Autor Wątek: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?  (Przeczytany 83224 razy)

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 28, 2012, 15:35:19 »
decyzja jak najbardziej słuszna. Ci co mieli dostać już mają więc po co dalej to wszystko ciągnąć
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.402
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 28, 2012, 16:35:38 »
decyzja jak najbardziej słuszna. Ci co mieli dostać już mają więc po co dalej to wszystko ciągnąć
A chciażby po to żeby po to zeby elementarna uczciwość w wynagradzaniu ludzi na tych samych stanowiskach była....
A może dlatego że dowódca zmiany tak jak i dyżurny operacyjny nie potrzebuje SGSP zeby sprawnie działać na swoim stanowisku.... Tak samo prewentysta.... Kadrowiec.... Kwatermistrz.... I na koncu Komendant który powinien byc dobrym menagerem a nie absolent uczelni technicznej!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2012, 16:55:10 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bartu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #177 dnia: Lipiec 02, 2012, 08:37:32 »
Witam.
Śmiać mi się chce jak czytam wcześniejsze posty. SGSP czy studia cywilne to nie ma znaczenia jeżeli człowiek nie ma predyspozycji i chęci do zdobywania wiedzy to nici z jego szlifów oficerskich. Może mieć dwie belki na pagonie i gwiazdkę a i tak będzie baranem  :szalony: :gwiazdki: :wall:. Najważniejszy jest autorytet i szacunek wśród załogi. Mimo tego iż jestem po SA dziennej i oficerem szydełkowym (po informatyce) to uważam, że wszystkie szkoły dzienne w PSP powinny zostać zamknięte. Służbę powinno zaczynać się od stopnia strażaka.

ale jeżeli chodzi o tą opinię to brakuje jeszcze odniesienia do systemu szkolenia w Polsce, wszyscy wiedzą że zaczynając od strażaka prędzej można się zestarzeć niż zrobić kapitana... kolejki chociażby na kurs podoficerski są długie i często się zmieniają w zależności od widzimisię 01, jak żyć?

dominikmak

  • Gość
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #178 dnia: Lipiec 02, 2012, 10:39:40 »
Oficer po ŚMIECIACH NIE!!!!!!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.402
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #179 dnia: Lipiec 02, 2012, 10:55:30 »
Oficer po ŚMIECIACH NIE!!!!!!
Czyli każda uczelnia to śmieciówka i liczy sie na mapie uczelni polskich tylko SGSP??
Sadząc po stopniu w awatarze jestes aspirantem i pracujesz, wiec powinienes wiedziec ze jest bardzo wielu oficerów po cywlinych studiach którzy swietnie sie spisują a na swoich stanowiskach i cisnie mi sie na usta przykład mojego kolegi z wydziału który jest informatykiem i dyżurnym opareacyjnym i tam takie wykształcenie plus jego 11 lat na podziale bojowym lepiej sie sprawdza niz jakiekolwiek inne.
Nie popadajmy w paranoje... Bo już dawno powinno sie przestac rozrózniać ludzi po tym jaka uczelnie wyższa skonczyli a rozliczac z tego jak sie sprawuja i jaki poziom soba reprzentuja

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #180 dnia: Lipiec 02, 2012, 11:00:33 »
Jako kraj ktorych jako zdaje sie jeden z dwoch na swiecie posiada wyzsza uczelnie pozarnicza od kilkudziesieciu lat przecieramy szlaki w ksztalceniu oficerow :) inni dogonic nas nie moge. A taktyka ciagle ta sama :D
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

sorbent

  • Gość
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #181 dnia: Lipiec 03, 2012, 13:23:54 »
Panowie i Panie.
Byłem na aspirantce, potem skończyłem zaocznie SGSP (po kilku latach mnie wysłali, bo potrzeba było kapitanów na D-ców zmian a ja jeszcze za mało pracowałem i z asp. nie mogłem - trafiło mi się he he).

