach. W czasie akcji, ze względów bezpieczeństwa, w zasadzie są nierozłączni. Nie wiem jak ty ale ja gdybym z tobą w rocie był też bym Ci podpowiedział  bez względu na to jaki jesteś, bo to mogłoby uratować jakieś istnienie może nawet twoje. To że nie znasz tego pojęcia OK. Jeszcze się nauczysz. Ale na Boga czego ty uczysz tych młodych ludzi.
To są fakty.

A co do tekstu typu "Małpy na start" to kojarzy mi się to z historią 1939-1945. Joseph Paul Goebbels, Lebensborn, Rasa Panów, Nadludzie

Miłego wieczoru Pozdrawiam

Offline Gilu_998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 10, 2015, 20:03:56 »
Panowie, po analizie całego wątku na  myśl przychodzi mi jedno słowo określające poczynania tych oficerków ... Mianowicie MOBBING ! Ostatnio bardzo na czasie, społeczeństwo jak i Kadra czy to w WP, Policji bardzo uważa aby tej granicy nie przekroczyć... Nawet z jeden SA pod mobbing unitarkę podciągają i zaczęli grozić paluszkiem aby się młodzież nie spociła na zaprawie ....   Według mnie jest to baardzo dobry argument przeciw "przełożonym" aby go użyć. Przecież jakieś paragrafy na to się znajdą.. Wyobraźcie to sobie w nagłówkach : " Mobbing w Straży Pożarnej, zamiast ratować strażacy są nękani przez przełożonych".

Offline str4z4k

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 10, 2015, 20:07:54 »
Gdy ktoś ma kompleksy to wszelkimi dostępnymi metodami będzie chciał przedłużyć sobie męskość, nawet tłamszeniem kolegów.
Pytanie czy swoje metody również będą stosować w konfrontacji z mediami.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 10, 2015, 20:28:15 »
Widocznie w domu nie mogą się wyszaleć bo żona sobie na to nie pozwoli, to przychodzą te pseudo oficerki na słuzbe i wyżywają się na podwładnych.  Zawiasy za znęcanie się nad podwładnymi i wypad z szeregów PSP bo to hańba by takie pseudo oficerki słuzyly w tej formacji!!!!  :gwiazdki:

Offline zwykły sekcyjny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 10, 2015, 20:35:39 »
Gdzie są Komendanty, gdzie są D-cy JRG? Czy tak trudno wysłuchać, zaufać i walczyć w swoich ludzi sprawie. Co miło wam teraz jak wychodzą takie sprawy, was powinni również rozliczyć razem z tymi od kontroli. Za to że takie sprawy w waszych Komendach wychodzą a prawie nikt nie monitował.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 10, 2015, 20:59:24 »
Apropo D-cy JRG to dziwi , ze nie był obecny na inspekcji, ale u nas jest podobnie " przypadkiem dostali by pytanie na które by nie odpowiedzieli i co by to było". D-ca JRG jak i jego zastepca są jak dup. od srani. i to oni powinni jako pierwsi wyciągac ręke , walczyć za podwładnych , ale cóż najważniejsza jest KARIERA!!!!!Tak to jest jak wybierani na te stanowiska są plecaki. D-ca JRG za chłopakami powinien iśc w ogień a nie się chować i tego problemu nie widzieć, ale nie wszyscy dorośli do swoich stanowisk.  :gwiazdki:Jak wypadnie inspekcja dobrze to po nagrody sa pierwsi , a jak noga się podwinie to jeszcze dolewają oliwy do ognia !!!

piter74

  • Gość
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 10, 2015, 21:00:31 »
Boją się. Lepiej nie wychylać się z swojego ogródka,przyjść na 8 godzin wziąć dobrą kasę a strażak niech się poci za nędzne ochłapy.Tu mogą pokazać jacy są ważni i odważni, ćwiczenia na pokaz... ciągną auta z pół Polski aby się pokazać przed kamerami, planowanie sranie itd. A gdzie w tym wszystkim zwykła robota strażacka ? Nie jeden z tych oficerków z KW w życiu cywilnym już dawno by poległ... jak to mówi mój dowódca.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 10, 2015, 22:35:47 »
Cytuj
Dlatego pytam kto i w jakim wymiarze uczestniczył w inspekcji bo idąc trybem myślenia wynikającym z uchwały florka to winny jest też d-ca zmiany bo nie zaprzestał inspekcji...
Tryb czy tok zostaw w spokoju, bo dojdziemy do strażaka dyżurnego. Dopiero po kontroli pana przewodniczącego "oświeciło" co się dzieje w dolnośląskim?
Uzasadnij dlaczego?? Bo podjęli idiotyczną uchwałę ??  Im bardziej ktoś mi mówi abym coś zostawił to sie będę bardziej zagłębiał :D Masz moje słowo :) Wiec zapytam o zachowanie d-cy zmiany co zrobił jak zaczeli mdleć strażacy? Czekal na decyzje d-cy JRG...
Bez jaj! Kto był KDR?
PS. nagle  wszystkich z Dolnego Ślaska oświeciło po poście napisanym przez @peterek chwała za to tylko koledze a znaczna część forumowiczów z rejestracją zaczynającą się na "D" powinna się w mysiej dziurze schować  bo jak długo milczała? i w imię czego?.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2015, 07:03:19 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 11, 2015, 07:54:32 »
       Jeżeli w czasie inspekcji alkomat wykaże zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przez strażaka, strażaków pełniących służbę  to co się dzieje?  Dowódca , zespół inspekcyjny prowadzi dalej inspekcję?  Jakie zarzuty stawia się strażakowi , strażakom  wiemy.
A co by było gdyby dowódca dopuścił do służby takiego strażaka mając o tym wiedzę. Skandal Panowie oficerowie!. Opisana sytuacja w  stwarza większe zagrożenie w czasie prowadzenia akcji dla strażaków i osób które ratują niż strażak po spożyciu alkoholu. Jest to poważnie naruszenie BHP.
      Prowadzenie inspekcji przez zespół, to nieporozumienie które nabrało prawnego wyrazu.
Mam nadzieję, że przełożeni zastosują odpowiednie sankcje.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2015, 11:00:58 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Smok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Inspekcja Gotowości Operacyjnej - WROCŁAW
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 11, 2015, 14:22:56 »
Dokładnie jak kolega wyżej napisał!!!!!!!!!!
Z patologia w PSP nalezy walczyć , zwłaszcza z takimi prostakami z "wykutą" teorią i brakiem praktyki w PB!!!
Panowie, ja dzisiaj widziałem jak na rozkaz oficera, strażacy z JRG gasili zboże na pniu w aparatach, kominiarkach pod hełmami, oczywiście pełne umundurowanie z rękawicami w roli głównej. Nie muszę dodawać że w Warszawie jest także upał (32 stopnie na plusie), ale jak widać można. ... Ciekawe ile da się wytrzymać, aby zachować sprawność?