Autor Wątek: Nowe stanowiska ratowników medycznych  (Przeczytany 86894 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 06, 2017, 12:32:00 »
Trzeba patrzeć przyszłościowo a nie tkwić w huraoptymizmie....
Święte słowa, ale ludzie muszą uważać bo jeżeli myślą, że będąc podoficerem należy im się 9 grupa bo mają ratownika medycznego to lepiej niech zejdą na ziemie bo inaczej się wygłupia tak, że będzie im to pamiętane do końca służby. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline KaKa19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 06, 2017, 20:21:46 »
  Droga długa i zawiła ale zawsze jest nadzieja na awans.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2017, 20:35:17 wysłana przez KaKa19 »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 07, 2017, 08:18:25 »
Panowie kto powiedział że koordynator musi być stanowiskiem oficerskim, skoro podoficer zrobi to samo robote  ^_^
no właśnie ... kto? spójrz w przepis kwalifikacyjny

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 08, 2017, 10:39:33 »
Teraz warto jest się zrzeszyć w związek, stowarzyszenie ratowników medycznych w Straży Pożarnej i mieć wpływ na własne działania. Jak widać ratowników medycznych w Strazy doceniono. W końcu My strażacy umiemy się zrzeszać. Co Wy na to? - Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych Straży Pożarnej lub jak większość woli Związek Zawodowy Ratowników Medycznych Straży Pożarnej.

Offline kinder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 08, 2017, 14:27:10 »
Jestem za!!

Offline Ralg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 08, 2017, 14:30:43 »
Co Wy na to? - Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych Straży Pożarnej lub jak większość woli Związek Zawodowy Ratowników Medycznych Straży Pożarnej.