Mam pewne zdanie na ten temat:
W aspirantkach za moich czasów był o wiele większy nacisk na praktykę i wiedzę typowo strażacką przydatną na podziale bojowym - i słusznie, bo aspiranci pracują zazwyczaj na podziale. Nie zmienia to faktu, że zawodu uczyłem się przez rok od kolegów podoficerów (nie wiedzy i teorii tylko praktyki typowo życiowej he he).

Co do SGSP - tłuką wiele z zakresu poza strażackiego - no, bo żeby mieć inż. trzeba zrealizować program nie tylko strażacki. Ci ludzie posiadają wiedzą ogromną, lecz niekoniecznie przydatną przy działaniach ratowniczo-gaśniczych. Dużą pomyłką jest rozbudowywanie Ego tych panów oficerów, którzy po szkole zderzają się z rzeczywistością (strażak dyżurny, ratownik), na SGSP mają sprzątaczki a tu trzeba zmyć kuchnię po wszystkich kolegach no i WC - dla niektórych (nie wszystkich PODKRESLAM) to nie do przyjęcia.

I na koniec
Poziom nauczania na tej szkole (SGSP) normalnie jest żenujący i ciągle spada. W zasadzie każdy uparty ją skończy (zaocznie czy dziennie) i nie ważne czy na to zasługuje czy nie. Kończenie szkoły na zasadzie - tu się uda tam przepchnie (Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera - jak śpiewają chyba w piosence Pidżamy). Wadą jest to, że potem jest taki gość Panem Oficerem - choć nie powinien. W większym stopniu powinno się realizować zasadę, że nie każdy, kto szkołę zaczyna powinien ją skończyć - to maje twarde zdanie na temat każdej szkoły nie tylko strażackiej.

Jak dla mnie SGSP powinna być, ale tylko zaoczna dla ludzi, którzy już trochę pracują i dobrze rokują.
Idealnie by było, gdyby nie było lizusostwa i wysyłania po zasługach niekoniecznie zawodowych - niestety tego się nie wyeliminuje nie czarujmy się.
SGSP powinni kończyć ludzie, którzy mają już pewną pozycję w firmie i są sprawdzeni pod kątem operacyjnym - to tyle idylli.

Wiem, że i po aspirantkach są lamusy i po SGSP wspaniali i dobrzy strażacy, dlatego nie chcę generalizować, ale coś trzeba zmienić to na pewno.
Pozdrawiam.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #182 dnia: Lipiec 03, 2012, 22:56:11 »
Tak widzę  parcie licencjatów (dla mnie to  nie jest wyższe wykształcenie)  na gwiazdki jest wielkie , koledzy a gdzie jest napisane ze ratownik medyczny po licencjacie musi być oficerem?? czas zakończyć  i  zweryfikować   oficerów po teologi.
Już kiedyś pisałem najlepiej zlikwidować stopnie  zastąpić je funkcjami , pomyślcie jakie to oszczędności daje ( nie będę tu wyliczał) a poza tym ile mniej zawiści , dupolizostwa etc....

Offline es7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #183 dnia: Lipiec 03, 2012, 23:38:52 »
Co do SGSP - tłuką wiele z zakresu poza strażackiego - no, bo żeby mieć inż. trzeba zrealizować program nie tylko strażacki. Ci ludzie posiadają wiedzą ogromną, lecz niekoniecznie przydatną przy działaniach ratowniczo-gaśniczych. Dużą pomyłką jest rozbudowywanie Ego tych panów oficerów, którzy po szkole zderzają się z rzeczywistością (strażak dyżurny, ratownik), na SGSP mają sprzątaczki a tu trzeba zmyć kuchnię po wszystkich kolegach no i WC - dla niektórych (nie wszystkich PODKRESLAM) to nie do przyjęcia.
W SGSP owszem, są sprzątaczki, ale sprzątają one sale zajęciowe, korytarze, szeroko pojęte miejsca ogólnie dostępne w budynkach. Terenu zakwaterowania(WC, łazienka, pokoje itd) z tego co wiem nie sprzątają, robią to jego mieszkańcy, czyli podchorążowie. Ponad to 3 kompanie szkolne posiadają swoje rejony zewnętrzne, za których porządek są odpowiedzialne.

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #184 dnia: Lipiec 04, 2012, 14:13:35 »
Cytuj
Tak widzę  parcie licencjatów (dla mnie to  nie jest wyższe wykształcenie)  na gwiazdki jest wielkie , koledzy a gdzie jest napisane ze ratownik medyczny po licencjacie musi być oficerem??
- oficerem nie musi, ale dobrą grupę zaszeregowania powinien mieć, a tu lipa.

a po to jest to wszystko, żeby lepiej zarabiać, tak samo jest z kursami podoficerskimi itd. czy każdy musi być podoficerem? nie, ale na starszym strażaku to do tych 55lat (po nowemu)służby by nie dożył za takie pieniądze.
Dajcie dobrze zarobić tym na dole i skończy się ten głupi wyścig po stopnie, a szkoły będzie kończył ten kto ma chęci.
Rozumiał bym gdyby strażak zarabiał 4000 i by narzekał, ale w obecnym czasie 1650 zł i po kursie 1800 zł to nie powala, a rodzinę trzeba utrzymać.

Oficerka - tak zaoczna dla strażaków, a dzienna dla cywili i brak możliwości dostania stopnia oficerskiego, a jak komuś w czasie studiów spodoba się straż do zapraszamy na kurs podstawowy itd.
Tylko co by na to powiedzieli rodzice i wujowie tych plecaków co kursy i szkoły zaliczają jak bieg przez płotki aby syneczek był oficerkiem i nikt mu krzywdy nie zrobił.
 Możemy sobie pogadać, ale nic tu się nie zmieni.

Offline dante

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #185 dnia: Lipiec 04, 2012, 16:49:19 »
Tak widzę  parcie licencjatów (dla mnie to  nie jest wyższe wykształcenie)  na gwiazdki jest wielkie , koledzy a gdzie jest napisane ze ratownik medyczny po licencjacie musi być oficerem?? czas zakończyć  i  zweryfikować   oficerów po teologi.
po pierwsze rat. med'u nie nazwałbym teologią.
po drugie napisz mi kolego w czym lepszy jest oficer pracujący na podziale po SG od oficera z licencjatem z rat. med'u. Bo według mnie jego wiedza i umiejętności przydadzą się o wiele bardziej w działaniach ratowniczych niż np umiejętność matematycznego wspomagania procesu decyzyjnego czy obliczeń obciążenia ogniowego.
Sam jestem oficerem po studiach cywilnych i nie rozumiem tej całej nagonki i pokazywania wyższości inż. poż. Piętnować powinno się raczej ich pyszałkowatość i zbyt wysokie mniemanie o sobie, bo skończyli jedyną słuszną uczelnię w Polsce. Nie chcę uogólniać bo i oczywiście wśród SUPER TURBO OFICERÓW zdarzają się też i normalni.
 

Offline dzidzio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #186 dnia: Lipiec 05, 2012, 12:54:53 »
b_aranów i d_ebili nie brakuje po wszystkich uczelniach...po kilkunastu latach pracy na podziale każdy wie, czym kto pachnie (wiedza i umiejętności), wtedy wychodzi wszystko na jaw  :mellow: 

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #187 dnia: Lipiec 05, 2012, 21:26:44 »
 Widzę że koledzy zabierający po kolei głos nie dyskutują a wspólnie wspierają założoną tezę.  Niedługo dojdziecie do wniosku że najlepszym strażakiem i dowódcą jest gość na stażu, niekoniecznie wykształcony ogólnie, no ale w ostateczności może być. A ktoś po czymś takim jak ratownictwo medyczne to - ohoo hoo. Zdecydowanie wyprzedza wiedzą, umiejętnościami i w ogóle wszystkim oficera po SGSP. Pozwolę sobie być zdecydowanie innego zdania. Zresztą nawet nie muszę wyrażać tu jakiegoś zdania - fakty świadczą o czymś innym. Z racji wieloletniego doświadczenia (wieloletniego znaczy w moim przypadku nie kilka lat a kilka dziesiątek lat) wiem że dobrym dowódcą (od JRG po Komendanta Wojewódzkiego) można być tylko po SGSP lub SChP (SA) Nie wykluczam samorodnych talentów (znam takich) w roli d - cy JRG po jakimś dziwnym kursie które teraz organizują - ale są to rzeczywiście samorodna talenty po wieloletniej służbie na podziale i są to raczej przypadki potwierdzające wyjątek od reguły.