Uważam, że to świetny i przyszłościowy pomysł

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 08, 2017, 15:06:41 »
Co Wy na to? - Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych Straży Pożarnej lub jak większość woli Związek Zawodowy Ratowników Medycznych Straży Pożarnej.
Uważam, że to świetny i przyszłościowy pomysł
Nierealny, jeśli chcecie coś takiego robić podepnijcie się pod istniejącą organizację. Bo uważam, że maks 100 osób się was zbierze. Na przykładzie swojej komendy mam 6 rat. med. z czego 4 jest już w ZZ a dwóch nic nie będzie w stanie założyć. Moim zdaniem rat. med. jest za mało aby ktoś się liczył z takim stowarzyszeniem a poza tym aby uzyskać prawo funkcjonowania jako ZZ trzeba być organizacją reprezentatywną w myśl ustawy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2017, 15:10:35 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 08, 2017, 17:51:19 »
Nie wiem co potrzeba do ZZ ale do stowarzyszenia zwykłego wystarczy 3 osoby a stowarzyszenia min 7 osób.
Wytłumaczcie mi po co formacjach mundurowych są jakiekolwiek ZZ, skoro na potrzeby ich funkcjonowania stworzono masę dodatkowych specjalnych przepisów i nie tylko ,które określają co i jak powinno się odbywać? 
Mogę zrozumieć że cywilny pracodawca niejednokrotnie  nagina prawo do granic możliwości bo nie ma owych specjalnych wymagań które musiałby realizować  to jedno.
Druga rzecz która  mnie zastanawia to to że ZZ powinny być  tworzone w zakładach pracy których najogólniej ujmując podstawowym zadaniem  jest produkowanie dóbr i pełnienie usług z myślą o zaspokajaniu potrzeb społeczeństwa.
Zastanawiam się jakie dobra są produkowane w PSP oraz pokażcie mi społeczeństwo które świadomie chciało by aby straż pożarna miała  zaspokajać ich potrzeby usługami  nazywającymi się działaniami ratowniczymi, kiedy społeczeństwo nie dopuszcza nawet takich rzeczy we własnych myślach a co dopiero w realu. W sumie PSP powołano na podstawie ustaw itd zatem jaki to zakład pracy, jakie to ZZ.
Coś te związki chyba zostały na siłę wprowadzone do tych formacji. Jak ktoś chce mogę rozszyfrować skrót nazwy ZZ jak kiedyś rozszyfrowano PZPR.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 08, 2017, 18:17:29 »
Druga rzecz która  mnie zastanawia to to że ZZ powinny być  tworzone w zakładach pracy których najogólniej ujmując podstawowym zadaniem  jest produkowanie dóbr i pełnienie usług z myślą o zaspokajaniu potrzeb społeczeństwa.
Zastanawiam się jakie dobra są produkowane w PSP oraz pokażcie mi społeczeństwo które świadomie chciało by aby straż pożarna miała  zaspokajać ich potrzeby usługami  nazywającymi się działaniami ratowniczymi, kiedy społeczeństwo nie dopuszcza nawet takich rzeczy we własnych myślach a co dopiero w realu. W sumie PSP powołano na podstawie ustaw itd zatem jaki to zakład pracy, jakie to ZZ.
Coś te związki chyba zostały na siłę wprowadzone do tych formacji. Jak ktoś chce mogę rozszyfrować skrót nazwy ZZ jak kiedyś rozszyfrowano PZPR.
Rozszyfruj....
Swoją drogą wiesz, że w wielu krajach są ZZ strażaków, w Europie na pewno w większości jeśli nie we wszystkich. Więc chyba po prostu zrobiono w Polsce jak w innych krajach. A idąc twoim tokiem rozumowania to nawet lekarze i pielęgniarki nie mogli by się zrzeszać.... Nauczyciele i urzędnicy też. W końcu nikt kogo zatrudnia państwo.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 08, 2017, 18:43:34 »
Dlaczego mamy  porównywać się do innych krajów.Jeśli będziemy mieli identyczne przepisy jak one itd możemy to robić a nawet trzeba jeśli są z tego korzyści, Natomiast rozmawiajmy o tym co mamy na własnym podwórku.Na naszym  musi być pracodawca który zatrudnia w zakładzie pracy.Zatem Państwo jest zakładem pracy cz lub pracodawcą skoro nie zatrudnia, tylko powołuje a formacje podlegają.
Nie jestem przeciwnikiem ZZ ale jak widzę działania na zasadzie Załatwić Związkowcowi a innym będącym w tej samej sytuacji nie bo nie są to zastanawia mnie sens ich zawiązywania.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 08, 2017, 19:41:46 »
Nie jestem przeciwnikiem ZZ ale jak widzę działania na zasadzie Załatwić Związkowcowi a innym będącym w tej samej sytuacji nie bo nie są to zastanawia mnie sens ich zawiązywania.
Własnie wyjaśniłeś sens zawiązywania. ZZ w przypadku interesów zbiorowych reprezentują całą PSP. Ale w przypadku interesów indywidualnych reprezentują i pomagają swoim członkom (lub jak wolisz Załatwiają Związkowcom).
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 08, 2017, 20:43:03 »
Cytuj
    Co Wy na to? - Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych Straży Pożarnej lub jak większość woli Związek Zawodowy Ratowników Medycznych Straży Pożarnej.
Cytuj
Uważam, że to świetny i przyszłościowy pomysł
Ludzie, przeczytajcie sobie najpierw prawo o stowarzyszeniach oraz ustawę o ZZ, bo na razie chcecie zakładać coś, nie mające zielonego pojęcia jak to działa i po co jest  :krzyk:

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 08, 2017, 22:01:04 »
Polska jest specyficzna, a każdy kto pracuje w PSP wie, że Straż Pożarna jest szczególnie specyficzna. Kiedy w 2005 r.  chłopaki ze Stowarzyszenia Zawodowego Ratowników Medycznych SZRM się tworzyli też nie było i ich wielu i założyli stowarzyszenie łączyła ich chęć krzeszenia ratownictwa. Pomagałem im na każdej jednej imprezie. Na początku 2006 r. zawalił się dach pod naporem śniegu. Ratownicy medyczni zrzeszeni w różnych organizacjach bardzo się przydali. Później premier Kazimierz Marcinkiewicz był wielkim zwolennikiem tej GRUPY, która ukazała się oczom Polaków. Potem 2006 i ustawa o ratownictwie - w końcu taka która działa a nie jest martwa (ta z 2001). Potem zaczęły się zespoły podstawowe z ratownikami medycznymi gdzie uważano, że sobie nie poradzą. Wszystko ewaluowało i teraz większość ZRM to zespoły z ratownikami medycznymi. Potworzyły się stowarzyszenia jak Polskie Stowarzyszenie Ratowników Medycznych, Polskie Towarzystwo Ratownictwa Medycznego, oddział ww. SZRM w Gdańsku, ekipa łódzka i wiem że po kilku latach powstała Polska Rada Ratowników Medycznych.
Panowie bez grupy nic nie zdziałamy, w pojedynkę możemy się zatrzymać na dowódcy JRG albo zmiany i usłyszymy. A kto Ty jesteś? Tak samo masz robić jak inni po kpp, mimo tego, że wszystkich uczysz, jesteś w komisji egzaminacyjnej i nazywają Cię koordynatorem - czekaj aż dowódca zmiany napisze papier o awans bo przypadkiem zobaczy rozp. o uposażeniach, zatwierdzi go dowódca Jrg to na końcu jest komendant, który boi się podjąć niepolitycznych pomysłów, nie wychodzić przed konia.
Narazie z tego co wiem jest około 1700 2000 ratmedów w Straży, mamy zagwarantowane w ustawie z 2015 wykonywanie mcr w zakresie szkoleń, ćwiczeń i w strefie zagrożenia, mamy rozp. , nowe, o uposażeniach (które zostało wymuszone prawem unijnym) i czekamy jak nasi Władcy pozwolą Nam korzystać z naszych umiejętności.
Do nowego Związku Zawodowego trzeba najmniej 10 osób, osobowości prawnej o ile sąd wyrazi zgodę. Można też się podpiąć - ale uważam, że zawsze możemy to zrobić. Stowarzyszenie zwykłe uważam, jest lepsze co najmniej 3 osoby założycieli itd
http://poradnik.ngo.pl/stowarzyszenie-zwykle.