dominikmak

  • Gość
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #188 dnia: Lipiec 05, 2012, 22:09:37 »
tak jestem aspirantem. i prcuje. studiuje tez na SGSP. i mam takie zdanie bo znam takich oficerów sporo mam takich znajomych ale im i wszystkim innym mowie ze nie podoba mi sie to ze ludzie dostaja stopnie po studiach cywilnych. a zaraz pewnie ktoś wyskoczy z tym ze niektóre studia są trudniejsze od SGSP nie wiem nie studiowałem gdzie indziej ale widziałem reakcje oficerów po SMIECIACH jak widzieli materiały których sie uczyłem..... podtrzymuje swoje zdanie NIE PO SMIECIACH!!!!!!!!

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #189 dnia: Lipiec 06, 2012, 09:34:10 »
Oczywiście. Stopień aspiranta - po SA, oficera po SGSP (oczywiście można też zaocznie). I żadnych wyjątków.

Obserwator1

  • Gość
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #190 dnia: Lipiec 06, 2012, 10:26:47 »
Tak czytam wasze opinie i przemyślenia.Wierzyć mi się nie chce KTO lepszy oficer po SGSP czy po cywilnych tzw(śmieciach)Koledzy nie wszystkich stać na studiowanie w tej niby jedynej słusznej SGSP(Zaocznie).Od trzech lat przychodzą do jednostki gdzie pracuję aspiranci i oficerowie po dziennych  i powiem tylko tyle ich wiedza ogólna i pożarnicza w skali od 1-10 wynosi niestety 2.Od 10 lat poziom nauki w szkołach pożarniczych niestety obniżył się o  50%.Wracając do naszych szkół SGSP tylko zaoczna i jedna aspirantka dzienna reszta do likwidacji.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.957
    • JRG SGSP
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #191 dnia: Lipiec 06, 2012, 10:59:13 »
Cytuj
po drugie napisz mi kolego w czym lepszy jest oficer pracujący na podziale po SG od oficera z licencjatem z rat. med'u. Bo według mnie jego wiedza i umiejętności przydadzą się o wiele bardziej w działaniach ratowniczych
Poproszę o wytłumaczenie w jaki sposób, bo nie rozumiem. Biorę pod uwagę dwa warianty i oba przeczą tej teorii.
1. Jako strażak-ratownik taki ratmed czasem udzieli pierwszej pomocy na poziomie KPP, bo więcej nie może. Jedyna przewaga jaką ma nad innymi to pewność siebie i czasami doświadczenie, choć też niekoniecznie. Biorąc pod uwagę ilość akcji w których konieczne jest udzielanie przes strażaków kpp, wykształcenie ratmeda szału nie robi. Ale zaraz, zaraz, bo się zapędziliśmy - skoro taki ratownik medyczny jest strażakiem-ratownikiem, to po czorta mu stopień oficerski?
2. Tutaj już ratmed jest dowódcą akcji, bo taka powinna być rola oficera. I co teraz? Nie ma opcji że sam się zabierze za pierwszą pomoc. Ma od tego ludzi (chyba że nie potrafią, to też jego wina bo tak sobie załogę wychował) a sam ma zdecydowanie szerszy zakres nie mniej ważnych obowiązków, od których po prostu nie może odstąpić.

Być może trochę przerysowałem, nie odnoszę się do sedna głównego wątku, bo o tym dużo by pisać, a jedynie do stwierdzeń, że licencjat z ratmedu jest lepszy od oficera po SGSP, bo to wierutne bzdury.