Jesteście Strażakami i ratownikami wiecie, że w grupie coś zdziałamy. Nie chodzi o to, żeby robić to w swoich jednostkach ale chodzi o ludzi, którzy powiedzą w KW lub w KG PSP, że ratownik medyczny jak ma sprzęt i umiejętności może dużo zrobić. I to w dobie pisania nowej ustawy o PRM a jak tu gdzieś czytałem to nie wprowadzą dużo zmian tak żeby dać ratownikowi medycznymi bo do Ministerstwa Zdrowia nikt się nie wysłał poprawek z MSWiA bo u Nas jest przecież droga służbowa i nie można z nikim pogadać bo mamy wykonywać polecenia przełożonych. 

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 09, 2017, 18:53:55 »
  W przypadku interesów zbiorowych reprezentują całą PSP. Ale w przypadku interesów indywidualnych reprezentują i pomagają swoim członkom (lub jak wolisz Załatwiają Związkowcom).
Właśnie wyjaśniłeś patologie i bezsensowność zawiązywania ZZ.
Dlaczego związki zawodowe pomagają tylko swoim członkom, natomiast nie stoją na straży uczciwego i jednakowego traktowania wszystkich bez wyjątku nawet tych spoza ZZ? Wtedy  nikt nie musiał by się nigdzie zapisywać, aby pozytywnie rozpatrzono jego sprawę jeśli przedstawione roszczenia miały by pokrycie w przepisach.

dopiszę tutaj
Fajnie tylko kto stworzył statut "S" osoby które były zainteresowane załatwianiem swoich spraw i tak tez stworzono owy statut pod siebie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2017, 22:20:50 wysłana przez jgk »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 09, 2017, 20:23:53 »
Właśnie wyjaśniłeś patologie i bezsensowność zawiązywania ZZ.
Dlaczego związki zawodowe pomagają tylko swoim członkom, natomiast nie stoją na straży uczciwego i jednakowego traktowania wszystkich bez wyjątku nawet tych spoza ZZ? Wtedy  nikt nie musiał by się nigdzie zapisywać, aby pozytywnie rozpatrzono jego sprawę jeśli przedstawione roszczenia miały by pokrycie w przepisach.
A według mojego podejścia do sprawy to największy sens istnienia czyli "pomoc swoim członkom". Dlaczego tak jest? Przeczytaj preambule "statutu "S" lub jakiegokolwiek innego ZZ to zobaczysz, że tak to funkcjonuje. Powiem Ci więcej w rozwiniętych demokracjach ZZ potrafił negocjować podwyżki tylko dla swoich członków z pominięciem pozostałych pracowników. Dlatego w wielu krajach uzwiązkownie przekracza 50 a nawet przekracza 80 % (w najbogatszych krajach).   
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 20:27:30 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline KaKa19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 09, 2017, 21:36:03 »
Panowie trochę się tu mijamy z tematem. Piszemy tu o nowy stanowiskach a nie o związkach zawodowych. Moim skromnym zdaniem tworzenie nowego ZZ nie ma sensu. Ale na pewno jest zauważalna potrzeba współpracy pomiędzy wszystkimi rat-med.   z PSP.  Forma może być prosta, na początek wystarcza samo forum dal rat-medów gdzie można wymieniać się informacjami.