W PSP potrzebni są ratownicy medyczni, potrzebni są specjaliści z budownictwa, informatyki, łączności, prawa itd. To nie ulega wątpliwości. Ale czemu od razu ubierać ich w gwiazdki? Od oficera powinno się czegoś wymagać. Sytuacja musi być taka, że widzisz kpt to masz pewność, że z czystym sumieniem możesz powierzyć mu odcinek bojowy. I że nie powie Ci "sorry, ja tu dziś tylko dla załatania stanu a tak to robię tabelki w komendzie" .

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #192 dnia: Lipiec 06, 2012, 14:49:38 »
daj zarobić czlowieku troche pieniedzy i wyżywić rodzine. Przeciez po licencjacie nie ma sie uprawnien jak po SGSP i tu juz jest ta róznica i przewaga jaka ma SGSP. Nie blokuj ludzi którzy po aspirantce lub przed nią zrobili sobie licencjat badz mgr! Ci ludzie tez mają rodziny i jak maja mozliwośc podbudowania swojej kieszeni to staraja sie to zrealizować- nie jeden nawet "po trupach" załatwia takie sprawy! Żyjemy w czasie kryzysu wykreowanego przez media, słyszy sie ciągle o cięciach i cięciach, Ci którzy juz maja maxa w stopniach i stanowiskach śpią spokojnie a niektorzy jeszcze mają coś do osiągniecia wiec nie uwazam zeby sie kłocic o korpus oficerski po SGSP czy licencjacie. Jeżeli fst otwarta furtka to trzeba do niej ojsc i ja przejsc. pozdro :)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.957
    • JRG SGSP
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #193 dnia: Lipiec 06, 2012, 15:01:38 »
@LaCosta
Ja Ciebie doskonale rozumiem i się nie dziwię. Co jednak nie zmienia faktu, że jest to patologia. Wprawdzie powodowana w dużym stopniu właśnie kolejną patologią w postaci wysokości zarobków, ale jednak. Podobnie jak fakt, że aspirant nie ma formalnych kwalifikacji do zajmowania jakiegoś stanowiska, a potem nagle będąc licencjatem produkcji łyżworolek dostaje stopień oficerski i już się na to stanowisko nadaje.

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #194 dnia: Lipiec 06, 2012, 18:18:04 »
ehhhh "pies ogrodnika" przeciez to nie Twoje pieniądze. Nie mow kolego że strazacy ktorzy mają magistra badz licencjata to PATOLOGIA. Rozumiem ze skonczyłes SGSP chwała Ci za to, masz stopien stanowisko i pobory(godne) na ktore sam zapracowałes, ale nie zabieraj innym ktorzy równie dobrze byli na aspirantce i dodatkowo uczyli się 5 lat robiac magistra powiedzmy w kierunku ratownictwo medyczne! O jakich Ty łyżworolkach piszesz, szanuj robote.... To od komendanta chyba zalezy jakie stanwisko dostaje strażak, jeżeli sie nadaje i spełnia kwalifikacje to czemu trzeba mu zabronic bo tak wynika z Twojej wypowiedzi. Troche karierowicz jestes.... bo ciagle ci mało i widze że strasznie zazdrosny jestes bo ktos może dostac kapitana i zarabiac godziwe pieniadze. Zejdz na ziemie i nie komplikuj życia innym a kariere rób w polityce :) pozdrawiam :)

Obserwator1

  • Gość
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #195 dnia: Lipiec 06, 2012, 18:41:40 »
Kolego PATOLOGIĄ jest to że oficer po SGSP(dziennej)przychodząć na PB dostaje  z klucza d-ce zastępu powinien tak jak po SA staż przynajmniej 1rok.Miej Boże w swojej opiece tych biednych strażaków którymi dowodzi 21-22letni oficer po SGSP.Praktyki trochę a nie ledwo od cyca matki odstawiony i wielki Pan oficer.Byłem w tym roku na promocji w Warszawie.Patrzyłem na kwiat Polskiego pożarn ictwa.To są jeszcze dzieci ubrane w mundury.