Offline ratolek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 189
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 10, 2017, 14:12:49 »
Sama grupa to jakiś początek ale i tak muszą Nas widzieć Ci na górze. Więc jakieś spotkanie z dyplomem w jednej i legitymacją PSP lub OSP w drugiej ręce by się zdało. Z tą grupą to na FB-może Ratmedzi w KSRG - wtedy kolegów z OSP nie pominiemy.

Offline KaKa19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 11, 2017, 11:42:35 »
Pomysł dobry, ale myślę, że lepiej gdybyśmy tu nie mieszali w tej grupie OSP. Piszę tak dlatego, że czasem poruszane są sprawy dotyczące wyłącznie PSP tzn; nowe grupy zaszeregowania, dodatki itd. Są to sprawy wewnętrzne i nie powinny wychodzić na zewnątrz ……takie jest moje osobiste zdanie, każdy może mieć własne.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 16, 2017, 22:35:49 »
http://www.straz.lodz.pl/page/42,aktualnosci.html?id=5050

11 i 12 stycznia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Łodzi odbyła się narada poświęcona zasadom organizacji doskonalenia zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej, które 1 grudnia 2016 roku zatwierdził komendant główny PSP.

Ważnym elementem było również omówienie realizacji szkoleń podsumowujących 3-letnie cykle doskonalenia zawodowego, realizowane w ośrodkach szkolenia. W trakcie tych zajęć każdy strażak, którego służba związana jest bezpośrednio z działaniami ratowniczo-gaśniczymi, będzie zobligowany do zaliczenia testu w komorze dymowej i ogniowej oraz zdania egzaminu potwierdzającego tytuł ratownika medycznego.

Jak widać w Łodzi każdy strażak będzie musiał być ratownikiem medycznym xD

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 17, 2017, 06:27:11 »
Taka wiedzę mają decydenci, media operuja sanitariuszami,  a nasi poszli dalej ... :wall:, chociaż w ⛵ to wszystko możliwe dla decydentów

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 17, 2017, 21:51:07 »
http://www.straz.lodz.pl/page/42,aktualnosci.html?id=5050

[iWażnym elementem było również omówienie realizacji szkoleń podsumowujących 3-letnie cykle doskonalenia zawodowego, realizowane w ośrodkach szkolenia. W trakcie tych zajęć każdy strażak, którego służba związana jest bezpośrednio z działaniami ratowniczo-gaśniczymi, będzie zobligowany do zaliczenia testu w komorze dymowej i ogniowej oraz zdania egzaminu potwierdzającego tytuł ratownika medycznego.

TO juz musiał pisać jakis imbecyl z komendy z Łodzi skoro nie wie ze my Strażacy posiadamy tylul RATOWNIKA KSRG a nie ratownika medycznego. Tylko niektórzy strażacy posiadają studium lub studia uprawniające do posługiwania sie takim tytułem. Wlasnie takie osoby sa na naradach i ustalają "coś" nie rozumiejąc podstawowych pojęć... i ma byc dobrze :(

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 19, 2017, 15:35:33 »
Też zabłysnąłeś z tym RATOWNIKIEM KSRG :D

Strażak po KPP posiada tytuł RATOWNIKA . i tyle w temacie. Po prostu Ratownika.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 19, 2017, 17:21:09 »
Skoro nie rozumiesz o co chodziło :
"Tytul ratownika PODMIOTU KSRG"
"Tytuł ratownika w ramach KSRG"
Te wersje Ci odpowiadają?

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 19, 2017, 19:27:00 »
Jeśli miało by tak być to żadna jednostka OSP poza KSRG nie wyjedzie do akcji, bo nikt z osób tam działających na dzień dzisiejszy nie może działać jako ratownik KPP dopóki jednostka nie wejdzie do systemu.

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Nowe stanowiska ratowników medycznych
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 19, 2017, 23:05:26 »
A czy strażakowi ratownikowi nadaje się te same uprawnienia ratownika (z zakresu KPP) -OSP W KSRG LUB NIE W KSRG- tak. Bez wzgledu czy jego jednostka jest w KSRG ma uprawnienia ratownika. Dostaje uprawnienia KPP- poprostu. Dzisiaj może być w jednostce należącej do KSRG, jutro do innej- nie nalezacej. Nadto proszę poczytać Zasady organizacji rat med w KSRG- jest tam stwierdzone wielokrotnie ze uprawnienia są w ramach KRG...  Ratowmikowi podmiotu KSRG. W ramach - nie znaczy ze tylko dla KSRG
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2017, 23:15:56 wysłana przez strazakos_jrg »