dominikmak

  • Gość
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #196 dnia: Lipiec 06, 2012, 18:46:55 »
właśnie o to chodzi że ktoś po SMIECIACH może dostać kapitana a gościo dajmy na to po roku czasu koncząc SGSP nie dostanie stopnia i stanowiska bo ludzie ze SMIECI je już zajmują. i tu wcale nie chodzi kto to nadaje chodzi o to ze powinno sie troche klasyfikowac jak ktos dobrze wyzej napisał jestes pan Ratownik MEdyczny TO BADZ PAN KUR.... RATOWNIKIEM A NIE PCHAJ SIE NA OFICERA!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.957
    • JRG SGSP
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #197 dnia: Lipiec 06, 2012, 20:23:38 »
Chciałem napisać długą i merytoryczną odpowiedź, ale tak naprawdę swoje zdanie już wyraziłem dość wyraźnie więc tylko szybciutko takie refleksje:
- widzę że dla kolegi tylko kasa i pieniążki są ważne a jeszcze i mnie posądza że to mi mało - powiem tylko że po godzinach w OSP robię podobną robotę a kokosów z tego nie ma, więc tutaj nie trafiłeś. Karierowicz też nie jestem, wierz mi, z moimi poglądami (niekoniecznie akurat w tym temacie) kariery w straży nie zrobię :P
- ja też jestem za tym żeby każdy strażak lepiej zarabiał. Ale pójdę dalej - dajmy wszystkim po kolei stopnie oficerskie a najlepiej generalskie, wtedy z zarobkami będzie lepiej. Rzeczywiście nie moje pieniądze więc nie żałowałbym, niech dają wszystkim, a co mi tam.
-
Cytuj
ehhhh "pies ogrodnika" przeciez to nie Twoje pieniądze
a wziąłeś pod uwagę, że fundusz płac nie jest z gumy i przez to że pseudooficer zarobi więcej to dla innych, może bardziej zasługujących pieniędzy na podwyżki już nie będzie?

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #198 dnia: Lipiec 06, 2012, 20:28:27 »
Przestań się podniecać Kolego dominikmak.Jak ktoś ma szansę na to aby dostać mł.kpt to daj mu boże.Jesteś na zaocznej SGSP to się ciesz.Ten temat powinien byc dawno zakończony.A tak na marginesie chętnie widziałbym Ciebie u mnie na zmianie takiego młodego gniewnego po jedynej niby słusznej SGSP niestety w twoim przypadku tylko zaocznej.Takimi wypowiedziami przynosisz wstyd tej formacji.
Mam nadzieję, że za mocno Ciebie nie uraziłem jeżeli tak to ....no cóż sam sobie odpowiedz
Pozdro

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Najlepsza decyzja KG:zablokowanie awansów na mł.kpt. po studiach cywilnych?
« Odpowiedź #199 dnia: Lipiec 07, 2012, 09:44:06 »
Mi głównie chodzio o słowo ktore napisałeś "PATOLOGIA" TEZ JESTEM STRAŻAKIEM I NIE OBRAZAJ MNIE I INNYCH ! Nie kazdy ma plecy tak szerokie jak Ty zeby wskoczyć czy na kurs podoficerski czy na zaoczna aspirantke czy dostac stanowisko oficerskie, wszędzie jest kolejka. Ciebie takie kolejki chyba nie obowiązuja bo masz zielone swiatło od 01. Moim zdaniem powtarzam Ci kolego jest to ze skoro po cywilnych studiach mozna uzyskac wyższy korpus to czemu rzucasz kłody pod nogi? Dla Ciebie pieniądze sie nie licza powiadasz.... widocznie masz za dobrą posade, bo kazdy patrzy na swój portfel i mysli co by tu zrobic by było lepiej. Nie chce sie kłocic bo to nie na tym rzecz polega ale nie oczerniaj strażaków z PB PATOLOGIĄ bo to tylko swiadczy o twojej wizji na ludzi kórzy robią czarną robote.